Epizody(10)

Julius "Lavi" Lavický byl velký fotbalový talent. Večírky, alkohol, kouření, holky a eskápada za eskapádou mu ovšem ničí slibně rozjetou kariéru. Už dokonce nehraje za Spartu, ze které byl stylově odejit, ale "pouze" za Vyšehrad. Bude sekat latinu v tomto rodinném klubu, řízeném charismatickým majitelem, nebo nás čekají další až mýtické historky? (oficiální text distributora)

borec999

Jakub Prachař, Jakub Štafek alias Lavi a scenárista Petr Kolečko (Okresný prebor (2010)) sa urputne snažili, ale ďalší vydarený seriál z futbalového prostredia nevyprodukovali (aspoň za mňa). Vyšehrad ponúka úplne iný typ futbalového klubu, postáv a charakterov než Okresný Přebor. Čo sa možno na prvý pohľad javí ako fajn zmena, keďže dva krát opakovaný vtip nie je vtip. No nakoniec seriál príliš nefunguje a Vyšehrad je ako komédia nemastný,neslaný a pobaví len občas. Ako fanúšika futbalu ma to síce neurazilo a pár uchádzajúcich momentov som si našiel, ale príbehy borcov zo Slavoja Houslice boli skrátka o dosť inde než Laviho počínanie vo Vyšehrade. 55% ()

Hanys_

Po 2 dílech. Zatím jsem opatrný. Celé to je postavené na tom, že se Lavi chová jako debil, sem tam hodí hlášku z internetových fór (skleněný Rosa) nebo situaci z reálného fotbalu (Křéťova sms, "nic jsem neplatil a ta částka taky nesouhlasí"...) Těžko říct, jestli jenom tole dokáže utáhnout celých 10 dílů, byť 8-10 minutových._Po pěti dílech se mi z toho hodnocení tady přetočily panenky. Platí to co na začátku. Na jeden díl 2-3 fain hlášky, zbytek je jen křeč a trapas. Trošku se tohohle fenoménu začínám přejídat. ()

Gogo333

Vyšehrad nám ukazuje jak namachrovaný fotbalista si užívá života a fotbal má jen pro parádu. Lavi je pěkný hajzlík, ale baví každou epizodu. Štáfek do role krásně zapad. 70% ()

krtek138

První dva díly jsou jednoduše geniální. Kdyby si to udrželo tah na branku i v dalších dílech, Okresní přebor by odešel poražen. Kdyby... Právě po úvodních dílech vznikl obrovský boom, s kterým tvůrci asi nepočítali. A tak s představou z toho vytřískat co nejvíc vzniklo pokračování - zpíchnuté horkou jehlou na koleni. A podle toho to taky dopadlo. Většina pozdějších dílů už je bohužel sráčka. Doslova. Aspoň, že v posledním zápase se ale Lavi vrátí ve formě a ten konec je až trochu dojemný. Ve finále ale trochu přeceňované dílo, které hokejová Lajna nakonec přebila. ()

Pttak

Nejsem fanoušek fotbalu, takže jsem hodně dlouho váhal jestli se na Vyšehrad podívám, ale tady jsem se bavil. Seriál či film, jak chcete je plný bezva hlášek a jako celek působí jako fajn komedie, která pobaví. ()

BuddyO

Ale jo, člověk se pobaví.. Je to točené hodně s nadsázkou a odkazy na realné eskapády našich nedotknutelných kopyt (Limberského bouračka) potěší. :-) ()

Danken

5,5/10 Po prvních 2 dílech jsem byl vyloženě nadšený. Konečně originální minisérie, která vystihla fotbalové prostředí jako když udeříš hřebíček na hlavičku. Postupně ale kvalita klesá a klesá, až se dostane k hranici únosnosti a trapnosti. Naštěstí ten poslední díl tomu trochu vylepšil reputaci. Ale musím říct, že ve mně spíše převládá rozčarování. Šlo z toho vymáčknout daleko víc. ()

Prochy38

Perfektní satira na poměry v českém fotbale. Jako fakt jsem se chlámal díl od dílu, až jsem se prochlámal do toho posledního. Kuba Štáfek v životní roli. Musela to být hrozná prča to točit... Víc takových! ()

bobstock

Úplně posranej z toho nejsem, ale že se tým kolem Jakuba Štáfka rozhodl udělat zrovínka parodii typu jednoho fotbalisty, kterej vypadá, že se z toho fakt posral. To je trefa. To tu ještě nebylo. Opíchat zezadu Ronalda a Messiho to tu taky ještě nebylo. A to inspirací už byla nejedna fotbalová naděje. :D ACS 70% ()

Mikino00

První polovina první řady byla velice vtipná, trefně reflektovala a zesměšňovala fotbalové prostředí, fotbalisty i okolní postavy. Tato velice nápaditá a nahláškovaná jízda ovšem skončila a šestý až devátý díl nabídl jen podřadný humor s přihlouplými zápletkami. Dojem mírně vylepšila poslední epizoda. ()

f7r

Rozjezd byl super, ale jakmile se scénář nepsal sám (v podobě výstřelků fotbalistů), tak to většinou za moc nestálo a vše bylo dovršeno výměnou Prachaře - škoda, že to Štáfkovi stouplo do hlavy, který pak potenciál seriálu zazdil. ()

Jimmy15

Neskutečně vtipnej seriál. Celou dobu jsem se bavil. Herecký výkon Štáfka byl excelentní. Narážky na fotbalisty a vše s tím spojené bomba, herecké výkony některých fotbalových osobností také velmi vhodné. Závěrem? Jako kdyby tvůrci nastavili zrcadlo dnešním některým hráčům :D ()

dan4815

Pěly se ódy, psaly se podbízivé recenze, bylo mi doporučováno okolím, a ve výsledku nechápu a odcházím zklamán. Tou dobou, kdy pořad vyšel, jsem se o něj vůbec nezajímal. Až nedávno jsem dostal zvláštní nápad, který musel vzejít z jiného orgánu než z mozku. Vzpomněl jsem si na svá mladická léta, kdy jsem chodil chvíli do místního známého fotbalového klubu, a první veliký zápas jsem proseděl, protože jsem kopal ostatní protihráče. „Dane, asi ses minul sportem.“ Ach… no, tak jsem seriálu dal šanci, zajímalo mě, jak bych dopadl, kdyby nelámal hráčům nohy. Za téměř dvě hodiny jsem viděl hodně kolísavou zábavu, která se někdy měnila v podívání pochybných kvalit. No dobrá, každý seriál má slabší chvíle nebo série… Aha, série je jenom jedna. Na to, jak o tom každý básnil, bych čekal jinou stopáž. I když, možná díky za ní.   Hlavní postava nebyla špatná, nadnesené vyobrazení klasického sportovního degustátora alkoholu a vagín nebylo vůbec špatné. Místy však celá snaha o vykreslení hlavního hrdiny jako klasického mladického kaliče se jevila zvláštně a ve výsledku nudně. Celková náplň dílů nebyla špatná, ale opět v drobnohledu jsou jasně vidět přehnané snahy autorů, aby se divák pobavil. Kdyby se seriál ubíral volnějším tempem, možná i s kapkou něčeho osobnějšího a hlubšího, nemuselo by to tak dopadnout. ()

Hepy13

"Na Vyšehrad ti z vysoka seru vole!" Řezal jsem se smíchy jako už dlouho ne. Jakub Štáfek v roli přeplacených, začínajících fotbalových hvězd, kterým záleží hlavně na tom jakou komedii mají na hlavě, kolik peněz na účtě, a na počtu slečen v posteli. Pobaví i Jakub Prachař jako jeho manažer, kterej umí zařídít ledacos, jen s Lavym si neví rady. Zajímavý je, že někdo dokáže do desetiminutové stopáže vsunout více vtipu než jiný do hodiny a půl dlouheho filmu. např.Vánoční Kameňák. Jako ty narážky na všechny možný kauzy českýho fotbalu nemaj chybu. viz. Vlastní kolekce Váchy, Bednář s drogama, na kroucení volantem toho vypatlance Limberskýho, na Ujfalušiho a jeho legendární větu "Já jsem na baru nic neplatil. A ta částka absolutně nesouhlasí" a spoustu dalších. P.S. - Úvodní píseň neuvěřitelně chytlavá. ()

Začal se natáčet film Vyšehrad

Začal se natáčet film Vyšehrad

17.09.2020

Po úspěšném seriálu přechází postava Laviho do celovečerního filmu, za kterým stojí jeho původní tvůrci. Film Vyšehrad vzniká v produkci Gangbang production a bude se natáčet do poloviny října… (více)