Deadpool 2

• USA Deadpool 2 (více)

Připravte se na druhý příchod Wade Wilsona alias Deadpoola (Ryan Reynolds). Možná s ním prožijeme okamžiky, kdy jako kuchař přežívá skoro smrtící hovězí útok a hned poté prahne po splnění svého velkého snu: stát se nejvyhledávanějším barmanem v Mayberry. A zároveň se chce vyrovnat s tím, že zcela ztratil chuť a snaží se tedy znovuobjevit správné životní koření. Pátrá i po nějakém nestabilním kondenzátoru, bojuje s nindži i japonskou jakuzou a vzdoruje smečce sexuálně agresivních čoklů. Deadpool také vyráží do světa, aby objevil pro něj významné životní body: rodinu, přátelství, novou chuť prožívat dobrodružství a také, aby si zasloužil vytoužený hrneček s nápisem „Nejlepší milovník na světě“. Nebo taky ne. Deadpool je zkrátka chlapík mnoha tváří, byť by ta jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pěkně hnusná. Ale za to nemůže. Což ovšem neplatí o jeho hodně černém smyslu pro humor a netradičním přístupu k superhrdinským pravidlům fair play. (CinemArt)

Mngwa

Dívala jsem se na to po dlouhém přemlouvání a vychvalování se synovcem. První třetina ještě jakž takž ... druhou třetinu jsem už odpadávala a třetí prospala s občasnými procitnutími, protože synovec řval "VSTÁVEJ TETO JAK MŮŽEŠ SPÁT U DEADPOOLA 2??" Natahovaný a lehce trapný konec jsem s nekonečným úsilím zvládla v bdělém stavu. Už nikdy. ()

Klajondr

Skvělé pokračování úžasného prvního dílu. Opět se setkáváme s otravným, ale velmi vtipným Wadem, který dokáže zlepšit každou scénu filmu. I když snímek nepřináší nic moc nového, určitě stojí za zhlédnutí. ()

Homer.p

Pár dobrých nápadů tu bylo (Wolwerine, X-force 😂) a ze začátku jsem se i dost nasmál. Pak mi to neustálé vtipkování (hlavně to Reynoldsovo neustálé trapné žvanění, rádoby vtipné hláškování) a odkazy na současnou popkulturu přišly otravné. Prostě zase další film předem určený k zapomnění a to právem. Chci prostě jiný komiks, temný a dospělý, a ne nějakou infantilní blbinu pro děti (pche prej Rko, k tomu ale trocha krve a nějaké to sprosté slovo prostě nestačí). Nejblíže tomu byl zatim Batman vs. Superman. ()

gemi

"He was torturing me. But all I told him was everything he wanted to know!" Cool podívaná, jako jednička. Možná už ne tolik, protože když člověk vidí typově to samé podruhé, tak trošku otupí. Ale je to kvalitativně na stejné úrovni. Z každého záběru je vidět ta urputná snada přinést divákovi co nejlepší podívanou. Prolamování čtvrté stěny nemá chybu, ale titulková scéna z jedničky zůstává neporažena. ()

Inozuka

O fous lepší legrace než jednička, zejména proto, že ubylo jednoduchých a přímočarých vtípků a přibylo víc těch, které odkazují na jiné holywoodské komiksárny. Právě ty popkulturní odkazy mě na Deadpoolovi nejvíc baví, stejně jako zesměšňování celé té super hero vlny. Už dlouho se mi nestalo, abych se u holywoodského blockbusteru takhle smál. Nové postavy v podobě Domina a Cablea tenhle spektákl trochu oživují a přináší jak vtip (Domino), tak i pořádnou chlapskou akci (Cable) .... Tak až bude trojka, zase asi vypnu mozek, naliju si kýbl koly, přihodím druhý s popcornem a sjedu i tu. ()

haWranka

Opět jedna velká jízda. Scénář se neštítí ničeho, ale asi právě proto se nikdo nemůže cítit dotčeně - tady se uráží všichni a všechno! Některé scény byly skoro přes čáru, některé zase naopak překvapivě citlivé. Jedna věc je ale jistá. Na tuhle partu se těším a doufám, že pokračování bude důstojné. X-Force! ()

Nix

Zase jsem nebyl zklamán. I když se dycky slibuje u dvojek, že budou lepší a větší, v některých momentech jsou větší, je tam více postav, akce je taky dost a udržela si spád a je taky opravdu dobrá. Jednička byla o chlup lepší, ale dvojka je důstojný pokračování, hlavně potěšil Brolin a hlavně Jaggernaut, ten je prostě skvělej, nemůžu zas jinak než na plny počet. ()

Hellknight12

Práve som si pozrel prvý krát v špeciálnej verzii. Naposledy som Deadpool 2 videl v kine, takže kino si pamätám ale rozmýšľam, kde je tých 15 min navyše?   Všimol som si pár malých scén, ktoré boli pridané ale nič extra to zrovna nie je. V kino verzii mám tento film radšej. Skvelé pokračovanie prvého filmu. V podstate vzali to dobre a o málinko to zlepšili. Čo viac k tomu dodať? Kino verzia sa mi proste páči viac. Hlavný dôvod je kratšia a nie sú tam scény navyše, ktoré aj tak dokopy nespravia nič. Film môžem odporučiť. Za mňa o niečo viac v kino verzii ako v špeciálnej. Celkové hodnotenie za mňa v kino verzii je 80%. V špeciálnej 70%. ()

departed

Méně údernější než minule, navíc s nevyužitím potenciálem některých postav (třeba sexy Domino), s otravným a pro mne překážejícím špekatým cvalíkem, který zabral většinu obrazu (v obou smyslech) a rutinně natočenou akcí, což bych zrovna od režiséra Johna Wicka teda nečekal. Styl humoru naštěstí stále stejný a Reynolds to tam sype jednu za druhou, ale občas to zrní a určité scény vyšumí do prázdna, nebo mohly být spíš zkráceny. Co se týče technický stránky, jde vidět, že na režisérským sedle je někdo jinej, než u jedničky. U scénáristů těžko říct. Kdyby bylo po mým, tak zkusím přijít s jiným námětem, než se zachraňováním kluka s nadváhou, ale tak to holt je. Nicméně je pravda, že se Reynolds pro tuhle roli narodil. Není jiná role, která by mu sedla víc. A Bond-theme intro je boží. ()

brabbik

Dvojsmysly, narážky na videoklipy a desítky jiných filmů, černý humor a pořádná dávka akčního násilí. Člověk to bude muset vidět někdy znovu, aby si vůbec všiml všech narážek. Dále se celý film drží akční dějová linie, lítá jedna hláška za druhou a k tomu tuna sprostých slov. Rozhodně mé obavy, že dvojka už nebude nic moc, jsou pryč. Krásných 85% ()

HERGImanCZ

Všechno bude větší! Dlouho jsem na žádném plakátě neviděl pravdivější slogan. Deadpool 2 si zakládá na všem, na čem stavěl první film. Tentokrát tvůrci ale dostali dvojnásobný rozpočet. A že je to na filmu vidět. Začneme ale tím nejhlavnějším, čím Deadpool vynikal – humorem. Tvůrci zde zašli ještě dál a nebojí si udělat srandu opravdu z čehokoliv. Je tu nespočet odkazů na filmy jak od Marvelu, tak od DC. Najdeme tu ale jiné popkulturní narážky a co je ale hlavní, film se nebojí udělat si srandu sám ze sebe. Takže když dojde na nějakou klasickou ohranou scénu, je to záměr a zároveň kritika klišovitých pasáží, které můžeme bohužel stále vidět v každém druhém filmu. Když si ale teď zpětně v hlavě projíždím samotný příběh, až neuvěřitelně mile mě překvapil. Po pár minutách jsem myslel, že se bude jednat o klasickou zápletku – pomstu za smrt milované osoby, kterou jsme viděli už nespočetněkrát. Po chvilce jsem ale zjistil, že jsem na omylu. A vždy, když jsem něco očekával, mi film znovu vmetl do tváře, jak moc se mýlím. Díky rozpočtu zde přibylo také více postav, což filmu také neskutečně pomáhá. Určitě bych většinu z nich rád viděl v dalších filmech, protože v nich dřímá velký potenciál. Efekty vypadají skvěle a díky nočním scénám o to více vynikají. I samotná krvavost byla posunuta no novou úroveň. Jediné, co zůstává na stejné úrovni, je hudba. Ta ale už v prvním filmu tak skvěle jednotlivé scény doplňovala, že to snad lépe už ani provést nejde. Pokud bych to měl vše shrnout, Deadpool 2 se drží stejného konceptu, na kterém stál jeho předchůdce. Přesto se snaží být originální a vše provést ještě lépe. A musím říct, že se mu to sakra daří. ()

studiobadguy

Je tu toho hrozně moc a já ani pořádně nevím kde začít. Deadpool 2 podle mě nezklamal. Od prvního dílu se snaží jet na trochu vážnější notu a předat divákovi nějakou myšlenku (asi to má být parodie na Logana). Ovšem to neznamená, že je film nudný. Je zde spousta akce, hlášek, humoru a bůh ví co ještě. Akce je celkem dobře natočená, je přehledná a celkem jsem si ji užil. Hlášky a humor fungují dobře a né jednou jsem se docela zasmál. Postavy se také povedly. Antihrdina Deadpool je stále ten vraždící komik. Je tu trochu víc brutálnější než v jedničce, ale mě to moc nevadilo. Collosus je stále přehnaný dobrák, který za každou cenu chce páchat dobro. Cable jako záporák taky funguje skvěle.Má dobrou motivaci, dobré akční scény a cool design. Příběh je taky v pohodě, ale nijak mě nikdy moc nepřekvapil. Deadpool 2 je skvělá, rodinná a zábavná komedie a ode mě si bere 80%. ()

El.Negros

Wade dostane plačtivou náladu, díky ufňukanému emo-umrtí v rodině. X-transgendeři se mu snaží ztrátu vynahradit, ale tím se roztáčí centrifuga události, jež vedou ke změnám v časoprostoru. Mezitím potká chlápka s velkým kabelem, nebo slovutného Juggernauta a spolu se svým komandem naprostých looseru se snaží vše pořešit. Tedy…(vzhledem ke zlomyslnosti Deadpoola) potenciál na úrovni kobé steaku (pro vegoše–dobře uvařené rýže), nicméně reál se pohybuje někde kolem makburgeru za 20ku u nočního hladového vokna. Bazén smrti 2 by se dal pobrat ze dvou pohledů. Jestli na to od počátku pohlížíte, jako na parodii všech doposud zažitých a slaboduchých konceptů v tvorbě komiksových hollywoodských omalovánek, pak se to hodně povedlo a zasloužilo by si 5 vodíkových koulí. Nicméně (ač s depresivně scvrklým šourkem) musím říct, že to tak vůbec nevyznělo. Po 10 pivech s rumem a hluboké meditaci u záchodové mísy, jsem tedy slavnostně ustanovil, ze „vážné“ scény mysleli páni scenáristi opravdu vážně! To potápí cely film někde k unylým dvou hvězdám. Kvalitativně jsem zaznamenal velký propad co do konzistence vyprávění a dynamiky příběhu, tak i (a to je kurde to hlavní) ve vtipnosti typicky škodolibých deadpoolovských vtípků. Přitom je filmek přímo nabušený skvělými nápady a postavami. Bohužel je toho příliš mnoho a nápady prostě nejsou dotažené. Domino mohla mít mnohem více scén absurdní štěstěny, Juggernaut více macho okamžiků, Obyčejnej chlápek více kontrastních situací atd…Ve výsledku jsem se párkrát (spíše posmutněle) uchichtl, vzpomínajíc na staré dobré časy předchozího dílu. Hmm, prozatím tak na 3,5 hvězdy, ale časem to spadne do lehčího nadprůměru ne moc dobře tvarovaných trojek. ()

RAFT

Tak po dvou rokách tu máme pokračování ,akorát už s jiným režisérem.Výměna režiséra to byla dobrá volba režisér ,který natočil filmy John Wick,Atomic Blonde se nám pustil do pokračování deadpool 2 .Co k druhému dílu jenom napsat ,tak za prvé je to vcelku to samé jak první díl akorát větší a zábavnější.Josh Brolin je jako Cable dost dobrý scénky ve vězení dobré.Zazie Beetz jako Domino dost dobrá má nakročenou dobrou budoucnost ,doufám že ji ve filmech nevidíme naposled.Deadpool a jeho zakládání X-Force a jejich první začátečnická akce ,tak to nemělo chybu.Taxikář znovu a ten samý který dělá vše aby se stal jeden z nich .Soundtrack zase opět skvělý .Doufám že ,za pár let se dočkáme třetího pokračování ,tedy pokud bude a já věřím že, ano.Za mě 88% ()

Mr.Baboon

Nikdo nedokáže lépe prolomit čtvrtou zeď, než Deadpool. Dvojka rozhodně překonala jedničku a jsem opravdu rád, že se chystá i třetí pokračování. Po prvním dílu jsem si nedokázal moc představit, že Deadpool dokáže svou laťku ještě překonat a myslel jsem si, že dál už jít snad ani nemůže... no, spletl jsem se. Byla to pecka, super sranda, příběh byl dojemný, dočkali jsme se opravdu skvělého, asi vteřinového camea, které překonalo i Matta Damona z Ragnaroku a druhý, velký záporák opravdu potešil nejen DPho. ()

Clark_Kent odpad!

Tak jsem se celkem těšil do kina, ovšem musím říct nebyl jsem tak nadšenej jak jsem čekal. Zhruba do půlky snímku jsem se strašně nudil a přišlo mi to absolutně nudný a nezáživný. Několik vtipných scének umí rozchechtat to potvrzuji, ale jak se říká, dvakrát opakovaný vtip už není vtip. Abych pravdu řekl, tohle pokračování je jak na houpačce, jednou je to povrchní pak zas celkem zajímavá ironie, no a pak zase super momenty a vzpomínky a pak zase nezáživný a nedotažený i zbytečný přehypeovaný. Tohle je cílený výhradně na rozmazlený teenagery, jako puberťák bych se na tom určitě víc bavil. Z pohledu psychicky vyspělého jedince to tak vidím, není z toho cítít ani žádná úcta k předešlým filmům s Wolverinem, navíc to otřepaný utahování z ostatních hrdinů mě taky nešlo moc pod vousy. Také některé dějové zvraty jsou lehce utahané a působí, jako by je sem někdo zařadil jen proto, aby potěšil srdce komiksových fanoušků i když ve výsledku nedávají vůbec žádný smysl. Deadpool 2 je pro mě zklamání, ovšem úplně tak otřesný průser to taky není. ()

Brooks

"So dark. You sure you're not from the DC Universe?" A podobne vtipných hlášok je tam viac než v krimi komédiách Shanea Blacka, ale len to mi k výnimočnému zážitku nestačí. Dejový konštrukt je ešte chabejší než v prvom diely a silené pubertálne vtipkovanie a zameniteľné digiorgie ma po hodine omrzeli. Oproti jednotke pribudla iba kvalitnejšie nakrútená kontaktná akcia a pútavo uvedená a skvelo fungujúca dvojka Brolin a Beetz. Cameá výborné a potitulková scéna už teraz legendárna. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

01.08.2022

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

24.10.2019

Ať už se vám nový Joker líbil, nebo ne, jedna věc se režiséru Toddu Phillipsovi nedá zapřít. Natočil totiž masivní hit, který je na cestě k tomu, aby se stal nejúspěšnějším eRkovým filmem všech dob.… (více)