Epizody(3)

Je to právě 51 let, co Spojené státy americké vyslali do vesmíru mezihvězdnou loď. Jedná se o vojenský přísně tajný projekt nazvaný Ascension, při kterém je do vesmíru vysláno 600 lidí různého původu, pohlaví i náboženství. Cesta vesmírné lodi bude trvat celkem 100 let, takže až třetí generace se dočká jejího cíle. Úkolem je zachovat lidskou populaci také mimo Zemi. Na palubě ale dojde k vraždě mladé ženy, což nenávratně změní životy všech cestujících... (TV Prima)

filmmovier

Sci-fi minisérie říznutá detektivkou, která mě velice, velice mile překvapila a kterou bych si dokázal představit jako čistokrevný seriál (hlavně díky otevřenému konci), protože má opravdu zajímavý potenciál. Po celou dobu jsem nemohl věřit tomu, že to natočili na SyFy, protože tohle je tak neSyFyovské (ano, to slovo myslím vážně). Má to perfektní herce (Tricia Helfer), zajímavou zápletkou plnou zajímavých postav a událostí, skvělé triky, parádní retro atmosféru, která k tomu všemu naprosto perfektně sedla a nádherné kozaté mladé sexy holky v plavkách jako velice příjemný bonus. Má to nápad, má to spád a i když tempo v druhé dvojici epizod po fantastickém rozjezdu trochu zpomaluje, na konci se vše vrací do starých kolejí. Navíc je vidět, že tvůrci chtěli pokračovat, o čemž svědčí i ten poměrně nečekaný konec. Já si nemám na co stěžovat, perfektní sci-fi, které mi naprosto sedlo a udělalo mi velkou radost v naprosto všech ohledech. A kromě fantasy je to lehce říznuté i fantasy a všechno to dohromady pasuje jako máloco. Tahle skvělá televizní partie ode mě přesto nedostane plné hodnocení, protože nevím, jestli se k tomu v budoucnu vůbec budu chtít vracet a protože jsou mnohem lepší věci a tak alespoň velmi silných a naprosto zasloužených a poctivě vydřených 80 nádherných procent. ()

geklon

Hercul PoarÓ na Červeném Trpaslíku. Je to spíš, ke smíchu, než aby šlo o dramatickou detektívku. Pilot mě moc neuchvátil. A ani nebavil. ()

noriaki

Ascension je zajímavá jednohubka bez potenciálu, která se snaží hrát první ligu. Pochopitelně neúspěšně. Není to jen vinou proklínaného scénáře. Ano, je hloupý. A to tak hloupý, že na onu zázračnou pointu musíte přijít během prvních deseti minut stopáže. Měla by na ni přijít i posádka, protože těch drobounkých nesrovnalostí a dírek v logice, velkých tak že by jimi prošla myška, protáhla se kočka a nebo jimi bez problémů proklusalo stádo slonů, je až moc. Ale i když nechám stranou koncept a s přimhouřením očí budu předstírat že všichni na palubě trpí deficitem logického myšlení, který se ovšem omezuje jen na vnější svět, tak musím kritizovat dál. Z dialogů trčí sláma a zápletka lehce a nezadržitelně sklouzává do mýdlové opery. Ono se není co divit, co taky chcete dělat na vesmírné lodi která letí odnikud nikam, než intrikovat. Herci, druhá klíčová složka úspěšného seriálu, se vděčně přizpůsobili nastavené laťce. Někteří jsou špatní, většina jich je ještě horších a několik málo je docela slušných. Pokud SyFy zůstane u třech dílů, tak Ascension za vidění stojí. Ale nevěřím že s nastavenými pravidly by vyplodili něco lepšího, než protahovanou a donekonečna opakovanou nudu a nebo fantasmagorii, ke které ostatně v posledních pěti minutách zdatně nakročili. ()

Pavlínka9

Veliké překvapení - to rozhodně, ale pro mě fakt hrozný...Několikrát jsem si sama sobě řekla, že jsem ráda, že to má tedy "jen" 3 díly...Po 20ti minutách jsem si odhalila sama svou úvahou hlavní pointu "seriálu", žasla jsem nad tím, jak příšerné tam byli herecké výkony, jak to celé bylo umělé a až k smíchu (jak tu i párkrát bylo napsáno). Opravdu více než ohromující to bylo spíše k smíchu a chvilkami až trapné. Mladá slečna (Christy) v podání pro mě totálně cizí a hrozné herečky, která pořád valila oči, vystrkovala svoji "králičí" zuby a celý to měla pod palcem - vyhodila bych ji z lodi :D :D A je mi jedno, kam by dopadla - do záchranné sítě ne - o to bych se postarala ;) Hned v prvním dílu tam bylo tolik jmen, tolik postav, že jsem opravdu i v poslední minutě této "zábavy" u něčeho ani nevěděla o kom se mluví, kdo s kým všechno spal či nemá a má dítě :D :D Jsem opravdu ráda jen za 3 díly, škoda, že tam bylo tak málo mrtvých, byl to fajn nápad, skvělá představa, ale chtělo by to více dílů, aby se to mohlo rozvinout, lepší herce a každopádně lepší období, jelikož když jsem koukala na ty staré televizory, které měli vypadat jako z 50.let, ale pokrok tam přeci nepřišel - tak jsem zašla, jak jsou skvělé :) Nejlepší na tom všem bylo to oblečení, které nosila "honorace" z vrchu ;) ()

VanTom

Hezky rozehrané a s velikým potenciálem do budoucna. Osudy posádky multigenerační vesmírné lodi z šedesátých let Ascension i politikaření na Zemi mimo ni (přiznám se, že twist na konci prvního dvojdílu - Noci jedna - mne zaskočil) se rozjíždějí zajímavými směry. A i když v Noci dvě tak nějak na místě šlapou (béčkovou) vodu, Noc tři to všechno napravila několika intenzivními momenty a zvraty. Nicméně očekávaná ambiciózní událost stylu nové BSG se nekoná. ()

TroiMae

Deep space, deeper secrets Ale jo, dá se tomu odpustit, že po šesti dílech to nenávratně končí. Možná je to nakonec i klad. Koncentrovaná zábava na pár večerů. Premisa originální a překvapení druhého dílu mi připomnělo kanadskou Kostku, ostatně jde o sérii USA/Kanada… Vadí mi to neustále žehrání, že nějaký film, nebo série, nenaservíruje všechny odpovědi na stříbrném podnose. Asi abychom nemuseli o ničem přemýšlet. Mohli dílo zkonzumovat a jít dál. Přitom pointa zabíjí báseň... Nebo ho louhovali do nekonečna jako starý čajový sáček. Vesmírnou loď Ascension tajně vypustili Američané v roce 1963 s autorizací J. F. K. s cílem osídlit hvězdnou soustavu Alfa Centauri. Myšlenka je založená na skutečném vesmírném projektu zvaném Orion ze 60. let od amerického vědce Freemana Dysona. Do vesmíru bylo vysláno (víceméně dobrovolně?) 600 lidí různého původu, pohlaví i náboženství. Jak se dozvíme díky zřejmě lesbické postavě inspektorky na Zemi, jen orientace měla být výhradně heterosexuální, protože kdo se nemnoží s námi, ten se nemnoží proti nám :) Asi nikoho nenapadlo, že se někdo neheterosexuální může narodit. Navíc rodičovství by to nebránilo. Porodnost je kontrolovaná, pokud nikdo nezemře, nesmí se nikdo narodit, jinak skončí v nejnižší kastě. Dojde na tradiční manželství (po kterém mnozí dnes volají, tak tady to máte), kdy nejde o romantické city, ale počítačem dohodnuté sňatky na základě genetických předpokladů. Cesta vesmírné lodi bude trvat celkem 100 let, takže až třetí generace se dočká jejího cíle. Děj začíná v současnosti, tedy 51 let od vypuštění. Děsila mě představa být v uzavřeném společenství. Kupodivu, až na klasické rozdělení na horní a dolní paluby, se společenství daří žít v poklidu. Žádný pán much. Každý ale projde krizí, kdy se musí vyrovnat s tím, že jeho životní možnosti (na vesmírné lodi) jsou omezeny, kvůli rozhodnutí učiněnými za něj jinými (rodiči). Navíc tajemství stále vyplouvají na povrch a od doby Hry o trůny scénáristé zjistili, že některé postavy mohou být nečekaně smrtelné :o) ()

DavidS.

Příliš brzy tvůrci přicházejí s odhalením, i když divák jej tuší ještě dlouho před závěrem pilotu...V tomto momentě tedy těžko odhadnout, co dalšího děj může nabídnout...Nicméně casting ani kulisy neurážejí... ()

iXtr3m3

Neurazí, nenadchne, ale zároveň pri svojej "krátkosti" a "myšlienke" zaujímavo spracované a hodné kvôli otvorenému koncu dobrého pokračovania. Škoda, že sa toho nikdy nedočkáme. ()

KM Phoenix

Minisérie sršící skvělými nápady, avšak poznamenaná průměrným (chvílemi až podprůměrným) zpracováním. Trochu Sirotci nebes od R.A. Heinleina či Vyslanci do prázdna od F. Herberta, škoda že se to tvůrci poněkud nezvládli a v posunování přiběhu si museli pomáhat zbytečnými berličkami (dokola se objevující Lorelei, apod.). Také neskutečná otravnost hlavní dětské hvězdy je jedním z mnoha negativ. Všeobecně herecká stránka věci společně se scénářem a dialogy je slabinou této minisérie. Co se ale tvůrcům povedlo je atmosféra post 60´ let na palubě kosmické lodi a určité dějové paralely mezi Ascension a Zemí. Škoda, že se divák nedozví jak to všechno dopadlo, jelikož pokračování není plánováno. ()

Košoun

Skvělá sci-fi minisérie, která sice úplně nepřekvapí (zvrat na konci prvního dne / druhého dílu je opravdu předvídatelný), ale je zručně natočená, stále se tam něco děje a především je většina postav sympatická a dobře zahrána (na béčkovou kabelovku). Navíc to má velice nadprůměrný vizuál (opět na seriál z kabelovky). Zajímavá třídílná jednohubka pro fanoušky sci-fi, ještě lepší by bylo, kdyby skončila uzavřeně. Takto se bojím dalších pokračování, které v tak stísněném prostoru a omezeném počtu postav, který seriál nabízí a těžko rozšíří, nebudou mít moc co nabídnout, a obávám se, že jen bude točit v kruhu. Úvodní minisérie ale za mě za 4*, bavil jsem se! ()

artas

Beriem to tak, že je to znova jeden zo seriálov ktorý mal veľké ambície, ale niekto zhodnotil návratnosť investície ako nedostatočnú a preto to rýchlo uťal. Toto sa totiž ešte iba rozbiehalo, myslím si že scenár počítal s minimálne jednou plnou sezónou. Skončilo to ako "The Event". ()

xargos

Tato minisérie má (měla) nesporný potenciál být něčím víc, než jen předčasně zaříznutým seriálem. Jsem překvapen, dostal jsem od tohoto dílka to, jsem čekal a i něco navíc. Pro mne žádné zklamání z těch odvysílaných epizod. Ale velké mínus, že Ascension nepokračuje. Samotný nápad je originální, kombinace stále na Zemi stojící mezihvězdné lodi a psychologická studie lidí uvnitř (ale i těch vně), kteří netuší, že nikam neletí. Díky alespoň za těch pár epizod. V té poslední je vidět více směrů, do kterých se mohl seriál rozvíjet.... ()

Ydrosten

První díl začal docela slibnou dějovou linku, u které jsem si říkal že by mě mohla zaujmout. Konec prvního dílu mi potom potvrdil to co jsem si myslel. V druhém díle se to začalo kazit a děj trochu ustupuje do pozadí a moc se toho tady nestane ( myslím nějak výrazně zásadního ) Třetí díl už to totálně zkazil a dějových zvratů je tady několik. To co začalo slibně, končí naprosto nezáživně. ( poslední vteřiny třetího dílů tomu potom nasadily korunu ) Podivné podivnosti, kterým jsem se divil : nikdo neřeší že na lodi není beztíže. // Druhý vchod na pláž, najdou čistě náhodou po 50 letech kdy o něm do té doby nikdo nevěděl ( odhrnutím asi 1 cm písku ) // Celým dějem prolínající se soft porno - všichni mají sex se všema. Celkově se mi nechce věřit že by to mohlo fungovat doopravdy. Pokazilo by se asi milion věcí. Co naštve asi nejvíc, je otevřený konec. Proč to ty studia dělají ? Npoučily se v tom že otevřené konce většinou znamenají nezájem o série další ? Kdyby natočily ještě 1 díl a celé to uzavřely, byla by to pecka. Další sérii by mohly zasadit na samotnou mimozemskou planetu, kde by mohly pokračovat do aleluja. Takhle je mi líto, ale za tuto sérii dávám 2 hvězdy ( ale sakra slabé ) ()

Ben Nevis

Tenhle seriál nemá se sci-fi nic společného, zato fantasy tam najdeme vrchovatě. Body dávám za originální námět a zajímavou krimi zápletku, která ale fungovala pouze v první třetině. Bohužel se tvůrci neobtěžovali s odbornými konzultacemi. Nikoho na lodi netrápí, jak generují gravitaci, a pečlivě utvořená společnost, která má "zachránit lidstvo", se skládá ze 60% z roztleskávaček/prostitutek. Dětí je minimum a neviděla jsem ani jednoho statistu staršího 50ti let. Takových nelogičností je tam plno. Poslední třetina vypadá jako sestříhaná z více dílů. Důsledkem jsou nedořešené vedlejší linie a vůbec se to zvrhlo v konspirační klišé. Aspoň, že ta hlavní linie má nějaké odhalení a konec vynahradil pocit zmařeného času. ()

tranquill

Zajímavý námět. Ale zpracování s mixem sci-fi, mysteriozna, ba i erotična, během těch 6 dílů vypršelo a závěrečná sekvence to nezachránila. Leda by to mělo pokračování... ()

ER

Poměrně solidně vystavěný příběh se zápletkami nejen z kategorie scifi. Prolínání vědeckého experimentu se současným světem působí neotřele a děj má snad všechny atributy,nutící k myšlenkovým úvahám,kam až to může zajít (hlavně v momentech,když srovnáváte iluzorní svět kosmické lodi a ten reálný). A pochvalu si může připsat i casting,který dokázal vybrat dost neznámých,ale solidně hrajících "tváří". ()

fincik

No čekal jsem to lepší. Námět byl hodně dobrý, ale minisérie se spíše než na sci-fi, orientuje na vykreslení charakterů a osobních vztahů členů posádky. Což za prvé pro tři díly nemá vůbec smysl a za druhé se jim to ani moc nepovedlo. Bylo to taky hodně nelogický, často až blbý. Konec byl stupidní. To jako bude pokračování? No jestli se budu nudit, tak na to možná mrknu. Téma vesmíru mám rád, ale tohle nebylo zrovna podle mýho gusta. Je to dost podobné seriálu Defying gravity, který má podobný námět a je stejně přiblblý. Nicméně tam jsem tenhle patos očekával a i jsem se bavil. ()