Lucie Výborná uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina. 22. ročník Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie, proběhne opět ve slavnostním stylu. Skleněné sošky z dílny Jakuba Berdycha budou předány ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v sobotu 21. února 2015 během gala večera, který v přímém přenosu uvidíte na prvním programu České televize. Šanci získat letos Českého lva mají tvůrci více než 50 celovečerních hraných filmů či dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2014. (Česká televize)

Dadel

Velké zlepšení oproti předchozímu ročníku - hlavně díky za mnohem snesitelnější představování nominovaných, nechat mluvit samotné nominované je mnohem lepší než tradiční suché pouštění ukázek. Výborná je příjemná civilní moderátorka. To, že ceny předávali lékaři, bylo sice zajímavé zpestření, nicméně pointu tohoto nápadu jsem vůbec nepochopil. Nejhorší byl moment s nesnesitelnou senilní Vihanovou, to už jsem sahal po ovladači (vlastně myši). No a výsledky celkem očekávané, nejlepší je sice Pojedeme k moři, ale Cesta ven mi nevadí. Aspoň to všem "slušným Čechům, co nejsou-rasisty-ale" zvedlo mandle, tak to má být. ()

Coleator

Předávající lékaři mají můj velký respekt, ale opravdu byste před získáním svého prvního Českého lva chtěli poslouchat, jak se upravuje odříznutý obličej před transplantací? Jenom jsem čekal, kdy se někomu z právě zabíraných udělá špatně... Přiznám se, že jsem viděl přenos až od vyhlášení herečky v hlavní roli, ale opravdu mě nijak netrápí, že jsem toho nestihl více... Snad se zítřejší Oscaři povedou víc... ()

Frajer42 odpad!

No, co dodat. Když jsem v roce 2012 viděl pořad Český lev 2011, který uváděla moje nejoblíbenější tmavá zpěvačka a bohužel i občasná moderátorka Lucka Bílá, tak bych v tu dobu dal ruku do ohně za to, že horší už to opravdu být nemohlo. Dnes bych byl býval o ruku přišel, protože další Lucce, tentokrát Výborné, která bohužel nedostála svého příjmení, se podařilo posunout laťku debilismu a trapnosti na minimálně stejný level, ale asi bych řekl, že i o malý kousek výš. Kvalita, v tomto případě nekvalita, moderátora/moderátorky v mých očích jednoznačně nejintenzivněji udává kvalitu celého filmového večera. Myslím, že dnes by ji Lucka Bílá hravě zmačkala a strčila do kapsy. Úplně vidím, jak by se slzičkami v očích předala těch pár kusů skla všem těm cigánům, kteří je po pořadu stejně vyhodí, protože na nich není ani zrnko mědi, takže v jejích černých kukadlech nemají ani trošku cenu. Doktoři jsou super lidi a všechny je hrozně moc uznávám a respektuji. Může mi ale někdo vysvětlit, co konkrétně mají společného se světem filmu? Rozhodnutí a nestrannost akademiků bohužel v tuhle chvíli nejsem schopen posoudit, ze všech nominovaných snímků jsem viděl pouze tu debilní Svěrákovu pohádku a ta posbírala ceny pouze za záležitosti, pro které mám pochopení. Snad bych jí navíc přál pouze cenu za pedofilnost, kdyby se byla bývala udělovala. Skoro celý večer Lucka stihla i v požadovaném čase. Přetáhla pouze o nějakých 40 minut. To nestojí ani za řeč. Na tento nesmysl jsem koukal, abych dostal echo na nějaké zajímavé snímky z českých luhů a hájů. Mise splněna, i když cesta byla nepříjemná a enormně nudná. Dokonce jsem jako bonus dostal tip na film kočovního původu. Abych komentář zakončil alespoň trošičku pozitivně, tak se mi líbilo grafické provedení vzpomínky na filmové osobnosti, které se v posledním roce odebraly pod hlínu, či zvolili cestu komínem na čerstvý vzduch. ()

Malarkey

Tak co ten Jim Carrey? Byl opravdovej nebo ne? Za mě musím říct, že letošní Čeští lvi byly docela fajn. Sice vůbec nedokážu posoudit, zdali si Cesta ven zaslouží všechna ty ocenění, protože jsem film dosud neviděl, nicméně musím uznat, že pár dobrých nápadů tenhle večer prostě měl. Trošku mě mrzí, že jedinej Trojan a Plesl se u děkovných řečí jako jediní trošku rozpovídal. Většinou právě na to povídání se těším nejvíc. Hlavně teda proto, že divák má alespoň formou těch řečí nějaký bezprostřední kontakt s herci, které v naší malé zemičce má moc rád a může je vidět jako lidi a ne jako herce. Na druhou stranu se mně ale moc líbil nápad s doktory, kteří se pro změnu docela dobře rozpovídali a to je dobře. Nebyl vlastně jedinej, kterej by mně něčím nerozesmál, což bylo dobře. Lucie Výborná taky nebyla úplně zlá, ale asi je pravda, že ani ona úplně ne každému sedne. Dala tomu takovej ten solidní punc, co nic nezkazí a není zákeřně expresivní, jako to bejvalo dřív. U Oskarů je to trošku jinak, tam to ti moderátoři většinou umí ukočírovat. Hudební vystoupení se také povedla a Rudolfínum taktéž vnímám jako příjemný prostor pro takové udělení. Na závěr musím pochválit i ty vstupy jednotlivých nominovaných tvůrců alespoň formou těch medailonů. Je pravda, že to alespoň trošku vynahradilo to, že u děkovných řečí toho už moc neřekli. ()

kajas

Aneb jak jedno pseudodrama o utlačované romské komunitě degradovalo skutečné herce (abych nepřeháněla, tak vlastně "jenom" herečky), režiséry či scenáristy. Já vím, že bych měla primárně zhodnotit kvalitu přenosu, ale za těch pár let, co Lvy sleduji, jsem ještě nebyla z výsledků tak rozhořčená a smutná. Opomenutí Mádlova debutu bych ještě pochopila, ale aby film vyslaný na Oscary nevyhrál jedinou kategorii? Tohle není fair play, ale pořádné faux pas. Výborná mě svými moderátorskými kvalitami příliš neoslovila, ale velikou pochvalu si zaslouží předávající lékařské kapacity, skvělý nápad. A gratuluji pánům Pleslovi a Trojanovi, jejich proslovy pobavily a v oblecích jim to moc slušelo :). ()

• Organizátori sľubovali, že na ceremónii vystúpi Jim Carrey, lenže na pódiu sa objavil nejaký jeho dvojník. A hoci to bolo publiku podozrivé, deň po kolosálnom zlyhaní ešte zúfalo presviedčali médiá a verejnosť, že ich Jim Carrey bol pravý. Ako zaujímavosť si to všimli v britskom Guardiane, Daily Mail aj vo francúzskom Figare. „Stali sme sa obeťou žartu," priznali neskôr Česi v stanovisku. Oklamala ich falošná agentúra, ktorá sa celý čas správala profesionálne. (Zdroj: SME) (hippyman)