Lucie Výborná uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina. 22. ročník Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie, proběhne opět ve slavnostním stylu. Skleněné sošky z dílny Jakuba Berdycha budou předány ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v sobotu 21. února 2015 během gala večera, který v přímém přenosu uvidíte na prvním programu České televize. Šanci získat letos Českého lva mají tvůrci více než 50 celovečerních hraných filmů či dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2014. (Česká televize)

jfaba

Kdo vyhrál či ne, nechávám na akademii. Ta tomu přeci rozumí nejlépe. Diváci a jejich úspěšný film, ti tomu v mnoha případech nerozumí, že. Na mém rozhodnutí o hodnocení filmu, to ale vliv nemá a mít nebude. Večer byl normální, L.Výborná též normální a předávající lékaři to taky nekazili. To že to navrhla akademie a ještě se tím chlubí, z toho na prdel nepadnu. Normální večer, který kdybych vynechal a podíval se raději na fotbal, tak jsem z toho aspoň měl nějaký užitek. I kdyby to byla naše liga. Příště to vynechám. Záleží mi na tom? NE!!! Jediné pozitivum: Salut Salon. ()

cguio

Prijemne predavani, docela originalni napad s lekari, lucie byla vyborna v ramci moznosti, ale priste nekoho pohotovejsiho a o trochu vtipnejsiho. ()

Puppy

105 minut - Director's uncut 140 minut. Jedna * za Salut Salon. Opet koncentrovana roboticka "vznesena" nuda, kterou zachranili jen predavajici lekari. Vachlere vrat se ... ()

filmovyfan

Byl to docela pěkný večer, až na to že jsem si pustil předávání filmových cen a místy to vypadalo jako ordinace v růžové zahradě a některé doktorské historky mě velmi nudily. ()

listo

Tak nejenže pigmentově znevýhodněné spoluobčany ze svých daní živíme, teď už je za naše daně vytvářena prvotřídní kultura v podobě filmu, který nás má přesvědčit, jak s nimi společnost nehraje fair play. Škoda, že slavná akademie nevyslala Cestu ven na Oskary, jistě by tam převálcovala všechny nominované snímky včetně domácí produkce. A ta hrdost, jak by představitelé hlavních rolí přebírali zlatou sošku, to by byla reklama na Czech made jak z partesu. U předávání lvů jsem si připadala jak u debilů na svahu. Že akademici záměrně nedopřejí Mádlově snímku jedinou cenu, bylo dopředu jasné. On mezi ně nepatří, nestudoval přeci do pětatřiceti FAMU a to mu nemůže být odpuštěno, byť by měl talent sebevětší. Že ale akademie zazdí i film, který sama vyslala do bojů o Oskary, to už je na zásah jednoho z lékařů, který předával ceny (otorinolaringolog to není). Samotný ceremoniál byl vydřený, scénka s konfetama trapná za hranicí únosnosti. Milým osvěžením byl projev Plesla a Trojana, Lucie Výborná je silná na rozhlasové půdě, tohle na ni bylo velké sousto. Osobně jsem měla největší radost z nefalšovaného dojetí Lenky Krobotové (byť Díra u Hanušovic byla jako taková spíš na zlatou malinu). ()

fafejt001

LUCIE celkem dobré , Carey trapas !!! volající do nebe , to nás mají za idioty ???? Lékaři vtipní , ale hodí se to na Lvy ???? Solidní filmy vyšly naprázdno nebo téměř a Cesta ven - posbírala dost ocenění ... nechápu .... Asi tomu nerozumím ... Viděli ,,AKADEMICI '' VŠECHNY FILMY ???? VŠICHNI ???? Asi nééééééééé ... jinak by to vypadalo jinak . . . Za Vachlera byla alespoň sranda ... a kde vůbec je ??? Mohl by se vrátit s Budařem . . . A jěště malý doplněk , Krobotovou mám rád , ale to fakt bylo na Lva ???? To už lépe na tom byla Melíšková nebo Bydžovská . . . No nevadí , otřeme slzu a vzhůru do světlých žítřků . . . Těším se . . . . ()

FILMOVKA

Je zajímavé, porovnat si předávání Českých lvů s Oscary. U nás je to prostě mrtvé. Všichni hrozně vážní, bez humoru. Obdivuji, jaký výkon předvedla paní Výborná. Ustát to v tak vážné společnosti není žádný rok, tak lehké. Čeští tvůrci předávání lvů berou jako předávání občanek a sál mezitím slouží jako taková čekárna. Takže to zatím nebyla nikdy bombová podívaná na hvězdy našeho filmového průmyslu. ()

Gluminator odpad!

Vrchol trapnosti a čecháčkysmu ve své celé kráse aneb jak se snažit zviditelnit trapným nedvojníkem Jima Carreyho. Tohle se opravdu nepovedlo, otřesná Lucie Výborná, snaha o napodobení oscarů. Jak si tohle vůbec můžou dovolit? Opravdu nechápu. A Svěrák ať se jde bodnout. ()

JayDeer odpad!

Nechci zde hodnotit to, jak ČFTA rozdělila ocenění. Neodpustím si ale malou poznámku. Film nominovaný akademií na Oscara, při udělování českých cen nezíská ani jednu?! Podobný názorový veletoč v minulosti dokázal snad jen primátor Bém v souvislosti s novou Národní knihovnou. Tady je asi něco špatně. Samotné předávání cen se mi z mnoha důvodů nelíbilo. Začíná to u špatně zvoleného moderátora. Lucii Výborné se za celý večer povedl jeden dobrý bonmot a to je počertech málo. Po zbytek večera už byla bohužel pouze trapná. Stejně nešťastně byl zvolen hudební doprovod. Dámy z uskupení Salut Salon by se daleko lépe vyjímaly v nějakém kabaretu, popřípadě v cirkusu. Špatně zvolení předávající cen. Chápu že lékařské kapacity měly večeru dodat lesku. Nefungovalo to. Takto se nechali uvrtat do role pouťových medvědů. Neuvěřitelná blamáž "John Jim Carrey" jen potvrdila marnost celého počinu. Tak tohle má být ten nový a noblesnější Český lev? Vraťte Petru Vachlerovi, co bylo "znárodněno" a jděte od toho! ()

Agross

Děs běs !!! Nemohl jsem si pomoct, ale takhle nudné předávání cen jsem ješte neviděl !! Hvězdičku za krásné Rudolfinum ! ()

Venys

Post moderátora Českých lvů je trochu začarovaný, zdá se mi. Málokdo uspěje. Publikum bývá dlouho ledové což znejistí i ostříleného barda. Když na plac nastoupila Lucie Výborná, začala jsem mít strach, že to dnes bude další výbuch. Po trapasu s pseudo Jimem Carreym mé obavy vystoupaly do takřka neměřitelných hodnot. Ale ustála to a po zbytek večera působila uvolněněji, občas i lehce pobavila, skoro nekoktala. Nemám ji ráda, přiznávám, ale tohle docela zvládla. Skoro mi dnes nebylo za aktéry večera trapně. To je pokrok. Hvězdy však putují především tvůrcům pořadu za bezva nápady - fenomenální kvarteto Salut salon, noblesní lékaře schopné plynulého, vtipného a vypointovaného projevu, představování děl protagonisty či autory. Za to vše 65%. No a málem bych zapomněla na bonus večera - na lvy pro herce z Dejvického divadla - Plesl, Trojan - huráá! ()

Mendiiik

Letošní předávání cen Českého lva se povedlo. Moderátorka Lucie Výborná, i když jí zrovna nemám moc ráda, byla příjemná a také si myslím, že velkým zpestřením večera byl zajímavý nápad předávání cen vítězům od lékařů. Dalším plusem byly opravdu podařené hudební vsuvky. Jediné co mě osobně vadilo, byla podoba ceny (proč neměla podobu lva?) a nečekané vítězství filmu Cesta ven v tolika kategoriích. Spíše jsem čekala převahu snímku Fair Play, který byl "vyslán" na Oskary, a získal pouze cenu diváků (uživatelů CSFD) a za nejlepší filmový plakát :-( ()

JohnnyV odpad!

To nebyl Český lev, ale Romský. Bohužel. Bruselská politika zatlačila velmi efektivně. A co se týká moderátorky, ta si těch přešlapů užila ve velkém, ale největší vrchol jejího "moderování" bylo oslovování významných pánů profesorů "pane doktore". ()

sedlis

Marná snaha jak pozvednou upadající ceremoniál, který má oslavovat český film..Nic proti Výborné, zřejmě předvedla maximum a v rámci svých možností to zvládla. Jenže toto není ples v Kostelní lhotě ani Vánoční večírek střední firmy..Nápad s doktory ve světě nemá obdoby, nijak s branží filmu nesouvisí. Na druhou stranu to byli právě doktoři, kdo svým vystupováním, mluvou a vtipem večer zachaňovali..ceny samotné nebudu komentovat, větší absurditu jsem snad neviděl. V akademii sedí zřejmě samej debil, jinak si výsledek nedokážu vysvětlit. Nic poroti Cestě ven, amatérsky celkem zdařilý kousek, ale ohanet se poselstvim??Cikan bude cikanem se vsim, co k tomu patri i bez Ceskyho lva a kalkul tvurcu je zrejmy...navic Petr Vaclav je arogantni blb a jeho vystupovani jsem nepobral..Proti gustu zadna, ale zustaly dva slusne filmy absolutne nedoceneny.. ()