Epizody(10)

Julius "Lavi" Lavický byl velký fotbalový talent. Večírky, alkohol, kouření, holky a eskápada za eskapádou mu ovšem ničí slibně rozjetou kariéru. Už dokonce nehraje za Spartu, ze které byl stylově odejit, ale "pouze" za Vyšehrad. Bude sekat latinu v tomto rodinném klubu, řízeném charismatickým majitelem, nebo nás čekají další až mýtické historky? (oficiální text distributora)

Timak

Opravdu skvělá satira, která se tak trefně trefuje do fotbalu. Není co bych vytknul. Možná těch vulgarit by mohlo být méně. No a Prachaře jsem tam viděl raději než Noska. Ten se na to vyloženě nehodí. ()

VanTom

Takové arogantní fotbalové hovado jako Lavi si nelze neoblíbit a Jakub Štáfek si ho neodolatelně dává. Jeho buranské vtípky a extempore s chlastem a děvkami jsou povětšinou k zasmání, i když často hloupě záchodové. Zároveň se rychle okoukají, proti čemuž sice vystupuje formát samostatných kratičkých anekdot, který na druhou stranu nenahrává soudržnému ději ani vývoji postav. ()

Lukyn007

Až moc se tlačí na pilu. Nemohu si pomoct, ale tento projekt na mě působí jako pouhý pokus o zviditelnění Jakuba Štáfka. ()

vyfuk

Deadpoole, střes se. Máš tady konkurenci! Český antihrdina Bench zasahuje, aby svou demencí a stupiditou dobyl nejedno dívčí a nebo divákovo srdce. Problémem je to, že Obkokot nebo jak se jmenujou, dělají stejný fuck up jako udělali další americká studia u dalších seriálů. Vydáme pět dílů, pak dalších pět, pak třeba tři, a pak ten poslední. S měsíčními intervaly. Geniální. A debilní. Já sám o sobě mám velice barevný smysl pro humor. Ale hold nemám asi přímo ten smysl pro humor v tomto ohledu. Navíc se ve fotbale už pár let neorinetuju. Ale jsem rád, že Štáfek dělá i něco jinýho než Die Straße. ()

dragon94

Prvních 5 epizod hodně dobrý. Bohužel po výměně sympatického Prachaře za slizouna Noska šla kvalita i scénáře dolů. Celkově za 3* 60% ()

giovanni3

Na velmi krátkou stopáž je to povedený seriál z fotbalového prostředí. Není to vyloženě jako okresní přebor, ale jde o "velký fotbal" s důrazem na připomínky afér v našem fotbalu, ať již kolem Ujfalušiho, Bednáře, Křetínského, Limberského atd.. Neopomenou se ani témata jako Rosický. Za mne tedy povedené a největší překvapení je dvojice Štáfek-Prachař kde jsem ani od jednoho nic nečekal a oba hrají velmi dobře. Bohužel postupně seriál ztrácí šťávu a tak jen 3z5. ()

P1tr

Český internetový fenomén dostává své pověsti, ale bohužel jenom v první polovině epizod, ve které jde o opravdu svižnou a odvážnou sportovní satiru, která si nebere servítky a skvěle baví. Po přeobsazení jedné z kličových jde ale energie a kvalita do kopru a druhá polovina první série jede již na půl plynu a je pouze odrazem předchozích geniálních dílů. I přes slabší epizody jde ale na naše poměry o netradiční a zajímavý projekt, který má povedené epizody tak silné, že zlidověly a staly se fenoménem, což je obdivuhodné. Snad podobných dílů ještě pár přibyde. ()

zsn

Top, a to jinak českému humoru nerozumím. Ovšem toto a Lajna = nejlepší české miniseriály. A možná právě proto jsou dobré. ()

The Viper

Neuvěřitelně trefné, zábavné a doplněné výborně odvedenou prací stříhu a hereckých výkonů, kdy to sedlo Štáfkovi jak hrnec na prdel. Bednář je král.....né kokainu. ()

Soweek

Velice vulgární, ale zároveň velice trefné a hlavně skvěle načasované. Od dob Ivánku kamaráde tu lepší parodie na českou fotbalovou scénu nebyla. Škoda Prachaře po první půlce, do role se hodil líp jak Nosek. ()

Arkanoid

O tomto seriáli som čítal v jednom článku, kde o ňom bolo písané pozitívne, okrem neho tam bolo v rovnakom duchu popísané aj o ďalších seriáloch, okrem iného o seriáli BoJack Horseman, o ktorého recenzii som tam nemal pochýb. Tento seriál svojimi hláškami mal nábeh na kult, ale len nábeh, lebo hlášky sa nedajú veľmi dobre dať do úst plochým postavám, ku ktorým necítite žiadnu empatiu, je Vám z nich trápne a potom Vám je už jedno, čo parodujú, nech je súvis s realitou akokoľvek uveriteľný. Prvé tri epizódy som vnímal ako béčko, ostatné ako veľké nepodarky bez invencie až odpady. Krátka dĺžka epizód možno finálnemu výsledku tiež uškodila, keďže sa nedali veľmi rozvíjať zápletky. ()

radecacek

1. díl: * 2. díl:: **** Druhý díl je o dvě třídy výš než pilot. Vtip s kriplem byl vynikající :) Další díly:: Dost kolísavá úroveň, některý vtip geniální, jiný dost trapný. Celkově ale na těch pár minut dobrá oddechovka. ()

Dánek

Po prvnich 3 dilech plny pocet. Pokud se aspon trosku orientujete v ceskem fotbalovem prostredi, tak u toho budete umirat smichy. Jsem zvedavy, jestli tvurci dokazou udrzet latku stale dostatecne vysoko i v dalsich dilech Edit: Po shlednuti vsech 10 dilu musim snizit hodnoceni na 4 hvezdy, protoze zbytek serialu nedosahuje urovne prvnich par dilu. ()

bari68

Kurefsky zábavné, vtipné a hlavne trefné. Tým viacej, ak sa dobre orientujete v českom fotbalovom zákulisí. Vyšehrad je seriálové zjavenie! ()

klukluka

Co na to říct? Snad jen 😃😃😃😃😃😃😃😃😃. Jasně, ve skutečnosti je to vlastně hrozně smutný, protože na tomhle - na špatné životosprávě - umírají v součtu tisíce let poctivýho tréninku a dřiny a stovky supertalentů, ale třeba přispěje Vyšehrad k tomu, aby se to nedělo v takové míře. Jestli má ovšem jen a pouze pobavit, tak se mu to rozhodně daří. V mém případě určitě. ()

Zagros

Fotbal mám velmi rád, ale fotbalisty už o poznání méně. Většina z nich (čest výjimkám) je banda nagelovaných, potetovaných a hloupých simulantů. Vyšehrad jim to dává pěkně sežrat a právem. Ač je to dějově lehce nadsazeno a jsou vyzdviženy jen věci, které se hodí, vše vychází z naprosto reálných věcí. Z hlediska formátu nezbývá než smeknout, sedí to perfektně. Kratší epizody, rychlý střih, jednoduchý děj, nahuštěné hlášky a především famózní Jakub Štáfek, který hraje Lavického skvěle odporně. Tvůrci předvedli dobrou práci a na Vyšehradu je vidět, že tomu rozumí a že je to také baví. Nakonec snižuji hodnocení o jednu hvězdu dolů, protože od páteho dílu to jde hodně dolů. Dobrých nápadů ubylo a přibylo více vulgarit a trapnosti. ()

Začal se natáčet film Vyšehrad

Začal se natáčet film Vyšehrad

17.09.2020

Po úspěšném seriálu přechází postava Laviho do celovečerního filmu, za kterým stojí jeho původní tvůrci. Film Vyšehrad vzniká v produkci Gangbang production a bude se natáčet do poloviny října… (více)