Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

Adm.Nelson

Maximálna spokojnosť, len škoda, že nemohol nastať ten moment prekvapenia a úžasu, ktorý prišiel pri sledovaní Spoločenstva prsteňa, keďže tam som nemal ani potuchy o čom to celé bude, zatiaľ čo tu som už vedel, do čoho idem (po prvom dieli v kine som sa totižto okamžite vrhol na knihy a prsteňovú ságu som zhltol ako malinu). Napriek tomu ma úvodný záber na horský masív a následný súboj s Balrogom dostal rovnako ako úvod v prípade Spoločenstva. Nechcem však porovnávať so Spoločenstvom, pridám len zopár subjektívnych postrehov: najviac sa mi páčila scéna v Osgiliathe a následné Frodovo stretnutie s nazghulom, Bernard Hill ako Theoden je ukážkový kráľ, scéna s vrrkmi efektná, ale zbytočná, no a záverečná Gollum´s song naháňa neskutočné zimomriavky. 10/10 ()

Author

Peter Jackson měl ve dvou věžích těžkou úlohu, navázat na úchvatný první díl a poradit si s předlohou, která rozděluje děj do několika paralelních linií. Poradil si dobře. Ubylo sice nádherných přírodních panoramat, elfů a narážek na mytologii, ale na scéně se objevil Glum a Enti navíc přišla třičtvrtěhodinová bitva v Helmově žlebu, takže se bylo celé tři hodiny na co dívat. Pán prstenů dopadl jak nejlépe mohl a na výdělcích je to dobře vidět. ()

wictoria

Tenhle díl je slabší než společenstvo prstenů, je tu až příliš mnoho bitev apod. Nejvíce se zde povedl rozhovor mezi hodným a zlým Glumem ()

Mary19

Malinko mi chybí atmosféra z prvního dílu. Vše však vynahrazuje úchvatná bitva v Helmově žlebu a neustálé hašteření Legolase a Gimliho. Doporučuji rozšířenou verzi... 95% ()

lasonic

Dve veze. Vynikajuce pokracovanie Spolocenstva. Ta bitka o Helmov zlab bola najvelkolepejsou bitkou, aku som kedy na filmovom platne videl. A Glum? Nummero uno!!! ()

Radek.SCH

Nepochopím, co všichni vidí na Návratu krále. Obzvlášť těch 11 Oscarů mi nedá spát. Dvě věže se mi zdály o fous lepší než trojka. Ale zas o dost horší než jednička. ()

Thoughtless126

Po zhlédnutí prodloužené verze musím říct že je to paráda!!! (Byla i před tim!!) Opravdu super film u kterého vyniká skvělá kamera, zvuk, efekty a hudba. Na to jaký měli rozpočet opravdu nádhera!! Gandalf v bílém vypadá lépe. Glum byl skvělej!! ( škoda že Serkis nemohl být nominován na oscara..) ()

Wolvie

Značně zprimitizovaná verze geniální knihy.Pána prstenů jako filmovou trilogii uznávám,ale nějak mě nepřesvědčuje. ()

kacirek_

Z trilogie pro mě "nejslabší" díl, ovšem stále dokonalý, ale na jedničku natož na trojku prostě nemá. Frodo je hrozně ufňukanej (ještěže pasáže s Frodem zvedá Glum) a ten stromovous mě občas taky štve. Aragorn opět zůstává (i zůstane) mým favoritem, a je mi líto Eowyn, leč Arwen je prostě Arwen dokonalá. Opět všechno skvělé, nemám jedinou výtku. Opět je lepší prodloužená verze, na deštivé odpoledne ideální. Taky bych chtěla všechno vědět dobředu tak jako Gandafl:-): "Čekej mě na úsvitu pátého dne, za úsvitu se dívej na východ", tedy ne jen kdy, ale i jak..... ()

drankeryth

V tomto dieli bol vacsi doraz kladeny na viac akcnych scen ako v prvom dieli. Finalny boj o Helmuv zleb bol dost dlhy a krvavy pre obe strany nepriatelov. Elfi lucistnici svojimi sipmi pomahali ludskej rase k obrane hradu proti uruk-hai a ich spojencom. Aj tento diel trilogie je tiez dost dlhy ako ten prvy. Vobec som sa pri nom nenudil, skor by som chcel aby bol tento film dlhsi:) ()

J. T. Kirk

Můj nejoblíbenější díl triologie. Důvodů mám hned několik: Glum, Enti, bitva u Helmova žlebu, Gandalf Bílý a navíc byl tento díl o hodně vtipnější, než Společenstvo, hlavně Gimli tady perlil o 106. v SE bylo dáno více prostoru hlavně Entům, za což jsem nesmírně vděčný. Jinak zase nemá cenu něco bližšího psát, protože kdo to neviděl, tak by to měl co nejrychleji napravit a kdo jo, tak ví o co jde.. ()

Heroine odpad!

Nezbývá mi než se modlit, aby Pána Prstenů někdo natočil znovu, a ÚPLNĚ JINAK. Skoro opačně. Tak, aby hnusná, agresivní bitva nebyla to nejdůležitější v ději, aby Glum nevypadal jako trapně animovaná opička, aby Vrrci nevypadali jako divoká prasata, aby Eowyn nebyla trapně zamilovaná do Aragorna, tak jak to v knize vůbec není, aby Legolas neměl paruku jako princezna ze mlejna, aby nebylo všechno šedivé, aby Froda nehrál úchyláček, aby oko vypadalo jako oko, zkrátka aby to bylo jinak. Amen. ()

Fawkes

Dvě Věže má oproti Společenstvu svižnější tempo, nicméně film si stále zachovává své nejvyšší kvality a přímo navazuje na konec první části. Přesto mi trošku vadilo někdy přílišné natahování děje např. při cestování Froda a Sama, scén kdy jen procházejí skály působí nudně, chápu ale že to má poukazovat na to, jak obtížné je, se do Mordoru dostat. Druhý díl této trilogie nám sice nenabízí spektrum mnoha míst jako Společenstvo prstenu, zato představuje nové herce a zároveň postavy, které hrají v tomto příběhu taktéž důležitou roli. Království Rohanu je ztvárněno přesně jak jsem si představoval stejně jako Helmův žleb. Peter Jackson opět předvedl úžasnou práci a perfektně si poradil se složitým dějem a charakteristikou postav, a především se snaží nic nevynechat, což oceňuju. Připadá mi že oproti Společenstvu, se zde objevují také humorné hlášky, což prospívá. Úplně nejvíc chválím závěrečnou bitvu o Helmův žleb, která je pro mě zatím nejlepší bojová podívaná tohoto typu. Nicméně největší bitva o Středozem je teprve před námi. (97%) ()

Mortishka

"One ring to rule them all, one ring to find them,One ring to bring them all and in the darkness bind them." Druhé pokračovanie vo mňe zanechalo pocity ktoré neviem ani vyjadriť slovami...ponáram sa v tomto svete skoro každý deň a nechcem ho nikdy opustiť. Fantastické pokračovanie , famózne herecké výkony, úžasný dej, prekrásna prírodná scenéria Nového Zélandu..som očarená . 100% bezpodmienečne! ()

GOREGASM

Mírná nevýhoda Dvou Věží tkví v tom, že "někde" začínají a "někde" končí. Přesto i tento handicap zvládá Jacksonův tým bravurně a ať už jde o úvodní dechberoucí dotažení konfrontace s Balrogem (jaká škoda, že se Peter nakonec kvůli nákladům neodvážil tento ikonický souboj rozšířit i bojem pod vodou), nebo závěrečné nakouknutí do vyprahlého Mordoru, v obou případech je stoprocentní kontinuita zajištěna. Zvláště pokud jste majiteli rozšířených verzí. K filmu samotnému nelze dodat nic jiného než konstatování, že kvalitativně za Společenstvem rozhodně nezaostává. Práce s třemi dějovými liniemi je zvládnuta na jedničku, během čtyř hodin se neustále dějí důležité věci a vybroušený Jacksonův vizuál se po vzoru Gluma plíživými kroky více a více blíží potemnělé atmosféře, která naplno propukla až v závěrečném dílu. Je opravdu obdivuhodné s jakou pečlivostí je zpracován každý detail Středozemně, což tím více oceníte po shlédnutí brilantních bonusových materiálů na DVD. I díky tomu je druhá třetina putování po Středozemi tak blízká diváckému srdci, protože přes všechny ty masky, fantasy kulisy a digitální monstra na diváka dýchá opravdová láska k filmu, která dodává tomuto nadpřirozenému příběhu úplně jiný rozměr. Hodnocení Peterovy trilogie nelze provádět způsobem, ten herec zaválel, nebo ta scéna byla kulervoucí. Oněch detailů, které tvoří téměř dokonalý celek je totiž neurékom. 100% ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)