BrainDead (TV seriál)

Drama / Horor / Sci-Fi / Komedie

USA, 2016, 9 h 26 min (Minutáž: 42–44 min)

David Buckley

Mary Elizabeth Winstead, Danny Pino, Stephen Kunken, Glenn Fleshler, Johnny Ray Gill, Nikki M. James, Ed Moran, Nick Poltoranin, William Ragsdale, Tony Shalhoub, Aaron Tveit, Zach Grenier, Chasten Harmon, Happy Anderson, Rick Holmes, Michael Esper, Paige Patterson, David Furr, Steven Hauck, Brandon Flynn, Omar Maskati, Jan Maxwell, Mia Dillon, Justine Lupe, Walker Hare, Santino Fontana, Rosa Arredondo, Christine Toy Johnson, Lily Cowles, Ben Edelman, Spencer House, Alana Arenas, Michael Potts, Megan Hilty, Dominic Fumusa, Dan Bittner, José Ramón Rosario, Charlie Semine, Brooke Bloom, Ripley Sobo, Richard Poe, Ludovic Coutaud, Michael Nathanson, Olivia Birkelund, Wayne Duvall, Natalie Gold, Margo Martindale, Kelli Barrett, Brandon J. Dirden, Doris McCarthy, Jeremy Shamos, Kurt Fuller, Helen Carey, Brooke Adams, Nasser Faris, Linda Emond, Michael Gaston, Tracie Thoms, Jacob Pitts, Megan Byrne, Michael Moore, Michael Zegen, Tim Guinee, Dakin Matthews, Patrick Breen, Tom Kemp, Marcus Choi, Jack Carpenter, Raymond Anthony Thomas, Ito Aghayere, John Procaccino, Sean Patrick Folster, Joe Holt, Željko Dimić
  • Davies182

PILOT: Sním či bdím, Ridley Scott, jo? A to chce mít s tímhle nedochůdčem politickýho dramatu kříženýho s hororovou parodií vážně cokoliv společnýho? A to sem si myslel, že už mě dneska v bedně nic nepřekvapí. Ubohá kopírka Invaze zlodějů těl říznutá Fakultou, akorát se to celý odehrává v americkým kongresu. Fail jako prase, Mary, utíkej!!(5.7.2016)

Mimořádně roztomilé!(12.9.2016)

Keďže celá jej rodina pracuje v politike, dostane Laurel (Mary Elizabeth Winstead) od svojho brata, ktorý je senátorom v USA, lukratívne miesto v jeho kancelárii. Laurel politike rozumie, ale nemá ju v láske. Počas prvých dní v práci musí riešiť nezmyselné problémy nespokojných občanov, ktoré sú otravné, lenže jej brat potrebuje hlasy voličov, takže ich musí riešiť. Keď sa však politici v jej okolí začnú správať zvláštne, zisťuje, že narazila na ozajstný problém. Vo Washingtone sa totiž objavili zvláštne chrobáky, ktoré sa živia mozgami politikov. - Každý fanúšik hororu si po prečítaní názvu zrejme pomyslí, že v USA mali zase potrebu prerobiť klasiku Braindead od Petera Jacksona do televíznej podoby, ale nie je tomu tak. BrainDead je skôr takou modernou paródiou na trápnosť zvanú politika. Trinásť epizód je u tohto seriálu málo, pretože na jednu z mojich najoblúbenejších moderných Scream Queens Mary Elizabeth Winstead v hlavnej úlohe by som sa dokázal pozerať celé dni. Pravidelne explodujúce hlavy občanov USA fanúšika hororu uspokoja, ale inak sa toho v tejto oblasti vela neudeje. Zo začiatku to má dosť intenzívne tempo, lenže v druhej polovici sa to dostáva do štádia, v ktorom začína byť celé to prostredie a neustále politické diskusie s mierne nevhodnými postavami jednotvárne. Na to, ako záhadne to celé prebiehalo, bol záver dosť slabý, ale celkovo som s týmto seriálom velmi spokojný a po tohtoročných úspešných úlohách v BrainDead a 10 Cloverfield Lane sa nemôžem dočkať ďalších hororov, v ktorých sa Mary Elizabeth Winstead objaví. + Mary Elizabeth Winstead + herec z The Bay + herec z 1408(15.9.2016)

• majo0007

US politika v spojení s mozgožravými chrobákmi mi absolútne nesadla. Prinajmenšom čudná kombinácia, ktorá zaujme viac fanúšikov politiky, než sci-fi (horové to bolo ozaj len okrajovo).(14.9.2017)

Velice vtipná satira, která se strefuje do nárůst politického fanatismu a populismu. Na seriálu se mi líbilo, že nešlo o jednosměrnou agitku, ale po zásluze to schytávaly obě strany. A závěrečná pointa, že Red strávil zbytek života s půlkou mozku, ale to mu nepřekáželo v politické kariéře... byla geniální. Pravdivost tohoto výroku vidí člověk denně i v české politice.(9.2.2019)