Luděk neví, cigánská kapela hraje Wabiho Daňka, Eda je poprvé v životě ve vinárně, plešky si nechají narůst vlasy. Most čeká veliká událost, ve které bude v hlavní roli váza. (Česká televize)

Autogram

Riešiť smrteľne vážne veci v pôvodne bláznivo komediálnom seriáli sa nie celkom vypláca. Tento obrat žánrov mi nesadol a dopozeral som pomerne znudene a s nevôľou. –––– Jakej pohřeb? S kapelou a do hlíny. Pak se vožerem. –––– Pořád nemohu uvěřit, že jsem něco ukrad. A že je to člověk. V nějaký fázi. ()

klukluka

Asi jsem si moc přál do mrtě vyfutrovanej závěr, snad proto se nemůžu ubránit zklamání :(. Chtěl jsem se chechtat- nebylo čemu a nebránil bych se ani dojetí, kdyby se bylo nad čím dojímat. Bylo to jalový, nepochopitelně... ()

Stružák

Zakončení šlo teda úplně do prdele a troufnu si říct, že poslední dva díly zabily to, co seriál celou dobu předtím jakž takž budoval. O čem jako ten poslední díl byl? Atmosféra žádná, děj žádnej, dialogy blbý a blbější, nějaká hlubší návaznost na předchozí díly nebo vysvětlení předchozích akcí taky chybí. Na druhou stranu, jsem se tu po delší době i jednou nahlas pozasmál ("Tohle jsem měla ráda jako malej kluk. 😊"). Škoda, z Mostu! se v prvních epozidách klubal zajímavej dramatickej počin, kterýmu nechybělo napětí i špetka humoru. Že scenáristům docházej nápady, předposlední díl naznačil a finále to jen a jen potvrdilo. Už dlouho se mi nestalo, že by mi byl u seriálu osud všech postav tak nějak ukradenej. 😴 ()

Warle

Trochu mě mrzí, že po 7 celkem nadupanych dílech přichází o trochu sušší, ale zato super vymyšlené a důstojné, smutné, ale zároveň optimistické finále. Čekal jsem teda trochu víc nadupané zakončení, ale možná to je takhle lepší, když se nad tím člověk tak nějak zamyslí. Závěrečné Don't Stop Believin' od Jurney je totiž emotivní lahůdka. Velké dík dvojici Prušinovský a Kolečko za tento seriál a ČT, že se toho nebála a zařadila to jako státní TV do vysílání. Po okresním přeboru další výborný seriál od této dvojice, na který se jen tak nezapomene. Víc takových kousků prosím. ()

mira007

Řesit celý díl smrt a pohřeb nebylo vyvrcholení dle mého gusta, ale na druhou stranu musím dát čtyži hvězdy za poslední pětiminutovku ... prostě ta muzika v kombinaci s nějakou tou pointou mne přeci jen emocionálně zasáhla - dokonalý mix deprese, smutku, slz a optimismu, lidskosti a hravosti zároveň. ()

nonick1 odpad!

Místo MOST! se tenhle seriálový kočkopes oscilující mezi parodií, dramatem a komunitní sci-fi snad měl jmenovat Do vytracena... Scénáristickou bezradnost závěru série jen dokresluje nepokrytě vykradenej Big Lebowski s Donnyho úmrtím v bitce (na infarkt), včetně všech těch peripetií kolem urny s jeho popelem. Propána, to tady nikdo ten film nezná??? A ta závěrečná píseň Don't Stop Believin' od Journey je použita jako závěrečná skladba už ve filmu Rock Of Ages (kam se lépe hodí a kde mimochodem vyzní mnohem lépe...) Taky nic??? ()

Gulde

Skvělý zakončení skvělýho seriálu. Žádný přehnaně epický zakončení, ale takovej poctivej konec. Navíc celej díl dal dobře vyniknout prakticky všem postavám, což se mi líbilo snad nejvíc. Konec je navíc tak pesimisticky optimisticky realistickej, že se tomu snad až divím! Kloubok dolů! ()

Chudobka

Tragikomedie. Jako v životě. Kdyby se člověk nesmál, tak by musel brečet. První a poslední epizoda byla nejlepší. Všichni herci byli skvělí. Přirození, uvěřitelní. Hofmann byl výborný, ale ještě víc mě příjemně překvapili Michal Isteník a Zdeněk Godla. ()

drozdy1

Hodně odvážné finále, které mohlo hodně lidí po docela humorem prošpikovaných sedmi dílech trochu zklamat. Ale mně se tento poslední tragikomedický závěr velmi líbil. Ze skvělého komediálního seriálu se totiž stalo i něco více než jen ,,humorná,, škatulka a vydala se cestou plnohodnotného seriálu, který nakonec nabídne i více než bychom všichni mohli čekat. Gratuluji pane Prušinovský a pane Kolečko za vytvoření nového kultu, který se v této době v českých snímcích či seriálech najde jen vzácně. Děkuji za skvěle prožité pondělní večery. Jo a málem bych zapomněl... DYCKY MOST!. Celkové hodnocení seriálu:90%. ()

Olík

Ták a padla klec. Zemřel Čočkin, zemřela Snědá tíseň, zemřel seriál….ale myslím, že duch Mostu! bude ve vzduchu ještě dlouhý čas. Každopádně, vzhledem k tomu jaký rozpačitý dojem budily jednotlivé epizody, musím uznat, že konec byl stylový. Důstojné i ujeté. Smutné i optimistické. Ze čtvrté cenové i honosného banketu. Za pár haléřů i velkolepé. Country i grindcore. Teď už zbývá jenom se podívat na seriál jako celek a „JE SUIS ČOČKIN“. ()