Po občanské válce se banky a vlaky staly terčem gangu, který terorizoval středozápadní Spojené státy. Tento gang psanců je veden Jessem Jamesem a Colem Youngem a patří do něj několik jejich bratrů. Detektiv Rixley je pověřen dopadením psanců. K tomu má k dispozici několik mužů. Rixley je pronásleduje a je jim na stopě. Poté zabije několik nevinných příbuzných členů gangu. Ti se pomstí a muže zastřelí. Několik dní se následně schovávají ve stodole jejich přítele, ale i tam je detektiv vypátrá. Jeho mužstvo začne na stodolu střílet, ale všem členům se podaří uprchnout. Po této události se celý gang rozptýlí po státech a každý člen si žije svým vlastním životem. Po několika letech se však znovu sejdou s plánem vyloupit banku daleko na severu, která má být plná peněz. Město však před psanci bylo varováno a loupež se pokazí. Zámek od sejfu má časovač, a tak ho nelze otevřít. Když se gang snaží uniknout, střílí po něm místní obyvatelé, kteří obsadili oba konce hlavní ulice. Několik členů je zabito a až na bratry Jamesovi jsou všichni postřeleni. Z gangu zbyli kromě bratrů Jamesových ještě další čtyři členové. Jeden z nich záhy umírá v lese, kam se skupině podaří dostat. Další tři jsou těžce zraněni. I když je Jesse velitelem, rozhodne se zraněné opustit, s čímž jeho bratr Frank neochotně souhlasí. Cole Jessemu řekne, že je neloajální opustit je, ale Jesse ho ignoruje a Frank prohlásí, že musí držet se svým bratrem. Všichni tři přeživší se nakonec dostanou do nemocnice, kde jim Rixley oznámí, že vzhledem k tomu, že ve státě Minnesota neexistuje trest smrti, budou odsouzeni na doživotí. Snaží se je přesvědčit, aby mu prozradili, kde jsou bratři Jamesovi, a tím získali nižší trest. Všichni však odmítnou... (TV Prima)

filipvrbik

Sice hvězdně obsazený ale jinak nudný Western bez nápadu, tempo je líné a pak příjde přestřelka pro jistotu zpomaleně - jen by mě zajímalo jestli ten kůň přežil ten parakotoul....40% ()

Mikino00

Je to mix Velké Northfieldské loupeže a Divoké bandy, tudíž to nepřináší vůbec nic nového, všechno jako bych už někde viděl. Tohle by zapadlo i v sedmdesátých letech. ()

IsaacNewton

Podle ukázek to vypadalo docela slibně, možná jsem onen osudný večer neměla náladu na westerny, (které ale jinak westerny miluji) ale toto se prostě nedalo vydržet... A to jsem viděla asi tak 70 minut. Třeba je konec nějaký ohromující, jistě tam polovina Psanců zemře, jistě to je smutné, ale to nemění můj pohled na tu část, kterou jsem viděla. Ani jediné postavě se nedaly držet palce dlouho a herecké výkony rodiny Carradinů také nebyly žádná sláva. Myslím, že asi za to může hlavně režisér a scénárista, tolik stupidních rozhovorů a reakcí postav jsem ještě u westernu neviděla. Kdyby toto měl být můj první zhlédnutý western, nepokračovala bych v dalších. Dále se musím zmínit o srovnání Long Riders (1980) a Ned Kelly (2003). Hodnocení uživatelů je téměř shodné, což mi přijde prostě nespravedlivé, když byla témata sice tolik podobná, ale tak rozdílně pojatá. Je to ovšem jen můj názor, ale já prostě tyto "drastické", "nesmyslné" a "otravné" westerny nemusím... ()

Klajnik

Tenhle příběh o bandě Jesseho Jamese není nekoukatelnej, ale přijde mi dost bezpředmětnej - zbytečnej. Má zásadní nedostatky/vady a svými kvalitami dostatečně nezáří mezi konkurencí. Zajímavé je, že postavy, které jsou si příbuzné, hrají herci, kteří jsou si příbuzní. Takovej casting přirozeně nevykupuje to, že postavy ani příběh nejsou dostatečně scénáristicky prokreslené. Výsledkem mimo jiné je, že se divák neorientuje v tom, kdo je kdo a v jakém vztahu s kým (tvůrci si asi mysleli, že se tím nebudou muset příliš zaobírat vzhledem příbuznosti mezi herci a tedy jisté podobnosti v obličejích). Každopádně - i kdyby se v tom orientoval, tak to zrovna ničemu nepomůže, protože na tom ani moc nezáleží, protože scénář si beztak nebere na paškál nějaký motiv nebo rovinu událostí, které by důsledně prozkoumal. Takové Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem je podstatně hlubší, soustředěnější, tematicky hutnější i krásnější film. Psanci se těchto událostí rovněž dotknou, ale má to asi stejný význam, jako kdybych si přečetl pouhé konstatování událostí z wikipedie (spíš menší). Film se totiž nezaměřuje na Jesseho ani Forda. Nejvíc prostoru se dostává jednomu členovi bandy, která s Jessem jezdí a nutno uznat, že si krade film pro sebe (né že by měl velkou konkurenci), jelikož David Carradine má charisma.  Nejvíc mě bavily jeho interakce s tou prostitutkou (Pamela Reed), ale k ničemu solidnímu tyto interakce beztak nevedou. Jinak mi ale uniká, proč se film tolik zaměřuje právě na tuto postavu, jelikož příběh ani nijak neakcentuje perspektivu tohoto řadového člena bandy. V závěru psancům nevyjde bankovní loupež a jejich únik skrze číhající Pinkertony připomíná začátek jednoho z nejlepších westernů vůbec - Divoké Bandy. Je vtipné, že tenhle o 11 let mladší film končí tím, čím jeho předchůdce začínal a ještě to zpracuje podstatně hůř. Zdejší útěk Psanců je (krom jiných nedostatků) zmatečný - divák se dobře neorientuje v prostoru. Nejedná se tedy ani o prvotřídní akční jízdu. ()

Yarwen

Průměrný snímek stahuje dolů závěrečná přestřelka, kdy záporní hrdinové jezdí po hlavní ulici tam a zpět jako na střelnici, ale zatímco revolvery za jízdy zasahují jednoho skrytého (sic!) muže za druhým, schovaní střelci mají problém svými puškami (sic!) v klidných pozicích (sic!) zasáhnout jezdce. Dal bych režisérovu ruku do ohně za to, že nakonec polovina z psanců je na konci mrtva, ale to ne - i po průstřelech hlavy a středu těla všichni přežijí a večer už poskytují interview novinářům. Bože můj, možná je jedna hvězda až moc... ()

MickeyStuma

Dobrodružné zpracování osudů slavného Jesseho Jamese. Rodokapsový příběh obsahuje vše, co se od něj očekává. Přepadení bank a vlaků, popíjení v salónu, lehké děvy, pinkertony ... zkrátka si tu labužníci takových to počinů opravdu přijdou na své. Divoký západ byl opravdu divoký. ()

Hapretor

Pro mě fakt nuda. Nedokoukal jsem to. Takhle si western nepředstavuju. Hudba nic. Napětí nic. Střelba nic. Nervy nic. Tohle se prostě fakt nepovedlo. ()

Denny

Nová verze legendy o bandě Jesse Jamese, který ukazuje pistolníka jako hrdinu ve stylu Robina Hooda. Tenhle western je zajímavý také tím, že do rolí filmových bratrů byli jako herci angažováni skuteční bratři. ()

Louie

Pro mě jeden z nejzásadnějších westernů osmdesátých let. Vynikající herci (bratři), akce a atmosféra. Nejlepší ztvárnění osudů Jesse Jamese a jeho bandy.... ()

bearmeedek

Neznámý western na známé téma. Jesse James a jeho banda již po několikáté. Žádný Hollywood, ale jen obyčejný Divoký západ s obyčejnými ksichty, ženy nevyjímaje. Venkovský folklór a údajně zbytečné rozhovory postav dodávají filmu realitu. Závěrečná přestřelka splňuje nálepku western. Slušně dívatelné. ()

caba

Western který nezklamal.Výborně natočené scény s konmi.Závěrečný útěk -koně proskakují skleněnou stěnou -byl úžasný. ()

Brooks

Televízne pôsobiaci, scenáristicky rozháraný, mladší bratček legendárnej Divokej bandy. Záverečná prestrelka slušná, herci postačujúci, celkovo nič výnimočné. ()

tartan

Film, ktorý je unikátny najmä svojím castingom - filmové súrodenecké dvojice (celkom tri) a dokonca jednu trojicu hrajú skutočný súrodenci. Inak solídny životopisný western o jednom z najznámejších zločineckých gangov Divokého Západu, so slušnou výpravou a estetizovanou a krvavo efektnou akciou (spomalené zábery jazdcov s koňmi prerážajúcimi obrovské sklené výplne obchodu počas záverečného nepodareného prepadu banky v Northfielde sú skutočne mimoriadne pôsobivé), ktorej však celkovo nie je nijako veľa - možno jej je dokonca menej ako hudobných a tanečných scén. Relatívnou nevýhodou tohto filmu je aj to, že pri pomerne krátkej stopáži sleduje priveľa postáv (komplet celý gang, ich rodinných príslušníkov, blízkych, pinkortonovcov...), a zároveň ich nedelí na jednoznačne dobrých či zlých, čo možno pôsobí realisticky a až dokumentárne vierohodne, uberá to však na emocionalite a prípadnej diváckej zainteresovanosti - so žiadnou s postáv sa totiž nemôže dostatočne stotožniť, či jej aspoň fandiť. O tom svedčí aj úplný záver, ktorý rozhodne mohol byť výraznejší, v tejto podobe je však symbolicky "odrušaný"... ()

Guran

Film je prostě nuda. Dialogy jsou nudný, příběh totéž, zprascvování šílený a cénář děravý až trapný, šílená muzika. Snímek se nedá ani dokoukat, protože nuda vás doprovází od začátku. Tak skvělé herecké obsazení, ale snímek šílený. Obrovské zklamání. ()

MirkaP

Film zajímavý zejména svým sourozeneckým obsazením. Pěkné scény s koňmi. Jesse nakonec nedopadne dobře, ale to snad všichni víme. ()

Nalimator

Postrádal jsem větší spád filmu a dramatičtější děj. Některé přestřelky byly zbytečně přehnané, borci se vůbec nekryli a téměř si skákali do rány. Ale musím dát hvězdu navíc za velký počet špičkových kaskadérských výkonů, zejména akce s koňmi byly neuvěřitelné (proskočení skleněným oknem). ()

Chema4

Po Wild Billovi a Geronimovi, Hill natočil ďalší životopisný western, tentokrát o Jesse Jamesovi a jeho partii. Unikátny je hlavne v tom, že filmové súrodenecké postavy, James, Younger, Ford, Miller, hrajú skutoční súrodenci aj v reálnom živote. Nič podobné som vo filmovom svete ešte nevidel, a Hill s týmto výberom menej známejších hercov, zariskoval. Ale ako sa hovorí, risk je zisk, minimálne u mňa mu to vyšlo. The Long Riders nejde v klasických vyšľapaných stopách westernov, ide si svojou cestou. Nemá typického hrdinu, ktorý by na počkanie so svojim revolverom vystrieľal všetko čo ma nohy a ruky, a pritom vypúšťal z úst drsné hlášky na všetky strany. Príbeh mapuje život prakticky všetkých členov gangu, ich ženy, manželky, deti, a jednu svadbu. Ukazuje divákovi že to nie sú len zločinci ktorý lúpia vlaky, banky a dostavníky ale že aj oni, sú ľudia z mäsa a kostí. Pre niekoho možno menej akčný western, ale mne úprimne k spokojnosti stačila iba ta jedna, finálna v Northfielde, jasne inšpirovaná Peckinpahom. ()

brasek

Ach tieto moderné westerny... bez duše Divokého západu, bez charizmatického hrdinu a príbehom iba priemerný snímok. ()

PTuranyi

Ďalšie celkom slušné spracovanie lákavého príbehu Jesse Jamesa. Tentokrát autori vynechali účasť v americkej občianskej vojne severu proti juhu hoci ju často spomína. Oproti filmu American outlaws tu tiež chýba nátlak železnice a vydieranie usadlíkov, čo z bandy Jasseho Jamesa robilo niečo ako amerického Jánošíka. V tomto filme je to banda obyčajných zlodejov, ktorí sa nezmierili s prehrou juhu a nevedia nič iné len strieľať. Výsledkom je priamočiary western bez romantických príkras. Ženy tu síce hrajú svoju úlohu ale vzťahy s nimi sú drsné a priamočiare. Výnimkou je možno Jesse James, ktorý je gentleman. Herecké výkony aj produkcia sú dobré. 70% ()