Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

• USA The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (více)

V dávných dobách byl vykován kouzelný prsten, který vlastnil pán Mordoru Sauron. Jeho moc začal využívat k šíření zla, ale o prsten nakonec v boji přišel, a ten na dlouhá léta zmizel. Nakonec ho našel hobit Bilbo Pytlík, který díky němu přestal stárnout. Na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa předá prsten synovci Frodovi. Ten se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem odcházejí do Hůrky a Gandalf se vydává pro radu za svým učitelem, čarodějem Sarumanem. Ten se však přidal na stranu zla a zajme ho. S pomocí tajemného hraničáře, přezdívaného Chodec, Frodo a jeho kamarádi uniknou jen o vlásek devíti černým jezdcům, kteří vyrazili z Temné věže, aby prsten našli a přinesli svému pánovi Sauronovi. Do Roklinky je svolána velká porada lidí a elfů, která rozhodne, že prsten musí být zničen. To je možné pouze tam, kde byl prsten zrozen, v ohni Hory osudu. Odvážný Frodo se nabídne, že tam prsten odnese. Nebezpečí je však příliš veliké, a tak se mu, jako jeho ochránci, postaví po bok čaroděj Gandalf, trpaslík Gimli, elf Legolas, bojovník Boromir, hobiti Sam, Smíšek a Pipin a také Chodec. Zrodí se Společenstvo Prstenu, které se vydává na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí. (TV Nova)

jefff

Nevím, nějak mě ten první díl tehdy neoslovil a ani dnes nejsem kdovíjak nadšený. Dvě věže i Návrat krále jsou nesrovnatelně lepší akčnější i zábavnější, přesto je bez Společenstva nezkouknete. Nemyslím si však, že by to byl nějaký problém. Společenstvo není špatným fantasy, naopak. V dnešní haldě fantasy-blbostí je i první nejslabší díl tím nejlepším co z fantasy uvydíte. ()

Sir-Filip

Co napsat jiného k trilogii Pán prstenů, než slovo - úchvatné!! Peterovi Jacksonovi se povedlo něco, co se vidí málokdy. Převedl kvalitní knižní předlohu (Tolkiena) do neméně kvalitní filmové podoby. Kolik už bylo takových pokusů? A kolik z nich můžeme hodnotit jako úspěšných? Takových je opravdu ještě méně než šafránu. Pán prstenů je ale rozhodně vyjímkou potvrzující pravidlo. A co říci k hudbě Howarda Shoreho?? opět můžu pouze konstatovat - úžasná. Přesto, že první díl je z celé trilogie nejméně akční, mám ho nejraději. Ta nejhezčí hudba z celé trilogie se také nachází na prvním soundtracku. Enya si ústřední písní také vytvořila záviděníhodnou reklamu ke svým Cd. Celá trilogie je pak uceleným a naprosto famózním dílkem, na kterou se dívat neomrzí. Nejvíce oscary ověnčený film už u mě nemůže dosáhnout více. Je určitě jedním z těch, na které se budou těšit i příští generace! "ENJOY IT !!!" ()

ImNotThere

I šest hvězdiček by bylo zatraceně málo. Málokdy se totiž stává, že se filmová adaptace strefí do mé fantazie, která se utvářela prostřednictvím knihy. Zde se to povedlo na 120% a asi můžu říct, že se považuji za náročného diváka, který na psané dílko nedá dopustit. Gratuluji, Jacksone! Jsi prozatím jediný, komu se povedlo dosud nemožné. Všechno, co jsem si prostřednictvím Tolkiena vysnila, se na plátně lehounce rýsovalo, každičký kousek jeho světa jsi zařadil přesně tam, kam by podle mé hlavy měl patřit. Ne vždy mám potřebu vidět film, ve kterém je jasně stanovený děj nenutící diváka dumat nad skrytými myšlenkami, několikrát. V tomto speciálním případě se nestydím přiznat, že občas si udělám svůj domácí 'pánprstenovský' blázinec a trilogii točím dokola třeba celý víkend (jen tak mimochodem - to samé se u mně děje i s Matrixem). Přes to, že je to trilogie profláknutá, nedá se ani omylem nazvat kýčem. V tomto případě se jedná a jemnou prácičku, která nemá za úkol líbit se všem, ale dělí se s námi o niterní svět jednoho dokonale uvažujícího spisovatele - perfekcionistu, který kdysi podrobně zmapoval historii několika neexistujících národů, jejich jazyků, písem a nezapomněl podrobně zkonstruovat nejrůznější charaktery postaviček, k jakým se budeme rádi vracet, ať už jsou to záporáci či klaďasové. ()

Aberforth

Výborný prepracované dielo od perfektného režiséra Petra Jacksna. Film je veľmi dobre spracovaný a drží sa takmer knižnej predlohy až na nejaký úplne nepodstatné malé zmeny, príbeh je neobyčajný a nikdy by som sa nepustil do reižrovanie tak ťažkého, dlhého a namáhavého príbehu o súboji dobra a zla. Výborné herecké obsadenie a herecké výkony, hudba a efekty, príbeh má samozrejme na svedomý pán Tolkien. Určite by som ho zaradil medzi jeden s najlepších filmov aké boli kedy natočené. Ked som tento film vzhliadol prvý krát, dojal ma k slzám.. Mojou najobľubenejšiou časťou filmu je v je scéna v Mórii v temnote Khazad-Dum, kde sa Gandalf prepadne do temnoty. "Nemôžme rozhodovať o tom, kto si zaslúži žiť a kto nie, môžme rozhodovať iba o tom, čo urobíme s časom ktorý nám bol daní" a preto tomuto filmu dávam 100%. ()

Masrii

Skvělý film, podle skvělé knižní předlohy. Podle mě nejlepší z celé trilogie, a to i bez těch šílených bitev se skřety, které jsou v těch dalších dílech. 95% ()

Liflaen

Říkal jsem si zda je vůbec možné přetáhnout suprovou atmosféru z knihy do filmu. Musím přiznat, že se to řežisérovi povedlo, je to bezpochyby jedno z nejlepších fanatsy filmů. ()

obivan568

Názorná ukázka filmu natočeného z lásky. Z lásky k vynikající knižní předloze. Kdyby to točil někdo jiný než Peťulka, nebylo by to ani z poloviny tak monumentální. S pomocí fantastické hudby, skvělých herců a svého talentu stvořil Jackson fenomenální a epický film, ve kterém je i setkání Froda s Bilbem emotivnější než závěr Titanicu! - 100% ()

voleman

Celá trilogie je dokonalá, a ikdyz má první díl nejméně epických bitev a akčních scén, má právě tenhle díl ze všech třech nejlepší atmosféru a dnes ho mám nejraději. Převratné triky, geniální hudba a skvělí herci dělají z tohohle filmu zcela nejlepší fantasy, a jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

venca163

Musím začít poklonou Tolkienovi. On nenapsal pouze knihu, Tolkien vytvořil celý svět. Tak promyšlený, kompletní, bohatý a hlavně fungující. Tak neuvěřitelný a uvěřitelný zároveň. Vytvořil nové jazyky a národy. Je to dechberoucí! Středozemě. Každý kdo četl knihu chápe, že nějak uceleně ji převést na plátno je nemožné. Toto není obyčejné zpracování knižní předlohy, práci scénáristů muselo provázet ohromné úsilí a obrovská dávka citu (muselo se toho tolik vyhodit, tolik naznačit a tolik zachovat, aby vzniklo právě takové jedinečné dílo). Tím se dostáváme k filmu a týpkovi jménem Peter Jackson. Asi nezbývá než vychválit vše, co se (mu) povedlo ztvárnit a vytvořit. Velmi poutavý a svižný úvod (obvyklá achilova pata). Krásné ztvárnění světa, nebo spíš jeho jednotlivých podsvětů (nejkrásnější: Roklinka, Morie, Lorien, Raurorské vodopády). Každý má svůj specifický vzhled, svojí barvu (jedna z nejlepších prací s barevně laděnými scénami ve filmu), svojí náladu a atmosféru. (Zde si dovolím jednu výtku kritizujícím, že prý "Nádherné scenérie nemají s filmem nic společného, krásná příroda je prostě na Novém Zélandu všude". Praštil bych vás špalkem po hlavě, přirozeně se nejedná o nějaké domácí video z dovolené. Jednotlivé světy jsou pečlivě navrženy, mají svoje atributy a jejich vytvoření zabralo spoustu práce a usilí (a peněz =) ), to nejsou jenom hory, lesy, planiny...) Stvoření, která světy obývají, nejsou zcela původní (skřeti, trpaslíci, elfové) a přece jsou zcela jedinečná a originální. Zde bych vychválil osobně Jacksona, protože mu přisuzuji absolutně geniální a rozmanitý vzhled skřetů =). A samozřejmě krásná hudba, velmi dějová (i když mi příjde, že s každým dalším dílem graduje). Nezapomenutelné momenty: Devítka jezdců v Kraji a u Skákavého poníka, když se Bilbo v Roklince natahuje po prstenu, souboj v Mórii, prozření a smrt Boromira. (95%) ()

greath

Magický Tolkienov svet očami režiséra Petera Jacksona. Brána do fantasy sveta plná Hobitov, kúzelníkov, Elfov a Ohyzdov. Zbožňujem žáner fantasy a Spoločenstvo prsteňa je presne podľa môjho gusta. Teraz z odstupom času môžem hodnotiť, že Pán Prsteňov je najvyváženejšia a asi aj najlepšia trilógia všetkých čias. ()

Darth_AK

Komentář obsahuje spoilery! Společenstvo prstenu. No tož to je vám zajímavý film, ale na 5* jak vyšitých. Takže jdeme jako vždy na shrnutí děje! V daleké Středozemi, kde žijí elfové, lidi, trpaslíci a hobiti (o kterých ví jen šikulka Gandalf) a nějácí ti skřeti (ti ale chodí do Středozemě na rekreaci, protože v Mordoru moc hezky nemají), se nám rozepisuje jeden z největších filmových eposů. A jaký má tato trilogie začátek? Hned ze začátku se člověk dozví, že dost dávno byl Sauron obrovským pařezem s maxi klackem, kterým mlátil vojáky jednoho po druhém, protože se báli prstenu, který nosil na ruce. Pak mu ji ale Izildur usekl a prsten..si vzal k sobě, protože co by ho ničil. Aby byli lidé po epickém prologu trochu uklidněni, tak se brzy potkáváme s dědulou jménem Gandalf, co má rád hobity, obzvláště Bilbo Pytlíka a jeho syna Froda, + rád pouští rachejtle a pokuřuje dýmku. Ze začátku filmu se nic podstatného neděje. Gandalf pokuřuje, Bilbo slaví 111 let a všichni jsou šťastní. V tu ránu se ale začnou dít věci. Probral se Sauron. Bohužel už ne ve hmotné podobě, jen si postavil věžičku a z ní kouká, jak by svým zánětem spojivek někomu uškodil. No docela by se mu hodil prsten, tak vyšle 9 jezdců, kteří ho mají dostat a ti díky svému rychlému pohybu se došoupají až směrem k Hobitínu, ze kterého už ale prchá Frodo, protože Bilbo mu tam nechal prsten a odešel neznámo kam (spoiler: do Roklinky za elfy), takže Gandalf přidružil k Frodovi jeho kamaráda, zahradníka Samvěda Křepelku, který je trochu zakomplexovaný a říká Frodovi pane, zatímco Frodo mu tyká, ale budiž. Cestou potkají ještě Pipina a Smíška, dva čórkaře zeleniny z pole sedláka Červíka. Tito čtyři pak utečou do místa, jehož jméno si nejsem schopnej zapamatovat a kde se trochu napijí v hospodě, jako 007 s tajným jménem Podhorští. Ovšem bystrý týpek sedící u stolu v rohu zaznamená, že je něco divného, když Frodo zmizí uprostřed hospody, a tak ho vezme pod svoje ochranná křídla. Cesta je dlouhá a navíc je pronásledují neustále Nazghůlové. S těmi také dojde k souboji tisíciletí, když 4 hobiti ozbrojení mečíky vzdorují devíti chlapanům, protože Aragorn si šel odskočit do lesa. Naštěstí se stihne vrátit, ale jeden nazghůl už Froda bodne (jak se ukáže, jeho dýka je napuštěná neznámou chemickou látkou) a ten začne kolabovat, takže se na scéně objeví aragornova elfice, která ho na super-rychlo-krásném koni odveze do Roklinky, kde je shodou okolností i Gandalf. Co se týče Gandalfa, tak ten si v mezičase zajde za moudrým svého řádu Sarumanem, který se tváří neuvěřitelně vážně, do té doby, než se snaží Gandalfa překonvertovat na stranu svojí kouličky (skleněné). Gandalf odmítne a proto je uvězněn na střeže sarumanovy věže, kde se může koukat, jak Saruman devastuje okolí jak Ostravsko a buduje na něm velkovýrobnu na skřety. Naštěstí je později Gandalf zachráněn v nekritičtější chvíli zachráněn bojovým oddílem (jeden orel), tudíž přežije. A už jsme zpět v Roklince. Čarovný pan Elrondo Froda tedy uzdravil (Elrond je otcem aragornovy alfasamice) a zároveň svolal schůzku všech národů Středozemě, aby se dohodly, co s prstenem. Je zde Boromir, úchyl na prsten, pocházející z Gondoru, hromada trpaslíků, kteří vše řeší ein zwei fofrem a s ničím se moc nedělají, naši známí hobiti a nakonec Gandalf a Elrond spolu s Legolasem, nafešákovaným elfem. Tato banda po diskusi, kterou by se mohli inspirovat čeští poslanci, pošlou Froda, Gandalfa, Aragorna, Boromira, Gimliho (trpaslík co je rasista vůči elfům) a frodovy kamarády směrem k hoře Osudu, kde jedině se dá prsten zničit. No co dodat k cestě, abych to neprotahoval. Gandalf má dobrou GPS, takže jde nejkratší cestou, ovšem první ho zastaví menší problémy na jedné vysočince (přeletí nad naší skupinou hejno sarumanových bojových poštolek), pak jde přes objezd-průsmyk v horách, kde ho zase Saruman zastaví svým deathmetalovým hlasem, takže nakonec vlezou všichni do dolu trpaslíků, kde najdou doslova masakr, všichni trpaslíci jsou mrtví. Pak ještě pár dní putují tou tmou (cestou si často dělá Gandalf z Froda šprťouchlata) v dolech pronásledováni Glumem, tvorem, který byl právoplatným vlastníkem prstenu už pár let předtím. Téměř na konci cesty jsou však přepadni Balrogem, pekelnou zrůdou. Gandalf na něho vyzkouší bojové kecy sovětských úderníků, ale bohužel, Balrog ho ve své agónii svrhne s sebou do průrvy větší než Macocha, což vypadá jako smrt (vypadá, protože Gandalf je čarovný a neumře). Všichni ze společenstva to nesou velmi špatně a staví se ještě v roztodivném lese, kde vládne zase jiná elfka, která si dělá z Froda rovněž šprťouchlata. Nakonec hrdinové odcestují směrem po řece, do země Gondor. Zde se projeví několik věcí: 1) Boromir je neskutečný úchyl na prsten, 2) Aragorn je novým vůdcem skupiny a za 3) Frodo má psychické problémy. Celé toto rozřeší závěrečná bitva, před kterou se ještě snaží Boromir tak zoufale získat prsten, že se dokonce plazí po Frodovi, ale později než si uvědomí svou chybu (těsně před smrtí se tedy omluví, ale Aragornovi) zemře na 3 střely z luku (přičemž ukazuje neskutečnou výdrž). Aragorn to zvládne, nafintěný Legolas a frajer Gimli taktéž, ale Pipina a jeho Smíška unesou skřeti a táhnou se s nimi k Sarumanovi. Frodo uteče, ale Sam ho samotného jít nenechá, takže jdou spolu (což má dost taktických nevýhod-hned ze začátku se ukáže že Sam neumí plavat, ale "pan" Frodo je milostivý). Aragorn jako nový vůdce je nechá jít a otočí to na druhou stranu, za Pipinem a Smíškem. A tak končí díl číslo 1 z této trilogie. A za co má 5*? Za neopakovatelný příběh, i v dnešní době skvělé efekty, psychedelickou hudbu, hláškujícího Gandalfa, Sarumana s kouličkou a neskutečně nádherné kulisy, stejně tak jako za výborně zpracovaný příběh. Solidních 5*.. () (méně) (více)

DeathTheKid

Jsem na nemocenské a tak jsem si řekl, že snad po 8 letech znovu sjedu Pána prstenů. Leč jsem u všech tří dílů vždy usnul (ne nudou), zapnul jsem je od posledního místa, protože ta trilogie člověka prostě hřeje u srdce a baví ho to sledovat. Je to dokonalé snad ve všech bodech filmařiny od A do Z. Kamera je majstrštyk, ty záběry na krajinu vás téměř teleportují do Středozemě, scénář je pocta Tolkienovi ve věci excelentního převedení jeho odkazu na plátno tak, aby to bylo přímo dokonalé, efekty jsou i na přes 15 let starou trilogii naprosto famózní a celkově vizuál ve full HD působí moc přirozeně, herci jsou fantastičtí a všichni už mají díky Peteru Jacksonovi po zbytek života nálepku své postavy z Pána prstenů na čele. A poslední věcí je hudba, protože ta je bezkonkurenčně to nejlepší, co se na filmovém poli nachází. Rozšířené verze jsou spíš na škodu a ty sestříhané jsou tak fantastické, jak jen mohou být a i kdyby ten díl měl tu a onu chybu, dohromady však dávají dokonalý celek, na který se milovník filmu vždy s nadšením podívá. Finální píseň Into The West nenechá obě oči suché. 101 %. ()

fiLLthe3DD

Tak tento snímek prostě nedávám. Viděl jsem jej několikrát a ani jednou ne vcelku... Jako hlavní problém asi vidím postavy - hobiti mě štvou svou lehkomyslností a jako prvek na odlehčení mi přijdou vyloženě otravní (i když díky prodloužené verzi si u mne reputaci krapet vylepšili), což platí i o postavě trpaslíka... Zbytek společenstva mi přišel nevýrazný a nezajímavý. "LOTR" je navíc jeden z mála filmů, kde nedokážu přilnout k postavám i kdybych se snažil sebevíc... Věcí další je příběh... Sauron je zlý a chce si podmanit svět - asi to bylo mou nepozorností, ale nepostřehl jsem PROČ (asi proto že záporáci nic jiného nedělají). Hlavní hrdinové zase chodí z bodu A do bodu B, samozřejmě že zlo je na ně díky scénáři krátké a vždy se musí objevit nějaká debilní skulinka, jak se dostat z prekérní situace - neříkám že tato negativa nejsou problémem většiny současných filmů, ale při pohledu na zdejší hodnocení na mne jdou mdloby :D Jediné na čem tak tohle dílo stojí je skvostná výprava a vizuální efekty, které stále vypadají velmi dobře... Ale co naplat když ten zbytek je absolutně o ničem. Hodnocení se raději zdržím, protože vůbec netuším jak ohodnotit něco, co se mi zároveň nelíbilo, avšak mám neustále nutkání vidět jej znovu a znovu jen proto, abych se podíval na epický úvod :D ()

Specs

Hlášky: Bilbo Pytlík: - "Někteří dokonce říkají, že jedinou vášní hobitů je jídlo. Což je poněkud nespravedlivé, protože máme také živý zájem o vaření piva a kouření dýmkového koření." & Gandalf Šedý: - "Hobiti jsou opravdu úžasná stvoření. Za měsíc víš o jejich zvycích první poslední, a přece tě po stu letech zase překvapí." & Frodo Pytlík: - "Jsou tam znaky. Nějaký elfský jazyk. Nepřečtu to." Gandalf Šedý: - "To přečte málokdo. Je to jazyk Mordoru a tím tady mluvit nebudu." Frodo Pytlík: - "Mordor." Gandalf Šedý: - "V obecné řeči to zní: 'Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže. Jeden všechny přivede, do temnoty sváže'." & Gandalf Šedý: - "Tak tys poslouchal za dveřmi?!" Sam Křepelka: - "Vždyť tu žádné dveře nejsou. Jen jsem stříhal trávu pod oknem." Gandalf Šedý: - "Není na stříhání trávy trochu pozdě?" Sam Křepelka: - "Slyšel jsem rozčilené hlasy." Gandalf Šedý: - "Co jsi slyšel? Tak mluv!" Sam Křepelka: - "Nic důležitého. Jen o nějakém prstenu a o Temném pánovi a něco o konci světa, ale prosím vás, pane Gandafe, neubližujte mi. Neproměňujte mě v nic nepřirozenýho." & Frodo Pytlík: - "Kéž bych ten Prsten nikdy nebyl nedostal. Nic z toho by se nestalo. Přál bych si, aby se nic z toho všeho nestalo." Gandalf Šedý: - "To každý, kdo se takového času dožije, ale my o tom nerozhodujeme. Rozhodovat můžeme jen o tom, co uděláme s časem, který nám byl dán." & Galadriel: - "I nejmenší človíček může změnit budoucnost." & Galadriel: - "Nést Prsten moci znamená být sám." & Pipin Bral: - "A co snídaně?" Aragorn: - "Tu už jsme měli..." Pipin Bral: - "Jednu ano. Ale co druhá snídaně?" ()

sedm.1

Jako by to bylo dnes,pamatuji si jak jsem hltal Jacksonovy splatter geniality Braindead a Bad Taste a dozvěděl jsem se,že má do kin přijít jeho další film,jakási adaptace nějakého Tolkienova fantasy eposu.O Tolkienovi jsem nevěděl nic.Fantasy literatura mi neříkala také nic.Ale jméno Peter Jackson pro mě byl neodolatelnej magnet.A tak jsem se vydal na naprosto neprobádanou a neznámou cestu za poznáním té nejgeniálnější trilogie všech dob!.Od úvodních titulků jsem otevřel hubu a byl jsem od prvních vteřin odnesen naprosto do jiného světa,na naprosto jinou planetu.Na žádném jiném filmu jsem v kině nebyl víckrát,u Pána Prstenů jsem jeho návštevu absoloval hned třikrát.Nikdy mě snad nesmetlo nic tak jako tento epos.Nevím co mám psát za superlativy,slova nadšení jsem nenacházel při premiéře,slova chváli nenacházím dodnes a i každá další repríza je ojedinělou a fantastickou jízdou,která má naprosto vše co filmový epos potřebuje.Dokonalý příběh,až do extrému dotažená výprava,parádní herecké výkony,obrovské emoce střídá neodolatelné napětí,bombastické efekty jsou prokládány ještě bombastičtějšími efekty,kdyby film měl dvakrát delší stopáž,bylo by to ještě stejně málo.Celý epos nemá ani vteřinu hluchého místa,každý záběr,každá postavička,každá scéna je stejně důležitá.Nenapodobytelné dílo a zádasní snímek filmových dějin.GENIÁLNÍ,GENIÁLNÍ,GENIÁLNÍ!!! ()

Rousse

Abych se přiznala, tak co se J. R. R. Tolkiena týče, mé znalosti tohoto oboru zamrzly na úrovni deskové hry Hobit (ta se mi vždycky moc líbila), ale Pán prstenů mě nějak nebere a jsem fakt pole neorané v tomhle směru. Filmové kvality tomu upřít nemůžu - 9 nominací na Oscara a z toho 4 Oscary - to je úctyhodné skóre a já to uznávám. Ale dívat se 3 hodiny na film, abych nevěděla jak skončí a dozvěděla se to až po 6 hodinách dalších 2 dílů? To si radši pustím Pár pařmenů a pobavím se s Fritolem Šourkem, Šmajdalfem, Paragonem a ostatníma ---> jeden ringoš vladne všetkym - jeden všetky svaže....:oD ()

Danoboss

Videl som ja to isté čo ostatní? Pri tej zápleve piatich hviezdičiek si nie som istý. Aj vo vašej verzii behali postavičky s infantilnými menami typu Bilbo a boli neuveriteľne nudné? ()

Danula13

Kdo nemá rád fantasy, tomu se mohla zdát trilogie Lord of the Rings nudná a zdlouhavá. Já ale patřím k milovníkům toho světa plného dobrodružství, ve kterém žije Frodo Pytlík. Tu sběratelskou edici s prodlouženými verzemi všech 3 dílů jsem prostě musel mít a také ji doma mám. Je neskutečným požitkem si v klidu pustit všechny 3 díly hned po sobě. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera