Jak básníci čekají na zázrak

• angličtina How Poets Wait for a Miracle (více)

Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. V něčem jsou však jiní. Dospívají, ale svým typicky básnickým stylem. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat! Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka! Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Tedy samozřejmě za vydatné pomoci strejdů Karase a Kendyho. Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano? (Bioscop)

Stanix

Básníci se dočkali zázraků a vytvořili spolu už celkem neuvěřitelné šesté pokračování. K některým postavám mám tak neuvěřitelně blízko, že i kdyby se snad jednalo o slátaninu, mě by se to líbilo vždycky. Tady se jednalo o solidní pokračování, kde je stále vidět progres a evoluce všech postav, jako by tu byly skutečně mezi námi těch 34 let od prvního dílu. Rozhodně pěkné pokračování, trochu se obávám že poslední. ()

elimS

20% - komentář 20ti slovy: Reklama na Mazdu a Dr.Max + hromada "sešlých" herců dostane "štěk", aby měli na chleba. Nedokážu odvýprávět děj a to se fakt snažím. ()

Knor odpad!

Už prosím nechte básníky jednou provždy na pokoji. Tohle je už jen babrání straých postav ve zbytečnejch sračkách. ()

TSZ

Objektivně se jedná (bohužel) o zcela průměrný český film současnosti, ale já mám pro tuhle sérii prostě slabost. Generace, která s Básníky vyrůstá, bude spokojená a nepolíbeným to nic moc neřekne. Pokud se jedná o závěrečný díl, rozhodně jde o důstojné rozloučení. Dalších dílů už bych se ale vážně obával, vzhledem k tomu, jak protivného syna hlavní hrdina doma má. ()

Alojs

Už dlouho jsem nepociťoval během závěrečných titulků takovou pohodovou tlačenku... Příjemné pokračování kultovní sérky, které napravuje reputaci svým starším bratříčkům. Škoda jen, že se musí na každý přírůstek čekat tolik let. U Pavla Kříže je totiž ta šedesátka mírně cítit - narozdíl od Matáska, který vypadá pořád stejně. Čtyři hvězdičky a silný závan nostalgie. Scénář je sice hodně volnoveršový, ale čert to vem - život přece není vázaný. ()

Rattlehead

Nejlepší porevoluční díl, což samo o sobě zas tolik neznamená. Ale kvituji, že je zde alespoň náznak nějaké poetiky a občas se člověk i zasměje. Ovšem na první tři díly to samozřejmě pořád zdaleka nemá. ()

ANTYCHRYST

I básníci nám stárnou.. :) tak není to co to bejvavalo za mlada..ale dalo6ae na to koukat.. :) Zákoutí Kladna tradičně potěší.. :) 50% tak jsem zvědav jestli přijde ještě nějaký díl ()

PaRi

Umíte si představit, že by Shakespeare prodlužoval Romea a Julii do dalších dílů? No jo, Dušan Klein ale nebyl Shakespeare. ()

Ex_Machina

„Co delá má milá když se stmívá ? Sedáva u okna, ven se dívá. Když slunce zapadne, vždycky ji napadne, proč chvilku v postýlce dlouhou mívá“  Z hlavných hercov sú pokročilí päťdesiatnici a už nešantia tak ako v minulosti. Film je precízne nalinajkovaný, no napriek tomu stále zábavný s kopcom trefných hlášok a ako inak aj básní o ženách a pre ženy. Ďalší básnici sa už asi nenatočia a preto za všetkých doterajších 6 dielov treba byť vďačný pretože „Stále čakáme na zázrak, ale zabúdame, že ten sa stal keď sme sa narodili“. ()

amyth

Klein točí věci jen průměrné a nedotažené do konce - z tohoto vždy vyčnívaly pouze originální trilogie a Dobří holubi. Poslední (opravdu doufejme) Básníci jsou taky takoví, asi jako příliš slabý vývar, který ještě navíc někdo zapomněl dochutit. Najíte se, ale žádná hitparáda to prostě není a davy Vám na to nepůjdou. Což je trochu paradox, protože kvalitativně jsou v kinech navštěvovanější mnohem horší věci. Holt češi raději nejlevnější instantní polívky z Vietnamu - takže jejich koněm je Zdeněk Teplajzník a Nova. ()

stone

A žádného zázraku se s takovou ani nedočkají. Pane Kleine už toho proboha nechejte, je to čím dál víc trapnější a dětinštější. ()

Dinsberg

Šestí básnici se měli jmenovat Jak jsou básníci na pokraji sil. Chápu, že ve věku 50+ už nemůžou prohánět studentky, ale by hodinu a půl dělali reklamy na všechno možné, to už je moc. A třicetivteřinová dialogová vsuvka, kritizující product placement, už to nezachrání. ()

Murysek

Nakonec to dopadlo lépe než bych čekal. Dopsání scénáře k filmu "Jak svět přichází o básníky" byl milý závěr. Doufám ve vydání kompletní básnické hexalogie na BD s nějakým pěkným bonusem. ()

miki68cz

Prima reklamní klip z něhož je mi zase jednou špatně. Zkratkovité trapné dialogy, mizerná kamera bez nápadu, film, jenž mohl natočit Troška jako pokračování "Trapeňáků" a nic by se nestalo. Jen jediné pozitivum tenhle film má, teda spíš dvě, teda spíš čtyři, Štěpána se synem a jejich sousedky. Rybová svojí přirozeností jakoby spadla z oblakov a svojí krásou doladila Křížovu snahu si konečně zahrát ve vážnější romantice, kterou mu pan Klein svojí zatvrzelostí filmaře reklamních spotů stále nechce dovolit. Za oba dva a jejich děti dohromady dvě hvězdy. Tento film doporučuji pouze v případě, že: potřebujete zajít do lékárny a nevíte do které nebo si potřebujete koupit auto nebo si plánujete koupit fotoaparát nebo nevíte, který obvaz bude na Vaši bolístku nejlepší, nebo nevíte v kterém obchodním centru si můžete pěkně nakoupit. ()

kymla

Mně se to líbilo víc než předchozí díl. Scénář přinesl nové osudy i vtipy, ale lehce se vracel do minulosti básníků. Milé překvapení. Jako bonus navíc příjemná hudba. ()

dalibor.durcak

Moc často se mi u českých filmů nestává, abych se po dokoukání cítil příjemně. Dnes se mi to stalo. A je to asi zásluha Pavla Kříže, který je prostě Štěpánek navždy. Má moc fajn syna, který má moc fajn kámošku, která má zase krásnou mamču. Matásek je fajn, Vaculík je fajn, všichni ostatní v tomhle filmu jsou moc fajn. Jen při pohledu na stárnoucího Lábuse a Abraháma mi zabylo krapet smutné. Je to velmi lidský, příjemný a slušný film. Děkuji za něj. ()

ostravak30

Nebudeme si nic nalhávat. Básnící by udělali nejlépe, kdyby poslední tři díly netočeny nebyly. Nicméně, právě z posledních třech dílů, se jedná o nejlepší snímek. Básníci jsou vyzrálí, sebeironicky hodnotí své životy, průšvihy, svět i okolí a já, ač od hrdinů podstatně mladší, to hodnotím dost kladně. Jedná se zralé fotříky, kteří se sice už stále častěji scházejí na pivu a mají pocit, že podstatně zestárli a to nejlepší je za nimi, nicméně není to špatná podívaná. Ty tam jsou časy studentských a pracujících začátků. Tihle básníci vyzráli a je to na nich vidět od první minuty. Působí jako skvěle zralý sýr. Máte chuť se do nich zakousnout a když to uděláte zjistíte, že nejsou ani kyselí, ani přezrálí, jsou zkrátka tak akorát. V tomhle, doufám již posledním, díle se snaží tvůrci o malý návrat ke kořenům. To co diváky bavilo nejvíc, tedy básničky, vtipné dialogy a situace, jsou zde v hojnějším počtu než právě ve dvou minulých dílech. Celé to může chvílemi působit smutně, jako třeba profesor ležák čekající na smrt, zralí chlápci s nostalgickými vzpomínkami, ale právě tohle celé je mnohem působivější a silnější než kdy bylo. Jak se říká, v jednoduchosti je krása a tady se ta jednoduchost prostě vyplatila. Ale přesto, pane Kleine, už žádné Básníky netočte. Prosím. ()

Mamlas

Dvouhodinová odporná reklama na předraženou síť Dr. MAX, na nějakého prodejce Mazda a Protonové centrum, co zvládne prostatu za 5 dnů, doplněná kupou zbytečných keců a trapných scének. ()

joelly01

Basnici cekajici na zazrak prekonavaji nejmin o tridu ty co koncili v Cechach a nejmin o pet trid ty, co neztraceli nadeji (brrr, to bylo opravdu zlo). Ale na ty prvni tri to stejne mit nebude. Tohle mi prijde po tech dvou poslednich nepovedenych bazmecich jako dustojne ukonceni basnicke seria a doufam, ze dal uz se tihle zombici krisit nebudou.... ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám