Epizody(10)

Julius "Lavi" Lavický byl velký fotbalový talent. Večírky, alkohol, kouření, holky a eskápada za eskapádou mu ovšem ničí slibně rozjetou kariéru. Už dokonce nehraje za Spartu, ze které byl stylově odejit, ale "pouze" za Vyšehrad. Bude sekat latinu v tomto rodinném klubu, řízeném charismatickým majitelem, nebo nás čekají další až mýtické historky? (oficiální text distributora)

tufr

Po shlédnutí prvního dílu jsem poměrně dost mile překvapen. Je to prostě ze života :) Štáfek se do role kalící špílmachra pěkně vžil. Je to ok natočený, dobře si vede i za kamerou. Pobavila mě konverzace okolo Víta, jak říkám ze života. Za mě fajn 85% ()

easaque

-3* vysokým hodnocením jsem byl nalákán na tento streamový seriál a i když obsahově jde o tupou až občas přisprostlou srandu a zesměšňování dění kolem současného fotbalu, tak jsem se docela bavil až se za to trošku stydím. Jeho plusem jsou krátké epizodky, takže celý seriál máte do 80minut zkouknutý. Kvalitou je však nevyrovnaný, ale své diváky si evidentně najde a věřím, že s určitým nadhledem může potěšit i filmové fajnšmekry, kteří si k němu můžou odběhnout a odpočinout po sledování kvalitní dramatické produkce ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

Lavi - genius i dilina...takové ze života a i přes (nebo možná právě proto)formát hodně zábavné.Ve výsledku asi tak 100x víc než cokoliv co Petr Kolečko stvořil v posledních letech.Založení na hláškách tu vyloženě funguje...80% ()

johny89

To je přesně takovej ten prototyp člověka, kterej se mi v hlavě vybaví, když někdo řekne, že “někdo hraje dobře fotbal”. Naprosto výborné zmapování českého fotbalu a jeho úpadku :D ()

Figu

5 let uběhlo od zrození Vyšehradu a "hvězdy" Laviho a stejně i skrz tenhle krásnej příklad toho, jak by to být nemělo a jak solidně v prvotním rozkvětu projebat kariéru, se stále dodneška najdou rádoby fotbalisti, kteří svůj supr talent totálně protopí v chlastu, kurvách, fetu, kérkách a reklamách!... Hm, to Lavi zřejmě málo tlačil na pilu. Proto doufám, že letošní večerní Fylm Vyšehrad už mnohým talentovaným fotbalovým nadějím otevře oči a nenechá je spadnout na tu druhou stranu s názvem "ostuda a promrdanej potenciál"! Štáfek je dobrej borec, kterej umí a jde geniálně s dobou filmu! 90% ()

Rocky88

Co z toho, že si utahuje z fotbalových nanynek, když každej díl je jen o tom, že se ráno vzbudí s opicí vedle nějaký pipky a 8 minut ze sebe dělá mistra světa. Vtip se tu pak dělá jen přezdívkama v telefonu a... to je vše. ()

C0r0ner

Píčovina to teda byla řádná, ale za tu krásnou dehonestaci fotbalu autorům patří dík, zvlášť když dokázali obsadit spoustu reálných osobností, ze kterých ještě udělali dementy. Hlášek taky halda a k tomu mě potěšilo, že největšího kreténa ze všech udělali z Limberského. Ač jsem z Plzně, tak je to prostě retard. 90% ()

Kempe

To je takové psycho, až to bolí. Ale většinou vás bolí z toho, jak se smějete. Štáfek si to viditelně užívá a to tomuto seroši přidává na kvalitě(a hodně). Lavi na hrad. ()

zette

Ja se vzdy alespon pousmeju. Myslim, ze celkem trefna satira na ruzne eskapady mladych fotbalistu. Vsadim se, ze uz se jich i dost v "Lavim" videlo:-). ()

Pajky3

Řítil se jak lavina... A to se dá říct nejen o Lavim, ale o celém seriálu. Vyšehrad začal a okamžitě se stal hitem, jeden vtip střídal druhý a spousty lidí se skvěle bavilo. První čtyři díly opravdu patří mezi to nejvtipnější, co jsem na obrazovce laptopu letos viděl, jenže pak se podařilo všechno zazdít. Zlom přišel pátou epizodou, kdy za oběť nevtipu padnul někdo, kdo si to nezasloužil a i mnoho těch, co se původně bavilo, se k tomu postavilo zády. Druhou chybou je amatérismus od serveru, který seriál vydával. Ve chvíli, kdy máte obrovský úspěch nevědět, kdy se bude vysílat další díl a hlavně o tom nic neříct, je něco nepředstavitelného. Druhá polovina, která se odvysílala s velkým odstupem, pak působí tak, že už ji vlastně nikdo dělat nechtěl, protože si vtipnou munici vystříleli a některé díly mají úroveň Laviho tréninkové morálky. I když musím uznat, že úplně poslední díl se povedl a dal vzpomenout na ten vtipný začátek. Škoda, tady se podařilo zazdít něco opravdu zábavného... ()

PROCESOR

Tak fotbal nemusím, je to neskonalá nuda, třeba proti hokeji, to je doba, než to někam dokopnou a pak prásk míč je zpátky. Nicméně sem se u tohohle hodně bavil a myslím, že docela trefil hřebíček na hlavičku. Jen mezi námi, sám sem ho hrál za žáky. ()

MarekT

Nelze zapomenout na boom, který tento seriál na podzim 2016 vyvolal. Když jsem pak viděl první dvě epizody (kdy na uvedení dalších se teprve čekalo), byl jsem bezvýhradně nadšen z trefné satiry na český fotbal jako celek, přičemž razítkem na to byly epizodní role v podání samotných hráčů. Poté čas plynul, další dva díly taktéž povedené, pátý slabší... což už mě mohlo varovat, protože když se seriál začíná vyčerpávat takhle brzy, není to dobrý signál. I tak jsem vznik druhé řady přívítal a... není podle mě lepších slov než těch vypůjčených z titulní písně - "z vrcholu na dno", kdy naprostou hrůzou byla v pořadí sedmá epizoda. Ostatně, napadlo by někdy někoho, že někdy nějaká tvorba utrpí tím, že z ní odejde Jakub Prachař, který do role skvěle zapadl? Přirozeně se nabízí úvahy jako - "nestoupl ten náhlý úspěch tvůrcům do hlavy?" Nebo "není na škodu, že seriál vznikal takřka on-line?". Ještěže to zakončení celé ságy, okořeněné Martinem Hoffmanem, zachránilo. Stejně jako fakt, že některé hlášky se při pozorování dalších a dalších ročníků naší kopané vrací jako ty z Čtvrtníčkova "Ivánka". 70% ()

WolfR

Blesk z čistého nebe, tak já vidím Vyšehrad. Neuvěřitelně chytrý seriál trefující se do černého, co se týče kauz z našeho fotbalu. Za málo peněz, hodně muziky, 5 hvězd. ()

SHI-SHA

Celkem mě to bavilo, ale formát mi přijde poměrně nevhodný. Epizody jsou strašně krátké a vycházejí s neskutečným odstupem - pět odvysílaných epizod za tři měsíce? Při průměrné stopáži kolem sedmi minut? To mi přijde málo. ()

FrankSusta

...Peníze, chlast, drogy, děvky... co to je?'' ,,Vlk z Wall St...'' ,,NE! Je to Vyšehrad!'' Smál jsem se, a jak! Jediná škoda je, že to má dohromady nějakých 80 minut, takže jsem to skouknul během večera a nejspíš se mi to rychle vypaří z hlavy.  Skvělá komedie s geniálními vtipy, které však bohužel přejdou od slov k činům a... no, že by to vyloženě potřebovali. Některý jsou totiž dost nechutný, no... no asi tak. Jinak Štafek hraje skvě le, postava Laviho je skvělá. Docela netipický film (teda vlastně seriál) na české poměry.  No... já k tomu nemám co říct. Prostě tohle je neuvěřitelná slátanina, co si dle mě zaslouží 7,5-8/10      (a těším se na film:) ()

angel74

Předně bych chtěla poznamenat, že fotbal mám celkem ráda, negativně zaujatá tedy rozhodně nejsem. Tvůrci nezapřou dobrou znalost prostředí, z něhož si oprávněně střílejí. Bohužel, to je asi tak jediné pozitivum, co mě napadá. Nesedí mi přílišná vulgarita, která čiší téměř z každého druhého záběru, o té verbální se radši ani nebudu zmiňovat. Opravdu vtipné situace bych spočítala na prstech jedné ruky. Sorry jako. (40%) ()

Začal se natáčet film Vyšehrad

Začal se natáčet film Vyšehrad

17.09.2020

Po úspěšném seriálu přechází postava Laviho do celovečerního filmu, za kterým stojí jeho původní tvůrci. Film Vyšehrad vzniká v produkci Gangbang production a bude se natáčet do poloviny října… (více)