Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M'Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli. A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět.  K jeho smůle jej v pedagogické kariéře čekají i zásadní nepříjemnosti: především ranní vstávání a voprsklí studenti. Prostě a jednoduše mu kariéra učitele připadá mnohem náročnější než jeho dosavadní poněkud trestná činnost. Díky kontaktům z minulosti také přijde ke slušné hromádce kradených diamantů, které rafinovaně ukryje do plyšového medvídka. Jenže jeho tak trochu potrhlá kolegyně Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurth) plyšáka bezelstně věnuje dětské charitě v Thajsku. Souhrou náhod ředitelka školy zoufale shání učitele, který by jel se studenty na školní výlet do zahraničí. Chce, aby její "Goethovo gymnázium" předčilo svého namyšleného konkurenta, "Schillerovo gymnázium". Obě školy totiž soupeří o uznání ministerstva školství. Zeki se této příležitosti chytí. Vidí v tom šanci, jak získat diamanty z východoasijské země zpátky. Spolu se školním kroužkem ekologie, mezi nimiž nechybí exot Etienne, který z 11% trpí Aspergerovým syndromem, a parta grázlíků z 10. B v čele s Chantal, odcestuje do chudé rybářské vesnice v Thajsku. A tam se všichni tvrdě a nemilosrdně střetnou s učitelem Hauke Wölkim a jeho třídou šprtů a šplhounů ze Schillerova gymnázia. A aby toho na Zekiho nebylo málo, tak se jeho studenti navíc rozhodnou zabránit svému zbožňovanému učiteli, aby našel „své" diamanty a pověsil učitelování na hřebík. Jak Zeki, který je pořád jednou nohou v podsvětí a druhou ve sborovně, skončí? (CinemArt)

predators odpad!

Po celkem koukatelném a zábavném prvním filmu přichází pokračování, které je přesným opakem, až se divím, že jsem to dodíval do konce! Vše sklouzlo k trapnosti a jednoduchosti všech potenciálních gegů. Smůla! ()

Arsenal83

Oproti jednotke ešte o stupeň slabšie. Dávam síce dva hviezdy ale aj tak neviem, či som to nenadhodnotil. Kým v prvej časti sa chytali vtipy tak pol na pol, teraz už scenáristi nemali čo vymyslieť, tak to sa vybrali najľahšou cestou, presexualizovaním veľmi trápnym spôsobom. Ono ping pongová loptička v kunde špatnej Nemky nie je ani nič vtipné, ani nič atraktívne. Scény, kde sa objavila Karoline Herfurth boli pozerateľné, ale na moje nemilé prekvapenie jej rola bola menej než vedľajšia. Dúfam, že žiadny tretí diel nebude. ()

korbitch22

Vykastrovaná, politicky korektní a o proti nadupané jedničce nudná sračka.S mladou sme se těšili jako svině a hlavně chtěli vidět film v původním znění což se povedlo, ale že budu skoro dvě hodiny sledovat naprosto vykastrovaného Zekiho, bandu idiotských německých puberťáků a zachráňování nějakých opuštěných sirotečků, to sem teda nečekal.U jedničky sme se trhali smíchy a co scéna, to svěží nekorektní nálož.Jenže u dvojky sem se zasmál asi dvakrát a zbytek je prostě nic neříkající sterilní sráčovina.Naprosto ubohé pokračování a opravdu nechápu, jak se to těm stejným tvůrcům povedlo tak strašně dojebat.Nejvíc mě bavěj lidi, co považují dvojku za lepší než jedničku.Sme fakt národ debilů.35%. ()

Chrustyn

Ne tak dobré jako první díl, zbytečně dlouhé, občas až moc sentimentální, ale pořád řádně nekorektní a vtipné. ()

FTP

Sračka.. herci, kteří by možná uměli hrát, ale jejich úkolem je dělat ze sebe idioty, kteří pobaví publikum u-15. Hláška filmu: "To bylo tsunami i na Labi, nebo co ty s tim máš společného?" ()

heyda

Úplně srovnatelné s jedničkou. Pořád to má šmrnc a nadhled. Byli jsme na tom v kině jako parta studentů pedagogický fakulty a není lepšího povzbuzení do naší budoucí kariéry. Závěrečný spot, jak je úžasné být učitelem, se podle mě stane jednou kultovním. :-D Škoda několika trapných momentů, ale takové byly i v jedničce. Silné 4 hvězdy!!! ()

Zazie

Dvojka nebyla úplná prohra, pořád to bylo zábavné, milé, i když samozřejmě variace na základní téma. Štáb si udělal pěkný výlet do Thajska a mně poněkud chyběla větší přítomnost paní ředitelky. ()

Stanislaus

První Fakjů pane učiteli bylo doslova a do písmene jako blesk z čistého nebe, co se německých komedií týká, protože šlo o svižnou, ulítlou a vtipnou zábavu bez jakýchkoli servítek a se sympatickým obsazením a peprným scénářem. Totéž by se dalo aplikovat i na druhý díl, který je svojí formou, atmosférou, vtípky a chováním postav v podstatě parafrází jedničky, ale i tak to fungovalo, alespoň na mě ano. Zeki a jeho parta děcek opět zažívají spoustu vtipných a trapných situací, tentokráte v poněkud exotičtějším prostředí, opět dojde na nějaké to poučení a niterný zvrat, přičemž k tomu všemu hraje znovu slušný soundtrack. Já jsem byl spokojený a narážky na Pána prstenů byly opravdu humorné. Zkrátka další super komická jízda, na kterou se v budoucnu rád podívám znovu. ()

Oktavianus

Druhý díl o partě retardů z Goethovy školy šel kvalitativně dolů, ale ne zas o tolik. Všechny klíčové postavy zůstaly a ty protivné se v zásadě dost eliminovaly – především Elizabeth coby jinak hezká Karoline Herfurthová, jejíž role i v jedničce byla ukazovat protiklady flákače Zekiho a poctivku Elizabeth, takže sympatická ani nemohla být. Dvojce Fakjů škodí dvě věci: jednak návrat charakterů na začátek, i když na konci jedničky byli už všichni jinde (což při sledování těsně za sebou, jak jsem to podnikl, bije do očí), takže se opět všichni chovají jako kreténi, než se zase napraví. A taky vůbec ten pitomej nápad školního výletu do Thajska. Přes dobré momenty (zápasení se Schillerovkou) je tu mnohem víc mravoučných keců ohledně sirotků po tsunami a podobně. Naštěstí je Zeki Müller pořád frajer, Chantal a Zeynep neboli Jella Haaseová a Gizem Emre dorostly v opravdový sexy kočky a fantastická kreace Uschi Glasové jako učitelky Ingrid mě rozesmála jako snad nejlepší moment celé trilogie. Na pár nekorektních fórů připadá hodně korektních, ale celkově to funguje, humor je ještě bláznivější a dovede to zabavit po celé dvě hodiny stopáže. A významné plus je multikulturní poselství. ()

Flego

Už v jednotke boli niektoré scény nepodareno uletené, ale vcelku si film držal svoju úroveň. Dvojka je už hlúpa a ujačaná komédia bez poriadneho nápadu. Zbytočný film. ()

BMW12

Všichni víme, že druhý díl není skoro nikdy dobrý tak jako první. A u Fakjů pane učiteli to platí také. Jednička byla dokonalá, dvojka je "pouze" výborná. Zeki Müller se vydá se svou třídou do Thajska a zažijí tam různá dobrodružství. Čeká nás spousta humoru, spousta vtipných scén a příběh je vymyšlen opravdu dobře, je to pořád suprová komedie. Jen škoda, že Lisi Schnabelstedtová nedostala více prostoru. ()

rikitiki

Výlet do Thajska se stal jediným smysluplným důvodem, proč neustále ukazovat svalnatou figuru Elyase M'Bareka polonahou, aby si divačky přišly na své. Takže obnaženého "pana učitele" tam máme požehnaně. O ničem víc už film není, děj se totálně rozpliznul a sledujeme jen nejodfláklejší klišé o soutěži "té naší hodné školy" plné sígrů s privilegovanou střední, kde se pochopitelně ukáže, že ta nebojuje čestně. Scénář je tak chatrný, že si vypomáhá i dlouhými záběry podmalovanými jen hudbou. ___ Nesympatické mi přišlo i, patrně nezáměrné, zobrazení bělošské nadřazenosti, kdy německý turista učí thajského chlapce rybařit v moři, nebo když skupinu thajských sirotků vede blonďatý árijec. ()

hansel97

Tímhle by se měl inspirovat každý režisér, který se pouští do pokračování komedie! Přímo vzorový druhý díl a možná právě z toho důvodu jak hodně se snaží distancovat od dílu prvního. Vše tu hraje ve prospěch filmu, který vůbec nepůsobí jako sequel, ale samostatný film. Jak změna prostředí, tak dání prostoru jiným postavám. I když mě to hodně mrzelo u Karoline Herfurth, jenže Jella je taky fajn a myslím, že jenom studenti a učitel byla asi větší sranda, než kdyby to Dagtekin pojal jinak. ()

eraserhead666

Překvapivě docela stejně dobrá sranda jako minule. Líbilo se mi to uštěpačné sekání na všechny strany, youtube blbkami počínaje, přehnaně na oko cool slušňáky se zdánlivě ušlchtilými cíli konče. A i ten hlavní hrdina není tak úplně čistý. Jednoduché, oddechové, zábavné. Že budu u Německé komedie čekat na trojku, by mě nikdy nenapadlo. Doufám, že bude. ()

ARI50

Odletíme pryč a trošku se pobavíme ale ne zas až tak moc což je škoda protože mi chvílemi přišlo že sami studenti nevěděli jak zabavit a učitel trošku taky ztrácel. ()

luka4615

Oproti prvnímu dílu nenabízí Fack ju Göhte 2 vůbec žádný inovativní přístup či kvalitativní postup vpřed. Po většinu stopáže jsem měl dojem, že tvůrci už vlastně neví co ještě vymýšlet, pročež takzvaně "vaří z vody". Jistě, pár skvělých gagů se zde sice najde, avšak ani to nestačí na alespoň průměrnou zábavu. ()

Bauer

Čekal jsem zklamání od druhého Fakjů pane učiteli, ale naštěstí se nedostavilo. Zeki Müller je prostě "učitel", jak má být, ale má za sebou pestrou minulost. Tentokrát musí zajistit diamanty a cesta ho povede do Thajska. A právě díky tomuto výletu s povedenou třídou, těch největších idiotů, je druhé pokračování této komedie stále na dobré úrovni. Opět dobré dialogy a vtipné scény. Nicméně si myslím, že Fakjů pane učiteli mělo tímto dílem skončit. Další díl už neměl, co nabídnout. Jedině tak výlet do vesmíru. Pořád ale dobrá komedie. ()

Kamca_

Pro mě osobně tohle pokračování bylo o něco málo horší než jednička, i když to tady podle toho hodnocení zatím nevypadá. Návštěva kina byla super zážitek. Jen bych asi vytkla ten český dabing, který se mi tak úplně nelíbil. Jednička byla lepší v originálním německém znění s titulkama a tak bych to nechala i u dvojky. Ovšem, kdyby to v kině dávali v originále, tak si troufám říct, že by asi plno nebylo. Film měl skvělý spád stejně tak jako u jedničky. Místama se mi ale děj zdál moc střeštěný, ale to nevadí. Jinak hudba byla ve dvojce určitě lepší než v jedničce. 80%. ()

GeusX

Film pro příznivce prvního dílu. V tom je však trochu problém, přišel "syndrom pokračování" a už to taková velká zábava nebyla. Alespoň pro mne. V kině se stále smáli především ti školou povinní, ti byli z těch šaškáren jistě na větvi. Pro mne zase byly vtipné některé narážky, které ta děcka nepochopila. Bohužel se tu objevila hluchá místa, kdy jsem se poněkud nudil. V tuto chvíli tři stovky hodnotících a 84%!? Tak to hodnotili asi jen ty děti... Slabé nápady pěknými písničkami nezamaskují. (U jedničky jsem se opravdu bavil a musím se na to schválně podívat znova, zda se pobavím opět...) (kino) ()

Dale

Zase raz jedna tínedžerská komédia plná postáv s IQ pod 80 a na tom založených akože vtipných momentov, ktoré pobavia len podobnú skupinu divákov. Kam sa hrabú Američania na prízemnú úroveň Nemčúrov... ()