Vánoční crazy komedie. Pátý díl úspěšné série se značkou Kameňák opět sleduje neskutečné karamboly kolem starosty Pepana, který tentokrát opravdu nemá klidný adventní čas. Zdá se, že Kameňákov neproslaví, protože nepřející občanští aktivisté mu zhatili plán – postavit obří skokanský můstek na nedaleké hoře Říp. A to si přímluvu obstaral osobně u samotného pana prezidenta! Zázraky se však dějí, zvláště o Vánocích, a prezident ve finále jako vždy překvapí. Než ale dospějeme k happyendu, u kterého se dojme celý Kameňákov i celé lidstvo, zažijeme během čtyř adventních týdnů typický kameňákovský mumraj. (Indigo Film)

Arsenal83

Tak, ako tu už niektorí naznačili, ľudia tu odpadujú hlava nehlava, len kvôli názvu Kameňák. A potom zase hlava nehlava dávajú pseudointeligentné komentáre a 5 hviezdičiek na 115. obohraný marvelovský príbeh. Trochu sebareflexie mládež. Nie je to žiadny skvost a mnoho situácií je aj trápnych. Ale niektoré vtipy sú podarené a hoci aj známe, sú dobre zahrané. ()

Stanislaus odpad!

Někdo by se mohl zeptat, proč jsem se vlastně vůbec díval na již pátý(!) Kameňák a dal mu nakonec odpad!. Odpověď je jednoduchá: Předchozí díl nebyl čistě odpadový a byl jsem zvědavý na přístup režiséra, který natočil úžasnou Kytici. Fakt nevím, kde se to zvrtlo, protože pátý díl je na stejné (= otřesně otřesné) úrovni jako trojka. Vtipy jsou ve filmu předříkávány o dost více mechanicky než předtím a smích postav upozorňující na ony "humorné" chvíle působil spíše otravně než vtipně. Vůbec se nedivím, že se od toho Paulová a Laufer distancovali. Velešpatný film, který ukazuje období Vánoc v dost možná nejhorším světle. ()

BMW12

Špatné, špatné, špatné. Stejně jako čtyřka, i Vánoční Kameňák je složen pouze z trapných scén a z nich je poslepován celý příběh. Přesto však ani tady jsem neměl problém film zkouknout celý, tudíž 2* musím dát. Ale doufám, že už žádný další díl točit nebudou. ()

honajz

Mno, tak dokoukal jsem to. I to je úspěch, že? Prosím vás, F.A. Brabec měl nějakou mozkovou příhodu, nebo dluží, kam se podívá? A všichni ti herci... ani se nedivím, že Paulová nebo Laufer už v tom nehrají. Jako je to pořád lepší než čtvrtý díl, ale prostě. Není to ono. Zdeněk Troška dokázal vyhmátnout, jak to má postavit, aby celek nebyl úplně blbý, a přitom pobavil. Aby to prostě vypadalo jako komedie, i když to byl jen sled fórů a vtípků. Ale tak nějak pro to načasování měl cit a dokázal ty vtipy skvěle vizuálně ztvárnit. Tady zazní vtip a musí být vložen jingle, aby lidi jako jó věděli, že to byl vtip. A navíc po pointě ještě lidi řeknou něco jako "jó, to máte pravdu" nebo "asi to tak bude", čímž je celá pointa degradována. Zaměření už jenom na sex - to ani ten Troška v těch svých Kameňácích toho tolik zbytečně navíc neměl. Prostě to nebylo vtipné, a parodie Zemana je o ničem, protože jde o stokrát omletou písničku - prostě chlastá, ha ha. A to s tím Řípem - měli to dřív tady, nebo to Baldýnský použil pro Kosmo až později? Jedna hvězda za slušnou kameru, a protože je to fakt o ždibec lepší, než Čtyřka. ()

Ivoshek

Je to sračka, o tom není pochyb. O to smutnější je, ze jsem se u toho filmu zasmál víckrát, než u většiny českých mainstreamovych komedií z posledních let. A víc to vypovídá o českém filmu jako celku než specificky o pátém díle Kameňáku. ()

ARI50

Ze všech dílu tohle bylo nejlepší, max 3 hvězdy , neskutečná degešárná lidi se nedá vyjádřit slovy, od herce viz brejlovce kterého bych kopl do rypáku se ten zbytek dal shlédnout, aspoň nějaký humor nechyběl.. ()

becki_tu odpad!

Ani páté pokračování nejznámějšího českého rádobykomediálního filmového bizáru se nedokázalo vyhrabat z pomyslného odpadového bahna. A proč? Protože tam chodí Dejdar půlku filmu s afrem na hlavě, Bučková zpívá nejtrapnější vánoční song ever, hraje tam Láďa Hruška, přibylo "vtipů" se sexuální tématikou, jedna z postav má úchylku na sex se zvířaty, teenager zdědí po dědečkovi bordel, probíhá tam pánský striptýz v růžových zaječích kostýmech a na závěr sjede Vašek Vydra na lyžích kopec sněhu na náměstí. Jenom si tak v duchu představuju situaci, kdy scénárista dopsal scénář a řekl si: "Jo, tohle bude pecka. Pod to se rád podepíšu." ()

Tommassi3 odpad!

"Já jsem prezident !! Já můžu všechno.." Experimentátor Brabec, oč lepší kameraman o to zoufalejší režisér, zjevně rovněž už zcela zezemanovatěl.. Směje se sám sobě, protože jinak bych potřeboval spíš jingle z Riskuj "tu-du-dum-tum".. Nevím, zda mě víc irituje posun od zoufalého pásma vyšeptaných fórů ke stvrzování odsouzení hodných nešvarů tuzemské společnosti s rasismem, sexismem a xenofobií na čele, či jakási snaha o uměleckou formu, která však ještě více obnažuje naprostou zhovadilost Bystroňova scénáře.. A třeba při Brabcovu odkazování se k bijákům z jiných vesmírů se mi už draly slzy do očí.. Nic tak odpudivého a nevtipného jsem snad ještě neviděl !! Zlatej vole Troška !! ()

corpsy

Milujem vianočný čas, a preto mi to tak nejako podkopalo nohy a zaliala ma vlna nostalgie. Kvality filmu sú malé, ale tak toto je zatiaľ najlepší KAMEŇÁK, síce vinou mojej subjektivity spomínanej vyššie, ale predsa. Pre mňa áno. ()

ConanVJ

Podobné jako předchozí díly. Opět spousta trapných scén a vtipů, ale najdou se i vtipné momenty. Dejdar je na pěst. 40% ()

Tryskomyš

Tvůrci opět nezklamali. I když režisér už není Troška. Ač je film složený především z různých (většinou všeobecně známých ) vtípků. Přesto tvoří ucelený celek. Je to prostě sranda. A divím se celkem tedy tomu hodnocení. U mně dobrý! ()

Lukrecie

Je to taková bláznivá blbina, třeba brát s nadsázkou, ale já jsem se u toho celkem dobře pobavila. Některé vtípky lepší jiné horší. Na uvolnění a relax docela ok. ()

Rakosnicek77

"Vánoční úklid je zbytečná věc, vždyť i ježíšek se narodil ve chlívku. Tak ať se u nás cítí jak doma" :o) Dal jsem si tu práci a vyrazil do kina a musím říct, že já v posledních třech dílech v kvalitě nepoznal rozdíl. Ohrané fóry, žádná velká kinematografie, ale to se tady celkem čeká... Takže slabé dvě, když jsou ty vánoce :-) i za Justina Bobra. ()

slunicko2

Přišly vánoce, ale jinak je všechno při starém. 1) Ale pěkní kluci to jistí: 21letý Jaroslav Blažek, 22letý David Gránský, 18letý Vincent Navrátil, 30letý Marcus Benois Tran, abych jmenoval alespoň některé. 2) Proletářský cluster mé duše se tetelil blahem. ()

rt12 odpad!

Odpady šetřím, ale tohle bylo odporně hloupé a přiznám se, že jsem nedokoukala. Přesto hodnotím odpadem. ()

MessiM odpad!

Bezmoc, zděšení... kvalita obsahu je úplně někde hluboko v prdeli. Náladu adventních trhů staví na vibrátorech a kondomech, zápletku na obnově nevěstince od náboru prostitutek a politickou satiru na imitaci prezidenta Miloše Zemana. Nesnáším hlasitý smích herců, jako by vám chtěli říci, že je to právě teď vtipné. V Kameňáku to máme i s hudebním předělem. Sakra, vždyř režii dělal docela erudovanej člověk, ale ono to asi nejde... ()

kajas odpad!

Za použití hudebního motivu ze "Tří oříšků" ve "filmech" s Láďou Hruškou a Jiřím Pomeje by se mělo zavírat na doživotí. ()