V newyorském podsvětí se schyluje ke střetu gigantických rozměrů. Armáda čítající sto tisíc bojovníků pětinásobně převyšuje počet policistů. Tenhle dav dnes v noci půjde po Válečnících – pouličním gangu neprávem obviněném ze smrti vůdce konkurenční bandy. Dynamický dobrodružný příběh ze současnosti se odehrává ve světle nočních neonů a jeho protagonisté jsou součástí subkultury pouličních gangů. Válka mezi nimi zuří od Coney Islandu, přes Manhattan až po Bronx. Warriors bojují o život, snaží se přežít v džungli velkoměsta a pomalu zjišťují význam slova oddanost. (oficiální text distributora)

SOLOM.

Tak podle zdejších ohlasů jsem čekal, nějakou brutální – špinavou podívanou z gangsterského prostředí, kde se z New Yorku stane válečná zóna a dostalo se mi jakéhosi průměrného béčka, kde se většinu času vedou jen silácké kecy a furt se někam utíká. Pořádnou akci aby tu člověk pohledal (dobrá byla bitka na hajzlíkách a v parku s basebalovými pálkami) – toť asi vše. Warriors byla partička k pohledání, ale nakonec si moje sympatie alespoň někteří členové získali. Co se hereckých výkonů týče, tak i ty byli celkem průměrné. Jako čekal jsem pořádný akční nářez, samé bitky a doslova boj o přežití, no k tomu to mělo daleko. Dívat se na to dá, ale potenciál, který se tu nabízel, nebyl využitý ani z poloviny. David Patrick Kelly se do rolí zmrdečků hodí… ()

Othello

Osmdesátý léta se rozjíždějí v grandiozním stylu a z Warriors tak nevkus jenom kape. Naštěstí je to všechno dost slušně natočené a akce má spád. ()

cunesk8

Pecka. Perfektní atmosféra NY (Nádherný subway - každý vůz byl sjetý od Graffiti, všude bordel, gangy, supr kostýmy atd). Akce sice bylo méně, ale to je dobře, nebylo to nějak přehnané, jak v nějakém brutálním akčním filmu. V každém záběru bylo na co koukat a tak to má být. Docela těžké se dostat z Bronxu na Coney island když po vás jdou ostatní gangy........ Edit 06.03.2023: Po letech se mi podařilo sehnat kvalitní TVrip z televize Premiéra a musím říct, že ten český dabing byl velmi povedený, což se o dnešním dabingu vůbec nadá říct. Dlouho dobu jsem vůbec netušil, že ten film byl v televizi s klasickým dabingem, jelikož v té době se často používal overvoice. Film jsem si užil, tak jako bych ho viděl prvně. Tento film rozhodně patří do mé síně slávy. ()

matestlust

Kultovní záležitost sedmdesátých let, plná známých ksichtů a nasáklá parádní atmosférou té doby. Špinavej New York, gangy, pouliční rvačky, naháněčka nočním městem. Mám tyhle filmy rád a je fakt, že od The Warriors se řada z nich opírá. ()

Morholt

Ze všeho nejvíc mi to připomínalo akční videohru. Na shromaždišti všech gangů je zastřelen hlavní vůdce, který chce všechny sjednotit, neprávem je z toho obviněn váš gang, kliknete na "Start" a hra, ve které musíte svojí skupinu provést z bodu A do bodu B může začít. Cestou musíte vyřídit nepřátelský partičky v bizarních krojích, utéct policajtům, vyhnout se zbytečnejm ztrátám a zachránit princeznu. Bylo to stupidní, ale mě se to líbilo. 75% ()

mm13

Priamočiare až strach, ale akosi ma každou ďalšou minútou viac zaujímal osud hlavných hrdinov a na konci som im už nefalšovane fandil a prial šťastný koniec. Neviem, ako to Walter Hill dokázal, ale nejde to neoceniť. (alebo skutočne stačilo len toľko, že boli nevinní a naopak vinník nie iba odporný, ale obzvlášť na nervy...?) ()

oLí

Perfektní snímek alá John Carpenter style! Rychle se mi vybavil Útek z New Yorku a Přepadení 13. okrsku. Ten děj, syrová atmosféra, špinavé kulisy ulic, metra, nepřepísklá výtečná stylizace, synťáky ( těch mohlo být víc a sám Carpenter by určitě složil dokonalý soundtrack ), známé tváře v čele se šíleným Davidem P. Kellym či Windows z Věci a spousta dalších. A ta krásná holka, zamiloval jsem se !! Tohle vidět jako malej, tak je to pro mne jasný dětský kult, vůbec nechápu, že jsem na to narazil až dnes - navíc, když režisérem je Walter Hill. Moc příjemný překvapení, tohle noční dobrodružství jsem si náramně užil - doporučuji projekci taktéž v noci ;) téměř plná palba - 8.5/10 ()

Lacike

Cakal som drsny film a dockal som sa dost divnej a hlavne nudnej parodie na rozne gangy. Prakticky ziadna brutalita a minimum bitiek. Dejovo velmi riedke. Proste nuda. ()

Dale

Zástupca špeciálneho subžánru run-movie. :-) Dlho som odkladal tento film, aj keď Walter Hill má celkom fajn jednohubky a filmy z gangsterského prostredia milujem, no vedel som, že toto nebude ono. Námet je ako od 5-ročného decka - zraz gangov, vražda, útek gangu, finito. Dialógy a herci sú totálne oničom, dokonca aj na B-čko. Čakal som ale od Waltera aspoň drsný film s poriadnou akciou, no okrem pár bitiek, nijako extra natočených, sa tu vlastne nič zaujímavé nedeje. A vadilo mi tu hrozne veľa vecí - už samotný úvod, ako nastupujú jednotlivé gangy pekne zladení v rovnošatách bolo na smiech, ďalej ten týpek, čo chcel akože zjednotiť gangy, úplny loser, ktorý by nezískal ani funkciu pouličného predavača marišky. Tá vražda a všetky tie okolnosti okolo, to bolo tiež riadne pritiahnuté za vlasy. Samotné putovanie Warriorov domov... Tak to už aký gang, keď cestuje pekne podzemkou alebo nadzemkou miesto toho, aby si šlohli nejaké auto. Veď to taký slušný gang, že ani len popelnici neprevrátia cestou. A všetky tie bitky proti bejzbalkárom a úteky pred guľakmi... celé na smiech. Tvári sa to hrozne cool, ale od reality naozajstných gangov to je na hony honúce vzdialené. Jediné plus, že to cekom rýchlo zbehlo. ()

MrCreosote

Hrozně se mi líbí ta jednoduchá premisa - probít se neozbrojení skrz gangy přes celý New York, pokud možno živí a zdraví. Žádné zbytečné dialogy a kličky, žádné prokreslení hrdinů, ale jde se rovnou na věc a o nějakou tu kapku krve nebude nouze. Velice sympatický film a už se těším, jak si s touhle látkou poradí Tony Scott. EDIT: Tony Scott už si bohužel neporadí s ničím, ale stejně doufám, že po téhle látce sáhne někdo schopný. Warriors v sobě i po letech mají ohromný potenciál. ()

Seabeast

Jednoduchá zápletka, ale zato skvělá až "Carpenterovská atmosféra". Jeden gang kontra všechny gangy v nebezpečných ulicích New Yorku. A to nebezpečí tak velké, že číhá doslova na každém rohu. Ono probít se přes všechny ty gangy není procházka růžovým sadem, ale The Warriors nesází na tuny krve a explicitnosti. Místo toho operuje s hrubou silou, náznaky a potemnělým obrazem. To z něj činí docela zajímavou koukatelnou záležitost, která nepůsobí unyle. Vsadím se, že většina viděla klip Bad od Michaela Jacksona a troufl bych si tvrdit, že veškeré lokace metra jsou totožné jako v The Warriors. Jasně, že se tam ta béčkovost najde, ale k filmu a příběhu skvěle pasuje. Tak jako tak, nemohl jsem se odtrhnout a do poslední chvíle Válečníkům fandil. A že to holobrádci neměli moc jednoduché dojet bez úhon do cíle! ()

curunir

,,STRČÍM TI TÚ PÁLKU DO ZADKU A UROBÍM Z TEBA NANUK." __ Napriek dobrej atmosfére nočného New Yorku a mojím sympatiám k takýmto 70-tkovým (sub)žánrovkám si ma počas sledovania Warriors nedokázali získať pre svoje značné nadsadenie a tým nereálnosť, hoci bola (a naďalej zostáva) ovplyvnená skutočnými pomermi v tamojších getách. Napr. pri gangu pomaľovaných baseballistov som si začal vravieť, že toto je už veľa. Možno vtedy v New Yorku ozaj takí im podobní chodili, ale to chcú tí ľudia ozaj pôsobiť ako klauni (?), nevraviac o tom, že nosiť rovnaký mundúr s prípadným vyšitým názvom gangu aj niečo stojí. Ak by som filmu benevolentne odpustil túto svojráznosť a štýl, zostávajú mu predsa len viaceré (niekedy opakujúce sa) klišé (zatvorenie dvier vlaku vždy v poslednej sekunde), prípadne minimálna prepracovanosť bočnej línie (stále kdesi v tme sediace šéf Riffs, ktorý napokon všetkému učiní koniec). Viacej som očakával tiež od záverečnej konfrontácie, kedy bez žiadaného zvratu padne takpovediac výstrel do prázdna. Priamočiare dielo s akurátnou dĺžkou ukazujúce, že aj sto rokov po vyobrazení Scorseseho ,,Gangov New Yorku" sa v tomto meste až tak veľa nezmenilo. Úloha vodcu nepriateľského gangu znamenala prvú hereckú príležitosť pre Davida Patricka Kellyho, ktorého zbehlí fajnšmekri poznajú z neskoršieho ,,Komanda", kde si zahral Sullyho, ktorého Schwarzenegger ,,pustil". (961. hodnotenie, 113. komentár k filmu) ()

ledzepfan

Tohle je na jednu stranu hrozně fajn a sympatický počin, ale celou dobu jsem se nemohl ubránit dojmu, že ten film by chtěl být něčím jiným a neví jak na to.. Pořád se mi vracela myšlenka, že tohle chce být jako Carpenter.., že kdyby tohle natočil Carpenter, dokázal by z toho vytěžit všechen ten cool/béčkový/absurdní potenciál.... Takhle je to takové něco co na jednu stranu předhazuje dobré nápady a na druhou spoustu věcí zbytečně pohřbívá nebo podává nešikovně. ()

havLord

I vzhledem k roku vzniku Warriorů je to dost naivní a usměvavé =) ... a dost neuvěřitelné. Kluci byli takoví šampónci, vůbec jsem jim nežral, že by byli členy jakýhokoliv gangu, leda tak gangu italskejch manekýnů. Všechno je to děsně jednoduchý, Warrioři každýmu skočej na špek, holt žádný intelektuálové. lol a jsou to nejhustší týpci v NY a jedou domů metrem?? A ještě si koupěj lístky?? ... když si ani auto nedokážou ukrást, tak si jedině zasloužili, že půlka z nich nedojela. ()

fragre

V tomto filmu chlapci dbají na svůj zevnějšek více než děvčata, každý ten gang má svérazný imidž, někdy dost náročný na úpravu. Jen ten holčičí gang jsou zde takové šmudly. Také se mi líbí, že všichni zde dávají přednost veřejné dopravě před automobobily, ba často upřednostňují chůzi a běh - to je zdravé a ekologické. Je to prostě velice dobové - tedy pitomé, načinčané a nudné jako dobový pop. ()

slunicko2

Drsní chlapci bitkaří nebo utíkají aneb Průvodce nočním Manhattanem (a metrem) 70. let. 1) Působivě depresivní atmosféra a hejna mladých kluků přehlušují fakt, že vlastně netuším, co chce film sdělit. Možná chce jen ukázat, jak se nejlépe dostat (po svých nebo metrem) z Bronxu na Coney Island.Friday´s nights are pretty good. Saturday´s nights are better._____ 2) V rozhovoru v únoru 2014 režisér vzpomíná: We were shooting under an elevated train one night and real gangs literally pissed on us from up above!...The conclave! Yes, that was our big production number. They went out to real gangs and basically said, "We have very little money. But if you´d like to be in a movie, then come on over!" We were worried that there was going to be trouble, but there wasn´t. It had a good feeling to it and I always felt that that scene worked really well...It´s meant to be Van Cortlandt Park, but we actually shot in Riverside Park..._____ 3) No...nudné to nebylo, ale zobrazované skutečnosti se mi nelíbí i kdyby stokrát šlo o bůhvíjaký kultovní film. A to nemluvím o nesmyslném chování protagonistů. Can you dig it? Dvě hvězdičky._____ 4) Výstižný koment: Hellboy. ()

YURAyura

Paradni gangova zalezitost majici do velke miry realny zaklad - babicka popisovala, jak je pri navsteve tety obstoupila banda cernochu a pak jim docela drsnym zpusobem vazli nausnice... Jinak startovaci plocha pro bozackeho drsone Remara ;]] ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)