Želvy Ninja 2

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (více)

Želví nepřítel číslo jedna, krutý Asiat přezdívaný Trhač, právě zdrhnul z vězení, kde měl dost času na to, aby vymyslel plán, kterým by se zelenými mutanty srovnal skóre (právě oni se velkou měrou podíleli na jeho zabásnutí). Kvůli jeho realizaci se spojí se šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, který vyvinul speciální mutagen schopný přeměnit člověka na zvíře. Prvními dvěma pokusnými králíky se stanou rabiáti Bebop a Rocksteady, dříve dva oškliví chlapi, teď ohavný kanec a nosorožec. Oba se samozřejmě okamžitě pustí po stopě želvích bratří, ačkoliv ti jim jdou naproti, protože: „Když může ta látka proměnit lidi ve zvířata, proč by nemohla zvířata proměnit v lidi?" Tahle otázka některé členy želvího společenstva poměrně silně vzrušuje. Brzy ale budou mít úplně jiné starosti, protože do zástupu výše uvedených nepřátel se záhy přidá zástupce velmi naštvané mimozemské civilizace, který si říká Krang. Navzdory svému legračnímu vzezření je to ukrutný prevít, takže zelení bratři budou nakonec rádi, když v boji proti zlu po jejich boku stanou osvědčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, který to s hokejkou a pukem umí jako Jarda Jágr s tím rozdílem, že Casey se netrefuje do branky, ale do lidí. Bude to bitva, jakou svět neviděl, snad během ní borcům v krunýři nevystydne pizza... (CinemArt)

Rosana

Já vám nevím, lidi, mě ty želvy ninja nikdy moc nebraly. Ne, že by to byl blbý film,a le naprosto mě nebavil, želvy mě nazajímaly a ... proč jsem se na to vlastně koukala? ()

Ellmariachi

Jak píše Lefty, bohužel se želvám nepovedlo udělat zajímavý příběh. A přítom tolik dílů by se dalo natočit jako celovečerák úplně v pohodě. Navíc trhač zde působí dost zvláštně. Ten přísnej záporák je fuč. Jenže jsou to furt želvaci. Naší hrdinové z dětství. Sice větší, trochu jinak, ale furt oni. Takže ty slabé 4 prostě dát musím. 70 procent. ()

ArsenalEagle

Dvojka byla v některých ohledech naprosto stejná, v některých zase jiná. Předně se k vtipálkovi Arnettovi přidal Stephen Amell, kterého jsem si oblíbil v Arrowovi. Tenhle borec tam pak sázel jednu hlášku za druhou. V akci je to opět výborné a jako oddechovka to naprosto stačí. ()

JJ.Gibson

Mám podobné pocity jako u jedničky, je to zábavné, ale není to skvělé! Chování želv je zachováno, ikdyž Leo toho moc nenamluví. Přidání Rocksteadyho a Bebopa potěší. Přeobsazení Trhače moc nevadí, ale v prvním dílu mi přišel temnější, zde vystupuje jako klasický badass záporák. Výborné cameo Kranga, z toho šel fakt strach! A jako tečku na závěru Megan Fox, ta holka se stále úplně na April moc nehodí, ale pořád je to taková ozdůbka :) Co se týče příběhu, tak za mě ano, přemístění Technodromu z Dimenze X v pořádku, ale vyobrazení je malinko kostrbaté a místy nedotažené. Malinko je škoda, že 70% srandy dělá Michelangelo, 15% Ralph, 10% Donatelo a 5 Leonardo. Přeci jen v seriálu dokázali být vtipný všichni podobně a výborně se doplňovali. To bych do příště trochu vylepšil. Za mě, hezčí průměr... ()

kaylin

Je to hodně nařachané a jsou zde strašně skvělé momenty, na které si budete ještě dlouho pamatovat, ale je zde i závěr, který je takový nijaký a postava Kranga zůstává v podstatě nevyužita. Celkově mě snímek spíše bavil, ale je škoda, že se tvůrci více zaměřili na vtípky, než na nějaký lepší příběh s pořádným finále, které není zajímavé jen na oko. ()

Trevor

Aj vďaka pocitu nostalgie za obľúbený seriál z detstva som si tento akčný film celkom užil. Efekty a akcia bavili, príbeh už trochu menej takže celkovo sa jedná o priemerný film. 55% ()

kinderman

Přestože v konečném součtu hodnotím jako jedničku, trochu mě to zklamalo. Za příšerný dabing tvůrci samozřejmě nemůžou, ale tentokrát působila akce dost odfláknutě, jako by si někdo řekl, že cílovému divákovi (tj. šestiletému chlapečkovi, který během projekce několikrát odběhne na WC) to bude stejně fuk. Ale upřímně: kdybych z kina odešel hned po první scéně s Megan Foxovou (jak se dostat do blízkosti poskoka, který odnáší důležitá data), práskl bych tu trojku tak jako tak. ()

Huntelaar

By mě zajímalo, jestli to i před těmi pětadvaceti lety bylo tak moc cílený na dětské (mladistvé) publikum nebo to je jen klasická pohnutka doby, zalíbit se určitému typu publika a vytřískat i na merchandisingu. A chápu, že účty se nezaplatí sami, ale jestli to má i taková herečka, jako je Laura Linney, zapotřebí. Protože nad kvalitou většiny replik musí divák starší dvanácti let tázavě pozdvihnout minimálně obočí. Trochu to bolí, když Vám takovým způsobem šáhnou na modlu z dětství. ()

Jigy

Úplně stejná zbytečnost jako první díl + o něco více plastická Mega, černý Baxter, děsně nudný Technodrom a ztráta poslední propojenosti s původním seriálem. ()

Jango_Fett

Tak tohle byla epická pecka, uber bomba, želví nářez na druhou! Poslední dobou jsem byl v kině dosti často a tak jsem čekal kdy zase přijde po filmu ten "wow" dojem že si z něj "sednu na prdel", prostě budu odcházet z kina vyklepaný a nadšený, protože se tenhle pocit podezřele dlouho nedostavoval...tak, teď se teda konečně dostavil! Druhý film převálcovává první díl ve všem na plné čáře. Znáte původní animák z osmdesátých let? Převeďte si ho do hraného formátu a máte druhý díl. Je vidět že změna režiséra opravdu prospěla a Dave Green věděl co točí. Ano máme tu přesně to co jsem tvrdil že to bude "soft reboot". Trhač je více lidský a není již digitální, taky má větší roli a pouze jen nemlátí želvy po hlavě. Navíc přibyli Rocksteady a Bebop kteří chováním jako by vypadli z oka svým původním předlohám. Stejně tak retardovaný, zároveň geniální a nedoceněný vědec Backster Stockman. Je zde i Casey Jones, želvácké auto....Foot klan a Karai jsou konečně ninjové! Jo a pak je tu Technodrom...a Krang!!! Nečekal jsem že se ta obří základna mluvícího mozku fakt tak povede - obří oko, a přední dělo...jako by vypadl z oka předloze (akorát nejezdí, ale létá). Krang též suprový, styl mluvy přesně jako ze seriálu. Otravný Vernon a nulově herecky nadaná Megan Fox, teda April O'Neillová šli hodně do pozadí a nemají tam díky bohu tolik prostoru, želvy to téměř táhnou sami, akorát je občas zastíní Rocksteady a Bebop - protože záporáci jsou prostě cool, že? Navíc plno narážek na původní seriál a filmy. No a závěrečný song u titulků to všechno rozsekne :). Díky hromadě akce a zajímavým charakterů film neskutečně utíká, na rozdíl od prvního dílu. To je zároveň možná i jeho mínusem, protože je tu hromada postav a některé nemají dostatek prostoru který by si zasloužili. Například Trhač s maskou, Karai, Casey Jones...i ten Krang by tam mohl být více. Doufejme že se v této sestavě vše vrátí i do třetího dílu, protože příběh končí tak, že by se s ním dalo krásně pracovat dál. ()

M.i.k.e

bez mučení přiznávám,že mě druhé želvy bavily mnohem víc než ty první...je to sice trochu překvapení,protože sem nic nečekal a přeci jen film kde Tyler Perry hraje geniálního vědce se fakt nedá brát vážně,ale je to tak.Dvojka je přesně dle recenzí větší,delší,hlučenější,akčnější,hloupější,ale zároveň i vtipnější a zpátky je alespoň z části nadhled který chyběl prvnímu dílu.Navíc nostalgie tady válcuje cokoliv mnohem víc než v předchozí části.Be-Bop a Rocksteady se sice nepovedli až tolik a Trhač je vyloženě vedlejší,ale bohatě to vynahrazuje Krang se svým technodromem.Nakonec ani nevadí jak moc to celé strašně připomíná Transformery (i díky Jablonksyho soundtracku)...70% ()

Vyhy

Příběh nudí, taktéž postavy. Dvojka najde fanoušky mezi náctiletými nebo spíše mezi dětmi. Jedinčka ušla a diváka s poměrně dobrou akcí a příběhem nenudila. Dvojka je pravý opak. ()

Figu

Pro mě nejhorší film roku!!!! Obrovský zklamání! Jestli mě v jedničce chyběl Krang, prase a nosorožec, tak po dvojce říkám, že jsem se kurevsky uklepl na klávesnici a nic jsem tam neťukal. Jednička je oproti téhle sračce na úrovni! První polovina filmu dobrá, zbytek extra shit! Přemaštěný, přeplácaný, přesraný všemožnejma barvičkama, šílený a katastrofální!!!! Hnus! Říkal jsem si, dobře je to pro děcka, klučíky a malý rváče.... Ne ne! Toto nemůže bavit ani je... Toto nejsou Želvy ninja!!! To je jejich urážka!!! 25% ()

Innuendo1987

Sázka na retro prvky se zdá se víceméně vyplatila, tedy ve srovnání s prvním filmem alespoň. Jinak jsou totiž tak zajímavé postavy jako Trhač, Beebob, Rocksteady a geniální Krang naprosto trestuhodně nevyužití a mytologie nerozvinutá a to především vinou plytké režie a odfláknutého scénáře. Ale to bude asi moje chyba, čekal jsem holt prostě víc, než jen rozprávku pro dnešní šestileté haranty. Další věc co mi neuvěřitelně kazila zážitek byl dabing, jak ten anglický, o českém nemluvě. Já starý nostalgik tam prostě pořád slyšel, nebo alespoň chtěl slyšet, staré dobré hlasy českých dabérů seriálu z roku 1987. Jsem sentimentální, já vím. ()

Havaj8

Jak jsem tak trochu očekával, dvojka šla razantně kvalitativně dolu. Nejenom že zápletka byla nezajímavá a nudná, ale ani jsem se u toho nezasmál jako právě u jedničky. Paradox je, že dvojka je momentálně na 59 procentech a jednička na 57. Nevím o čem to vypovídá, ale fakta tomu rozhodně nenasvědčujou. Role Megan Fox už taky nebyla taková, to je vzhledem k počtu záporáků pochopitelný, ale tudíž to ztrácí na sex-appealu. Kdyby to aspoň nebylo tak zbytečně dlouhý, nekazilo by to tolik ten dojem. ()

Rocky88

Avengers meet Transformers. Je potřeba položit si otázku, co člověk vlastně očekává od filmu, kde se zmutovaný želvy snaží zastavit Japončíka s traumatem, který se spolčí v Dimenzi X s mluvícím mozkem, aby ovládli svět a k tomu si přizve dva bezmozky, ze kterých udělá prase a nosorožce. Je to stejně praštěné jako seriál, ale ten měl alespoň své kouzlo. To kouzlo nepostrádal ani první díl, ten druhý je ale infantilní až hanba, navíc plný strašně nepotřebných a natahovaných scén. Alespoň akce není mdlá (ale ninjutsu tam moc není). ()

Streeper

Přijde mi to úplně srovnatelné s jedničkou, pár postav se zaslouží o několik dobrých hlášek, které jsou vážně vtipné, akce je tam také dost, napětí se tam chviličku objeví, ale jsem dost zklamaná zápornou postavou, proto mi to přišlo trochu hloupé, ale jinak stejně průměrné jako první díl. Další film se Želvy Ninja už by být vážně nemusel. ()

bourec

Naprosto bezproblémová podívaná na páteční podvečer,ve který sice je docela nicotnej děj,ale jinak trikově,herecky povedená věc.Jen by mě zajímalo,proč sympaťák,jako je Amell utápí svůj čas v nekonečnejch píčovskejch seriálech,kterej je všude habaděj,kterejch je všude dost..60%. ()