Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

BMW12

Jako akční jednohubka je to dobré, Charlize Theron je fajn a film táhne, ale mám k filmu několik výtek. Film se snaží být hrozně cool, což je chyba, protože v době roku 1989 ta atmosféra prostě cool být nemůže. Ke konci filmu nás pak čeká odhalení, aby nás následně čekalo ještě další odhalení, a to už na mě bylo moc a nepochopil jsem to. Takže vlastně ani nevím jak to celé bylo. Každopádně plus dávám za lesbické scény Charlize Theron a Sofie Boutelly. ()

rikitiki

Ledově chladná Charlize, která se koupe s ledovými kostkami nebo v ledové vodě, mě rozehřála leda u sice nedůvěryhodných, ale akčně nasnímaných scén různých rvaček a bitek. Scénář je ale zasadil do tak zamotaného příběhu o několikanásobných zradách, že by to nerozmotal ani Sherlock. Když k tomu připočtu minimální empatii všech hrdinů k divákovi, z plátna nevyzařují žádné emoce, tak jsem měla spíš pocit, že snímek musím povinně odsledovat, než ho procítit. Ve finále se scenáristova nemohoucnost vyjevila v plném světle, totiž, když nechal jednoho z hlavních hrdinů z čista jasna vést vnitřní monolog (které se před tím ve snímku vůbec nevyskytovaly). Jakmile se někdo chopí takové berličky, aby slovy vysvětlil, co předtím nedokázal vypsat dějem, je jasné, že se něco nepodařilo. /17. 8. 17./ ()

honajz

Muž, který přicházel z chladu je uvěřitelný. Pokud jde o ženské hrdinky, Nikita nebo Dlouhý polibek na dobrou noc jsou koukatelné filmy. Ale tohle těžko říct. Souhlasím s komentáři, vytýkajícími roztříštěnost stylů jak žánrových, tak dramaturgických i obrazových. Ona slavná bitka na schodech a následná jízda v autě, vše jakoby na jeden záběr (kde ale sakra jsou ty počítačové zásahy vidět, když už tam nemohla běhat maskérka), tam zase souhlasím s komentářem, přirovnávajícím svou absurditou tuto bitku k bitkám Buda Spencera a Terence Hilla. Hlavní hrdinka je nesympatická čůza hranatého těla podoby krabice, která i nahá působí neuvěřitelně asexuálně, asi jako Merkelová. Ta lesbická show je tady tak nějak navíc, německé písně té doby jsou zbytečně uřvané a hrají až moc často (jo, a jedna rakouská, abych byl přesný), Tarkovského Stalker fakt nechápu proč je zde vybrán (nehledě na to, že při poplachu by promítač vypnul projektor, než by vypadl, ale to by zas nebyly ty hezké stínové bitky proti plátnu, jak je známe z hongkongských filmů už pár desítek let). Nic objevného, nic zajímavého, postavy jsou mi ukradené. Strašně prázdný film. Hvězdička za těch pár modrých filtrů a snahu navodit zimní atmosféru Berlína konce roku 1989. ()

poz3n

Myslím, že ta mňamózní vnitrozáběrová sekvence (tímto zdravím Oldboye a Potomky lidí) paradoxně definuje problém zbylé střihové skladby a tím pádem i celého filmu. Atomic Blonde má totiž problémy s timingem střihu a s dynamikou jednotlivých sekvencí. Rozhozený temporytmus střihu pak dělá medvědí službu celému vyznění, které se snaží být strašně cool, ale má problém pořádně šlápnout na plyn. To se paradoxně nejvíc daří právě ve fabulózní několikaminutové sekvenci bez zdánlivého střihu, kdy je vidět, že Leitch si mnohem lépe rozumí s choreografií scény a ve chvíli, kdy nemusí střihat, pracuje s temporytmem jednoznačně mnohem lépe a film chytá dech, který by patrně měl mít po celou svoji dobu trvání. Charlize Theron je ale naštěstí natolik hot, že i ten zbytek se dá s trochou provinilého pocitu docela užít. 6/10 ()

Othello

I když máte k dispozici jednu z nejlepších akčních scén (a zahrávám si s tím, že možná úplně nejlepší), co kdy byla natočená, musíte k ní mít i nějaký zbytek a ten Atomová bloncka naplňuje dostatečně. Minimálně pro ty, jež estetika rozbitého těla v drahých šatech, se sklenkou vodky a cigaretou v koutku pořád bezelstně naplňuje. ()

hansel97

Audiovizuálně třeba nejlepší počin, který jsem za poslední dobu viděl. Vlastně to u mě po téhle stránce předčilo snad i Blade Runner 2059, a to je co říct. Úžasný soundtrack!!! Kdo by řekl, že se dá z 99 Luftbalons udělat smutná písnička? A sice to není žádné scenáristicky výborné dílo, ale pevně sází na svou sílu, která kromě audia spočívá hlavně v dokonalých akčních scénách, jejichž choreografie je fakt famózní. Škoda, že se scénářem si trochu lépe nepohrály, ten obyčejný příběh je totiž u mě stál pátou hvězdu. ()

SOLOM.

Dost věcí mi na tomto filmu vadilo, což je docela škoda. Protože některé akční scény i bojové sekvence byly vážně povedené. Opravdu hodně pochybuju, že to takhle vypadalo v Německu před pádem Berlínské zdi a filmaři se nechali dost unést – tím k nereálnosti a dosti podstatné věci (už vidím takové bary, některé druhy aut…). Charlize Theron byla ještě před pár lety docela atraktivní herečka, no tady jsem z ní moc na větvi nebyl. Zvlášť když se většinu filmu producíruje peroxidově zbarvená jako pěst na oko a přestože jí pronásledují, dávají ji do držky, tak si jí nevšimnou, jak prchá z místa pryč…Zas na druhou stranu nahoty se nikdy nebála a ta lesbická scénka celkem fajn. Akorát pochybuju, že by dokázala v reálu se svou postavou takhle dát přes držku pořádně namakaným a mnoho kil vážícím rusákům. Ale zas byla sranda a některé bitky byly vážně luxusní. Tím se dostávám k pro mne nejzajímavější postavě ve filmu – Rus s melírem na hlavě, zabodlým klíčem ve ksichtu – jak spolu zdemolují celý byt. Největší problém jsem měl ale s pře kombinovaností děje, množství zvratů či odhalení, ve kterých se nejeden začal ztrácet – prostě tvůrčí guláš, který to rovněž hodně srážel do průměru, kde to i zůstalo. ()

claudel

"I fucking love Berlin". Pod tuhle větu bych se kdykoli a kdekoli podepsal. A Berlín v tomhle filmu hraje jednu ze stěžejních rolí, již dlouho mě fascinuje tragická rozpolcenost německé metropole, která je cítit na každém kroku a stává se tak vděčnou kulisou pro příběhy literární a filmové. Připomínku mám v podstatě jen jednu, leč zásadní - všechny nejlepší a nejzajímavější scény jsou zachyceny či nastíněny v ukázkách, které jsem viděl nesčetněkrát ještě předtím, než jsem snímek zhlédl. Tím ale výčet mých připomínek končí, konečně jsem se po dlouhé době bavil, Charlize ta role sedla jako Keeanovi v Johnu Wickovi, možná byl příběh trochu zbytečně komplikovaný, ale konec mě potěšil. A soundtracku se bavit ani nemusíme, i když osmdesátky podle mě devadesátkám nesahají po kotníky ve filmu fungovaly některé pecky na výbornou. ()

Necrotongue

Chybělo málo k tomu, abych byl naprosto nadšený. Konečně jsem zase jednou viděl plnotučný akční film, který byl navíc doplněn parádní retro atmosférou rozděleného Berlína a ještě lepším osmdesátkovým soundtrackem. Tradičně jsem měl problém s výsledky soubojů bez rozdílu vah a s neuvěřitelnou výdrží všech, kteří se těchto soubojů zúčastnili, ale jinak žádné výrazné připomínky nemám, protože jsem se velmi dobře bavil. ()

Jenda

Ničím z řady podobných filmů nevybočující akční oddechovka, která nijak neurazí, ale ničím nezaujme (možná vyjma vizuálního zpracování a slušných rvaček). ()

luka4615

"John Wick" v sukni se tedy moc nepovedl. Jistě, je zde přemíra nápadité akce, avšak i ta začne zhruba v polovině vypadat fádně a prvoplánově. Dalším negativním bodem je přemíra filmařských stylů, kdy se od neonově zbarvených záběrů ve stylu filmů Nicolase Windinga Refna přesouváme ke špionážně-mysterióznímu thrilleru, který se následně "přelévá" do podivné komedie. Přičtěte si k tomuto všemu děravý scénář a místy i podivné chování ústředních postav a dostanete podobně zmatenou podívanou jako Ritchieho "The Man from U.N.C.L.E", kde jsou jedinými klady jedna památná akční a lesbická scéna. A to je na film s takovým obsazením vážně málo. „You can't un-fuck what's been fucked.“ ()

JASON_X

Vlastně ani nevím, proč jsem čekal nějaký aspoň trochu seriózní, noirový, špionážně akční film, možná kvůli evropským kulisám berlínského devětaosmdesátého. A možná taky proto, že jsem já trouba přehlédl, že se jedná o zfilmovaný comics, ehm.. Takže není to bohužel žádné staromódní, syrové a realistické drámko v evropském stylu, je to jen další popkulturně infantilní šou ve stylu Johna Wicka nebo koho čeho. Jen pěkná Šarlíza v pěkné akci je důvodem, proč tuhle šarádu z Hollywoodem stvořené fiktivní východní Evropy nehážu do podprůměru. Ale jo, většinou jsem se bavil, třeba když Šarlíza mydlí a krágluje KGBáky vším, co jí přijde pod ruku. Konkrétně řežba v domě při zachraňování Spyglasse je skvostná a je to možná jedna z nejlepších mých dosud viděných filmových řežeb. Ale třeba McAvoyův trapný kašpar špión mě iritoval skoro stejně, jako kdysi trapný kašpar Holmes v podání trapného kašpara Downa Juniora. A proč do role hlavního Rusa produkce opět neobsadila Rusa, ale opět nějakého nevýrazného joudu s děsivou ruštinou člověka po mozkové obrně? A Vysockij aby se teď chudák v hrobě obracel, když ho přihodili k partě osmdesátkových popařů... ()

Beastmaster4

Film, který určitě neohromí příběhem, ale rozhodně jde o kousek, kde jsou jednoznačně nejlíp zvládnuté souboje. Trochu bych srovnal s prvním dílem Bournea - "Agent bez minulosti", ale tady mi to přijde ještě o fous promakanější. Ze soubojů a ran, úplně cítíte ten realismus a bolest. Děj odehrávající se v období zvratu v Německu, před a během pádu Berlínské zdi je celkově takový nemastný-neslaný, ale ke konci filmu to vynahrazuje kvalitní akční část :-) ()

Lucasion

John Wick v ženském podání. Sexy Charlize Theron jde na další fušku. Jako agentka MI6 cestuje do NDR, aby odhalila špióna a získala zpátky seznam tajných agentů. Kdyby to mělo hodinu a půl, tak prosím. Ale délka je v tomto případě nesmyslná. Herecky není o čem moc mluvit. Theron kope, skáče, střílí přesně jako Wick a jde jí to skvěle. Nechybí i lesbická žhavá scéna. James McAvoy ušel dlouho cestu od Profesora X a jeho nevěrohodného agenta mu věříte. Tím bych řekl, že výčet končí. Kromě akce se film moc ničím nepochlubí. Letošní John Wick aspoň místy bavil. Atomic Blonde nikoliv. Zbytečná překombinovanost děje a finále vás napadne již v polovině filmu. Nebýt naprosto ohromující a skvěle natočené desetiminutové scény, která je bez střihu, tak bych šel s hodnocením ještě níž. Ta akční scéna je naprosto famózní. Zbytek filmu mě, ale skutečně ničím nezaujal. Nebyl vtip, nebyl nápad, nebyl příběh, nebyla zábava. [6. Filmový Víkend ČSFD] (44 %) ()

Morholt

Tak tohle mě nijak zvlášť neoslovilo. Charlize Theron i její postava na mě působily nudným dojmem, takže o zábavu se tu staral spíš McAvoy a tou sexy byla Sofia Boutella. Příběh sám byl standardní špionážštinou, která se sice snažila tvářit sofistikovaněji, ale v podstatě šlo o jednoduchou zápletku. Akce, pokud nepočítám jednu sekvenci, byla vesměs průměrná, takže ani tady jsem nejásal. Co se povedlo na jedničku byla atmosféra Berlína, ale to je vzhledem k očekáváním hodně málo. 50% ()

Lacike

Prekombinovany spionazny thriller v ktorom kazdy hra habaduru na kazdeho a stihne aspon trikrat zmenit strany, takze po polhodine mi uz bolo celkom jedno co sa tam odohrava. Cele mi to pripadalo ako nahodna zmes scen bez poriadnej gradacie v ktorej ani poriadne nefungovali postavy. Theronka je prilis chladna a tak ju uplne zatienil extravagantny McAvoy, ktory ma ako jediny bavil. Nastastie par kladov film ponuka. Prvym je spickova akcia. Prehladne natocena, spickovo prevedena, dostatocne rôznoroda, aby nezacala nudit (chudak Daniel Bernhardt si to odskace hned na niekolko spôsobov) a riadne krvava. Bavila ma viac ako vo Wickovi. Len skoda, ze jej tu nebolo ovela viac na ukor tej nezazivnej dejovej omacky. Druhym kladom je dobova atmosfera, ktora je vykreslena perfektne a cely cas ma fascinovalo sledovat vsetky tie detaily vo vyprave. No a poslednym vyraznym kladom je retro soundtrack. Nie je to uplne môj styl hudby (az na zaverecny Under Pressure), ale k jednotlivym scenam sa tie pesnicky hodili dokonale. Takze aj ked si film uz rozhodne druhykrat nepustim, tak za jedno pozretie to stalo. P.S: od tej postelovej sceny som cakal viac. 5/10. ()

ScarPoul

Ženské hrdinky mi občas robia problém. Ale toto bolo luxusné. Theron aj napriek svojmu veku hrá prvú ligu - McAvoy je prvotriedny badass a je tam plejáda skvelých postáv a výborných scén. Hrá to síce na ťaživú nôtu a chýba tomu patričný nadhľad, ale postavy sú z mäsa a kostí a hoci k nim nikdy neprenikneme do takej miery, že sa ich motivácie stanú pre náš emočný vklad smerodajné, aj tak ich Leitch natočil s chuťou a hravosťou, takže to má atmosféru, je sa tam na čo pozerať ( Boutella - mňam) a hlavne je to správne vygradované. Je tam parádna hudba a skvelá "jednozáberovka". Len mať tak ten emočný presah, čo mal John Wick, bolo by to za plný počet. Je to akčný film, ktorý má super štýl a takých dnes už veľa nie je. ()

malylada

Charlie Theron je pro takovou roli dokonale stvořená a potvrzuje to i v Atomic Blonde. O to více mrzí, že se její postava utápí ve špionážní zápletce, které chybí tah na branku a ničím neosilní. Srovnávat tento film k Johnu Wickovi je dosti absurdní, díky jedné povedené akční scéně. Zbytek akce není strhující, ba naopak se jedná o rutinní záležitost a žádné zběsilé tempo nečekejte. Místy na sílu tlačený soundtrack do každé scény je výborný a retro atmosféra dokáže naprosto pohltit. Já čekal přímočarou akční jízdu a tu jsem nedostal……6/10 ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017