Power/Rangers

(festivalový název)
  • USA Power/Rangers

Bojová jednotka Power Rangers je téměř celá zničena. Vyšetřovatel Rocky (James van der Beek) vyslýchá přeživší Pink (Katee Sackhoff) a snaží se zjistit, kde je poslední člen týmu Green (Russ Bain). (korbitch22)

filmsim

Skvělý krátký film. Kdyby takhle vypadal celovečerní film Power Rangers, tak bych se na to dokonce těšil. Už to není ten infantilní dětský seriál s hrůzostrašnými triky, ale velice působivé temné sci-fi s čímsi, co vcelku připomíná příběh. Autoři tohoto snímku si s ním opravdu vyhráli, herci sice nejsou prvoligoví, ale uhráli to bez problémů. Triky jsou bravurní, najdeme zde spoustu odkazů na jiné sci-fi filmy, jako jsou Minority Report nebo Blade Runner. Akce je také solidní a celkově film vypadá velmi draze, mnohem víc než nejspíš skutečně je. Snad se toho nějaký hlavoun v Hollywoodu chytí a dostaneme konečně temnější verzi tohoto nostalgického dětského seriálu. 7.5/10 ()

Martrix

Poměrně pěkný způsob jak ukázat producentům, že i když do té doby dělal Joseph Kahn videoklipy, tak by zvládl (určitě po technické stránce) i akční blbinu o Power Rangers. Nicméně nepřesvědčil a protože Power Rangers, Ninja želvy, nebo G.I. Joe považuji za sloboduché slátaniny pro děcka, tak mi to ale vůbec nevadí. ()

geklon

Khan je klipák, známá věc. Jeho celovečeráky jsou krutě kontroverzní, především v tom jestli jsou cool nebo svačka. Ale v tomto případě mě zase dostal na kolena. Chytil ten současnej fenomén temnejch blockboosterů s béčkovými komiksovými super hrdiny a poslal to ve 14 minutách, tak jako nikde jinej. Pecka. Pořádná facka všem Marvel blbečkům. ()

SpaceOdyseus

Originalni Power Rangers mi nic nerikaji, ale tohle se mi libilo. Jedna se o hodne temnou verzi, ktera pripomina chvilema Zachrante vojina Ryana a chvilema treba i neco od Finchera. Docela se mi libilo, jak tvurci dokazali vyuzit puvodni infantilni propriety, jako barevne kostymy nebo pohadkove zbrane tak, aby fungovaly v tomto svete, kde pro ne na prvni pohled neni misto. Pribeh je klasicky plny klise. Ale v teto ctvrthodince jde spise o atmosferu a celkovy feeling, ktery se povedl. Jako celovecerak si to nedovedu predstavit. Jako kratas to ale funguje skvele! ()

Prochy38

Pozn. k obsahu. Nebylo by lepší, kdyby to psal někdo, kdo aspoň zná postavy? No, to je jedno. K věci. Vizuál perfektní, o to komičtěji vypadají fakt hrozné bojové scény. Nechápu... ale jinak za mě potlesk ve stoje! Takto bych si Power Rangers uměl představit. Píšu to u každýho komentáře k tomuto kultu. Jako děcka jsme to žrali. Seriál, byť se na to zpětně nedá dívat ani minutu, jsme tehdy hltali. Vyšel film, který byl o třídu lepší, ale dnes bych tomu čas už taky nevěnoval. Ale plivat na své dětství nehodlám. Loni vyšel film, který mi udělal hroznou radost. Sice byl směřován mladšímu publiku, a tam vždy směřován být má. I tak jsem schopen to velmi kladně ocenit. Tento minifilmek mě fakt zaujal a celovečerák v tomto duchu bych si uměl představit. Ale chce to víc peněz a hlavně teda někoho, kdo by aspoň to choreo soubojů podržel. Jinak za mě palec nahoru!! ()

Blue.Shark

Vskutku netradiční podání Strážců vesmíru. Možná se pletu, ale zdá se mi, že podobné rebooty cílí na nás, kteří jsme rebootovanou látku viděli jako malí a dnes bychom se už styděli za to, kdybychom na originál koukali. K čertu s tím, tohle bych si nechal líbit i jako celovečerák. Škoda té "máme bouchačky, ale zahodíme je a zbijeme tě" scény. ()

Mandalorian

Zvláštní věc.. SPOILERY: Už si nevzpomenu, kde jsem viděl podobně skládací meč. Každopádně to už někde bylo. Výslech je dělaný ve stylu kratasu - Mortal kombat - Rebirth. Vyvraždování hrdinů připomíná zase Strážce - Watchmen. Každopádně navzdory těmto faktům by zfilmování staré věci v tomto stylu nemuselo dopadnout špatně. Stačí se ohlédnout - Batmana, Supermana ani Spidermana jsme nebrali v kreslených podobách nijak vážně. A v té samé době jsme se dívali na Power Rangers, které jsme žrali i s chlupama. :-D :-D ()

LokiZombie

MYSLÍM, ŽE KRAŤAS OCENÍ HLAVNĚ TI, CO SI DAJÍ DOHROMADY NĚKOLIK ZAJÍMAVOSTÍ, JAK Z HLAVNÍ DĚJOVÉ LINKY MIGHTY MORPHIN POWER RANGERS, TAK ZE ZÁKULISÍ NATÁČENÍ. Z mnoha zakomponovaných detailů je zřejmé, že tenhle s nadsázkou braný akčňák je ve skutečnosti mozaikou, která pod drsným povrchem skrývá zpověď odrostlého fandy Rangerů. Pro větší zábavu při druhém shlédnutí, pár mých postřehů PRO TY CO KRAŤAS NEVIDĚLI, SPOILER: 1) Robotí bitka v úvodu: poražený robot je megazord, dobře známý 'prostředek' MMPR. 2),,What you want, rocky?" Záporák s umělou nohou je ve skutečnosti Druhý rudý strážce, Rocky DeSantos. Jak si tuto úlohu zasloužil? Nejspíš tomu nahrála jeho pozice mezi fanoušky, i přes svoje všestranné dovednosti byl Rocky fanoušky brán jako náhražka za všemi oblíbeného Jasona z původního týmu. Jeho zahořklost kvůli jeho úloze v letech minulých tak může klidně odrážet jeho komplexy kvůli své pozici v očích diváka. Navíc jeho zrada může odkazovat k reálnému herci Rockyho, který sérii "zradil" když o ní prohlásil, že mu zničila kariéru. Dá se říct, že všichni Rangeři v kraťasu se stali jakýmsi mixem mezi seriálovými personami postav a odrazem soukromého života reálných představitelů 3) Futurismus/ dystopická budoucnost: později je řečeno, že ti zlí vyhráli a začali do naší civilizace integrovat své technologie, podle všeho za účelem neustálé kontroly alá orwell 4)Tommy Oliver- zelený strážce, v MMPR tolik oblíbený pro svou povahu osamělého vlka a antihrdiny, v kraťasu padne narážka i na jeho origin, naverbovaný Ritou nakonec zradí padouchy a přidá se na stranu dobrých. 5)Vztah Jason/Kimberly: docela logické, mezi postavami to do příchodu Tommyho docela jiskřilo, mnohé fanoušky zklamalo, že Kim nakonec začala chodit s Tommym. Na narážku mezi jejich vztahem v kraťasu taky dojde. 6)Vražda Jasona: Všimli jste si? Mezi vrahy je i komediální dvojice středoškolských agresorů Bulk a Skull. Jejich motivace je jasná a oni ji sami potvrzují slovy:"už nás nebavilo, jak si z nás děláte srandu, zmrdi" 7) Zackovy milenky: Divatox a Scorpina- záporačky MMPR, pozorní diváci tedy mohli tušit, za jakou stranu to ke konci svého života Zack táhl :-) 8) Zackův Hip hop kido: trošku narážka na celkově ujetý styl původní show. 9) Asijský mafián Generál je podle všeho záporák General Venjix. Tohle je spíš tip. Generály spojuje etnikum herců 10) Coming-out Billyho Cranstona, modrého strážce, na titulní stránce magazínu- představitel Billyho byl ze show nepříjemně vyšachován, poté, co se herec nechal veřejně slyšet, že je homosexuál. Vědec-génius milionář image taky nepřekvapuje vzhledem k nerdovosti Billyho charakteru v originální show. 11) Smrt Trini- Představitelka Trini zemřela během katastrofy 11. září 2001. Několik představitelů strážců jí bylo na pohřbu. 12) Rita- Hlavní záporák několika prvních sezón, zlá čarodějnice, Rita Repulsa, ovládala techniky temné magie, mimo jiné manipulaci mysli a změnu podoby. ()

Mouchal

Infantilní šílenost natočená ve vážném stylu. Upřímně ani ten základní seriál nestál za nic a pamatuju si z něj naprostý kulový. A budu rád, když to tak nechám být. 50% ()

RAFT

Jako kratas docela ušel,ale kdyby chtěli udělat film ,tak jasně říkám ne.Na takové kraviny sem už dost starej. ()

Ocelotr

COOL. Nic víc nic míň. Ale jestliže dokáže jeden chlápek udělat s frančízou za svoje prachy víc než celá firma SABAN (ti co vlastní Power Rangers) tak je něco špatně. ()

blondboss

Tento novodobý krátkometrážny film mi tak trochu vyrazil dych, lebo som v rámci danej témy nečakal niečo tak v zásade dosť premakané aj čo sa týka efektov, ale aj zároveň vkusného deja na tak malú stopáž. Kiežby sa štýl Rangerov uberal takýmto štýlom od začiatku. V rámci tohto žánru toto bolo ozaj slušné. 70 % ()

Richi007

Celkem zajímavé video a líbil se mi ten temný nádech starých Power Rangers. Popravdě jak tam ukazují na nějakou tu válku, tak si snadno dokážu představit, kdyby udělali celovečerní film na toto téma, takový návrat Strážců vesmíru po několika letech, aby to připomněli právě mé generaci, když my jsme na to koukali jako děti, ale hodili to do toho dospěláckýho artu. ()

VashCZ

Kraťas bohužel až moc krátký, než aby naplno ukázal svoje kvality. Ale tak co, jednohubka, která potěší každého power ranger fana. ()