Letadla, vlaky, automobily

• slovenský

Lietadlom, vlakom, autom...

Komedie / Drama / Dobrodružný

USA, 1987, 89 min

Tohle jsem fakt nečekal.Takhle záživný film, který mě dokázal ukázkově upoutat a oslnit!Steve Martin to úplně dokonale zahrál i ten tlusťoch byl výborný a hlavně tvořili dokonalou kombinaci s kterou jsem se pořád bavil.Pár chyb ten film měl... např. Scéna v autě jak se tlusťoch proměnil v ďábla, ale tohle není o chybách.Rozhodně nadprůměr u komedií se Stevem!!!(29.6.2016)

Absolútne absolutórium vo filmografii Stevea Martina, sekundujúci John Candy bol miestami v ešte lepšej komickej kondícii. Všetko je založené na až príšerne jednoduchom scenári, z ktorého je prostredníctvom originálnych scén vyťažené maximum. Vôbec celý film je vlastne maratón hlášok ktoré si treba dopriať v angličtine, pretože nahrádzať v geniálne (neslušne) vtipných dialógoch slovo 'fucking' slovom 'kravka', je až úbohosť a film stráca neskutočné čaro absurdnej geniality mnohých scén. Na dôvažok však dokáže film byť aj tragicko dojemný, hlavne v závere je všetko tak sentimentálne krásne, že slza (ako pečiatka kvality na záver) nechýbala. 90%.(11.3.2009)

Já vám nevím. Asi to je nějakým soukromým blokem ze Steva Martina, ale jeho humor na mě většinou nefunguje a Letadla, vlaky, automobily jsou stejný případ. Zřejmě je to způsobeno tou přímostí, kterou většina gagů má. Na druhou stranu, Martin svou roli hraje velice dobře, stejně jako Candy, který je možná ještě o chlup lepší. Ve výsledku - nijak jsem se nenudil, ale na více jak tři hvězdy to za mě prostě není. You know you nearly killed me, slugging me in the gut when I wasn't ready! That'ss how Houdini died, you know!(1.7.2010)

Neal Page (Steve Martin) nechce nic jiného, než strávit svátky se svojí rodinou. Bohužel pracovní vytížení mu znemožní vyrazit za rodinou dříve, než posledním možným letadlem - a tak, když je letadlo díky nepřízni počasí odkloněno kamsi do Wichity, nezbývá než nasadit všechny síly (a všechny možné dopravní prostředky), aby se dostal domů včas. Vše komplikuje podivný spolucestující, Del Griffith (John Candy), který i přes veškerou snahu Nealovi pomoci, oba dva častěji dostane do průšvihu ... Tato komedie je typický představitelem komedií konce devadesátých let - směle se může řadit k Murphyovkám (Záměna, Cesta do Ameriky), Kokosům ve sněhu a podobným. Ani Letadla, vlaky a automobily z této řady nikterak nevybočují - divák se docela dobře pobaví, ale že bych úplně nadskakoval nadšením, to zase ne. Oba hlavní herečtí představitelé podávají herecký výkon odpovídající typu filmu, sice mi dlouho trvalo, než jsem si zvykl na tmavovlasého Johna Candyho, ale pak mi skvěle do své role sednul. 3.5*(17.5.2010)

• Stocki

Nemůžu si pomoci, ale já jsem nejspíše viděl jiný film, protože sice jsem se párkrát pousmál, ale že bych se za břicho popadal, to tedy určitě ne. Od zdejšího hodnocení jsem čekal cosi zábavnějšího, já se však bohužel místy i nudil. Závěrečných 25 minut jsem musel dokoukat až druhý den, jelikož jsem u toho usnul, takže za mě žádný zázrak (33%).(8.11.2012)

• - Oblíbený film Stevea Martina. (D3VIL)

• - V motelové scéně běží v TV film Manželské etudy (1988), v té době ještě nevydaný. (D3VIL)

• - Spoiler: V potitulkové scéně sedí Nealův šéf stále za svým stolem a analyzuje tu reklamu, u toho má na stole připravenou večeři k Díkuvzdání. (c.tucker)