Expanze - Série 4

(série)
Sci-Fi / Drama / Mysteriózní
USA, 2019, 7 h 50 min (Minutáž: 43–53 min)

Epizody(10)

Po otevření prstencových bran vedoucích k tisícům nových planet začíná krví nasákla zlatá horečka, která zažehne nové konflikty mezi Zemí, Marsem a Pásem. Mezitím se na neprobádané planetě posádka Rocinante ocitne uprostřed násilného střetu mezi těžařskou společností ze Země a zoufalými osadníky z Pásu, když se náhle objeví nová smrtelná hrozba od protomolekuly. (Prime Video)

Shakaar

Konečně jsem si našel čas na čtvrtou řadu Expanse a znovu se potvrdilo, proč je považována za nejlepší Sci-fi serii v současnosti. A já bych i přidal, že narozdíl jak někdo tvrdí s Orville, tak já bych řekl, že Expanse je více Star trekem, než Discovery a Picard dohromady. Když pominu fakt, že se jedná o serii natočenou na motivy knižní serie, i knižní serie v podstatě odkazuje na vše na co kdy Star trek poukazoval. I přes vyloženě temné pojetí serie, divák dokáže jasně identifikovat boj mezi dobrem a zlem, řeší problematiku rovnoprávnosti, diverzita v serii je taky přítomná, možná ještě silněji než v nových Star trek serií a přitom i postavy jiné pleti, nebo pohlaví jsou snesitelné a zajímavé. A nevěřím že je to pouze knihou, kniha je když je to dobrá předloha pouze 50% úspěchu, druhá polovina záleží na tvrůci jak to pojmou, jaký výběr herců využijou, jak použijí vizuál atd. Tady se to znovu vše sešlo a fakt jsem chrochtal blahem na detailní vesmírné záběry lodí, hlavně poslední epizody kdy Rocinante byla kabelem propojená s druhou lodí a jak jsme toto mohli vidět z mnoha úhlů. V neposlední řadě dokázali vygradovat zápletku tak, že udrželi člověka v napětí. To jsem třeba u ST: Picarda necítil. Za mě tedy solidní 4* a těším se na pátou řadu. ()

Likan7

Po trojce kvalitativní sešup. Ne, že by příběh na nové planetě nebyl zajímavý, ale po trojce je to prostě málo. Do toho vata v podobě překupníků a zase jsme zpět na 3*. Už jsem se smířil, že pro mě nebude Expanze top, ale snažit by se ještě trochu mohla. ()

Spectateur

Na to, jak moc se mi líbily ostatní řady, tak o to víc jsem zklamán touto. Jako by se tvůrci přitáhnout co nejširší publikum, protože jinak si nedovedu vysvětlit nánosy patosu a prvoplánových rozhodnutí. Vedlejší postavy jsou jen do počtu - je jim dán prostor jen tehdy, když mají vyvolat reakci posádky Rocinante, a žádná vlastně nevynikne a nijak nepřekvapí. Boční linie OPA je skutečně odsunuta na druhou kolej a oba dříve aktivní vůdci Drummer a Ashford většinou jen tlučou prázdnou slámu v nekonečných rozhovorech se svou špatnou angličtinou, která se navíc dá čím dál méně poslouchat. Záporák je bohužel pořádně pouze jeden, a vedou ho jen velmi průhledné motivy, se kterými se prostě nelze ztotožnit. To, co se mi na předchozích řadách líbilo - ta rovnováha mezi postavami, velká porce překvapení, a to vše zasazené do hezky vypadajícího a fungujícího sci-fi prostředí nějak vyprchalo a zbylo jen jakési torzo. ()

MasterD

Mnohem lepší než třetí série (respektive než zfilmovaná třetí kniha) a moc fajn podívaná. Na New Terra to kromě filmů zmiňovaných v jiných komentářích mně připomínalo hlavně Interstellar (pustina a také široký záběr kamery) nebo Prometheus (2012). Přál bych si, aby bylo víc seriálů, kde by budoucnost lidstva byla vyobrazena více vědecky-důvěryhodně jako zde (Star Trek je už moc přitažený za vlasy a fantaskní). 85% ()

Blazkowicz

Tak tato série mou pozornost neudržela. Miliarda zbytečných a nesmyslných vedlejších linek, které stejně ani nedávali smysl. Hlavní děj na nové planetě je zase úplně nudný. Nějací retardi tam zase dělají bordel a o protomolekule tam nic moc není. Absolutně nevyužitá linka na planetě. 3-* ()

rashaverak

Nalezt v dnesni dobe serial, ktery obsahuje jen nekolik malo zasadnich logickych der, to je skoro zazrak. Perla mezi scifi serialy, ackoliv se jedna o nejslabsi sezonu. Postavu Indky opravdu zasadne zmrsily, udelali z ni ubohou starenu, ktera jen nadava. ()

meda2016

Po třetí předělové sezoně jsem si řekl, že to bude stačit. Ale přeci jen mne začatek dalšiho navnadil. ... Opět bohužel nelogické chování kosmonautů v takových filmech: ...v nebezpečné zóně bez príleb a někdy i bez skafandru/brnění; neprovádění průzkumu před prvním přistáním na planetě, kde mají zjistit důvod nebezpečí; ... atd. Příběh je adaptace knih, pro mne začíná být sociálně a politicky dramatizovaný na úkor Sci-Fi. ()

hybridcz

Tato série je trochu jiná než předešlé ale jelikož jsem četl i knihu tak je to tím,že předloha je prostě taková.Jinak seriál se celkem výrazně liší v obsazených postavách někdy k dobru a někdy bohužel ne. ()

modrapapaja

Za tři. Nudná a nesmyslná druhá polovina. Celkově nesmyslný koncept trvalé kolonizace planet typu Země Beltery, když víme, že i pár dnů v silné gravitaci je pro ně mučením (hned od prvního dílu)! ()