• Pepinec

Uznávám, že tenhle ročník se bezpochyby povedl víc než kupříkladu prezentace ubohosti v podání Lucinky Bílý z před pár let. Jenže to je asi taková poklona, jako říct Vochomůrkovi, že je sice tlustší než Křemílek, ale za to menší. Mně by ani tak nevadily samotné výsledky, alespoň ty totiž nejsou chybou pořadu, jako neumírající česká touha hrát si na Halyvůd ve snaze zamaskovat neschopnost najít si svou vlastní přirozenou cestu. Uvadající kulturnost našeho národa bohužel pohřbívají i ti, kteří by nám ji naopak měli navracet. Pročpak je asi takový rozdíl mezi načančanými hvězdičkami filmových pláten a opravdově působícími doktory? Doktor se totiž musí starat především o své pacienty, jinak mu umřou. Načančaná hvězdička stojí před zrcadlem a trénuje si děkovnou řeč, kterou pak stejně posere. Nedivte se proto, až vám vaši pacienti - filmové publikum - vyhyne definitivně.(18.6.2015)

• Borrtex

Představení jako takové bylo dobré i moderátorka se velmi snažila a rozhodně to na mě udělalo větší dojem než ostatní ročníky. Ale co se týče cen samotných, tak jsem nesmírně zklamán. Fair Play se objevilo jen dvakrát a NEZÍSKALO ani jednoho lva? A kde je Pojedeme k moři? No to snad ne?! A co tam dělá podprůměrná Díra u Hanušovic? No hrůza.... Ještě lépe to vystihuje komentář uživatele: VášaVF :-)(22.2.2015)

Na úvod chci říct, že Lucie Výborná v sobotu zvládla moderování a nebyla výborná, ale přímo skvělá. Herečka Lenka Krobotová na vyhlášení vypadala jako hollywoodská hvězda. A herec Ivan Trojan pomalu získává České lvy jako Karel Gott České slavíky. Dost mě překvapilo, že filmy, které sklízejí uznání u diváků a pohybují v červených barvách na ČSFD, viz: Pojedeme k moři od debutujícího režiséra Jiřího Mádla nebo snímek Andrey Sedláčkové Fair Play, nezískaly žádného Českého lva, co se týče hlavních cen. Nebýt Ceny filmových fanoušků od ČSFD, tak si Fair Play ani neškrtne. Snímek, který je nominovaný (ČFTA) v kategorii nejlepší cizojazyčný film na Oscara získá jen cenu filmových fanoušků od ČSFD? Útěchou pro snímek Fair Play může být, že získal cenu za nejlepší plakát. Vsadím se, že natočit ten film režisér, má to aspoň tři ceny. Snímek Pojedeme k moři v zahraničí získává filmové ceny jako houby po dešti a u nás nebyl na MFFKV? A to pozor, koprodukci dělala filmu ČT! Ještě, že měl aspoň ty tři nominace nejlepší film - režie - scénář. Docela zvláštní je, že filmy s modrým hodnocením na ČSFD sbíraly jedno ocenění za druhým, naopak snímky s červeným hodnocením se neprosadily: Magický hlas rebelky (Olga Sommerová), Století Miroslava Zikmunda (Petr Horký), Pojedeme k moři (Jiří Mádl) a Fair Play (Andrea Sedláčková). Nevyhrál kvalitní snímek, nýbrž téma, které hýbe českou společností.(25.2.2015)

• KASUGI

Český film je dávno v prdeli, tak k čemu taková estráda. Točí se dokola pouze jeden žánr: "odnikudnikam" opruz.. Scénáristi stojí za hovno a i kdyby se našel schopný režisér, tak v podstatě nemá co točit. Druhá věc pak je, kolik dobrých a originálních scénářů je už předem odmítnuto nějakým papalášem od produkce, páč čeští produkční to s pěnězi neumějí a jejich mentalita se řídí jednoduchým "zákonem": dramata a komedie jsou levné a veškeré ostatní žánry jako sci-fi, fantasy a spol. musí stát 100 melounů a výše. Takže zatímco americká seriálová produkce se čím dál víc svou velkolepostí a zaměřením podobají kinovým filmům, u českého filmu je to zcela obráceně a já opravdu nechci v kině platit dvě stovky za nějakou vztahovou drama mrdku, která jako by z oka vypadla Soukromým pastem, Nevinným lžím apod. HOWG!(22.2.2015)

• xxmartinxx

Hele, snažili se. Jasně že pozvat si všechny ty doktory byl strašnej nesmysl a bylo naprosto hloupý čekat, že by to mohlo fungovat, ale třeba už se naučili napsat "scenárista" s krátkým "a", což vloni v medailoncích ještě neuměli. Jinak hodnocení je nízké, protože smrtící antitempo se dalo sotva vydržet, jinak jsem ale vůči celému večeru smířlivý a vnímám ho spíš pozitivně.(22.2.2015)

• - Organizátori sľubovali, že na ceremónii vystúpi Jim Carrey, lenže na pódiu sa objavil nejaký jeho dvojník. A hoci to bolo publiku podozrivé, deň po kolosálnom zlyhaní ešte zúfalo presviedčali médiá a verejnosť, že ich Jim Carrey bol pravý. Ako zaujímavosť si to všimli v britskom Guardiane, Daily Mail aj vo francúzskom Figare. „Stali sme sa obeťou žartu," priznali neskôr Česi v stanovisku. Oklamala ich falošná agentúra, ktorá sa celý čas správala profesionálne. (Zdroj: SME) (hippyman)