Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

lucinkapes odpad!

Nehorázná slátanina a fantasmagor. Všeobecně se mi tento žánr nelíbí. Fantasy literaturu dokáže napsat každý kdo má trošku fantazie a málo rozumu. Možná bych dal i jednu hvězdičku za efekty a kameru, ale vzhledem k tomu, že se této blbosti dělá tak nehorázná reklama, kterou si vůbec nezasouží dávám odpad! Jako pohádka na sobotní odpoledne možná dobré, ale jako celovečerní velkofilm katastrofa! ()

Phillo

Najslabší diel trilógie, ktorý ma neupútal takmer ničím a neprehľadnosť sa tu kopí scénu za scénou a z celého filmu som si toho zapamätal naozaj menej, než je zdravé. Táto trilógia (a najmä tento diel) ma dokáže upútať jedine trikovými scénami, čo je však na trojhodinový film dosť málo. A stále mi vŕta hlavou aká tenká hranica delí "najlepšiu fantasy všetkých čias" od blbého béčka. Nie, fantasy nie je vďačný žáner. 60% ()

Brejlil

Tento film nelze vytrhávat z kontextu celé trilogie. Jackson už věděl, že jednička zabrala a že tedy bude mít peníze na další dva díly. Nemusel nic ukončovat ani nějak zvlášť řešit. Roztříštěnost děje (jsou to dva paralelní příběhy) je dána předlohou, a nebylo lze možno jí obejít. Jackson a jeho tým z WETy dokázal, že umí natočit v podstatě cokoliv v kvalitě srovnatelné s ILM. Elijah Wood se popasoval s Frodem, podléhajícím postupně prstenu, velice dobře. Některé postavy se bohužel nikam nevyvíjejí (Aragorn např.) a ženské postavy jsou mdlé již v knižní předloze, přestože se tvůrci scénáře snažili dát jim trochu života a vlastní vůle. ()

Suchinnen

Bezpochyby nejslabší díl serie, nicméně stále si udržující velmi vysoký filmařský standard. Co mě na tomto díle zamrzelo, byly místy nesmyslně klišovité dialogy a pár zbytečných scén (Legolas skejtující na štítu apod.) které působily trochu trapně. Celkově se ale i tomuto dílu podařilo udržet všechny zásadní dějové linie v uchvacujícím duchu... ()

Kratoc

Druhý díl je nejslabší z celé série. Je to taková spojka mezi začátkem putování a vyvrcholením v třetím dílu. Přestože říkám nejslabší, tak pouze v přímé konfrontaci s prvním a třetím dílem. Stále se jedná o úžasný zážitek, který sice nedosahuje kvalit knižní předlohy, ale několik scén je prostě super! Glum, Glum, Glum ;) ()

M1k9

Snad to příliš nezjednodušším, když řeknu, že druhý díl plynule navazuje na ten první. Ano, už se zde musí řešit více věcí a děj je proto rozkouskovaný, ale to padá na vrub někomu jinému. Atmosféra stále drží jako nedobytná pevnost. 9/10 ()

cupito

Tento díl mě upoutal a nepustil až do konce. Dokonce vůbec nevadilo, že jsem se zmýlila, a považovala jej do určité chvilky za díl první. ()

Kerbello

Dvě věže mám radši než Společenstvo. Mám rád velkolepé bitvy a zamiloval jsem si vzhled Vrrků. U druhého dílu mi také přijde, že děj mnohem rychleji plyne a není pouze o záběrech přírody. Všechny tři filmy jsem viděl v prodloužené verzi a nebyl špatný ani jeden. Přesto mi Dvě věže přijdou lepší než jednička a trojka. Už jen proto že jedničku beru jako rozjezd a trojku jako "dojezd". Druhý díl je prostě podle mně nejdůležitější a skvělému zpracování nahrává i úžasný schizofrení výkon Andyho Serkise, který bych (pokud by to šlo) ohodnotil ještě další hvězdičkou navíc. ()

IsaacNewton

Přesto že je tento film z celé trilogie nejvíce kritizován, mně se zdál srovnatelný s ostatními dvěma díly, a i kdyby opravdu byl nejslabší, tak je to zároveň jeden z nejlepších filmů vůbec! Atmosféra filmu je opravdu neuvěřitelná stejně jako perfektní hudba Howarda Shorea, to on dokázal dát Rohanu, zemi Pánů koní takovou atmosféru a místa natáčení na Novém Zélandě (pokud Středozemě opravdu existuje, vypadá právě takhle!). Se všemi herci jsem maximálně spokojená a triky ve filmu (enti, skřeti, Glum a mnoho dalších) jsou úchvatné. Ve filmu sice jsou některé odchylky od knižní předlohy, ale ta hlavní myšlenka a děj zůstaly (a to říká naprostý fanoušek Tolkiena- já :-)) Režisér Jackson odvedl výbornou práci, a kdyby bylo možné dát nějakému filmu 6 hvězd, byla by to právě trilogie Pán prstenů. Ano, právě u těchto příběhů mě nejvíce mrazí, nejvíce se musím usmát milým statečným postavám, nejvíce si v duchu jak malá říkám: "no tak, dokážeš to, hoď tam ten prsten" nebo "ne nechoď tam, sežere tě pavouk!" A to už jsem trilogii PP viděla asi 100X, pokaždé však sdílím s postavami příběhy, radosti i strasti. A těch nezapomenutelných scén, Poslední pochod Entů, Král Theodén vyjíždící do boje, za Smrtí a za Slávou, za Rohan!, příjezd Eomérův, bitva o Helmův žleb, poslední naději Rohirů... Ještě pár slov na závěr... Toto je příběh, který v člověku zůstal, i když byl ještě malý a nechápal proč... ()

waits

Logicky rozstříštěnější než Společenstvo prstenu, ale i tak cela stavba Jacksonovi drží obdivuhodně pohromadě. Opět mimořádné, s dechberoucí bitvou a a sugestivním monolegem Sama na konci... FRODO: "I can't do this, Sam." SAM: (getting to his feet) " I know. It's all wrong." (he leans against a wall looking out at Osgiliath) "By rights, we shouldn't even be here. But we are. It's like in the great stories, Mr. Frodo. The ones that really mattered." (he watches a Nazgul fly away)" Full of darkness and danger they were. And sometimes you didn't want to know the end.....because how could the end be happy? How could the world go back to the way it was...... when so much bad had happened" Frodo sits panting, tears in his eyes. In Helms Deep the Uurk-hai are running away. Theoden raises his sword in joy. THEODEN: "Victory! We have victory!" SAM VOICEOVER: "But in the end, it's only a passing thing...... this shadow. Even darkness must pass. A new day will come. And when the sun shines, it will shine out the clearer. Those were the stories that stayed with you......that meant something. Even if you were too small to understand why. But I think, Mr. Frodo, I do understand. I know now." Gandalf kills another Uruk-hai and smiles. Aragorn pauses and smiles. The flood water continues to flow into the Isengard dungeons and Merry and Pippin look relieved. Saruman backs back into his tower SAM: "Folk in those stories......had lots of chances of turning back, only they didn't. They kept going......because they were holding on to something." FRODO:" What are we holding on to, Sam?" Sam turns to look at Frodo. Gollum looks on sadly. Sam lifts Frodo to his feet SAM: "That there's some good in this world, Mr. Frodo. And it's worth fighting for." ()

Hepy13

Jackson udělal jednu geniální věc. Už od začátku totiž věděl jak na to půjde, a rozdělil příběh do tří filmů. Velký rozdíl o proti tomu co dělají jiní režiséři - Že natočí první díl, a pokud je úspěšný točí pokračování, které v drtivé většině zaostává. I přes trochu nižší hodnocení mám dvě věže ještě raději než společenstvo, lépe řečeno viděl jsem je nejvíckrát. Tažke k nim mám trošku osobnější vztah. Největší třešničkou Dvou věží, je bezesporu závěrečná bitva u Helmova Žlebu, naprosto dechberoucí. Tenhle film je můj MILÁŠEK! ()

Blue.Shark

Mistrovská práce stejně jako u Společenstva Prstenu. Z nějakého důvodu o maličký kousíček horší, než Společenstvo...pravděpodobně kvůli skákání mezi dějovými liniemi. Ale to bohatě vynahrazuje první megaepicky kulervoucí bitva, kterou jsem v životě viděl. Bitvu u Helmova Žlebu budu mít před očima už navždy. Další slova už jsou zbytečná. ()

andio

Dvojka je skvělý díl, který jsem po dlouhou dobu považoval za nejhorší ze série, ale po nedávném shlédnutí prodloužené verze s asi hodinou záběrů navíc mám pocit, že jsem dvojku zbytečně zanedbával. Akorát měla vycházet už původně prodloužená, protože scény s Aragornem a Eowen, nebo třeba i Boromirem a Faramirem, které v původním filmu nebyly, tomu dodaly šmrnc a vtip a vážně jsem se těšil na další kus, který v původním filmu nebyl. Vždycky jsem zbožňoval příběhy Středozemě a nebyl bych to já, kdybych nějakému LOTRovi nedal plný počet. 10/10 ()

Flopik

Už som si zvykol že k filmom píšem komentár oneskorene tak ho kľudne napíšem aj sem. Kto by už dnes nepoznal LOTR.Jednoznačne najlepšia trilógia.Dve veže sú pre mňa lepšie než 1. Nie o veľa ale sú.Posledná bitka je fakt super.Mám rád filmy kde slabší vyhrajú . V tomto prípade menej početný :D . 5* a 100% je určite jasných. ()

Lilloos

A dokonalost pokračuje! Výpravnost dotažená na maximum stejně jako na tu dobu mimořádné efekty, ikdyž na Glumovi je v některých záběrech počítačová úprava dost poznat, ale to už bych rýpala moc. Často kritizovaná roztříštěnost příběhu mi vůbec nevadila, nemám problém se sledováním více dějových linií. Závěrečná trojnásobná bitva mě ale zklamala. Ne v tom smyslu, že by snad nebyla dostatečně velkolepá nebo akční, jen prostě trvala moc dlouho na to, že její výsledek byl od počátku jasný. ()

Maryinka

"Já vím. Všechno je špatně. Ani bychom tu neměli být. Ale jsme tady. Je to jako ve velkých příbězích pane Frodo. V těch důležitých. Byly plné tmy a nebezpečí. Člověk někdy nechtěl znát konec, protože nemohl být šťastný. Jak by mohl svět zůstat, jaký býval, když se stalo tolik zla? Ale nakonec stín pomine. I stín musí skončit. Přijde nový den. A až vysvitne slunce, bude svítit tím jasněji. To byly příběhy, které v člověku zůstaly, které něco znamenaly. V tomhle světě ještě je dobro, pane Frodo. Stojí za to o něj bojovat." ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)