Vzkaz v láhvi

• Dánsko Flaskepost fra P (více)

jefff

Bavilo mě to víc jak Žena v kleci. Příběh měl spád i solidní napětí, byť první polovina je vlažnější. Navíc atmosféra byla super. ()

giovanni3

Oba předchozí filmy jsem nikdy neviděl, tudíž toto hodnocení nebude zcela ideální. I tak jsme měl vysoká očekávání, protože mám rád severské filmy a zvláště dramata. Bohužel dějově jsem zde nebyl příliš nadšen a i zde proběhlo několik až nelogičností (střelba v autě bez zásahu, nehlídaný pacient, skok z vlaku o kus dál a lehce najdu záporáka atd..), které dosti sráží celý film. Ve finále spíš lehké zklamání a jen průměrné 3z5. ()

herr_carter

Kluci ze severu jsou zpět a spolu s nimi i další porce nadstandardní neokoukané detektivní zábavy. V tomhle filmu je kromě dobře vystavěného příběhu skvěle udělaná ještě psychologická paralelní vsuvka, která se týká hlavního detektiva Carla Morcka, jehož opět bravurně po svém představuje výtečný herec N.L.Kaas. Holt minulost je svině a člověka umí kurevsky poznamenat, dokonce i takového vyhořelce a sarkastika, jakým filmový Carl vskutku je. Na filmech z téhle části evropského kontinentu oceňuji především fakt, že tvůrci vše filmovému divákovi předloží bez pozlátka, reálně a naturalisticky, až člověka mrazí v zádech. Opět úžasný cit pro výběr hlavního záporáka a pro stanovení celé zápletky, které je tradičně složitě ze začátku rozkrývána a postupně rozplétána. Tamní řeč zní sama o sobě drsně, což dodává celku punc originality a autentičnosti, těším se na další tvorbu....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

netahlo

Standardni kvalitni filmarina Made in Denmark. Olsen sice neni Nesbø a jeho knihy me tolik nebavi, ale filmove adaptace jeho romanu jsou vyborne. ()

kenkaku

Pokud někdo zná předchozí dva snímky, nebude mít potíže "nastoupit do vlaku" ani vteřinu. Sice režisér je jiný, ale styl je stejný a vtáhnout do děje není problém. Tematika zvolená opět skvěle a herci... prostě každý na svém místě (možná jen Carl Mørck mi přišel víc asociál než posledně :)). Za sebe ale rozhodně hodnotím nadstandardně a film mi zůstane v hlavě ještě pár dní. Vážně krásná práce. ()

Maynard.

Je hodně supr, že si tenhle díl drží stejnou laťku, kterou nasadil prvním a druhým dílem. Malá škoda, že ji nepřekonal. Na to, jakej je ten hlavní detektiv bručoun a to že je to fakt chlap bez úsměvu, tak sem si k němu vypěstoval sympatie. K tomu druhýmu taky. Tahle trilogie má největší sílu ve scénáři, kde se skutečně jedná o něco víc než o nějakej americkej románek. Taky těží z pořádnýho záporáka, kterej je tady opravdu vyvedenej. Snad bych ho i přirovnal ke Kevinoj Spacey v Se7dm. Co mi přišlo jako totální volovina, tak práce vrtulníku, když vyložil toho jarabáka a pak že by ho vůbec nevaroval, že stojí záporák hned za ním? Taky to jak se mu povedlo přechcat celý oddělení při předání výkupného. Ale tohle sou jen slaboučký věci, který mi rozhodně nepokazily celkovej napínavej a nevšední dánskej zážitek. ()

Lukoboss

Tak já nevím... máme tady třetí případ pro Oddělení Q, ale nějak se pořád nedaří překročit svůj stín. Předchozím snímkům se dala vytknout fádnost nebo určitá nezajímavost, no tady to není o moc lepší. Jsou tam zajímavý momenty, ale není jich tolik, aby vás to strhlo. Já mám kriminálky a thrillery rád, takže o to víc bych možná měl být nadšenej, ale nejsem. A vím, proč to tak u tohoto dílu je. Postavy se chvílema chovají nelogicky a občas jsou tam i dost divný momenty (unesou jim dvě děti, policie se ptá, jestli nezaznameli něco podezřelýho v poslední době a otec řekne, že ne, zatímco matka se doma svíjí v slzách. Nebo - mají vraha před sebou v autě, vystřelí, přední okno se nerozbije, asi se kulka odrazila, auto projíždí, tak ještě výstřel zezadu a bum, zadní okno se vysype hned. Nebo - v nemocnici leží důležitá osoba vzhledem k případu a nikdo ji nehlídá, přestože je nemocnice plná policajtů, takže nastanou komplikace atd.). Je to škoda, protože tady bych v podstatě mohl kopírovat komentáře k předchozím dílům - seveřani tenhle žánr umí, tady to ale zůstalo nějak na půl cesty. ()

sedm.1

Třetí případ Oddělení Q je na stejně vysoké úrovni jako předchozí dvě vyšetřování, takže tu máme znovu dva velice výrazné a charismatické detektivy, kteří dostanou na stůl opět opravdu zapeklitý, nebezpečný a poměrně drsný případ. Oproti předchůdcům je zde tedy sice zápletka, respektive vyšetřování, snad ještě přímočařejší, což zrovna není úplná výhra, nicméně na druhou stranu tu je více napínavých a strhujících scén, a navíc mě tady bavila i skutečně působivá gradace, vrcholící až do nervydrásajícího finále, které šlo vážně až na dřeň, fakt skvělý. Perfektně odvedenou práci zvládli tvůrci i po emoční stránce, čemuž tedy především napomohlo, že se vyšetřování točilo kolem malých dětí, ale prostě šlo v tomto ohledu o vážně silnou podívanou. Atmosféra byla jinak totožná s předchozími díly, temná, syrová, nelítostná, přesto ale naprosto uvěřitelná a přesvědčivá. Výborný je zde pak i záporák, který je fakt výrazný, působivý a vykutáleně slizký. Já tak tedy doufám, že se nebude jednat jen o trilogii a že se s Oddělením Q tímto neloučíme a že dočkáme ještě dalších, podobně kvalitních, stylových, dechberoucích vyšetřování. ()

Soweek

Třetí díl oddělení Q se nese ve stejném duchu jako druhý, tedy výrazně ubývá detektivní práce a přesouvá se k thrilleru. Narozdíl od druhého dílu má tento spád, akce střídá napětí. Detektivní duo navíc už stačilo získat potřebnou chemii, aby si mohli dovolit i nějaké vzájemné narážky a vtípky. ()

Indy

Severania to s kriminálkami vedia ... napínavé, atmosférické, výborná postava hlavného, večne zachmúreného detektíva, zaujímavý záporák + parádna scéna vo vlaku a dobré finále = príjemné prekvapenie a zaslúžených 8z10. ()

leon_id

2* dolu za odklon od predlohy a zbytecne smerovani k mainstreamu. Misto prehnanych akcnich scen tu mohl reziser klast vetsi duraz na vysetrovani a vyvarovat se tak nelogicnosti. Pokud se timhle smerem budou severske filmove kriminalky ubirat, tak se zacinam bat o osud Nesbøva Snehulaka. 75% ()

Evonichna

Kdo četl knihu pochopí proč 2 hvězdičky. Scénář totálně nerespektuje originální příběh. Dokonce je tak slabý, že díky němu ve filmu vznikly nelogičnosti, při kterých si člověk musí klepat na hlavu. Proboha proč??? ()

Michelle75

Co je moc, to je příliš. Prostě mě to udolalo, unavilo, otrávilo. Ono námět je to napínavý, povedený,ale využitý pravodivným severským způsobem, který mi zrovna tady vadí. Dialogy, které jsou tak hloupé, stejně jako chování některých postav,že to prostě nejde vydržet. Od začátku předvídatelné a primitivní, aspoň jsem se vyzuřila. Fares Fares sympaťák,ale Nikolaj Lie Kaas s jeho dlouhým přemýšlivým výrazem o ničem je fakt cyp jak lampa. Pardon. ()

klukluka

Neupírám tomu silnou atmosféru a přítomnost vysoké dávky napětí. Iritovaly mě ale konkrétní jednotlivosti typu selhávajících vysílaček, chybějících průmyslových kamer v místech, kde by jich právě bylo potřeba, iracionálního chování některých postav a opakovaná, fatální selhání kriminalistů. Irituje mě způsob, jakým si policisté jdou pro sériového vraha i to, jak s ním naloží, i když by toho od něj potřebovali ještě tolik slyšet... Irituje mě to do té míry, že jsou tři pecky ještě pořád slušný ocenění. Přitom se nemůžu zbavit dojmu, že Vzkazu v láhvi trochu křivdím... Je to vážně napínavej thrilĺer, ale metody, jimiž se tady tohoto efektu dosahuje, jsou za hranou, nemohl jsem se zbavit dojmu, že se ze mě někdo snaží dělat vola. ()

Balu...

Tvl kde to nabralo tohle hodnocení v červeném, mi uniká jak prdy po obědě, kdy sem měl čočku a dvakrát sem si přidal. Marně přemýtám, jestli byl účel detardovaného scénaristy a ateistického režiséra mě vypočítavě nasrat rychlostí vyprávění, kdy jsem si připadal, že sem to fakt s tím váliem a háčkem přehnal a najelo mi to znovu. Dva autistictí fízlové, pardon, celý sbor fízlů je jak z pomocné školy, ve scénáři naprosto nelogické zvraty (debata s rodiči,hausbot a následné topení se v po lejtka vody?!) a ta haleluja superstar nakonec.. No kdyby se hodnotila míra nasrání a zklamání z očekávání kvality, dám tomu bez zaváhání za 5 hvězdiček, ale film jako takovej stojí imho za velikou vyližjehovistoviprdel a ani vystřihovánky v dutině břišní to nezachrání, což je jedinej důvod, proč tomu nedát odpad.. EDIT: teprv teď, po shlédnutí a napsání komentáře, jsem zjistil, že jsem viděl třetí díl trilogie a co hůř - prej tohle je z těch tří nejlepší?!.. jdu stáhnout ty další dva ale ještě předtím musím zavolat svému lokálnímu dealerovi a sehnat si krucifix a svěcenou vodu - takhle nějak si totiž představuju peklo.. ()

kolemjdouc

bohužel jako první jsem četla Olsenovu knihu podle které byl film natočený.Film zůstává v jejím stínu.Má spoustu hluchých míst kdy je Morck neustále jako mátoha.a konečně ke konci se zmátoří a začne akce.Film stojí na únosech dětí a zabedněných sektářích a jednom vyšinutém pomatenci.Film mi vzdáleně připomíná inspektora Henninga (Psi z Rigy apod) .Ale zase na druhou stranu se musí respektovat mentalita Norů a Dánů. ()

F.W.Colqhoun

Krystalický exemplář typu severská detektivka: korektní, sociálně kritický v souladu s vyspělými společenskými normami, obestřený jemným, ale pevným psychologickým předivem, a přesto žánrově vysoce efektivní. Narušený hlavní hrdina, sociálně zdatný sidekick, náboženská kritika a zároveň přitakání víře. Kdyby bylo možné natočit morální aritmetický průměr esteticky nadprůměrně, Dánům by se to určitě dařilo. Jenže když se jeden tolik snaží nikoho nenaštvat, málokdy někoho nadchne. Ke čtvrté hvězdičce povznáší tuhle detektivní jednohubku nejnechutnější filmový záporák, kam má paměť sahá. Pål Sverre Hagen servíruje postavu Johanna coby ideální objekt divácké nenávisti. ()

Disease

Oproti předchozím dílům velký kvalitativní skok, nejspíš tomu prospěla změna režiséra. Stejně jako se Jussi Adler-Olsen na sérii učil psát, připadá mi, že ve filmovém případě se sehrávají herci, Karl a Assad teď fungují parádně. Velmi pěkné akční scény. ()