Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

rublik05

Druhý díl se mnohem více soustředí na souboje a bitvy, než tomu bylo u dílu předchozího. Má také mnohem svižnější tempo, což je dáno především impozantní výpravou, ale také díky velkému množství akčních scén. Jsme tak svědky prvotřídních kamerových závěrů a střihů, přehlídky perfektně udělaných kostýmů, prvotřídních efektů, ale nečekaně i humoru. Závěrečná bitva o Helmův žleb jsou doslova filmařské orgie, jelikož tak výtečné zpracování se jen tak nevidí. Opět geniálně natočené fantasy, absolutní špička ve svém žánru. 10/10. ()

Nix

Nejslabší z trilogie, ale jinak ve všech ohledech velkofilm a fantasy, které prostě nemá konkurenci. Akorát ten Frodo, toho by člověk nejradši praštil, ještě, že Sam to zachraňuje. ()

Ceberus

Druhé díly filmů bývají zrádné, ale tenhle si dokázal udržet standard. Jelikož bych své hodnocení nejspíš opakoval z prvního dílu, raději tu pro pobavení zanechám historku, kdy jeden známý komentoval tento film následovně: "Mno jsou tam dva hobiti a ti jdou a jdou a jdou... a jdou a jdou... a pak jeden z nich řekne - 'bloudíme v kruhu'. A tak zas jdou a jdou... a jdou..." :-D Ale já z toho filmu tenhle pocit naštěstí neměl, ani po vícenásobném zhlédnutí. ()

Hellknight12

Nedávno pozreté po rokoch a rovno v režisérskej verzii. Zase tu máme obrovský rozdiel v režíserkej verzii. Je tu síce pridaných navyše len niečo cez 40 min ale opäť to film posúva o level vyššie ako kino verzia. Film má dĺžku v kino verzii 172 min a v režisérskej y 223 min. Skvelé pokračovanie prvého filmu a aj knihy. Príbeh nadväzuje presne tam, kde skončil prvý film. Aj keď, je tu síce pridaných niečo cez 40 min tak to opäť nie je 100% prepis knihy. Čo ma síce trochu mrzí ale nejako veľmi mi to neprekáža, keďže úplne prepísať knihu by znamenalo pre film aspoň ďalšiu hodinu navyše ak nie viac. Opäť skvelé herecké výkony, herci, hudba, kamera a samozrejme príbeh. Film môžem odporučiť každému fanúšikovi Tolkiena, dobrodružných fantasy. Celkové hodnotenie za mňa je kino verzia 90%. Režisérka 100%. ()

Belcarnen

Zběsilé tempo, úžasná akce a tak vůbec. Glum je bezesporu tím nejlepším, čeho bylo ve vizuálnějších efektech dosaženo. Pro normálního diváka bude asi hůře stravitelný než Společenstvo, hlavně první hodina a půl. Závěrečná část vše bohatě vynahradí :) ()

majesty

taky fajny podmaz po jednotke a pred trojkou.. silny most striedany pribehom a bojovymi scenami. LOTR je proste kral fantasy! ()

alsha

První polovina filmu je po několikerém shlédnutí asi slabší, ale povozit se na motivech Rohanských, kterému dominují nádherně tklivé housle stojí za to...ovšem jakmile elf usedne na koně způsobem Vaška Karase, všichni voltižéři oněmi a rozjede se vskutku nabitá druhá půle. Je to teror, je to peklo a je to Helm's deep...a je to vážně dobrý ()

Str

Film, který nijak nezačíná a nijak nekončí, přesto (nebo právě proto) se mi v rámci trilogie líbil nejvíc. Vyhnul se pracnému představování všech postav, zároveň se ale nemusí potýkat se zdlouhavým zakončováním. Krom toho mě už v knize nejvíce zaujala kultura Rohanských jezdců, která zde hraje zásadní roli a dostávají na to dostatek prostoru i prostředků (dobře zvolení herci, výborné kostýmy, podmanivá hudba). ()

Bounded

Oproti zbývajícím dílům trilogie docela nudné. Převládající putování s Glumem nemá takovou šťávu a z Gimliho se stala karikatura na sebe sama. Uvidím, jestli se hodnocení změní po shlédnutí extended verze. ()

Tiiso

Neumím tuto trilogii hodnotit jako tři různé filmy s různou kvalitou. Snímky v mezích filmových možností kvalitně převádějí text do obrazové kvality. A knihy také jednotlivě nevykazují kvalitativní rozdíly. Stejně tak se to má i s jednotlivými filmy. Prostě jednoduše příběh běží dál a druhá část si z ničím nezadá s první. Opět nadmíru dokonalé ve všech aspektech filmového umění. ()

Jamajdzan

Tento díl se asi nejvíc liší od své knižní předlohy a nemůžu říct, že to jsou vždy změny k lepšímu, avšak výsledný efekt je opět dokonalý a přestože zde dostal můj miláček Saruman pěkně na frak, tak nemůžu hondotit jinak než 100% už kvůli pro mě vůbec nejlepším momentům z celé trilogie jako je Samův závěrečný proslov, atmosféra bitvy u Helmova žlebu, nebo dojemě zoufalý rozhovorTheodena s Gramlingem. Mimochodem Glum si dle mého názoru za tento díl zasloužil oskara :-) ()

Rodin

Snad se na mě nebude nikdo zlobit, ale proti Společenstvu mně Dvě věže přišly takové trochu plytké. Pochopitelně, že jde o monumentální a na svou dobu nevídanou podívanou se skvěle propracovanými počítačovými triky a animací celkově, bitvy člověka v kině ohromí, jenže o moc víc už toho není. Pořád je to ještě velmi kvalitní film, ale u mě 85% překonává s ušima odřenýma do krve. ()

Tatianistka

Ak sa jedna o trojdielny film tak druhu cast je vzdy najvacsi problem natocit...pretoze nema ani zaciatok ani koniec, ale peter Jackson je jeden fantasticky reziser, ktoremu sa v podstate podarilo to co maloktoremu reziserovi. Kinoverzia je dobra, ale kedze ja vsetky filmy som dopozerala este v rozsirenej tak opat mozem len skonstatovat, ze to bol prijemny a super filmovy zazitok ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)