Deadpool 2

• USA Deadpool 2 (více)

Připravte se na druhý příchod Wade Wilsona alias Deadpoola (Ryan Reynolds). Možná s ním prožijeme okamžiky, kdy jako kuchař přežívá skoro smrtící hovězí útok a hned poté prahne po splnění svého velkého snu: stát se nejvyhledávanějším barmanem v Mayberry. A zároveň se chce vyrovnat s tím, že zcela ztratil chuť a snaží se tedy znovuobjevit správné životní koření. Pátrá i po nějakém nestabilním kondenzátoru, bojuje s nindži i japonskou jakuzou a vzdoruje smečce sexuálně agresivních čoklů. Deadpool také vyráží do světa, aby objevil pro něj významné životní body: rodinu, přátelství, novou chuť prožívat dobrodružství a také, aby si zasloužil vytoužený hrneček s nápisem „Nejlepší milovník na světě“. Nebo taky ne. Deadpool je zkrátka chlapík mnoha tváří, byť by ta jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pěkně hnusná. Ale za to nemůže. Což ovšem neplatí o jeho hodně černém smyslu pro humor a netradičním přístupu k superhrdinským pravidlům fair play. (CinemArt)

Sweat55

Očekávání naplněna, Deadpool se opět řadí mezi ty lepší X-men filmy (má to cenu, ho tam vůbec počítat?) a s přehledem dokonce poráží první díl, co se kvalit týče. Nejdříve ale musím vystřílet negativa, která mi zabraňují v tom, abych dal filmu maximální hodnocení. Zbytečně moc pasáží kde se hraje na emoce, které sice nevyšuměly do prázdna a celkem i fungovaly, ale u filmu s Deadpoolem bych radši mnohem víc scének alá X-force. Prostě magořiny. No a jeden vtip při finále, kterej se opakoval asi pět minut, to už jsem měl sto chutí někoho praštit. Jinak je ale film strašně zábavný, má zajímavý příběh, spoustu odkazů pro fanoušky komiksů, filmů či čehokoliv jiného a hlavně vyleštěnou akci, která nestihne nudit. Jo a potitulková scéna je už teď legendární. Fuck Wolverine! ()

Maximilianus

Ryan Reynolds sa snaží, čo to dá, a tú snahu mu nemôžem uprieť, ale tento film u mňa nafungoval tak dobre ako jednotka. Pritom by som povedal, že sa jedná o vylepšenú jednotku. V tom je možno aj problém. Pokračovanie v prvom rade neprekvapilo a neprinieslo taký svieži vietor do sveta komiksového filmu, ale na druhej strane od filmu dostanete rozhodne to, čo očakávate a na čo sa tešíte, a ešte aj niečo trochu naviac. Začiatok filmu bol úplný Deadpool 1, a práve túto časť považujem za tú najhoršiu. Všetko sme už videli a nie je to taká zábava. Našťastie si aj tvorcovia uvedomili, že takto sa pokračovať nedá a preto tento stav netrvá dlho. Strieda ho trochu temnejší Deadpool, čo sa mne osobne páčilo viac. Prichádza Intro ala James Bond s narážkami na rôzne filmy (mňa najviac potešili Watchmeni), potom opakované vtipy v sídle X-Menov, tento krát ale trochu lepšie dotiahnuté, resp. s takými čeršničkami navrchu, ale stále sa jedná o opakovanie vtipov z jednotky, ktorých je v tomto filme dosť a podľa mňa ich nebolo treba. Verím, že Ryan má dosť originálnych nápadov, ale budiž. Následuje primeraná chvíľka väzenia, kde celkom baví Russell. No a potom nastane tá osudová chvíľa a dôjde aj na vznik X-Force. V tej chvíli som si hovoril, prečo to tvorcom trvalo tak dlho, a chcel som, aby tam boli čo najdlhšie, aby sa už nenatáčal Deadpool 3, ale hneď začali robiť X-Force film. Tak veľmi som si obľúbil členov tohto týmu za 3 minúty ich existencie. Ach jaj, aká škoda. Aj keď tých pár minút spolu s titulkovými scénami boli asi tým najlepším a najvtipnejším z filmu, bolo mi ľúto, akú daň si to vyžiadalo. Od tohto momentu sa už film viezol na upravenej vysokokvalitnej vlne a ku koncu odsýpal ako nič. Škoda Negasonic Teenage Warhead a Yukio, že neboli viac využité. Cable bol typický Josh Brolin, Dopinder dostal viac priestoru a dobre urobili, film mal veľa zábavných scén (bohužiaľ väčšinu z nich mal aj trailer) a skvelý soundtrack. Domino bola lahodná a veľmi som si ju obľúbil. Škoda Terryho Crewsa a Billa Skarsgårda. Stále ale trvám na tom, že Green Lantern nebol zlý film. Len bol o pár rokov neskôr natočený, ako mal byť. Hodnotenie 7,6 ale za X-Force a titulkovú lahôdku zvyšujem na 7,8/10. ()

BC

Chtěl jsem dát tři, protože ústřední motiv je tisíckrát ohraný, ale za Cablovu story (kromě konce) a krásnou Zazie Beetz si asi, možná, snad zaslouží čtyři. Jednička byla lepší, nápaditější, zajímavější. ()

Mouchal

Tak se do našich skromných končin podruhé uráčil dostavit červeně oděný a věčně sprostý chlípník Deadpool. Zprvu hned musím říct, že nehrát ho Ryan Reynolds, DéPéčko by se nikdy takhle neproslavilo (dělá naprosto skvělou práci, co se týče marketingu). Ryan dělá všechno proto, aby jeho DP byl přesně ten kontroverzní sympatickej hajzl, který se nebojí otevřít si hubu a zesměšnit naprosto cokoliv, co ho napadne. Z toho plyne bohužel občasná "trvanlivost" jeho gagů a některé perly už za pár let zešednou, což je na jednu stranu dost velké škoda, ale na druhou z toho film nemůžeme moc vinit. Nicméně do dvojky DýPý nejde sám. Neneee. On si postaví naprosto ultimátní, epický mega-borečkovský tým v čele s knírkem Peterem (že by studio nemělo peníze na CGI odstranění? :/ ). S každým členem tohoto nedostižného bojového uskupení se člověk dokáže ztotožnit a každý z nich dostane svůj prostor v příběhu. Teda... Dokud asi po dvou minutách (takřka) všichni nepochcípají při výsadku na první misi. Jojo, život není fér. Kdyby byl fér, Ryan by dostal ještě volnější ruku a nemusel by kličkovat na minovém poli s výbuchy typu "nee to by mohlo urazit afroameričany!" či "nee to by mohlo urazit svobodné matky!" nebo mé oblíbené "nee to by mohlo urazit církev Peterova nesmrtelného knírku!" od svých nadřízených. Naštěstí za svou vizi Ryan bojoval a vzniklo z toho pokračování, který je dokonce o chloupek lepší než původní film, kde tomu velkou měrou přispěl Cable/Thanos a Domino (jééééj strong female character!!), kteří byli oba skvělí. Do trojky Ryanovi musí studio nechat naprosto volnou ruku a nechal volný průběh naprosto zvráceným šílenostem. Protože jestli dvojce něco chybí, tak je to nějaký vyložený BOOM! 85% ()

LordMysti

Ano bylo to více méně co jsem očekával, bylo to ještě bláznivější, ještě šílenější, ale... už to není takové to prvotní WOW, je to prostě pokračování v trendu a už to není alespoň pro mě tak silný zážitek jako díl první. Proto musím jednu hvězdu odebrat. ()

RajAthen

Znovu jsem vstoupil do téže vod, jakkoli se to prý nemá dít. Jak jsem seznal v prvním díle, asi se trochu s hlavním protagonistou míjíme, ale abych byl fér, přijde mi tento díl lepší. Hlavně plně podporuji R přístupnost, nekonvenčnost, neférovost, sarkasmus v tomto typu filmů, jelikož vody superhrdinství zkrátka nevyhnutelně začínají zahnívat. Jen ještě trochu méně dětinskosti, a možná se někdy podívat ještě jednou. ()

Franc1s

Ano všechno bylo větší.. Něco lepší,něco horší. Akce našlápnutá, někdy až moc zbytečně nudící kecy o ničem. Památných hlášek a narážek je mnoho, o tom žádná,ale zkrátit by se film klidně dal.. Klučina Z Honu na pačlověky, se mi vryl do paměti už od té komedie a tady zase perlil. No a J.Brolin na drsňáky z budoucnosti stále má, válel i s Domino a taxikářem :) Na trojku, tedy X-Force kouknu a doufám, že to bude aspoň kousíček lepší, než toto. 7,5/10 ()

netWoor

Chvílema nuda, ale Domino a scéna s padáky super. Ale když jsem dal jedničce "jen" 3 hvězdy, tady určitě výš nepůjdu .,. ()

degster

Uspokojí, pokiaľ to beriete ako pokračovanie X-Menovského univerza. Mne ale priamočiarosť a špinavosť jednotky chýbala. ()

vikino1

Sice to už není takové překvápko jak jednička, ale pořád je vostrá prdel. Dvojka si drží svůj standart. Konečně vyřadili zbytečně romantickou linku z prvního dílu, aby tam nacpali ještě více hlášek, gagů a sebeparodujících okamžiků. Deadpool vytvořil svůj napůl X-menovský vesmír, který tady prostě ještě nebyl a není. A to je důvod jeho úspěchu. Snad Kick-Ass by se mu mohl přiblížit a svým způsobem je i lepší, ale nejde až do takových absurdit. Pokud bych měl nějak charakterizovat jedním slovem Wejda 1,2 tak bych řekl ORIGINÁLNÍ. ()

Likan7

Jednička je skvělá oddychovka, plná dobrýho kontroverzního humoru a solidní akce. Dvojka je stejná, jenže vůbec nedrží pohromadě jako film. Jednotlivé scény jsou ok, ale stále jsem čekal na moment, kdy by mě film konečně strhl. Nepřišla žádná zapamatovatelná scéna, žádná akce, záběr, který by mě posadil na zadek a donutil si zbytek filmu užít. Ani finále, které jsem po zívačce během filmu čekal monumentální, se taky nekonalo. Triky mi občas přišly až moc podezřelé (čti nedotažené). Jasně, film má velkou výhodu v postavě Deadpoola. Reynolds prostě jede a pro tuhle roli se narodil, jenže tentokrát se kolem něj nepodařilo připravit dobrý film. A ani dobrý Cable to nezachránil. ()

ER

Naprosto stejný model jako předchozí jednička,ale taky proč ho měnit,když funguje a pořád je osvěžením v rámci comicsové tvorby. Dokonce humor mi tady sedl o něco více. ()

E lan

Povedené pokračování prvního dílu, který mě vůbec nechytil. Tady, zasazeno do trochu lidštějších emocí na pozadí, se s tím autoři vypořádali lépe. Když pak přidám i pár vtipných scén a dobré triky, tak je vše jak má být průměrném akčním sci-fi bijáku. ()

balcazar

Toto nie, toto bolo zlé. Veľmi zlé. Akcia a rýchly humor sa stratili a bol z toho len dramaticko-komediálny hybrid, ktorý bol navyše veľmi trápny. Deadpool v jednotke nebodoval silným príbehom, ale parodickým, výsmešným a najmä trefným humorom, ktorý trafil v drvivej väčšine do čierneho. Dvojka však všetko toto stratila. Kým sa skončili vyplakávacie dramatické scény, ktoré kvôli skečovitému spracovaniu pôsobili chaoticky, polhodina bola preč. Zrazu sa film nečakane preklenul do komediálnej roviny (aspoň ňou chcela byť), ktorá však pre mňa bola len jedným veľkým trápením. Už dávno som tak nečakal na koniec filmu ako teraz. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

01.08.2022

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

24.10.2019

Ať už se vám nový Joker líbil, nebo ne, jedna věc se režiséru Toddu Phillipsovi nedá zapřít. Natočil totiž masivní hit, který je na cestě k tomu, aby se stal nejúspěšnějším eRkovým filmem všech dob.… (více)