Snowden

vyfuk

Jednoznačně oceňuji fakt toho, že Citizenfour byl pojmut lehce složitěji a odborněji a tento film je prostě klasicky natočen pro blbečky. Skvělá a profesionální herecká účast. Ohledně těchto výkonů ze mne září plná spokojenost. Je zase na jednu stranu fakt, že oceňuji práci Gordon-Levitta ohledně napodobení hlasu Eda Snowdena. Působí to profi a autenticky, ale problém je, že už po tý hodině a půl vás to začne lehce lézt na nervy. Jsem obrovsky rád, že zde máme tvůrce jako je Oliver Stone, který se nebojí natočit film o něčem pro Ameriku tak kontroverzní jako toto. A já jsem posranej jenom z toho, že píšu tenhle komentář. A zrovna teďka na mne klidně může někdo koukat mezitím, co toto píšu. Taky je v celku zábavné, že i když týpci pracující v NSA jsou lehce vzati jako hrdinové, kteří tuhle práci dělat musí, ale ve skutečnosti nechtějí. Film mi nějak celkově dal i asi víc jak dokument, což je trochu škoda a smůla, ale zase je dobře, že jsem v tomto oboru o něco chytřejší. No, bylo viděno spousty filmů. A nakonec to vypadalo, že ani tento v kině nakonec neuvidím. Ale ve výsledku... peníze utracené za lístky k tomuto filmu opravdu nelituji. Stay strong in America... and long life for Edward Snowden. ()

Tft

Příběh Edwarda Snowdena, který překvapivě zaujal svět spíše novinářů než běžných občanů je po niterně znepokojujícím a o spoustě věcí kvalitně vypovídajícim dokumentu Citizenfour přenesen i na velké plátno. Bohužel však trpí nedostatkem osobitosti, přičemž na stranu konfliktu pohlíží pouze z jedné strany a záměrně vynechává některé části příběhu. Tak jako je postava Edwarda Snowdena poctivá, vzorná, alkoholu vzdorující a workoholická působí tak i celý snímek a vzešlo z toho uťáplé v hranicích žánru držící se drama, které se bojí vzít problém velkého všesledujícího bratra za koule a pořádně běžného diváka znepokojit. Snowdenova přítelkyně zde vystupuje spíš jako překážka, kterou musí Snowden přeskočit, aby se posunul dál v příběhu než jako samostatně myslící postava, která má svůj důvod v příběhu, což je škoda, protože životní strasti v tomto období u Snowdena nejspíš stáli především na konfliktu mezi pracovním a osobním životem. A ono celkově všechny vedlejší postavy jsou ploché a nic neříkajicí a působí jako kulisa. Joseph Gordon-Levitt podavá prazvláštní výkon, který je a znovu se budu opakovat v mottu filmu plochý a bez tváře.Nic méně film jako celek to docela funguje a člověk, který příběh Edwarda Snowdena neznal se dozví mnoho nových informací jen by to prostě chtělo víc odvahy a vyplavat z bezpečných vod mezi žraloky. 65% ()

Jaro.Krafcik

Americká IT dráma, taký film na štýl watch dogs, ale zbytočne natiahnutý. A čo sa týka deju tak je zaujimavé kde všade sme sledovaní. Hlavna postava ušla a aj vedľajšie ako napr. Cage prekvapili. Druhá polovica sa mi už zdala zbytočná a nudnejšia. Škoda. Nejde však o zlý film. 3* ()

zsn odpad!

Pro obyčejného člověka sci-fi. Pro zasvěcené komedie. Nikdo nemůže s přesností napsat faktický scénář o funkci a spolupráci governmentu - za to by padaly hlavy. Je to asi tak stejná problematika jako se pouštět do odtajňování informací o oblasti 51. Ať tak či onak - toto není téma na 2 h film, krátký dokument by byl svižnější, protože tíím, jak je to nudné, tak člověk nezachytí ani pointu. Pokud tvůrci chtěli upozornit na život hlavní postavy, měli se více zaměřit na vztahovou linku. Stone tentokrát velice zklamal. ()

Kaceris

Popravde som od tohoto filmu čakal predsa len trochu viac. Som síce spokojný ale chcel som tomuto filmu dať 5* bez nejakých výčitok, no nakoniec som sa rozhodol pre 4*, a prečo? Film začne so Snowdenom ktorý prichádza do hotelu, a vidíme jeho paranoiu z odpočúvania, ani sa mu nečudujem po tom, čo odhalil. Pomocou formy flashbackov sa potom vyrozpráva jeho príbeh. Mňa osobne táto téma dosť zaujala, a film ju podal viac než dobre. Jedine čo to kazí je pár hluchých momentov pred finále, a síce to možno bolo tým že som bol prispatý ale skoro tam pri tej jednej polhodine zaspal. To je fakt asi jediné čo mi tak najviac vadilo, potom som bol ale rád za Postavy ktoré podľa mňa boli napísane dobre. Tento film ponúka ešte niečo výnimočne, a to síce len na pomerne krátko, ale vidíme v ňom Nicolasa Cagea ako hraje nejakú normálnu postavu, a už len to je si myslím že za posledné roky dôvod zapnúť nejaký film :D. Rozhodne film odporúčam, ale nepozerajte ho zaspatý tak ako som ho pozeral ja. ()

Soweek

Stone je pro mě zvláštní druh režiséra. Je velmi zaměřený na životopisná dramata z moderní doby, přitom je Vám zcela jasné, že o žádnou autentičnost se v jeho snímcích nesnaží. Filmy prostě prokládá klasickými hollywoodksými vtípky, napínavými momenty a emotivními scénami tak, aby to bylo divácky přijatelné a koukatelné. Snowden není vyjímkou a pokud Stoneovi odpustíte jasně viditelné věci, které se v reálu určitě nestaly, tak se u filmu budete bavit. ()

Sdoom

Oliver Stone se vrací ke svému dřívějšímu stylu z 80. a 90. let a je to ku prospěchu věci. Poslední jeho filmy mě moc nebavily a Snowden je po delší době filmem, kde je vidět Stonův pevný rukopis a kde vše pasuje. Gordon-Levitt byl výbornou volbou pro hlavní roli a předvádí asi nejlepší výkon kariéry. Shailene Woodley je milým překvapením a zdatně mu sekunduje. Líbí se mi i ten jasně deklarovaný osobní postoj Stonea k tématu - v době, kdy se takovéhle filmy skoro netočí, aby zbytečně nevyvolávaly kontroverzi, je to příjemné osvěžení a za to díky! (HD, orig.) ()

sedm.1

Po tomto životopisném snímku Olivera Stonea si bohužel nemohu o Edwardu Snowdenovi myslet nic jiného, než že jde, respektive šlo, v době svých rozhodnutí a činů, o naivního idealistu a snílka, jehož snažení očekávaně vyšlo v niveč a jenž i on sám dopadl přesně tak, jak jen dopadnout mohl. No, jeho boj, pro mě je každopádně daleko důležitější, že tento film o jeho osobě je zajímavý, poutavý a po většinu stopáže i poměrně nenudící. Stone se zkrátka v těchto tématech umí pohybovat tak, aby diváka do dané věci zasvětil, ovšem ne stylem nepřeberné hromady jmen, údajů a faktů, v čemž se pak ve výsledku vyzná jen málokdo, ale naopak to podává vážně přehledně, zábavně a v rámci možností tak, aby to pochopil opravdu každý potenciální divák a ne jen pár erudovaných odborníků z daného oboru. Celý film se pak odehrává i v poměrně svižném tempu, někdy tedy možná až moc, nicméně pořád je zde kladen důraz především na ty vážně nejpodstatnější události, díky čemuž si divák dokáže i jednoduše udělat o všem více než jasnou představu a názor, v čem žijeme a že to není vůbec dobré. Velkým pozitivem Snowdena je jinak i skutečně hvězdný casting, který se vyřádil v opravdu výrazných a zajímavých postavách, a zaujme i několik vážně strhujících, napínavých a slušně vygradovaných scén. Co mě zamrzelo, je mdlá atmosféra a nepříliš fungující emoce, můj výsledný dojem ze Snowdena je nicméně i tak nad očekávání překvapivě dobrý, a to i přestože právě takto zaměřeným snímkům zrovna neholduji. ()

honzii

Velmi zábavný film, který se opravdu snaží zjednodušovat, jak jen to jde, až je na konci příliš jednoduchý. ()

Lukoboss

Tenhle příběh už dávno obletěl celou Zemi, nicméně i tak je dobrý před sledováním o Snowdenovi a jeho kauze něco vědět. Jinak člověku bude chvilkama vrtrat hlavou, co se to tam vlastně děje a proč. U tohoto vždycky vyvstanou dva protipóly - hacker a IT specialista pracující v tajných službách, kterej se postavil systému a odhalil "Velkýho bratra" vs. vlastizrádce, kterej poštval takřka celej svět prozi své zemi. Kdo si to jak přebere, to už nechám na něm. Vyprávění je tady celkem v pořádku, J. G.-Levitt svou úlohu zvládá s přehledem, faktem ale je, že se mně to zdálo zbytečně dlouhý. 134 minut je fakt brutál, občas jsou tam zbytečný a natahovaný scény, tzn. ubrat tomu tak 20 minut a bylo by to v pořádku. A pak je taky těžký u takových filmů udržet určitou nestrannost. Tady je jasně vidět subjektivní názor režiséra a tím pádem to ztrácí určitej nadhled. ()

Zagros

O tom, že jsme neustále sledování a že o nás „velký bratr“ může zjistit již naprosto všechno, nepochybuje již snad nikdo. A kdo ano, může si ještě hvězdu přidat, protože bude při sledování šokován. Většinu již Snowden překvapit nedokáže. Přesto, jde o kvalitně natočený film, který je dobré jako připomínku si občas pustit. Bezpečnost národa je přeci důležitější než soukromí jednotlivce. A když někdo občas nějakou informaci využije, svět se přeci nezboří. Teda nezboří se nikomu, kromě toho, o kterém víme všechno a použijeme to. ()

divak84

film vyrazným způsobem sráží debilní obsazení debilní "herečky" z ještě debilnější insurgent trilogie. Výkon Josepha parádní, na hlasovém herectví opravdu zapracoval. Film však nenabídne nijak zajímavou režii ani dynamiku v porovnání s tím , co už známe z dokumentů apod. Není to tak bombastický film jaký jsem čekal, že obrovitánský kritik USA Stone předvede.. btw Zachary Quinto zasluhuje oopravdový obdiv v tom, že je mu jedno zda je na palce hodinu nebo 4 minuty - vždy ukáže skvělý výkon.. ten herec zasluhuje nějakou pořádnou dramatickou roli. ()

tom.nosek

Ať už jste příznivci Edwarda Snowdena v reálném světě, či nikoli, tohle je dosti důležitý materiál pro každého, kdo se chce něco dozvědět o jednom z nejdůležitějších lidí naší generace. Film jako takový je dobře zpracován, hraje tam velké množství známých herců (Nick Cage je tam!) a především samotný Joseph Gordon-Levitt hraje asi jednu z jeho životních rolí. Aby film oslovil větší masu lidí, občas pobaví, že ve filmu Snowdenovi - počítačovému expertovi - vysvětlují IT termíny jako někomu, kdo si modrým "e" spustí "Seznam" internetu. Na druhou stranu, i přes častá přirovnání a "lidská" vysvětlení tohle bude pro hodně lidí těžko stravitelné, pokud neví alespoň všeobecně, na jakém principu funguje internet a na něj napojený software a hardware. Film každopádně udržuje napětí, jeho retrospektivní vyprávění tu naprosto sedí a přiběhu jen prospívá. Můžu doporučit každému, koho celá tahle aféra ohledně úniku dat alespoň okrajově zajímá. Filmu neškodí ani jeho více než dvouhodinová stopáž. ()

Hanys_

Gordon-Levitt hodně uvěřitelný, jeho proměna z "chci pomáhat a chránit" na "sakra vždyť špehujeme své vlastní lidi" parádní, v malých rolích velcí herci (Woodley, Ifans!!) a navrch naprostá srozumitelnost i pro politického analfabeta. Nejlepší Stone od Any Given Sunday. ()

MatoFILM

Plné hodnotenie ani nie za film samotný, ale za tému, o ktorej pojednáva, za hlavného protagonistu a jeho čin, za následky a dopad. Takéto filmy majú niečo viac ako len príbeh a tak by mali byť aj hodnotené. ()

bloodcountes

Film výborný po všech stránkách, navíc zabývající se mým oblíbeným, srdečním tématem, Jozífek je skvělý a proto mě neminulo ani napětí ani nadšení a proto je tam i ta pátá. ()

jasiska

Väčší dôraz bol na tému ako na film samotný a dosť citeľný bol aj Stoneovský bias. Na druhej strane film bol pozerateľný, téma dôležitá a pre tú verejnosť, ktorú chcel Snowden tak strašne informovať, konečne pochopiteľný. Navyše hoci v Stoneovom podaní sa film ani nesnaží byť nenápadnou liberálnou agitkou, keďže v podstate súhlasím, až tak mi to nevadilo. ()