Po dlouhé době (rozuměj po Vachlerovských trapasech a nemastné loňské oťukávačce) solidní lví večer, který měl styl, spád a nějaký ten nápad (fantastické medailonky nominovaných, top lékaři, solidní scéna, neutrální moderátorka). Jen ten trapas s falešným Jimem Carreym, o kterém i druhý den tvrdili, že byl pravý, si mohli odpustit. A já si zase neodpustím poznámku směrem k akademikům - je žalostně zjednodušující napařit všechny ceny nejlepšímu filmu (zde Cesta ven) a ceny typu masky, kostýmy apod. výpravné pohádce (ta nemá na lvech co dělat, ať si vyhrává ceny ve Zlíně). Už z medailonků bylo jasné, že třeba střih, zvuk nebo kameru měly mnohem zajímavější jiné filmy, než Cesta ven, stejně jako třeba kostýmy nebo masky. Tak snad se letos urodí víc takových filmů, které si akademici budou mít chuť opravdu pustit od začátku do konce a rozdělí mezi ně ceny spravedlivěji. Howgh.(23.2.2015)

• Radek99

Koncepci večera jsem nepochopil - co má s filmem společného třeba Lucie Výborná, svět medicíny a předávající lékaři, nebo ryze koncertní sál Rudolfina? Nějak se mi v tom všem ztratily oslí můstky...stejně jako se ztratily moderující paní Výborné. (Ta byla mimochodem Výborná jen podle jména.) Česká televize chce z předávání ocenění za nejlepší filmy uplynulého roku zřejmě udělat sterilní typizovaný zábavný večer podle svého veřejnoprávně-nováckého mustru. Beru to jako předstupeň k příští, již dokonalé televizní estrádě (samozřejmě s nováckými čísly sledovanosti). Nostalgicky vzpomínám na éru moderujícího Jaroslava Duška, na dobu, když byli Čeští lvi ještě významnou společenskou událostí a zároveň událostí televizního programu... Estetiko trapnosti, vrať se, bylas lepší než tohle nudné blýskavé nic!(21.2.2015)

• klúčik

Český lev 2014... Nastal určitý posun dopredu?? Po posledných trápnych ročníkoch určite.. Ale to bolo asi všetko..Hlavný víťaz ročníka film Cesta ven, herečka či neherečka roka.. to je asi len sranda??? Film som nevidel a ani ma neláka ho vidieť, stačí prísť na určité miesta a film je tu v plnej realite... Toto hranie na Oscarov hodnotím 10%.(22.2.2015)

• Cival

Vyhlášení ankety doktor roku lemované rekordně slabou filmovou nadílkou. Moderování Lucií Výbornou tak suchopárně veřejnoprávní, že by jeden usnul. A je samozřejmě smutné, že jestli Cestu ven opravdu akademici viděli, násobně vzrostl počet diváků, kteří film zhlédli - co 500 platících diváků, to jeden Český lev... Rudolfinum je nicméně krásné.(22.2.2015)

• Borrtex

Představení jako takové bylo dobré i moderátorka se velmi snažila a rozhodně to na mě udělalo větší dojem než ostatní ročníky. Ale co se týče cen samotných, tak jsem nesmírně zklamán. Fair Play se objevilo jen dvakrát a NEZÍSKALO ani jednoho lva? A kde je Pojedeme k moři? No to snad ne?! A co tam dělá podprůměrná Díra u Hanušovic? No hrůza.... Ještě lépe to vystihuje komentář uživatele: VášaVF :-)(22.2.2015)

• - Organizátori sľubovali, že na ceremónii vystúpi Jim Carrey, lenže na pódiu sa objavil nejaký jeho dvojník. A hoci to bolo publiku podozrivé, deň po kolosálnom zlyhaní ešte zúfalo presviedčali médiá a verejnosť, že ich Jim Carrey bol pravý. Ako zaujímavosť si to všimli v britskom Guardiane, Daily Mail aj vo francúzskom Figare. „Stali sme sa obeťou žartu," priznali neskôr Česi v stanovisku. Oklamala ich falošná agentúra, ktorá sa celý čas správala profesionálne. (Zdroj: SME) (hippyman)