Po dlouhé době (rozuměj po Vachlerovských trapasech a nemastné loňské oťukávačce) solidní lví večer, který měl styl, spád a nějaký ten nápad (fantastické medailonky nominovaných, top lékaři, solidní scéna, neutrální moderátorka). Jen ten trapas s falešným Jimem Carreym, o kterém i druhý den tvrdili, že byl pravý, si mohli odpustit. A já si zase neodpustím poznámku směrem k akademikům - je žalostně zjednodušující napařit všechny ceny nejlepšímu filmu (zde Cesta ven) a ceny typu masky, kostýmy apod. výpravné pohádce (ta nemá na lvech co dělat, ať si vyhrává ceny ve Zlíně). Už z medailonků bylo jasné, že třeba střih, zvuk nebo kameru měly mnohem zajímavější jiné filmy, než Cesta ven, stejně jako třeba kostýmy nebo masky. Tak snad se letos urodí víc takových filmů, které si akademici budou mít chuť opravdu pustit od začátku do konce a rozdělí mezi ně ceny spravedlivěji. Howgh.(23.2.2015)

Pro mě velice příjemné překvapení. Lucky Výborné jsem se nejvíc bál, ale zvládla to fakt výborně a slušelo jí to. Předávání cen kapacitami z oboru medicíny byl zajímavý tah, na který jsem si musel zvykat, ale nakonec jsem musel uznat, že to bylo lepší, než zasloužilé a vysloužilé celebrity se svými trapnými vtípky. Hudební vložka zvolena také dobře. Přestěhování do Rudolfina Lvům prospělo. Akorát ta nová soška je fakt divná. Celkově vzato po dlouhé době velmi příjemné předávání, které rozhodně neudělalo českému filmu ostudu.(22.2.2015)

Tak co ten Jim Carrey? Byl opravdovej nebo ne? Za mě musím říct, že letošní Čeští lvi byly docela fajn. Sice vůbec nedokážu posoudit, zdali si Cesta ven zaslouží všechna ty ocenění, protože jsem film dosud neviděl, nicméně musím uznat, že pár dobrých nápadů tenhle večer prostě měl. Trošku mě mrzí, že jedinej Trojan a Plesl se u děkovných řečí jako jediní trošku rozpovídal. Většinou právě na to povídání se těším nejvíc. Hlavně teda proto, že divák má alespoň formou těch řečí nějaký bezprostřední kontakt s herci, které v naší malé zemičce má moc rád a může je vidět jako lidi a ne jako herce. Na druhou stranu se mně ale moc líbil nápad s doktory, kteří se pro změnu docela dobře rozpovídali a to je dobře. Nebyl vlastně jedinej, kterej by mně něčím nerozesmál, což bylo dobře. Lucie Výborná taky nebyla úplně zlá, ale asi je pravda, že ani ona úplně ne každému sedne. Dala tomu takovej ten solidní punc, co nic nezkazí a není zákeřně expresivní, jako to bejvalo dřív. U Oskarů je to trošku jinak, tam to ti moderátoři většinou umí ukočírovat. Hudební vystoupení se také povedla a Rudolfínum taktéž vnímám jako příjemný prostor pro takové udělení. Na závěr musím pochválit i ty vstupy jednotlivých nominovaných tvůrců alespoň formou těch medailonů. Je pravda, že to alespoň trošku vynahradilo to, že u děkovných řečí toho už moc neřekli.(22.2.2015)

• HonzaBez

Výsledky letošního českého lva považuji za klasický příklad inteletuálního snobismu. Každý kdo mě zná ví, že mám k romské tématice hodně blízko, je to určitě silné téma, ale přesto považuju za vrcholně nefér, že Cesta ven dostala tolik lvů. Neřeknu, kdyby nebylo zbytí, ale opomenout nejen Fair play, ale i Pojedeme k moři, to je prostě vrchol. Je mi z toho poměrně smutno.(22.2.2015)

Českému filmu se vrátila noblesnost. Prospělo přestěhování z Lucerny do Rudolfína, které mnohem více odpovídá nejprestěžnější tuzemské "filmové" události. Lucie odmoderovala přenos skvěle, její projev působil nenuceně a odlehčeně. Navíc jí to v tom černém kostýmku velmi slušelo. Předávání cen od lekářů byl odvážný tah, ale jak je vidět publikum se nejednou pobavilo, což mělo pozitivní vlnku i na mě. Lekářské slovní prology byly rozhodně zajímavější než rádobyhumor předávajících z dřívějších let. Pochvala letí i holkám do Hamburku, jejich hudební vsuvky působily originálně, svěže, hlavně ta druhá byla hravá. Pár mušek tam sice přelétlo (Carrey), ale celkově jsem při sledování tohoto ročníku měl pocit, který jsem u lvů neměl už dlouho, tedy profesionálně odvedená práce ve všech směrech a že sleduji přenos z významné společenské údalosti. Pokud jde o zdejší negativní reakce, ty se tak trošku dali čekat a přesně zapadají do reakcí na celou současnou českou kinematografii a jako vždy u mě vyvolávají už jen pobavený úsměv. Pozérství tady na csfd začíná být víc než filmových profilů. ............Pokud je pravda, že akademici ty filmy neviděj a jen tipujou podle obsahu nebo podle čeho, tak to jděte do prdele, to pak nemaj ty cenu absolutně žádnej význam natož prestiž a je to jen ubohá šaškárna. My nejsme USA, aby se těch pár filmů nedalo nakoukat a pokud to maj akademici v prdeli, sednou si někde u piva a kamarádsky si tam hážou nominacema, tak to potěš koště.(22.2.2015)

• - Organizátori sľubovali, že na ceremónii vystúpi Jim Carrey, lenže na pódiu sa objavil nejaký jeho dvojník. A hoci to bolo publiku podozrivé, deň po kolosálnom zlyhaní ešte zúfalo presviedčali médiá a verejnosť, že ich Jim Carrey bol pravý. Ako zaujímavosť si to všimli v britskom Guardiane, Daily Mail aj vo francúzskom Figare. „Stali sme sa obeťou žartu," priznali neskôr Česi v stanovisku. Oklamala ich falošná agentúra, ktorá sa celý čas správala profesionálne. (Zdroj: SME) (hippyman)