Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

• USA The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (více)

V dávných dobách byl vykován kouzelný prsten, který vlastnil pán Mordoru Sauron. Jeho moc začal využívat k šíření zla, ale o prsten nakonec v boji přišel, a ten na dlouhá léta zmizel. Nakonec ho našel hobit Bilbo Pytlík, který díky němu přestal stárnout. Na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa předá prsten synovci Frodovi. Ten se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem odcházejí do Hůrky a Gandalf se vydává pro radu za svým učitelem, čarodějem Sarumanem. Ten se však přidal na stranu zla a zajme ho. S pomocí tajemného hraničáře, přezdívaného Chodec, Frodo a jeho kamarádi uniknou jen o vlásek devíti černým jezdcům, kteří vyrazili z Temné věže, aby prsten našli a přinesli svému pánovi Sauronovi. Do Roklinky je svolána velká porada lidí a elfů, která rozhodne, že prsten musí být zničen. To je možné pouze tam, kde byl prsten zrozen, v ohni Hory osudu. Odvážný Frodo se nabídne, že tam prsten odnese. Nebezpečí je však příliš veliké, a tak se mu, jako jeho ochránci, postaví po bok čaroděj Gandalf, trpaslík Gimli, elf Legolas, bojovník Boromir, hobiti Sam, Smíšek a Pipin a také Chodec. Zrodí se Společenstvo Prstenu, které se vydává na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí. (TV Nova)

lskala

Většina filmů vrcholí nějakým závěrem nebo rozuzlením zápletky. Tenhle film má vrcholů několik a všechny jsou tak famózní, že se nedá říci, který je lepší. První, pro mě, je rada u Elronda a následný odchod Společenstva. Scéna, kdy vystoupí na vrchol kopce v čele s Gandalfem... Dále Moria - Rozsvícení v sálu Trpasluj a Gandalfův pád... Lothlórien - v rozšířené verzi je to fantazie... Cesta po "Great River" a následné události na Amon Hen, film zakončí. Když Frodo se Samem vystoupají na okraj Emyn muil a zahledí se na Mordor,začnou titulky a já se jen velmi nerad probouzím ze snu... Nejlepší trilogie všech dob!!! Obávám se, že se už nic lepšího nikdy nenatočí... ()

mohamedsfinger

Řemeslně je zde vše perfektní. Ale asi tím, že knižní předloha mě neskutečně nudila už po prvních padesáti stránkách, mě nebavil ani tenhle film. Všechny ty hrdinské řeči a moudra jdou naprosto mimo mně. Takže když Jacksona, tak Braindead. ()

Maynard.

Je neuvěřitelné, že ani ne po deseti letech se tento skvost zcela oprávněně může nazývat "kultovním" filmem. Jackson zvolil výborné a při tom nenápadné herecké obsazení, žádné velké hvězdy, které by na sebe strhávaly veškerou pozornost. S čím mám ale menší problém, tak je Frodo, nevím čím, ale prostě tohodle hobita nemám příliš v lásce, ale to je pouze můj osobní problém :o). Pohádková hudba Howarda Shore navozuje tu nejkrásnější pohádkovou atmosféru, kterou si divák může vychutnávat po celou dobu filmu. Společenstvo Prstenu je zcela právem takto vysoko v top 200, ukrývá v sobě tolik moudra, tolik lidskosti, přátelství to vše navíc v úchvátné přírodě Nového Zélandu. Kdybych někdy chtěl vidět magickou přírodu, tak jedu do tohoto ráje na Zemi. Jednoznačně nejoblíbenější postavou je pro mě Gandalf, který vždy naprosto přesně ví co se bude dít a ze kterého životní moudrost čiší na míle daleko a se kterým není vůbec špatný si z kraje filmu pobafat (umí totiž skvělou plachetnici) :o). Na tomto filmu zbožňuju úplně všechno (krom Froda) a proto si ho píchám do svojí topky. Rozhodně doporučuju prodlouženou verzi, která je pro milovníky této nejlepší fantasy všech dob něco jako studený pifko na letní zahrádce při 35°C. A nebo spíš tři pifka :o) ()

Cejny

Pán prstenů je naprosto úchvatné a úžasné dobrodružství, plné napětí a zvratů. Všechny díly jsou extra třída, kterou bych mohl sledovat až do roztrhání těla. Vše navíc doprovází výborná hudba, takže co víc si přát? ()

Katy86

Pán prstenů je můj nejoblíbenější film už od mala. Vždycky ho budu milovat a vždycky jsem ho milovala. Někdy naněj však zapomínám, nevím proč..., ale nic dokonalejšího už natočit nejde, nepůjde anikdy nešlo... kdyby to šlo, tak dám hvězdiček třeba milion! :) ()

Sdoom

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych si pustil celou trilogii pěkně pohromadě. A opět se mi potvrdilo, že první díl pro mě ze všech tří ten nejslabší. Příliš mnoho wtf momentů a strašně strašně moc dojemných situací kazí dojem z jinak úžasného příběhu a nádherných kulis. Edit 7.1.2014: Tak jsem se konečně dostal k celé prodloužené trilogii na blu-rayku a zážitek to byl opět vynikající. Hudba na domácím kině dostává zcela nový rozměr a já dost váhám nad 5 hvězdičkami. Nicméně dvojka a trojka zůstávají stále o něco výš než Společenstvo, tak zůstanu u velmi silných 4 hvězdiček. (Blu-ray, orig.) Edit 19.2.2021: Tak konečně, asi napočtvrté v UHDčku a extended verzi konečně všechno do sebe zapadlo a já můžu s čistým svědomím tomuhle masterpiecu dát čistejch 5 hvězd. Film, který je s každým dalším zhlédnutím lepší a lepší, samozřejmě je extra důležité mít k tomu odpovídající audioviuální aparaturu, dělá to 50% zážitku. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

LuciusWlk

Stejně jako pokládám literární dílo J.R.R.Tolkiena za absolutně nepřekonané a pravděpodobně nepřekonatelné dílo, tak i filmová verze je svým způsobem absolutní vrchol filmové fantasy! I po letech a X počtu zhlédnutí má pořád své kouzlo a já byl opět navýsost spokojen! Kdo umí, ten umí. Ostatní jen čumí !!! ()

BMAJTZ

Tenhle film rozhodně není dokonalý, dovolím si říci, že k dokonalosti má daleko. Každopádně na člověka, který má rád fantasy příběhy, to jistě velice zapůsobí. Vizuál a ohromující přírodní scenérie jsou nádherné, ale ty dobrý film nedělají, rozhodně ale neubírají na kvalitě. Pán prstenů ale staví hlavně na zajímavých charakterech a hlavně výborném nelineárním příběhu. Jasně Frodo se musí dostat do Mordoru, ale všechny ty postranní příběhy celkově tvoří poměrně epické dílo. Rozhodně nepatřím mezi velké fanoušky Pána prstenů, ale tento film mě bavil, přestože si ho pustím jenom jednou za několik let (naposledy co jsem se na něj koukal bylo 10 let zpět). Největší problém Tolkienovy Středozemně je naprostá černobílost postav. Dělení na ty dobré a špatné je jasné od prvních vteřin a jediná postava, která tak trochu vyniká je Glum ()

Germanotta

Trilógia Pána prsteňov je podľa môjho názoru najkrajšie najprepracovanejšie dielo aké bolo kedy stvorené. Natočené podla predlohy úžasného Tolkiena, ktorému nikdy nechýbala fantázia, a nešetril ňou ani pri tomto diele. Príbeh je prosto dokonalý, kostými, jednotlivé scény a krajina je premyslená do poslednej bodky. Je to hotová pastva pre oči. Mám dojem že Peter Jackson nemohol vybrať lepším hercov do svojích rolí ako tých ktorých vybral. Obzvlášť by som vyzdvihla výkon Vigga Mortensena, ktorý sa do role vžil s takou chuťou že skutočne mal aj v reálnom živote isté stredoveké spôsoby. Toto dielo rozhodne ostane zapísané v histórii už len vďaka Tolkienovým úžasným knihám. ()

Misericordia

Nádherný mýticko-epický film o dobrodružstve života, v ktorom človek o niečo bojuje. Alebo skôr dobro a zlo bojuje o srdce človeka. Zlo navonok vyhráva. Žiaľ a utrpenie dolieha. No kým sa nájde odvaha, mužnosť a hlavne ochota obetovať sa za priateľa, nádej zostáva. Myšlienka prvého dielu: „My nerozhodujeme o tom, v akých časoch budeme žiť. Rozhodovať môžeme len o tom, čo urobíme s časom, ktorý nám bol daný.“ Gandalf ()

Circumscriptor

Peter Jackson sa zrazu rozhodol pre nový smer. Nikto by asi nečakal, že po sadistických úchylnostiach ako je Meet the Feebles, Bad Taste a Braindead natočí ten istý človek takýto "normálny" film. Každopádne, je to skvost ktorým ostane aj v budúcnosti. ()

Melios

Trvalo mi dva dlhé roky kým som sa dostal k tejto klasike a neľutujem ani jedinej sekundy pri pozeraní tohto filmu. Pokiaľ som hovoril ,že Hobit je perfektný tak Pán Prsteňov je doslova Masterpiece! Najlepší film podľa knihy (ktorú som aj čítal) ,čo existuje ak nie dokonca najlepší film vôbec. Snímok ma desil a fascinoval zároveň a všetko bolo dokonalé. Teším sa aj na Dve Veže a neskôr aj na Návrat Kráľa. Ďakujem ti znovu Peter Jackson ,že vieš ,ako sa majú točiť filmy! Nemôžem dať iné hodnotenie ako 200% ()

remy

Společenstvo prstenu je první a zároveň i nejlepší díl trilogie, která má dodnes po celém světe nespočet fanoušků, včetně mě. Dvě věže pak přišly s mnohem rozmáchlejším uchopením a větším zastoupením postav. A nakonec Návrat krále znamenal dokonale vyhrocené a emocionálně vypjaté zakončení se vším všudy. Pro mě osobně ale první díl zůstává nepřekonán. Jackson poprvé představil svět hobitů, elfů, skřetů a všechno se mu to povedlo náramně. Už na začátku filmu, kdy můžeme vůbec poprvé spatřit Kraj, nám dává najevo, že postavy a to zejména hobiti, se kterými budeme trávit následující hodiny a prožívat společně s nimi jejich velká dobrodružství, jsou velcí sympaťáci. To se dá samosebou říci i o Gandalfovi, kterého (nejen) zde všichni obdivují a to hlavně díky jeho ohňostrojům. Po takřka až pohádkovém úvodu začíná jedno z nejnebezpečnějších dobrodružství všech dob, ve kterém dokáže Prsten ovlivňovat vztahy mezi přáteli a útočit na jejich mysl a rozum, což se mimochodem podařilo zachytit výtečně. Jackson v průběhu odhaluje nová tajemství Středozemě, nezapomíná na zvraty a celou dobu oslňuje úžasnou výpravou. Přičtěte si k tomu neméně geniální hudební motivy Howarda Shora a dostáváte absolutní, nezapomenutelný filmový nářez. ()

Lučo

Vynikajuci film. Nadherny prepis knihy, ktora sa zdala nesfilmovatelna. Nadherny Novy Zeland, hudba, scenerie. Film ma sice takmer 3 hodiny, ale vobec si pri nom nevsimnete, kolko je hodin. Jackson par veci z knihy nedal do filmu, ale tie sa objavili v rozsirenej verzii, ktora je urcena hlavne fantikom (teda aj mne), takze to vyriesel na vybornu. Skodu len za tu ignoraciu Akademie. ()

Kracken

Film o dobru a zlu snad v té nejlepší možné filmové podívané co znám. Frodo jako malý/velký hobití hrdina je úžasný a další postavy jak bysmet. Je fakt že se málokdy povede aby film předčil knižní předlohu, ovšem v tomto případě je nutno uznat že vyjimka potvrzuje pravidlo. Zatraceně dlouhé dobrodružství které však vezme člověku dech a stane se nezapomenutelným zážitkem. Pro fanoušky co znají i Tolkienovy knihy je to povinnost, pro ostatní co mají rádi digitální efekty skvělá zábava. Nejen samozřejmě první díl ale celá trilogie je skvělá a může se řadit mezi nejlepší fantasy vůbec. ()

KoRner

Dokonalé a najlepšie z celej trilógie. Proste z kina som odchádzal, že som možno videl najlepší film môjho života. Tomuto filmu sa nedá nič vytknúť. ()

MARTIN*I

Nedokážu už popsat, jaký pocit jsem cítil, když jsem na stříbrném plátně poprvé viděl Pána prstenů.. Bylo to něco neobyčejného, netradičního a naprosto uchvacujícího. Byl jsem doslova vtažen do děje a vychutnával si každý okamžik. Děj plný napětí, dobrodružství a dramatu! To co se povedlo Peterovi Jaksnovi je naprosto uchvacující, natočit něco tak mimořádného a složitého si zaslouží největší poklonu, přece jen ztvárnit úplně jiný fantastický Tolkienův svět.. Nevím, co bych více dodal, celá trilogie Pána prstenů mě naprosto uchvátila a obohatila a když mám někdy zbytečných 9 hodin (jakože poslední dobou vůbec) tak si rád udělám prstenový marathon :D ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera