Pekárkův první výjezd na Západ. Digitálky, bouráky a vídeňský Mexiko plac. Ale i tam musí plnit úkoly StB. Někde mezi natáčením pořadů Sejdeme se na Vlachovce a reportáže z JZD Slušovice dojde k zásadnímu otřesu. Postupně ho opustí matka, syn i druhá manželka. Revoluce. Estébáci převlékají kabáty a agent Volha je rázem postradatelný. Ale i pro něho má společnost nové uplatnění. Tři auta, dvě barevné televize a stabilní zaměstnání přece nemůže být prohra. Jak říká Standa: „Kdo tohle má?“ (Česká televize)

MirkaP

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Studie na téma "kde se vzali dezoláti". Ta zoufalost dvou televizí a tří aut, které v devadesátkách ztratí svou cenu ... Trapnost na trapnost a přitom přesvědčení, že je king. Syna mi bylo upřímně líto. Standa teda hnusák hnusnej až k zeblití, ale jo, pamatuju si takový lidi.   ///   Postava Ani Geislerové se stihla tiše pomstít. Ani v pozici děvečky pro všechno neztratila svou nabubřelost. Předpokládám, že to měla být nějaká reálná postava, když si dali takovu práci s tou zubní protézou, ale na to jsem málo v obraze, abych věděla která.  /// A chudák produkční - ve chvíli, kdy všichni vystupujou, jeho přijmou do strany. Umřel na další infarkt nebo si to hodil? ()

DJMaroko

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z posledního dílu mám také spíše smíšené pocity. Für immer jung Karel Gott a Bushido to asi někomu uteklo nebo už vařili z vody. Tento Pekárek se ani na konci nevzpamatoval. Takovéto figurky potkáváme ve svém životě i dnes a upřímně je nesnáším je životní motto vypovídá za vše "No schválně kdo tohle dnes má" . ()

Foxhound#1

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No to mě po*er, že v seriálu vyvalí bobule Aneta, to se dalo čekat. Ale že ČT nasadí do komparzu těžký kalibr v podobě Krystal Swift, to je teda huliza jak prase :D No ale zpět, po zábavě ve Vídni přichází Pekárkovo hořké finále a upřímně, vy mu to ze srdce přejete. On je úplně blbej, ale zároveň prostě sráč. Jak původně Volha vypadala, že to bude pěkně na hovno, tak jako celek je to takový zrychlený Vyprávěj 18+ v 5 dílech. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ne, že bych si na finální epizodě nedokázal najít důvody pro ušetření alespoň jedné pěticípé, jde ale o to, že se můžu na nějaké hledání chyb vykašlat, protože takovou potřebu jaksi necítím. Tvůrci totiž nezaváhali, nepokazili seriál nějakým závěrečným selháním, a já jsem se tak mohl opět (nejen) bavit u osudů Standy Pekárka, který dokázal vždy a všude splynout s okolním prostředím a využívat všech jeho zdrojů. Změna režimu přinesla mnoho změn ve společnosti, ale funkcionáři si, jak už to tak bývá, ve valné většině nepohoršili (spíše naopak). No nic, v komentářích / recenzích k předchozím dílům jsem se rozepsal tak, že jsem se ve všech případech dostal mimo téma, takže tentokrát se budu držet zpátky. P. S. A došlo i na Kristal Swift:-) / Poučení: Do Vídně jedině s Růžičkou. ()

kingik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poslední Pekárkova "švejkovina". V totalitním mraveništi si tenhle pilný mraveneček našel svoje místo. Tentokrát už ale tajné policii donesl svoji poslední utajenou kuklu. Nadešel pád režimu. Padlo i jeho druhé manželství. Zůstal jen sexuální apetit. Závěrečná epizoda opět našeho neslavného hrdinu nechává existovat dva roky před revolucí. Se svojí partou z televizní redakce dorazil do Vídně na MS v hokeji. Pro referování o hokejových zápasech plně postačí sledovat hokej v černobílé přenosné televizi kdesi na trávníku. A když  už chvíli dýcháte svobodný západní vzduch, je přímo povinností navštívit večer erotický porno podnik za nemalé peníze. I v rakouských ulicích se dá narazit na podnikavého Rusa s lahví vodky, redaktor Zajíček by o tom mohl vyprávět (Lukáš Příkazký). A když se k StB dostane kniha zakázaného autora, která je maskována přebalem Švejka, inkasuje Pekárek za svoji nepozornost a neuvážené osobně signované věnování knihy pár úderů a kopanců od svých chlebodárců. Tahle epizoda je návratem k četným hláškám a sexuálnostem. Je to rozhodně více komedie než drama. Koho by napadlo, že i na legendární Vlachovce se dá přijít k samici z komparsu, co si tam nepřišla jen zatancovat. Četnými komediálními až geniálními originalitami je tahle epizoda nacpaná k prasknutí. Občas se objeví drobné historické nepřesnosti, třeba Gott v té době ještě hudebně rozhodně nespolupracoval s kontroverzním rapperem Bushidem. Hokejový zápas z dávné historie v televizi umístěné v hospodě komentuje sportovní komentátor Michal Dusík, v té době to byl pubertální jinoch. Nepřesnosti se tedy najdou. Globálně se jedná o úsměvné a i tak trochu smutné zakončení retro seriálu, který své pokračování mít nebude. V nové době si Standa Pekárek pozval k sobě své stáří. A na humor rezignoval. 8/10 ()

• Záběry z vídeňského Mexikoplatzu, které se objeví v posledním dílu, se natáčely v pražské ulici V kotcích. (hurik)
  • Slečna, kterou si Pekárek (Kryštof Hádek) na Vlachovce zatáhne do sudu, je Petra Dubská, hvězda filmů pro dospělé s uměleckým jménem Krystal Swift. (Foxhound#1)