Robin Hood

• USA Robin Hood (více)

Robin (Taron Egerton), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky. (Vertical Entertainment)

Marze odpad!

Zfilmováno bezpočetkrát, ale nyní s rekordním rozpočtem a hvězdnou sestavou herců. A kritici se předhánějí v tom, kdo snímek více strhá a kinosály zejí prázdnotou. Snímek měl českou premiéru 10. ledna 2019.Jamie Dornan hraje Willa Scarletta asi tak dobře, jako hrál Christiana Graye v Padesáti odstínech šedi.Johnny Oleksinski z deníku The New York Post napsal: „Město Nottingham vypadá jak římská pevnost, kde všichni nakupují v módním butiku Zara". Tady se totiž vypráví takzvaná "origin story", tedy příběh o zrodu hrdiny. Guy Ritchie se alespoň pokusil odvážně - byť nefunkčně - skloubit dva protichůdné žánry: velkolepé zasmušilé fantasy s ušpiněnou zlodějskou historkou, která zapadá spíše do současného Londýna. Nový Robin Hood si od začátku nasazuje béčkovou kapuci a neúnavně na diváky vrhá jeden Molotovův koktejl za druhým.Na konci Robina Hooda se hrdinové konečně vydávají do lesa Sherwoodu. Jako by divákům slibovali: "Příště už to třeba bude stát za to." Příště však už budou ti rozumní sedět v úplně jiném kinosále.Film bez ladu a skladu je chvílemi až zvráceně zábavný a fetišisticky předhazuje aktuální témata bez skutečné relevance.Až se člověku zasteskne po Kevinu Costnerovi, který sice v nejpopulárnějším zpracování legendy Robin Hood: Král zbojníků z roku 1991 hrál Robina, jako by si zrovna odskočil z pláže, ale všichni si ten jeho odskok z pláže pamatujeme. A navrch nejméně tucet ikonických scén.Vzhledem k dosavadním finančním výsledkům filmu s rozpočtem okolo 100 milionů dolarů, který od listopadové americké premiéry celosvětově utržil necelých 80 milionů, ale třeba přijde ještě lepší rozhodnutí než zařadit do děje robotické vlky. ()

Crocuta odpad!

Svojí křečovitou a neúspěšnou snahou zmodernizovat klasickou historicko-dobrodružnou látku mi tento paskvil silně připomíná francouzskou slátaninu "Blanche - královna zbojníků", přičemž "Robin Hood" je o to horší, že mu naprosto schází smysl pro humor, titulní hrdina se neustále rádoby sveřepě ksichtí jak kyselá prdel a k naprosté nesnesitelnosti jsou dovedeny amatérské pokusy našroubovat na děj filmu "aktuální" narážky na současné světové dění (xenofobie, manipulace ze strany mocných a revoluce utlačovaných, atd., atp.), a patetické proslovy všeho druhu, nesčíslněkrát použité jinde a lépe. Nelze nevzpomenout na Kevina Costnera - ten Batthursta překonává o světelné roky nejen vlastním "Robinem Hoodem", ale co se zábavnosti a výrazně nižší míry blbosti týče i "Vodním světem" a bohužel i takovým "Poslem budoucnosti" - a to už je opravdu co říct! ()

Yardak

Moderní variace na klasickou legendu o Robinu Hoodovi, která se opravdu moc nepovedla. Ať už jde o hroznou středověkou stylizaci, špatný scénář či velmi slabou režii. Často v komentářích zmiňovaný film Král Artuš od Guye Ritchieho je ale opravdu minimálně o třídu větší filmařský zážitek. Fakt škoda dobrých herců v tomto snímku. Celkové hodnocení tak mezi 2/3 hvězdami. ()

BMW12

Tohle pojetí Robina Hooda je trošku odlišné než u předchozích filmů. A není to úplně šťastné řešení. Film je sice nabitý akcí, rychle odsejpá a člověk u toho vydrží až do konce, ale příběh mohl být lépe zpracován. Já jsem většinou rád za inovativní přístup, ale v tomto případě se tvůrci mohli držet spíše tradice o této legendě. ()

rikitiki

Nevadí mi moderní stylizace středověkého příběhu s moderními zbraněmi, oblečením i názory postav. Co mi vadí, že film je jednoduše pitomý. Scénář musel psát někdo s Alzheimrem, protože postavy vůbec nejednají v souladu s tím, co dělaly před chvílí a vypouštějí z pusy hrozné plky: "Buď zemřeme všichni, nebo nikdo!" (uprostřed zuřící bitvy), "Člověk je jediný tvor, který se bojí smrti." ____ Proč přijel Maur načerno (dva měsíce ukrytý v lodi!) do Anglie, aby se pomstil šerifovi (kterého neznal) a ukončil tak všechny války - na což okamžik po tomto silném prohlášení zapomene a už nikdy se k tomu nevrátí. ___ Nemá to ani trochu soudržnosti, logiky, zdůvodněné motivace - jen se tam občas střílí, běhá a vybuchuje, zcela bez hlavy a paty. SHRNUTÍ: Galimatyáš s pubertálním Robinem. ()

honajz odpad!

Tady je špatně plně všechno. Hlavní hrdina je pacifistický posera, kterému jde lépe vykrádat trezory než zabíjet, kdejaký Arab střílí z luku líp než on (maně jsem vzpomněl scénu z jiného filmu, kde Robin Hood svým šípem rozštípne ten, který už je ve středu terče), Marion, tedy Mariana vypadá jak oplácaná mužatka, která navíc za Robina musí dělat špinavou práci a zabít úhlavního protivníka, nad nímž se Robin slituje (!), a celé je to pojaté jak Ostrov hrdlořezů - a to nejen, že by se to mohlo odehrávat v dnešní době (při té akci v Africe jsem místo luků viděl v rukou toho přepadového oddílu spíš sapíky), ale také těmi výbuchy vozů se senem. Navíc tu máme moderní sluníčková témata: muslimové jsou hodní a čestní, ženy charitativní, ale dovedou se o sebe pořádně postarat, lidé by neměli válčit, ale Antifa a bojůvky v ulicích se zápalnými lahvemi jsou oukej. Celé se to bere strašně vážně a seriózně, bez vtipu, kdo je Zorro, teda pardon Černý tulipán, ech, vlastně Robin Hood, muselo dojít hned napoprvé všem zúčastněným, ale oni ne, čekají na závěrečné "překvapivé" odhalení, no a F. Murray Abraham asi měl hrát svou démonickou postavu ze Jména růže, ale parodii na nějakou postavu jde zahrát dost těžko. Ani mi tak nevadí, že je to proticírkevní, protože západní, Franské, církvi fakt šlo jen o moc a prachy, o Boha ne, ale tady je to až směšná protiagitka třeba s tím křížem, který má být jako že satanský. Kurňa, na tyhle posty šli fakt fikaní hajzlíci, ti by se rohlíkem ani lordíkem opít nedali. No a pak mám v poznámkách už je takové drobnosti jako: ohně jako v Blade Runnerovi, zamiluje se jen podle očí a co když má holka ošklivou čelist?, a jeho podle očí nikdo nepozná, šípový kulomet, proč ona vlastně šla k šerifovi?, zneužívaný šerif v mládí kněžími (!), metrosexuálně zastřižené vousy a vlasy chlapů... ()

ARI50

Nebezpečný film, neměl chybu nikde, skvělý herci, hlavně učitel, no dobře Marie my neseděla ale přežil jsem to. Akce, nápad, souboje a celá délka filmu nebezpečné výborná. Soundtrack opět šílený, já jsem neskutečně spokojený. Žádný Robin my nesedl natolik jako tenhle, a hlavně dana doba my moc neříká a dvakrát nebere, ale tady velká nečekaná paráda. ()

Jenda

Já tyhle zmodernizované verze klasiky moc nedávám. Naposledy jsem myslím takhle nevydýchal Tři mušketýry s Bloomem. To zasazení do industriální revoluce, nebo jestli je to steampunk... a jám mám rád historické filmy, které se tváří jako historické. Navíc Taron Egerton, kterého mám jinak normálně rád je tady fakt "meh". Guye Ritchieho může dělat jenom Guy Ritchie, nikoli Otto Bathurst. A po celou dobu jsem měl chuť si raději pustit Krále zbojníků s Costnerem. ()

Will_X

Jak tohle kurva mohl někdo napsat, schválit a natočit? Na čem sakra všichni jeli?? WTF?! Parádní cringe film.... ()

Morholt

Do nového Robina jsem šel s tím, že se mi prostě bude líbit, ale přes veškerou snahu to nešlo. Úvodní akční scéna sice nebyla vůbec špatná a ta stylizace do současného konfliktu na Blízkém východě mě docela bavila, ale s návratem do Anglie to šlo tak trochu do kopru. Předně mi neseděly kostýmy. Samozřejmě už z trailerů bylo jasné, že nepůjde o nějakou historickou přesnost, ale Ritchiemu v Artušovi nebo třeba Helgelandovi v Příběhu rytíře se podařilo šikovně naroubovat moderní prvky na obecnou představu o středověku, což tady vůbec nevyšlo. Spíš to celé působilo jako nepovedený náhled do budoucnosti. Co se akce týče, tak ta celkem ušla, ale jenom ušla. Navíc tohle všechno už nabídl Arrow a po hříchu i Zorro. A nelíbil se mi ani sociální nádech, ke kterému film přistupuje až příliš vážně. Chyběl i vtip. Jediné, co mi vyloženě sedělo, bylo obsazení, ale zase nemůžu říct, že by všichni přítomní jeli naplno, což platí především pro Mendelsohna. První letošní velké zklamání. 35% ()

Lucasion

Skvěle obsazená blbost. Dlouho jsem nekroutil očima jako u tohoto Robina Hooda. Druhý Král Artuš (2017) se nekoná. Chápu, že je sexy dát klasickým historickým legendám nový kabát, ale důvod proč Král Artuš tak funguje je, Guy Ritchie, který točí skvěle a fantasy nádech film jen přikořenil. Udělat z Robina Hooda moderní akční dobrodružství nejde pokud chcete, aby se postavy oblékali nebo chovali moderně. Kupříkladu nikdy jsem neviděl, aby se zacházelo s lukem stejně jako s samopalem. Automatické kuše u boku mě taky dostávají. Helmy mají vojáci jako stormtroopeři a začátek filmu by se dal splést s Black Hawk Down (2001), vzhledem k brnění, co vypadá jako taktické vesty. Kočáry tu mají smyk jako poslední model porsche a styl oblíkání jakoby vypadl z gangsterky v období Al Caponeho. Prostě ne, tenhle film si nelze užít jako to největší béčko plný akce, protože ani ta akce nemá sexy střih nebo smysl. Tenhle film je prostě jeden velký omyl. Upřímně nechápu, že na to kývlo tolik kvalitních herců. (20 %) ()

Lacike

Volovina na úrovni Andersonových Troch Mušketierov, ktorá s legendou o Robinovi Hoodovi tiež nemá veľa spoločného. Postavy sú napísané dosť blbo a tak príliš nefungujú. Dej je zhovadilosť, pri ktorej treba vypnúť mozog. Ale od začiatku ma bavila akcia. Je to do veľkej miery digibordel, ale celkom originálny. Naháňačky na koňoch alebo kušomet sú cool. Až som si pri akcii od spokojnosti cucal palec. Ten môj na rozdiel od verbalovho nemá príchuť hovna. Raz za čas mi nejaký blbý výplach sadne. No tak tentoraz sa usmialo šťastie na tento. Len škoda toho otvoreného záveru pre pokračovanie, ktorého sa vzhľadom na tragické tržby nedočkáme. 5/10. ()

MoiJe

Nevelmi Robin Hoodovske, uz vystrih herecky v prvej scene napovedal, o aky druh filmu ide, ale da sa to celkom uzit. Lukostrelba je akcna (aj ked polovica je v treningu), len skoda, ze zbytok filmu je skor postavajuci okolo. ()

corpsy

Po akčnej stránke sa to vydarilo. Ide o profesionálne remeslo a dá sa povedať, že o akísi upgrade v štýle SHERLOCKa HOLMESa ( 2009 ). To ostatné je blbina, ktorá sa ale až veľmi chce páčiť dnešnému mladému publiku, ktoré tak či tak nebude mať o tento film veľký záujem. Takže to bolo zbytočné. ()

sidzej

Guilty pleasure. Stačí vypnúť mozog a nechať sa unášať pohyblivými obrázkami. Nič viac som k spokojnosti nepotreboval. Stále sa niečo dialo a bol na tom vidieť štedrý rozpočet. Niekedy sa uspokojím aj s málom. Záleží aj od nálady :-) ()

ConanVJ

Za mě pěkný odpočinkový popkorňák, který nenudí a má svižné tempo plné povedené akce. Modernější pojetí filmu sedlo. Za mě 80% :) ()

Vxxx

Absolutní digitální CGI bordel, který mě ale neuvěřitelně bavil. Pravděpodobně největší giuty pleasure roku. Hlavní herečka velice nesympatická, ale na vše ostatní se koukalo dobře. O kvalitě se bavit opravdu nedá, nicméně podívaná je to skvělá. Plno akce a příjemného humoru. 4* ()

SaNcHeZ_cz

Tak tohle je prvotřídní prů*er. Tenhle film se prostě snaží být tak zatraceně cool, moderní a zároveň tak trochu temný a relevantní až se mu v rámci dvou hodin povede diváka nas*at a dopálit doběla. Hovadiny které tůvrci odkoukali od jiných moderních filmů (nepřemýšlejíc přitom o tom, že točí film z pseudohistorie a tak to co funguje pro filmy ala Černý jestřáb sestřelen tady bude samo o sobě vypadat prostě debilně. Jenže on ani ten příběh nestojí za starou belu (byť stokrát omýlaná legenda, nějak se scenáristům povedlo z tohoto udělat nudnou slátaninu). A to ani nezačínám s tím nechutně laciným soundtrackem a digitálními triky za které by se nemusel v některých momentech stydět ani film Lovci dinosaurů. Nový Robin Hood je prostě kolosální průšvih, který snad nenabízí jedinou pozitivní věc, díky které by se daly ty dvě hodiny ve společnosti filmu alespoň nějak obhájit. A když si vzpomenu jak původně velkolepé plány s touhle značkou producenti měli... ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády