Jak básníci čekají na zázrak

• angličtina How Poets Wait for a Miracle (více)

Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. V něčem jsou však jiní. Dospívají, ale svým typicky básnickým stylem. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat! Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka! Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Tedy samozřejmě za vydatné pomoci strejdů Karase a Kendyho. Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano? (Bioscop)

Marys

Taký kvázi spomienkový diel s množstvom odkazov na predchádzajúce diely, ktorý asi znamená definitívny koniec tiahlej série. Bolo to príjemné, pozerateľné, no ničím výnimočné, či premyslené. Také, normálne. Detskí herci nevadili, scenár trochu pokrivkával. Hlavne v rozohranosti mnohých tém, ktoré neboli nijako opodstatnené. Asi sa materiál musel nahrubo zostrihať, z čoho nakoniec vzišiel takýto rozstrapatený pokus. A záver veľmi zrýchlený, akoby to už tvorcov nakoniec prestalo baviť. ()

filipvrbik

A ejhle, po hrozné pětce je tu celkem obstojná šestka... Navíc tu hrají snad všichni herci, kteří jsou momentálně v Čechách k mání. Už to sice nemá tu naivitu prvních dílů, ale není to vůbec špatné...50% ()

DuanBerry

Možná za to může třetí řada v kině, kdy jsme byli nalepeni ksichtama na plátno, až jsme z toho nabyli pocitu, že jsme tam... spíš ale příjemná přátelská atmosféra filmu s kupou hlášek, které se sice sotva stanou kultem, určitě vás však mnoho z nich pobaví... ať tak či tak noví Básníci mě mile překvapili a s klidným svědomím je doporučuji všem, co si chtějí užít nenáročný rodinný film. ()

blazir1

Příjemné překvapení. Po hrůzném 4. dílu jsem s básníky skončil. Nepřekecat mne kamarádi nešel bych ani za zlaté tele. Čekal bych navařenou trapnou 100x převařenou nudu střídanou trapnýma chvilkama ala soudobý český film(sněženky a machří/básníci 4...). No a ono kupodivu ne, bavil jsem se celý film. Jasně že tam nacpali hodně postav(asi symbolické završení řady?), product placment(čti reklama) tam vidět místama je, ale neruší, koneckonců kinematografie už není vlastněná a placená národem :). Ale hlavně to funguje a nesklouzává do trapna, film má spád(ikdyž mírná úprava délky by neškodila). Jestli uznáváte básníky 1-3 a nechcete čelit sklamání tak na tento díl klidně na jít můžete - oproti 4,5ce je to úplně jinde. Jasně že se to srovnávat s původní sérií nedá - byla jiná doba a série byla o mladícíh, ale i tak příjemné překvapení. 70%, kdyby se objevil i Mireček, bylo by to o 5 více :). Dobrý komentář: harapes. ()

Hepy13

Product Placement kam se podíváš. Bohužel zafinancovat český film asi momentálně nejde jinak než zahltit ho miliónem reklam. Poslední trojice básníků už nikdy nedohoní kvalitu která utekla někde v osmdesátých letech. Ale jako průměrný film na pobavení, pro věrné kteří drží basu společně s básníky už více než třicet let to bude stačit. ()

Haniczka

Děsná nuda. Nic se tam vlastně neděje. Možná to někomu vyhovuje, alá já jsem byla zvyklá alespoň nějakého tahu na branku v předešlých zejména 1-4 epizodách. Tady je to prostě jen nuda, nuda, trocha toho židovského humoru a zase nuda... ()

adelina8

Po posledních básnících jsem měla strach, naštěstí to dopadlo nad moje očekávání. Důstojné zakončení série. ()

nonick1 odpad!

Jak básníci čekají na zázrak a on ne a ne přijít - a když, tak s Křížem po funuse. Připomíná to čekání na Godota, který také nepřišel a s absurdním dramatem má toto "dílo" společnou i absurditu jednání postav či dějové linky (dá-li se vůbec o něčem takovém hovořit). Scénář příšerný, herecké "výkony" příšerné, kamera příšerná, režie příšerná. Další zcela zbytečný film, skz naskrz prošpikovaný product placementem, natočený snad jen proto, aby ta ekipa neumětelů měla na příští splátku hypotéky. ()

Jaroslaf

Lepší než předchozí díl, hlavně díky účasti minimálně tří atraktivních hereček a pár topless scénám. Jen nechápu proč chudákovi Somrovi vybrali na poslední full frontal takovou nesympatickou fuchtli, casting i scénář v tomto (a více případech) naprosto zaklopýtal. Také jsem čekal na scénu znásilnění Vaculíka Holubovou, snad se dočkám v jiném brilantním snímku z české produkce :) ()

fisus

Poctivé 3 hvězdičky.Určitě to přebylo dojem z předchozího dílu a byla to velmi příjemná nostalgie.A ne jednou jsem se v tom poznal a pomyslel si :"Tak to fakt sedí :-D" ()

Bozvav

V tomto díle básníku sice chyběl ten specifický humorný nadhled, ale na rozdíl od dvou předchozích, má mnohem lepší scénář, dialogy a celkově byl méně kýčovitý. Spíše působil jako milá, přátelská, romantická televizní komedie. Ústřední trojice mužů byla v pohodě, syn taky, jen rybářka, krásné tělo bez duše, jako vždy. Pochopitelně kvalit původní trilogie to nedosahuje ani zdaleka, ale přece jen jsem byla příjemně překvapena. Žádná velká poezie, ale nostalgie byla. Za mne 75% a zbožné přání, aby to nechali tak a nebo předali štafetu juniorovi. ()

zdeny99

Začínám mít pocit, že trojice senilních mušketýrů v hospodě (Lábus, Hrušínský, Abrhám) a k nim čtvrtý d´Artagnan (Somr) jsou takovými předskokany toho, co nás čeká v příštím dílu. Samozřejmě pokud ten díl plánují, ale myslím si, že nejméně ještě jeden vznikne. Podle mě bude o tom, jak Šafránek s Kendym půjdou do důchodu. Ačkoliv si říkám, že bude lepší, když už nic nenatočí. Tak jak básníci stárnou, tak stále jim odchází humor a cokoliv nového. Opravdu už začínají mlít z posledního a je na čase to už ukončit. Stává se z toho velká reklama na auta, na lékárnu Dr. Max, přehlídka tvrdé reality vysokých úřadů až směrem po ministerstvo a do krásy už roste jen ta zrzavá milfka Hrubešová. [5436. hodnocení, 338. komentář, 57%] ()

gonga

Odporný company placement, Dr. Max. Chodíš k nám, protože to máme levnější? To bych blil. Jinak docela příjemná komedie. ()

Olík

Teď mne prosím neberte nějak špatně.....já mám k "básníkům" specifický vztah, ztvárnění jejich osudů napříč lety považuji za unikátní a prozradil bych kam jsem zakopal své zlaté dukáty, kdybych dostal šanci setkat se s nimi ještě za deset, dvacet, třicet let, ale tzv. novodobé díly (osobně rozděluji na první tři a ty ostatní) mi tak nějak nepřirostli k srdci. Konkrétně básníci čekající na zázrak - to snad ani není film, ale jenom takové házení hlášek (někdy zdařilých, někdy hodně laciných) a známých postav do placu. Iritoval mě Pavel Kříž se svým účesem ala rytíř Godefroy a výrazem "ukradl jsem Hurvínkovy koloběžku" - totálně jsem nepochopil pointu trojice seniorů (Abrhám, Lábus, Hrušinský)....mělo to snad být výjev pánů Kříže, Vaculíka a Matáska za třicet let? - vadila mi Vendulka "utěšitelka" - s panem Somrem se také dalo rozloučit důstojněji .....jeho (dle mého názoru nehrané) slzy v očích zvlhčily i ty moje - "malý básník" Antonio také nemá to kouzlo dětských herců minulosti - nevím proč se postava Lukáše Vaculíka významově rovnala Matáskově Kendymu a tak dále a tak dále. Tak snad pouze Linda Rybová potvrdila svoji pozici " mother I'd like to fuck" i to že její herectví je příjemné jako její tvářička, ale jinak? Drobné zklamání jako u Jak básnici neztrácejí naději, ale stejnak podepisuji petici za další básnickou story. ()

Hapretor odpad!

Je to dějem, postavami a událostmi protivný film - jen z totální nouze a Pavel Kříž je podle mě jeden z nejhnusnějších herců u nás. Ble ! - Ještě horší než předchozí. Hrůza. - "Jak český divák čeká na zázrak", že někdo natočí normální, vtipný film, s pohlednými herci a ještě pohlednějšími herečkami a třeba i sem tam dobrou akcí nebo trochou napětí. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám