American Horror Story - Double Feature

(série)
USA, 2021, 8 h 27 min (Minutáž: 40–55 min)

Kamera:

Andrew Mitchell

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Adina Porter, Finn Wittrock, Billie Lourd, Leslie Grossman, Angelica Ross, Macaulay Culkin, Ryan Kiera Armstrong (více)

Epizody(10)

Desiata séria hororovej antológie rozdelená na dve časti. V prvej časti sa mladá rodina počas zimy nasťahuje do nového mesta, ktoré skrýva desivé tajomstvo, do ktorého sa rodina čoskoro zapletie. V druhej časti prichádza americký prezident Dwight Eisenhower (Neal McDonough) na miesto, kam stroskotal neidentifikovateľný lietajúci objekt. Tu sa stretáva s Ameliou Earhart (Lily Rabe), ktorá bola takmer 20 rokov nezvestná, a tvrdí, že na nej niečo vykonávalo testy. Začína sa odkrývanie experimentov, ktoré americká vláda skrývala pred svojimi občanmi a ktorých následky majú efekt do dnešného dňa. (Marceloo)

stitch7

/// Ačkoliv mi průměrné hodnocení vychází na čtyři hvězdy, dám hodně smutné tři. Že finále nejsou silnou stránkou AHS víme už několik sezón (čest výjimkám!), tady se můžeme zklamat hned dvakrát. Double Feature nutně nemusel být špatný nápad, deset epizod (a poměr šest ku čtyřem) se ale celkem vymstil. Prvních pět epizod luxusně navnadí a člověk má pocit, že tohle by mohla být jedna z nejlepších sérií - vše ale, slušně řečeno, dosere šestý díl. A po upírech skočíme k mimozeměťanům. A až do konce možná budeme doufat, že se tyhle dva příběhy nějak protnou (nebo že uvidíme, co Karen namalovala :)), na nic takového ale nedojde. Druhá část svou přitroublostí spoustě lidem nesedne, já se bavil dobře - konec ale klasicky veškerou snahu domrvil. Chtělo to zkrátka aspoň dva další díly pro obě části. Upřímně bych radši ale celou řadu o upírech, po těch letech bylo hrozně fajn dostat řadu AHS, která se bere vážně. Po nuceně vynechaném ročníku měla přijít bomba. Ta přišla, ale pak se dobrovolně pohřbila. Tak třeba příští rok - už ale dost pochybuju a moc mě nebaví to zase říkat. :( ()

ghatos

Hodnoceno po 5 dílech. AHS zase na jiný způsob. Není v tom radost, ale smutek. Opět kvalitní řemeslo, ale člověku to musí sednout. Upíři na dosti ošklivý hodnotový-dekadentní způsob....68%. ()

TroiMae

Na základě recenzí jsem měl obavy, ale jsem naprosto spokojený, jak s nápadem sérii rozdělit, tak z obou dílů (kdy i druhá část byla vlastně rozdělená). Série s upíry byla originální a kazí ji jen poslední díl. Kdyby skončila předposledním dílem s otevřenějším koncem, bylo by to důstojné. Druhá část má velmi malé hodnocení, ale zaujalo mě to, na rozdíl od takové Freak Show, kde jsem se k smrti akorát tak nudil. Vintage vizuál 50. let a umné spojení tradičních konspiračních teorií o mimozemšťanech funguje lépe, než v Aktech X. ()

MsUtahraptor

První polovina je průměrný, hororově se tvářící příběh. Není to strašidelné, ale je tam estetika. Malá Alma je výborně zahraný malý psychopat. Škoda, že se nakonec odklonili od komornějšího ladění.  Druhá polovina je absolutní sr*čka s mimozemšťany a americkou obsesí jejich prezidenty. ()

Wally

Nepřišlo mi to nějak horší než Roanoke nebo Cult...rozdělení na dvě poloviny mi taky nevadilo a ačkoliv do kvality druhá půlka kulhala, tak aspoň byla originální a to cením. Prosím, pryč už s E. Petersem a F. Conroy...už jsou otravnější než ve své době J. Lange... ()

HonzysKISS

Velmi hloupý nápad je, že desátá série je rozdělena na dvě poloviny, jako by dvě série v jedné. To je strašně nutné říct, protože mě to vážně štve. Na druhou stranu jsou obě poloviny celkem dobré. V první máme neustále narážky na různé filmy a je to takový začátek něco jako zombie apokalypsy. Moc pěkně napsané, vlastně podle děje doslova. V některých scénách se s tím ani nemazlili, krásná zvrácenost. Macaulay Culkin to podle mě zahrál moc dobře. Akorát jinak mi postavy přišly celkem nesympatické. Druhá polovina je také moc prima. Poprvé nám do AHS přišli mimozemšťané, což je skvělý nápad, který tu chyběl. Jenomže je vážně škoda, že je to tak krátké. Mělo to moc dobrý potenciál. Trochu mi to připomínalo i Lynchovinu. ()

Knowho

Tahle série je absolutní fuck up všem fanouškům. První půlka (1-5) se tváří jako návrat ke kořenům a hodně ve mně evokovala MH a to jen a pouze v dobrém, absolutně jsem žral tu hladnou děsivou atmosféru, scénář i všechny postavy. Z nějakýho důvodu, ale přesně od 6. epizody tohle jde do háje. Jednak se nám po 6. epizodě změní příběh, postavy a vlastně všechno, což bylo hádám proto že kvůli Coroně se jedna série skipla tak nám chtěli nadělit 2 v jedný  a famozně to posrali. Příběh s ufonama byl přitom taky hodně zajímavej a měl co nabídnout, místo toho jsme dostali oplodňování týpku a další sračky. Jediný co za něco stálo v druhý půlce byli černobílý flashbacky s Neilem McDounghem, který to táhli tak první 2-3 díly. Extrémní zklamání obzvlášť po tak skvělým začátku. Red Tide: 9/10, poslední díl to lehce dosral. Death Valley: 4,5/10, hrozná sračka, s tímhle jděte doprdele. Celkově: 7/10, jenom za RT. ()

SatyR.film

Dva príbehy v jednej sérii? Nevadí, to už tu predsa bolo v Roanoke, i keď tam sa dej točil okolo tej istej zápletky. RED TIDE spočiatku celkom funguje, samozrejme musí byť niekto aj teplý, tak to schytal už veľký Kevin - Macaulay Culkin. S blížiacim sa finále ale skĺzne k niečomu, čomu sa hovorí nevyužitý potenciál = 3*  V DEATH VALLEY  máme pre istotu buzerantov už dvoch, a keďže je táto časť série o mimozemšťanoch, tak čakajú bábätká, budia sa v nich materinské city, plačú po pôrode, no katastrofa. 1* bližšie ale k odpadu. ()

warrenur

Nevybocujuci priemer, zaujimavy cca 2-3 casti, potom uz len zotrvacnostou speje k tomu, co mnohym dojde. Od siesteho dielu to vsak dostane uz uplne absurdne obratky. Zvraty, mimozemstania, reptiliani a podobne blbosti, co som uz preletel len rychloposuvom, lebo slo o strateny cas. Ale prvych spominanych pat dielov sa dalo pozriet. Herecky jednoznacne najlepsie hodnotim Evan-a Peters-a a tiez velmi podareneho Culkin-a, ktory si v tomto snimku robi aj srandu zo seba a svojho padu na dno. Odklon od otravnej krpatej huslistky mohol byt ukonceny inak a zabavnejsie. Prvych pat casti priemer, ked vsak zohladnim i ten paskvil od asi 7meho dielu, maximalne dvojhviezdie. ()

Rockerman

Tak tu máme dva příběhy. do šestého dílu upířina, ikdyž se značně překroucenými "pravidly", jak se stát upírem. Je to metafora. Ti talentovaní a bohatí vládnou těm chudým bez talentu, na jejichž chudých životech nikomu nechybí. Bylo to vcelku dobré až na poslední díl, ve kterém si tvůrci opět neodpustili připomenout rasismus a to hlavně u bílých policistů. Od sedmého dílu se potýkáme s mimozemšťany, kteří osudově zasáhli do dějin Spojených států. Vnímám to jako parodii a to velmi zdařilou. Výměnou za "pokusné králíky" dostali Američané převratné technologie, díky nimž tak získali převahu nad celým světem. Těchto darů si ale neváží, řeší pseudoproblémy genderu, mee-too, BLM a jiné a převahu pomalu, ale jistě ztrácejí. ()

Vabr

Rozhodně mě už tak jako poněkolikáté nalákalo vysoké hodnocení 1. poloviny této série, že to bude pecka, když díly mají okolo 80%. Nakonec tu oblíbenost ale nechápu. Red Tide se mi nápadem pilulek líbilo, ale přišlo mi, že se z toho nedokázalo vůbec prodat nějaké drama, horor, intenzita nebo lítost. Postavy nebyly sympatické a zklamalo mě, že Lily Rabe neměla zase moc prostoru. Jedinou sympatickou postavou byla Karen, kterou hrála Sarah Paulson. Takže to bylo zklamání a říkal jsem si, že už se dokonce těším na tu druhou modrou půlku série, že aspoň dostanu něco, z čeho jde něco cítit (v tomto případě pořádná sra*ka, u které bych mohl pořádně kroutit hlavou nebo se zasmát). ALE 5. díl mě megálně překvapil! Takovej skvost, kterej se podobá dílům z prvních 4 sérii AHS, jsem ani v nejmenším nečekal. Díl začíná poměrně dost nechutně, což mi úplně připomnělo první série AHS, a pak je díl tak intenzivní a hrozně smutnej a dramatickej. Tomuhle dílu bych s jistotou napálil 5⭐. Je to právě ten ukázkovej příklad toho, jak celý ten potenciál měl být využitej a kam se dostat. Škoda, že tvůrci to všechno úžasné hodili do 5. dílu a zbytek Red Tide moc nevyužili. Dokonce je v tomto díle (troufám si říct) jedna z nejlepších scén v AHS vůbec - Karen a Mikey na pláži. Ta scéna je tak šíleně působivá a tragická. Je mi ale dost líto, že víc prostoru nedostala Karen, která byla hodně zajímavá a jako jediná postava mně sympatická. Bohužel 6. díl je totální sra*ka. Nevím, jestli se tvůrce praštil do hlavy, ale takový pokles z 5⭐ na 0⭐ bych nezvládl udělat ani já. Death Valley připomíná lepší verzi American Horror Stories. Dokonce jsem se musel zasmát tomu faktu, že tu jsou i dva herci odtamtud. Za mě mělo Death Valley zajímavější myšlenku než Red Tide, ale bylo to o dost levněji zpracované. Ze začátku se mi moc nelíbilo rozdělení na minulost a současnost, ale pak jsem si na to zvykl. Přesto mi ale přišlo, že by stačilo, kdyby byla vybraná jen jedna doba, protože si myslím, že to až tak provázané mezi sebou nebylo. Bylo zde několik vtipů, které se povedly. Intro se mi moc nelíbilo. Najde se tu celkem dost nelogických/nevysvětlených věcí (rozpůlené krávy). Postavy v současnosti byly hloupé a naivní. Jsem rád, že ukázali, jak vypadá mimozešťanský baby. Bylo cute 🥰. Hezčí než normální mimina. Konec byl takovej celej divnej. Zbývalo 6 minut a já si úplně říkal, že mají jen 6 minut od konce a furt se to k němu nechýlí. Tak to potom i vypadalo. Na konci je pronesena zajímavá myšlenka, ale moc se mi zakončení/osud lidí nelíbí. Radši bych byl za jinačí konec. Bráchovi se ale líbí. Celkově je 10. série docela bídná, protože tohle je podle mě 2. nejhorší série ze všech. Není moc dobrý nápad míchat 2 série do jedné (tak jako u Roanoke). Vyhodnocení: Doufám, že se ještě někdy dočkám dobré série ()

oldy

1.část s upíry se mi libila 2.čast kde se lide setkají s UFO už tak ne.  Celkově je serie dobrý průměr. Škoda těch posledních dílu. 6/10 ()

lusa

Red Tide: Prvých 5 častí absolútna šleha, jediné načo som myslela bolo, že AHS zažíva svoje zmŕtvychvstanie.. Skvelý námet, výborné herecké výkony (Culkin ma neskutočne prekvapil). Zakončením však prišlo vytriezvenie, keď scénaristický idiotizmus dostal svoju hmatateľnú podobu. Veľká škoda. Death Valley: Tak tuto človeku skrátka došli slová. Typicky americká mimozemská konšpirácia, ktorá keby bola aspoň spracovaná nejak pútavo.. Neviem dokonca, či to nebola nejaká forma paródie..  S AHS nikdy neskončím, ale čo sa očakávaní týka, rozhodne zvýšim opatrnosť. 2* ()

hrumsrt

Tentokrát už podruhé si říkám, jak je možný, že to zase tak dodrbali! Přitom to vůbec nebylo z kraje špatné. První část (Red Tide) je super, zase se opřeme o upírskou tématiku, která byla součástí toho nejlepšího, co mi AHS nabídlo, ale tentokrát to není pojato tak stylově a zamíchají se nám do toho drogy a zase trošku bizárnosti. Nicméně tvůrci měli asi šibeniční smlouvu na 10 epizod, a tak následuje druhá část (Death Valley), která nenavazuje na tu první, je úplně jiná a navíc prostě děsná! Je to nechutný bez příběhu a fakt nudný.. Nejoblíbenější postavy - Mickey (Macaulay Culkin), Doris Gardner (Lily Rabe) a Belle Noir (Frances Conroy).  75%+20%=50% ()

Gamekeeper77

Výživný Red Tide jsem zhltnul během sobotního dopoledne a musím říct, ze Macaulay je i přes svojí nynější ošklivost pořád roztomilej. 80%. Co se Death Valley týče, tak po tom neuvěřitelným hatu ze všech stran tady, kdy jsem váhal, jestli si to vůbec pustit, jsem naopak příjemně překvapenej. Obě časový linky dobrý, ta ze součastnosti teda o něco lepší, ale napětí, očekávání a klasickej AHS bizár nechyběl ani jedný. Já jsem s touhle zavrhovanou půlserií spokojenej. 75%. ()

Quentin10

AHS mám fakt rád, ale tahle řada je jedna z nejslabších..nápad nebyl vůbec špatný, ale vystačil bych si pouze s prvním příběhem (1-6 díl) To by bylo klidně za 4 hvězdy, ale ten druhý příběh mně opravdu moc nesednul. Docela mě mrzela role, kterou dostala Sarah Paulson v prvním příběhu-myslím, že má na lepší postavu a je škoda, že nebyla využita lépe. Každopádně jsem měl radost, že jsme viděli zase spoustu původních herců :-) ()

Kennedy_R

Šílenější rozpůlení řady než v Roanoke. Raději měli tvůrci natočit dvě samostatné mini řady. První část v pohodě, se strašidelnou atmosférou, která přechází z horrorové linky postupně do vědeckého thrilleru. Přesto na čtyři pěkné hvězdy to dá. Přesně v půlce jsme u zcela jiného příběhu, který nemá s horrorem nic společného a jde o čistokrevnou sci-fi. A popravdě ani moc silnou, tak na lepší dvě hvězdy. Díky tomu všemu je celá desátá řada průměr a za mě zatím nejslabší. ()