4. června 1968. Senátor Robert F. Kennedy přijíždí do hotelu Ambassador v Los Angeles přednést projev v rámci své kandidatury na prezidenta Spojených států. Ve všech lidech vzbuzuje naději, vzrušení a dojem, že jeho zvolení bude příčinou velkých změn. V následujících dvou dnech však celý svět bude svědkem události, která změní historii a životy mnoha lidí. Atentát v Ambassadoru není politický film. Není to ani příběh Roberta Kennedyho (ve filmu ho vidíme výhradně ze skutečných archivních záběru). Je to pohled do životů několika lidí, jejichž cesty se na pár hodin protly. Příběh lidí, kteří byli v bezprostřední blízkosti jednoho z největších incidentů 20. století. Režisér a scenárista Emilio Estevez získal do jednotlivých rolí jedinečné herecké osobnosti. Před kamerou se sešly nejzkušenější hollywoodské hvězdy několika generací: držitelka Oscara Helen Hunt (Lepší už to nebude), držitel Oscara Anthony Hopkins (Mlčení jehňátek), Laurence Fishburne (Matrix 1-3), Demi Moore (Neslušný návrh, Striptýz), Sharon Stone (Základní instinkt, Casino), Elijah Wood (trilogie Pán prstenů, Sin City - město hříchu), Lindsay Lohan (Mezi námi děvčaty), Heather Graham (Z pekla, Kurs sebeovládání). (oficiální text distributora)

Barak

Stovky lidí se přijede do hotelu podívat na Kennedyho a nejméňě tucet jich sledujeme, jejich kratičké výstupy a náhlé odstupy do pozadí, aniž by se událo cokoliv zásadního. Jen velmi náznakově vykresleno, v jaké situaci se nachází, emoce téměř žádné. Čekal bych nějakou ochranku, zabezpečování prostoru - víte co myslím -, ale Estevez to pojal trochu jinak, což může být fajn, ale jen když se to podaří, což tady nehrozí. Taková velká jména v jednom filmu, ale nic z toho - scénář jim nedává prostor vyniknout. Nejvíc se mi asi líbila ta se "skouřencem" Shiaou :) Co jsem ale považoval za úplnou kravinu, bylo střídání historických a skutečných záběrů právě z onoho dne, se samotným filmem. Nevím, proč by nemohl být Kennedy obsazen - to je tak frustrující, když víte, že teďka by měl být záběr na jeho usmívající se obličej, jak si třese s něčí rukou, a oni ho sprostě vynechají nebo ho jen na moment vteřiny ukážou zezadu. Konečné zastřelení tak mohlo být mnohem více akčnější a napínavější - autentické záběry mohly posloužit jako zajímavost před titulky. Nemám z Bobbyho moc dobrý pocit, protože šel natočit rozhodně o moc lépe.... 6.5/10 (Btw, fajn hudba) ()

Knight12

Tento film mi po dlouhé době zvednul hladinu prožitku u filmu. Příjemný, ikdyž smutný příběh spolu s vcelku kvalitním obsazením hereckých rolí nenechá snad nikoho znuděným stejně tak jeko nenechal mě. Přeji příjemný zážitek ;-) ()

Mashak

Příběhy lidí, které nás provázejí většinu snímku jsou prosté stejně jako byly prosté myšlenky RFK. Emilio Estevez nám ukázal, že každý má svůj příběh. Každý bojuje za tu svou ideu, ale každý potřebuje k někomu vzhlížet. Ovšem ve chvíli kdy se smrt dotýká našich životů, tak jsou nám naše ikony ukradené a zajímáme se jen o ty, kteří jsou nám nejbližší. Úžasně také působí propojení hraných a archivních záběrů. Podle mého film, který zatím není doceněn a jen doufám, že čas ukáže jeho pravou hodnotu. ()

katmandzoo

ani hviezdne herecké obsadenie nedodáva filmu ten správny šmrnc..takmer celý film sa pomaly vlečie a opisujú sa v ňom vzájomné vzťahy medzi pracovníkmi hotela, v ktorom bol Kennedy nakoniec zavraždený..v záverečných 10 minútach je zhrnuté to, čo sa počas celého filmu nudne a kŕčovito snažili vysvetliť jeho tvorcovia..u mňa slabý priemer.. ()

Hpatrik

Atentát na R.F Kennedyho z pohledu obyčejných lidí. Je škoda, že ačkoliv se nás film snaží s těmihle lidmi seznámit, tak to nefunguje, a nakonec Vám na nich vůbec nezáleží. Jinak ale velice dobrý film, s až neuvěřitelným hereckým obsazením a velmi solidně pojatým závěrem. ()

arkie

No sorry, ale neskutocna nuda. Iniciacia postav prakticky cely dej filmu, o trocha srandy sa postarali jedine Shia s kamosom na tripe. Na konci celkom akcne a realisticky zobrazeny atentat a nasledne reakcie ludi. Bohuzial do toho klasicka agitka o tom, aky to bol ten Robert borec, ako vedel super recnit a ake to mal super-humanisticke plany. Okay, chapem, je to pokus o symbolicky pomnik - ale naco takto? Ak sa vam ale pacil Crash (2004), tak sa vam bude asi pacit aj toto. Spoiler: Samozrejme, to ze kym bol RFK zastreleny a preco, sa nedozviete. Vrahom sa pominky nestavaju, vsakze. ()

ER

Malý dokument velké události 60.let v USA.Jací byli lidé té doby? Jak se chovali,přemýšleli,čím se trápily a naopak ? Na vzorku lidí, kteří se setkají v hotelu Ambassador,uvidíme zásadní myšlenkové pochody,jenž provází Američany.Každý si v tomto filmu najde nějaký ten "úlomek" lidské duše,který ho zaujme a vtáhne do spletence lidských osudů. Na pozadí probíhající prezidentská kampaň R.F.Kennedyho, vrcholící právě v hotelu Ambassador,kde je nakonec R.F.Kennedy zastřelen,je konfrontována právě s tímto "vzorkem" lidí,jenž představují Ameriku.Závěrečný "filmový"proslov R.F.Kennedyho vystavuje metr, s kterým si každý divák může změřit jejich charakter. A nejen ten jejich! ()

Vladajsoucna

Magnoliovská mozaika z jednoho z nejvýbušnějších roků 20. století, která sice kvalit Andersonova veledíla nedosahuje, přesto jde v rámci hollywoodské produkce posledních let o velmi příjemný zážitek. Bylo by to i na 5 *, pokud by se Estevez rozhodl dotáhnout jednotlivé osudy hrdinů do větších rozměrů i navzdory dlouhé délce, jako to činil Altman či zmíněný Anderson. Místo toho zvolil "jen" dvouhodinovou délku a tak řada individuálních příběhů postav (například Sharon Stone nebo Anthonyho Hopkinse) vyznívá jen jako načrtnutá skica. Každopádně ale superhvězdné obsazení dopadlo skvěle a Demi Moore coby stárnoucí alkoholická zpěvačka a Christian Slater coby arogantní rasistický šéf hotelového provozu excelují jak nikdy dříve. Sympatická je i zjevná režisérova analogie konce šedesátých let s militaristickým běsněním Bushovy éry, za které film vznikl. Ve filmu zachycené Kennedyho filosofické projevy o míru, sociální spravedlnosti a vzájemném porozumění mají svůj aktuální význam i dnes, ačkoliv je zřejmé, že národem milovaný Bobby by se v prezidentském úřadě nakonec také projevil pouze jako milionářský populista bez skrupulí jako Obama... ()

Ceberus

Film nemá s Bobbym téměř nic společného. Jde o zachycení lidských osudů z té doby, celou dobu tam o Bobbyho vůbec nejde, až na závěr dojde k oné historické události. Tohle není film o atentátu na Roberta Kennedyho. Tohle je naprosto podprůměrný film o několika lidech z té doby, ve kterém je náhodou ten atentát na závěr filmu. ()

Melandrix

Vynikající herecké obsazení,kterému se podařilo vykreslit pozadí historické události.Méně známí mladíci zahráli dost slušně a velmi vtipně týpky,kteří se sjedou LSD.Emilio Estevez (můj oblíbenec,díky ztvárnění Billyho Kida ve filmech Mladé pušky a Mladé pušky 2) dokázal,že na křesle režiséra není náhodou,ba naopak. ()

E lan

Povedené dílo s dobrou atmosférou od začátku do konce. Navíc takové kvantum vynikajících herců v jednom filmu je výjimečné. ()

Valkyria

Do poloviny filmu jsem si říkala... zajímavý film... ale kam ta dějová linie vlastně směřuje? ... A pak se všechno začalo skládat... až nakonec v závěru filmu se všechny příběhy prolnuli do jedné linie. Líbí se mi začlenění Československé novinářky do příběhu. (Trochu mě mrzí, že ji hrála herečka ruského původu..) Pan režisér Emilio Estevez si zde také střihl roličku... :) Zajímavý příběh podán neotřelým způsobem... Hlavně samé známé tváře a uznávaní herci... :) ()

Chosef76

Noblesní konverzačka, která neopouští hranice hotelu Ambassador v době volební kampaně Roberta F. Kennedyho na post prezidenta Spojených států. Spíše než politický film jde o mozaiku příběhů několika lidí z hotelu, kteří žijí své osobní osudy, ale současně jsou společně naplňovány enthusiasmen a očekáváním nové kennedyovské doby.....Zlatá šedesátá léta !!! ()

bono22vox

Výborné drama s výbornými herci a především osobitým humorem, který vyvažuje či dává zapomenout na notnou dávku klišé... ()

Mitisko

S Bobbym umrela celoplanetárna sloboda a vyhral korporácizmus. Obdivujem ho za jeho odvahu postaviť sa zločincom aj po tom čo už polku jeho rodiny vyvraždili. Škoda že už sa nenašiel nikdo ako on ()

GTS_PUNK

Film s hviezdnym obsadením a s veľmi silnou myšlienkou. Myšlienkou nie zobraziť úmrtie (pravdepodobne) budúceho prezidenta Kennedyho, ale skôr odkaz, ktorý sa snažil vtedajším obyvateľom Spojených štátov amerických predať. Doba po smrti Martina Luthera Kinga, krušné časy vojny vo Vietname, americká spoločnosť 60. rokov stojaca na prahu novej éry, na prahu dverí, o ktorých nikto nevedel, čo sa za nimi skrýva. Senátor Kennedy však vedel, že za týmito dverami možno nájsť nádej, veril v ňu a postupne v ňu začali veriť aj samotní Američania. Uverili v príchod novej éry lepších zajtrajškov. Prišiel však 4. jún 1968 a Američania opäť nevedeli, v čo majú veriť... Myslím si, že tento film nepotrebuje, aby som o ňom veľa písal, každý by mal zažiť atmosféru hotelu Ambassador sám, aby videl ako sa od rána do večera menia životy postáv, ktoré spolu v konečnom dôsledku nemajú nič spoločné, ale svojim spôsobom sú všetky rovnaké. Vystavené ťažkým rozhodnutiam a úskaliam života nevediac pritom ešte, že sa stanú súčasťou histórie. Nádej, v ktorú všetci začínali veriť sa im razom rozplynie pred očami a vtlačí im do oka slzu smútku a hlavu zaplaví otázka "Prečo?" Nielen prečo zabili senátora Kennedyho, ale prečo je na svete zlo? Asi preto, aby mohlo existovať dobro... Ale to nech posúdi niekto po nás. Bobby vás zaujme charizmou, hereckým obsadením, zvukom ticha a hlavne Kennedyovým prejavom v závere filmu. Ten totižto bohužiaľ odzrkadľuje aj obraz dnešnej doby. ()

ZnalecH

Stále přemýšlím, jak film ohodnotit. Nejprve jsem se zalekl "historického dramatu" s vážným tématem vraždy budoucího prezidenta, ale nakonec jsem shlédnutí filmu rozhodně nelitoval. Dokonce mě upoutala i má oblíbená mozaika příběhů různých osob, které se prolínali a dávali filmu nádech tajemna. Bylo zajímavé vidět události z více pohledů a zároveň to ukazovalo, že každý člověk je stejně důležitý (skoro). Dokonce si mě získali i herci, které jsem často neznal jmény, ale viděl je v jiných filmech. Musím také říci, že měl film velice vážnou atmosféru, při které se mi dělala husí kůže a zároveň jsem se nenudil, jak se u takového typu filmu často stává. Dalším faktem je, že ty 2 hodiny utekly jako voda a finále bylo opravdu parádní. Takže vlastně nevím, nad čím tady přemýšlím... 90% ()

gemi

Film o malých, všedních životních osudech v jednom velkém, nevšedním dni. Skvělí herci, místy docela feel-good, ale jaksi to nemá ten správný spád. Je to fakt těsně pod čtyřmi. ()

neo93

Osudy několika postav na pozadí jedné tragické události v dějinách nejen americké historie. Dne 5. června 1968 byl postřelen senátor Robert F. Kennedy v hotelu Ambassador v Los Angeles, ve kterém přednášel svůj projev v rámci své kandidatury na prezidenta Spojených států. Není to ovšem o Kennedym a jeho atentátu, ale o obyčejných lidech, kteří jsou akorát přítomni v tomto osudném hotelu. Některé postavy a jejich příběhy se postupně protnou, jiné se završí až na konci snímku, kde sledujeme atentát na Kennedyho. Obrovskou roli v tomto případě hraje obsazení daných postav, které je opravdu skvostné a představí se v něm hollywoodská špička. Hlavně díky ní je film velmi dobře stravitelný. Přispívají k tomu i archivní záběry Roberta Kennedyho, jejž se dochovali a dotvářejí tak atmosféru, která spěje k nešťastnému okamžiku. Opravdu povedený snímek se zajímavými postavami, které mohli být součásti jednoho atentátu. ()

Přátelství je někdy víc než...

Přátelství je někdy víc než...

30.05.2006

JFK vs. RFK - málokomu tento shluk písmen na první pohled něco řekne. Ale Američanovi by patrně byl jasný ihned. Jako válka ve Vietnamu nebo (zmiňované) náboženství, i příběh rodiny Kennedyů stále… (více)