Cestou domů do Chicaga, kam letí strávit den Díkůvzdání se svou rodinou, se Neal Page (Steve Martin) ocitne na sedadle vedle hlučného, přesto sympatického obchodníka jménem Del Griffith (John Candy). Neal je zdvořilý reklamní agent, který měl původně cestovat první třídou. Del, který prodává kroužky ke sprchovým závěsům, se s Nealem touží podělit o své cestovatelské zkušenosti poté, co je jejich let následkem sněhové bouře přesměrován. Zatímco se Neal snaží najít způsob, jak se dostane domů, Delovy rady odstartují sled nepředvídatelných katastrof. A jelikož se zdá, že Neal a Del mají patent na to, jak ze špatné situace udělat ještě horší, vyvstává otázka, zda se Neal dokáže dostat ke své rodině včas. Nebo snad bude nucen oslavit Díkůvzdání s tímhle krocanem? (Cinemax)

Calwen77

Vůbec nevím, co bych vytkla :-) Martin a Candy se skvěle doplňují, charaktery jim sedly jak "prdel na hrnec" a docela se divím, že tenhle film není profláklejší, neboť scénář i obsazení je naprosto perfektní a smát se budete hodně :-) ()

dmatejek777

Jak již tady někdo psal, Steve Martin hrozně přehrává, až je to někdy trapné než vtipné. John Candy je v pohodě, ale Steve Martin mi tady nesedl. Jsou rozhodně mnohem lepší komedie. I toho humoru je dost málo a je to dost roztahané. Moc jsem se nebavil. 50% ()

Brenda.Ch

Tak tohle můžu. Tak trochu prvoplánová na nic si nehrající komedie, která plyne v uvolněné atmosféře jednoho návratu domů. Pohodlně se usadit, udělat si plnou mísu popcornu, zarytí vlastenci si můžou pořídit pravé arašídové křupky a barevnou bublinkovou limonádu, a prostě se bavit. Bezva hřejivá podívaná, kde vás občas zamrazí, občas svraštíte čelo a vykřiknete "fuj", ale budete se bavit a občas si jen tak s úsměvem vzdychnete. Má to myšlenku (rodina, přátelství), má to vrstvený humor a spousty dopravních prostředků. Výborné herecké výkony, hlavně John Candy. ()

bmx6

Převelice příjemný,vtipný film,který mi sedl.Na můj oblíbený snídaňový klub od stejného režiséra to sice nemá,ale i tak je to skvělý. ()

daleba

Na rozdíl od tisíců stokrát opakovaných hovadin je to geniální kousek. U nás bohužel skoro neznámý. Vůbec nechápu, proč tohle nejede každý Vánoce v televizi?! ()

Houbos

Tak nevím, prvně se tváří jako další milá rodinná komedie a pak si vyslechneme dialog sebestředného Neila a ženy za přepážkou v půjčovně automobilů: „How may I help you?“ „You can start by wiping that fucking dumb-ass smile off your rosy fucking cheeks. Then give me a fucking automobile. A fucking Datsun, a fucking Toyota, a fucking Buick. Four fucking wheels and a seat.“ Oh boy, nebýt 2 minut, byl by film vhodný pro děti. Radši ani nechci slyšet český dabing, musí trhat uši. Za mých dětských let rating nikoho netrápil, doba se ale změnila. Podobné: Uncle Buck / Strýček Buck ()

Zette10

Parádní pohodová vánoční komedie, naprosto jednoduchý námět, skvěle zpracovaný. Hvězdičku dolů dávám za vcelku citelný zub času (zejména co do hudby/zvuků). ()

dawexx

Brilantní komedie 80. let, jaké se už dnes netočí. Martinovi a Candymu to jde ve dvojici dobře jak Laurelovi a Hardymu za mlada a spolu zažívají pořádně ujetý dobrodružství na cestě přes USA. ()

RoyBatty444

Ein Ticket für Zwei. Vtipné? Áno je. Taktiež sa, ale jedná o soc. drámu a humor s príchuťou. Kto si chce pozrieť ako vyzerá amerika mimo hlavných trás a osudy mimo reklám toto je pre vás. ()

P@\/EL

Povedená komedie, která svým obsahem nenudí a neobsahuje ani výrazně hluchá místa. To je velká výhoda těchto filmů na cestách, jelikož se neustále mění prostředí a děj přináší nové a nové dobrodružné situace, takže je se pořád na co dívat. K tomu budiž přičtena výborná komika v podobě několika vtipných situací, trefných hlášek a zajímavých dialogů. Vždy me pobavilo, jak se hlavní hrdinové po odloučení dokázali k sobě znovu vrátit. ()

Strogov

Skvělá komedie s tradičně výborným Martinem a Candym. Jeden vtipnej moment střídá druhej a na konci doják jak bejk. ()

JUX

Velice prijemna zalezitost, kdo by to byl rekl. Steve Martin hraje normalne, bez nejakyho pitvoreni, obcas dokonce pripomina Harrisona Forda, obzvlast v klobouku! Peknej film na svatky. ()

maestrum

Komedie bez humoru...teda s velmi málem "kvalitního". Skoro mi to připomnělo remake Růžového pantera. Čekal jsem víc, Martine. ()

Oxytocin

Film jsem viděl společně s rodiči. V jedné ze scén, kdy zpátečkou vrazí do hotelového pokoje, který se rozpadne, pronesla moje mamka výstižné hodnocení, s kterým se ztotožňuji. "TO JE ALE VOLOVINA". Zajímavé scénové konfrontace dvou charakterem odlišných lidí, kteří jsou okolnostmi nuceni cestovat společně jsou s dialogy buď úsměvné nebo lehce trapné (např. změna Candyho na ďábla při jízdě autem, odkašlávání na posteli, úprava sedadla, ...). Nemůžu si pomoci, ale Steve Martin v mých očích hrozně "přehrává" (mávání rukama, styl běhu a grimasy) na mě nepůsobí přirozeně. ()

tein

S ostatnimi zde to nadseni rozhodne nesdilim. Casto hrozna nuda a obcas dost trapne prvoplanovane a tedy jednoduche vtipky, a tradicne dojemna zaverecna scena. Podprumerny film jak hercu tak rezisera. ()