Lucie Výborná uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina. 22. ročník Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie, proběhne opět ve slavnostním stylu. Skleněné sošky z dílny Jakuba Berdycha budou předány ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v sobotu 21. února 2015 během gala večera, který v přímém přenosu uvidíte na prvním programu České televize. Šanci získat letos Českého lva mají tvůrci více než 50 celovečerních hraných filmů či dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2014. (Česká televize)

6thSun

Teď už asi nikdo nemůže remcat, že to nebylo důstojný. Zase to ale bylo sterilní jako klub vousatejch feministek. Za Vachlera to bylo v posledních letech často za hranicí trapnosti, člověk ale nikdy nemoh vědět, co ho čeká a vždy se aspoň pár dobrejch míst našlo. Takhle je to jenom nuda, jakkoli profesionálně odvedená. ()

kobejn

Sledovat předávání českých lvů je vždy směs nudy, trapnosti a občasných záblesků něčeho, co se tomu vymyká. Letos to byla originální děkovačka Drahomíry Vihanové. Zde se hodnotí hlavně výkon moderátorky večera nebo podivná koncepce pořadu atd., nicméně to hlavní, čím mě Lvi tentokrát potěšili, byly ceny pro Cestu ven a Petra Václava. Obojí si ceny odnesli zaslouženě za filmovou kvalitu, která je prostě nepopiratelná a jsem rád, že akademici nepropadli extrémnímu předsudku, který zde jeden protiromsky orientovaný komentář názorně vystihl. ()

stration

Pro mě velice příjemné překvapení. Lucky Výborné jsem se nejvíc bál, ale zvládla to fakt výborně a slušelo jí to. Předávání cen kapacitami z oboru medicíny byl zajímavý tah, na který jsem si musel zvykat, ale nakonec jsem musel uznat, že to bylo lepší, než zasloužilé a vysloužilé celebrity se svými trapnými vtípky. Hudební vložka zvolena také dobře. Přestěhování do Rudolfina Lvům prospělo. Akorát ta nová soška je fakt divná. Celkově vzato po dlouhé době velmi příjemné předávání, které rozhodně neudělalo českému filmu ostudu. ()

kajas

Aneb jak jedno pseudodrama o utlačované romské komunitě degradovalo skutečné herce (abych nepřeháněla, tak vlastně "jenom" herečky), režiséry či scenáristy. Já vím, že bych měla primárně zhodnotit kvalitu přenosu, ale za těch pár let, co Lvy sleduji, jsem ještě nebyla z výsledků tak rozhořčená a smutná. Opomenutí Mádlova debutu bych ještě pochopila, ale aby film vyslaný na Oscary nevyhrál jedinou kategorii? Tohle není fair play, ale pořádné faux pas. Výborná mě svými moderátorskými kvalitami příliš neoslovila, ale velikou pochvalu si zaslouží předávající lékařské kapacity, skvělý nápad. A gratuluji pánům Pleslovi a Trojanovi, jejich proslovy pobavily a v oblecích jim to moc slušelo :). ()

WolfR

Bylo to koukatelné ale povětšinou trapnějšího rázu, chybělo by něco co by zaujalo, včetně pořádného moderátora, 2 hvězdy. ()

mr.filo

Spíše bych vypíchl místa, která by si zasloužila změnu, protože jinak se bylo opravdu bylo na co dívat. Prvně, kam se poděli samotní sklenění lvi - nebo byli aspoň vybroušeni na dně skleněného kužele?... To opravdu není žádné žena mezi doktory, nebo si to produkce chystá na další termín LVŮ? (to bych byl opravdu nerad) Co to bylo za šaška s konfetami, příště ne, děkuji... Nečekaně protažené předávání nevím co bych krátil, všichni mluvili k věci a krátce - snad jedině odchod do síně slávy byl dlouhý. Několikanásobné špatné šlápnutí poroty není součástí tohoto hodnocení. Krokem vpřed budiž vyhlášeno fantastické medailónkové představování filmů samotnýma účinkujícíma, pohotovost Výborné /žádné trapné mezery ala "prostor pro smích". Vlastní slavnostní ráz celé akce podtrhla i změna místa a netrapná kulturně-cirkusácká vsuvka. Těším se na další předávání a doufám že těchto pár much se podaří vychytat. ()

HonzaBez

Výsledky letošního českého lva považuji za klasický příklad inteletuálního snobismu. Každý kdo mě zná ví, že mám k romské tématice hodně blízko, je to určitě silné téma, ale přesto považuju za vrcholně nefér, že Cesta ven dostala tolik lvů. Neřeknu, kdyby nebylo zbytí, ale opomenout nejen Fair play, ale i Pojedeme k moři, to je prostě vrchol. Je mi z toho poměrně smutno. ()

Sfinkter

V moderování nic nového, ale já osobně považuji zapojení českých lékařů do podobné akce jako výborný nápad - o nich nikdo nemá ani tušení, a přitom jsou to ty pravé celebrity, které pro společnost udělaly více než všichni čeští filmaři dohromady. ()

JimmyII

Po dlouhé době (rozuměj po Vachlerovských trapasech a nemastné loňské oťukávačce) solidní lví večer, který měl styl, spád a nějaký ten nápad (fantastické medailonky nominovaných, top lékaři, solidní scéna, neutrální moderátorka). Jen ten trapas s falešným Jimem Carreym, o kterém i druhý den tvrdili, že byl pravý, si mohli odpustit. A já si zase neodpustím poznámku směrem k akademikům - je žalostně zjednodušující napařit všechny ceny nejlepšímu filmu (zde Cesta ven) a ceny typu masky, kostýmy apod. výpravné pohádce (ta nemá na lvech co dělat, ať si vyhrává ceny ve Zlíně). Už z medailonků bylo jasné, že třeba střih, zvuk nebo kameru měly mnohem zajímavější jiné filmy, než Cesta ven, stejně jako třeba kostýmy nebo masky. Tak snad se letos urodí víc takových filmů, které si akademici budou mít chuť opravdu pustit od začátku do konce a rozdělí mezi ně ceny spravedlivěji. Howgh. ()

Eleanor05

Pravděpodobně úplně nejnudnější Český lev, co jsem kdy viděla (a že je sleduji pravidelně každý rok už od 90. let). Nechat předávat ceny lékaře opravdu nebyl dobrý nápad. Chápu, že jsou to důležití, vzdělaní a úspěšní lidé, ale to z nich ještě nedělá zábavné řečníky a někoho, kdo by měl vystupovat na udílení filmových cen. Lucie Výborná byla sice profesionální, ale na druhou stranu hodně chladná a místy i nepříjemná moderátorka. A co se týče výsledků, nemám slov. Pochybuji, že by Cesta ven v sobě skrývala větší poselství, než třeba Fair play, ale samozřejmě proromská tématika je nyní aktuálnější, než život sportovců v 70. letech, takže vyhrálo to, co vyhrálo... ()

Pedross800

Nemůžu si pomoct, ale výstup alá "Carrey" to bylo opravdu ubohé a trapné....když k tomu přičtu volání moderátorky (ne)Výborné ze začátku přenosu po tom, abychom si to předávání dokázali užívat jako ti skvělí amíci a opravdu se z těch cen těšili a byla to show.....aby pak v okamžiku, kdy se tam jedna z oceněných při děkovné řeči opravdu "poamricku" rozjela tak na ni moderátorka velmi neeticky a netaktně neustále dotírala a ukazovala, že jako čas letí a je třeba ctít dramaturgii a vymezený čas......tak to můj dojem z celého předávání definitivně zničilo, i když nápad s doktory a celkově místo byly fajn. ()

KASUGI odpad!

Český film je dávno v prdeli, tak k čemu taková estráda. Točí se dokola pouze jeden žánr: "odnikudnikam" opruz.. Scénáristi stojí za hovno a i kdyby se našel schopný režisér, tak v podstatě nemá co točit. Druhá věc pak je, kolik dobrých a originálních scénářů je už předem odmítnuto nějakým papalášem od produkce, páč čeští produkční to s pěnězi neumějí a jejich mentalita se řídí jednoduchým "zákonem": dramata a komedie jsou levné a veškeré ostatní žánry jako sci-fi, fantasy a spol. musí stát 100 melounů a výše. Takže zatímco americká seriálová produkce se čím dál víc svou velkolepostí a zaměřením podobají kinovým filmům, u českého filmu je to zcela obráceně a já opravdu nechci v kině platit dvě stovky za nějakou vztahovou drama mrdku, která jako by z oka vypadla Soukromým pastem, Nevinným lžím apod. HOWG! ()

ghatos odpad!

Tohle nebylo fair play. Hnědý Lev 2015 obnažil zbabělost a morální chudobu porotců. Takže nám pozitivní diskriminace dorazila i do české kinematografie. V Rudolfinu byli jistě všichni zainteresovaní na sebe hrdí. Podařila se jim jediná věc a to pravý opak. V jejich očích (rasistická) většina bude ještě radikálnější... . Jinak Lucie Výborná byla sotva dostatečná, zbytek nedostatečně! 15%. Dodatek: PRAHA - Ano, naletěli jsme, ale bylo to kvůli tomu, že se zaštítili známou produkcí a měli to dobře promyšlené, říká o vystoupení nepravého Jima Carreyho výkonná ředitelka České filmové a televizní akademie Tereza Rychnovská pro Lidovky.cz. Sama žila v domnění, že jedná s renomovanou produkční společností, pak ale zjistila, že někdo zneužil jejich emaily. „Stali jsme se terčem kolosálně propracovaného podvodu, či řekněme kanadského žertíku. A to až tak dokonalého, že by se dal snadno přirovnat ke známému prodeji hradu Karlštejn důvěřivým Američanům. Prolnutí se Jima Carreyho na podiu v Rudolfinu námi rozhodně nebylo plánováno jako podvod. Dokonalá komunikace s domnělou produkcí hollywoodského herce, jeho agentem, přítomnost doprovodu bodyguardů a tlumočnice a celá příprava jeho vystoupení probíhala naprosto na profesionální úrovni. Nic nenaznačovalo tomu, že by se jednalo o takto dokonalý úskok,“ zaznívá v prohlášení, které dnes vydala ČFTA. Před těmi podvodníky smekám, říká Rychnovská Podvod byl podle výkonné ředitelky Terezy Rychnovské dokonale zaranžovaný: „Oni se zaštítili renomovanou produkcí, se kterou jsme komunikovali už dřív, takže nás nenapadlo, že jde o podvod. Ti, kteří nás podvedli, vlastně podvedli i je, takže to nyní společně řešíme. Používali jejich jméno, emaily, takže nás vůbec nenapadlo, že jde o někoho jiného. Jde o společnost, se kterou jsem byli už dříve v kontaktu, známe se z branže.“ Vystoupení trvalo jen několik vteřin, přesto vzbudilo vášnivé diskuze. Je to Jim Carrey nebo ne... Údajný Jim Carrey vystřelil konfety a beze slova zmizel „Byli skutečně dobří a já vlastně před nimi smekám, jak to měli vymyšlené do posledního detailu, včetně toho, že měli promyšlenou organizaci tak, abychom se s nimi ani já ani Honza (Svěrák - pozn. red.) před přenosem vůbec nepotkali,“ říká Rychnovská. Více o tématu čtěte zde: Podivný výstup na Českých lvech. Pořadatelé naletěli falešnému Jimu Carreymu Přeci jen se ale nabízí otázka, jak to, že Carreyho nikdo z pořadatelů nepoznal? „Podívejte se na fotku slavné herečky Renée Zellwegeer. Já osobně můžu říct, že jsem si prostě řekla, že je špatně přešitý. Oni to zařídili tak, aby vběhl na jevišti ve chvíli, kdy jsme všichni už seděli v hledišti, byl v doprovodu bodyguardů, nebyla šance se s ním setkat před tím. Jejich přání bylo, že on přiběhne rovnou do lóže, pak vběhne na jeviště a pak zase odběhne. Měli to opravdu promyšlené do posledního detailu.“ V prohlášení, které Akademie dnes vydala, se omlouvá všem divákům, členům České filmové a televizní akademie, partnerům Českého lva a zvláště České televizi, která jejich tvrzení vzala za své a mediálně ho prezentovala. „Mrzí nás, že jsme Vás uvedli v omyl, ale nebylo to ve zlé vůli. Nikdo z nás nelhal, protože jsme byli po pravdě dokonale a profesionálně napáleni! Což nás pobavilo a pokud Vás to neurazilo, můžete se smát s námi a nebo nám!,“ stojí v prohlášení, v jehož závěru akademici slibují, že příště bude Lev bez zahraniční hvězdy, leda, že by přislíbil účast Elvis Presley. (www.lidovky.cz, 23.2.2015) () (méně) (více)

KR4T4S

Poměrně povedený ročník (provedením) a taktéž nečekaně vhodný výběr moderátorky, která se sice chvíli hledala, ale našla se velmi brzy. Velká radost hlavně pro ocenění herců z Díry u Hanušovic. Slušný večer a předávání s několika vtipnými a úsměvnými momenty. Rozpačitá chvíle byla snad jen jedna, takže za 2014 má Český lev ode mě palec nahoru. ()

Lukoboss

Težko říct, jakej byl úmysl, když se rozhodlo, že našim nej hercům a filmovým tvůrcům budou předávat ceny jedni z našich nejlepších doktorů. OK, jsou to špičky ve své třídě a patří jim obdiv, ale co proboha dělali v tomto pořadu, to nevím. Jinak to bylo takový nemastný neslaný, pravděpodobně to padá na bedra moderátorce večera, protože dosáhnout laťky po takových esech, jako jsou Dušek nebo Zbrožek, to jde opravdu hodně špatně. Aspoň že už tam není Vachler a jeho zelená vlna, stejně si tam herci nosili kuřata a řízky přes ulici... ()