Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

tyna97

Dvojka je taky skvělá. Glum není zrovna moje oblíbená postava, ale ikdyž se většina filmu točí právě kolem něj, dá se překousnout. Já bych s ním asi nešla, Sam dělal dobře. A co se týče té Samovy řeči, byla to jedna z nejlepších řečí, co jsem kdy slyšela. Měla něco do sebe. ()

111tom111

některý věci se mi líbili že to popsat nejde a některý mě ve filmu zase spíš otravovaly ale 5 musim dát ..už za ty stromečky :D ()

frolish

Atmosfera a silna spatost s postavami zoslabli (zrejme hlavne rozstriestenim deja) a cele mi to prislo take menej uprimne a osudove. Pomalsie tempo a mensia gradacia prveho dielu, voci ktorym som mal vycitky, mi nakoniec sadli viac. ()

sebo9629

Ďaleko viacej preferujem rozšírenú verziu trilógie a tú aj považujem za najlepšiu trilógiu vôbec. A predovšetkým Dvom vežiam pomohla rozšírená verzia, pretože tá sa tak stala mojou najobľúbenejšou časťou trilógie... Hodnotenie: Theatrical cut: 9.1/10 Extended cut: 9.6/10 ()

sirien

U druhého dílu už Jacksonovi lehce ujíždí ruka a je to malinko znát. Pravda, že i předlohou je druhý díl nejslabší - prostředek příběhu prostě nemá epické finále, nicméně nemůžu se zbavit dojmu, že z toho šlo dostat víc. Mimochodem, fakt mě iritovala americká potřeba nutné přítomnosti vtipného negra, v tomto případě tedy trpaslíka. Myslím, že trochu větší odklony od knížky by tomu místy prospěly - opět, co je cool v knížce není nutně cool na plátně a některé pasáže (jako třeba osvobození krále Rohanu) mi přišly, že moc nevyzněly. Každopádně to neznamená, že by byl film špatný - naopak jde pořád o naprosto epickou podívanou. Sice jen 4*, ale velmi silné (nejspíš někde u 90%) ()

rexino

Fantasy dojem z prvej časti už nie je tak intenzívny. Ako dlho som sa nútil pozrieť túto časť, tak dlho trvala prvá polovica tohoto filmu. Uvažoval by som vôbec o hodnotení 3 hviezdami(ak vôbec), lebo čas do konca som naozaj kontroloval takmer každú minútu. Dejová línia s Frodom a Samom bola jednoducho nezáživná. Čo ale tento film zachránilo bol príbeh v druhej polovici s absolútne epickou bitkou. ()

molcan2 odpad!

Keď som sledoval Spoločenstvo prsteňa, neuvedomil som si, do akej miery sa celá modifikácia "muži sú slabí" vymkne spod kontroly. Faramir je poslednou smutnou obeťou tejto celkovej zmeny pôvodného príbehu. Aj Enti mohli byť lepšie spracovaní. V tejto línii kritiky by som mohol pokračovať, ale načo sa namáhať. Ak ste nečítali knihy (sakra, aj keď ste ich čítali...) a veríte, že Pán prsteňov je typický povrchný príbeh bez štipky subtílnosti Dobro vs. Zlo a že výsledkom je to, že niektorí zakrpatení ľudia potrebujú hodiť prsteň do sopky, a to vás baví, potom sa vám tento film môže páčiť. Ak hľadáte niečo viac transcendentné, budete sklamaní. Scenáristi, neviem ktorí, odviedli slabú prácu pri prevode Tolkiena na filmové plátno (a nie, zachytiť Tolkienovho ducha je vo filme ťažké, ale nie nemožné, takže nevyhadzujte túto slamu) a v rozpore s tým, čo uviedol Peter Jackson na špeciálnej edícii DVD FoTR, sa nedržali čo najbližšie k pôvodnému príbehu a HODILI do toho svoje. Prečo o tom nehovoria otvorenejšie? No dobre. ()

Bozvav

Já si nemůžu pomoci, mně se to nelíbí, ale asi nejsem objektivní, neb Tolkiena fakt nesnáším. Taková fiktivní historie neexistující země, bohužel s výraznou absencí dialogů, humoru a smyslu. ()

Trilobitter

Dřív jsem Dvě věže neměl moc rád. Přece jenom, role mezičlánků je vždycky nevděčná. Teď jsem po letech viděl extended version, a celý ty tři a půl hodiny jsem byl naprosto pohlcen. Theodenův "glorious charge" v závěru bitvy o Helmův žleb je imho jedna z nejsilnějších bitevních scén vůbec. ()

HokejovySvaz

11/10. Nejlepší z celé trilogie. A nejlepší filmová trilogie vůbec. Miluju Fantasy a za mě nejlepší filmy všech dob a i knihy jsou právě Pán Prstenů. Ve filmu miluju všechno co na filmu milovat jde: Příběh, Herci, Postavy, Vynikající Soundtrack, Kamera, zkrátka tenhle film udělal všechno správně i předlohy se držel nejvěrněji jak dokázal. A za to má Peter Jackson můj nehynoucí Respekt!!! Tohle všechno vlastně platí i o předchozím a následujícím dílu, akorát tenhle mám ze všech nejradši. ()

Aurus

Doufal jsem že dvojka bude lepší než jednička která mi přišla strašně nudná a pomalá ( proto sem ji dal 3/10.) Pán prstenů: Dvě věže je mnohem lepší než první díl a to z mnoha důvodů. Příběh je zajímavější a lepší, postavy jsou sympatičtí, hudba je ještě lepší a hezčí, kamera filmu je fakt výborná a lokace jsou zajímavější, lepší a hezčí. No Pán prstenů: Dvě věže za mě hodně překvapil a doufám že 3 díl bude minimálně tak dobrý jako Dvě věže. Za mě 9/10. ()

peetrejr

Nuž nuž nuž, Pán prsteňov a dve vežičky ma na jednu stranu prekvapil, na druhú zas sklamal. Idem pekne od začiatku. Začiatok filmu je ako vždy veľmi, ale že veľmi pomalý. Ja rozumiem, že fantasy, je zrejme 3 hodiny a elfovia. Ale ja sa celý film snažím nezaspať, aby som to dopozeral, pretože proste sa musím premôcť. Lenže keď si stopnem film, zazriem, že TAM EŠTE OSTÁVA HODINA 58, tak je to veľmi potešujúca správa. Mimochodom som sa konečne naučil meno "bieleho Gandalfa" - je to Sauron, teda nie, Saruman? No je to v zásade velice jedno, pretože náš milý šedý kamarát, si povedal, že sa osvieti a rasisticky sa premení na Gandalfa bieleho. Neviem ako, prečo za čo, ale je to proste tak. Preskočím už ku poslednej bitke pre nejakom žľabe, ktorá bola, veľmi svojská. 100 - tisícová armáda škratov či čo to je, by mala rozbiť pár vojačikov a ostrouchých ako nič. Lenže nie! Legolas vyskočí na štít a lukom zostrielava zlých a všetkých trafí do hlavy. Všetci bojujú udatne a prekvapene zvíťazia. Kto by to len čakal? Zastavím sa pre Butcherovi, lebo kámo, jeho nepriehľadneš! Na druhej strane sa nám tu odohráva adventure Frodo, Sam a Seagúl (glum). Dozvedáme sa o Seagúlovej schizofrénii, možno založí Fight club, kto vie? Celkovo to nie je totálna katastrofa, ale chýba tomu niečo, čo bolo v Spoločenstve prsteňov. Neviem, čo, ale niečo to bude. Takže dve veže na mňa nezapôsobili AŽ tak, ako spoločenstvo. ()

Puol

Nádhera. Po zhliadnutí extented edition, by som ešte zdvihol hodnotenie, len už nie je kam. Tak komlexné dielo aké vytvoril Peter Jackson nemá, u mňa, v kinematografii obdobi. Kedže nepíšem komentár ku celej trilógií tak, Dve veže sú u mňa o kúsoček lepšie ako Spoločenstvo, veľkolepá príprava na veľkolepé finále. ()

Tequila

Z mého pohledu slabší než Společenstvo po scénáristické stránce. Nové postavy jsou sice dobře psychologicky prokreslené (Theóden, geniální Glum), ale ty původní neprodělají téměř žádný vývoj a mnohdy mají zoufale málo prostoru (Saruman). Místo naopak zabírají zbytečné odbočky typu zdánlivě mrtvého Aragorna. Bitva u Hlemova žlebu je zpočátku úchvatná, ale ukončená zbrkle a nepřesvědčivě, bez většího napětí. Považuji to za krok zpět oproti dramatickému a hluboce emocionálnímu závěru jedničky, jejíž "mytickou sílu" zde trochu postrádám. Přesto se stále jedná o strhující velkofilm par excellance, který zasluhuje nejvyšší hodnocení a bude důstojnou součástí trilogie, která se zapíše do dějin. Mnohé si slibuji od prodloužené verze. ()

Johnny

Dôstojné pokračovanie. Nie som ortodoxný fanúšik Tolkiena, preto mi zmeny oproti knihe až tak žily netrhali. A čerešničkou na torte je fantastický Glum. ()

mls

Nič nemám proti tejto časti ako celku, podľa môjho názoru nijako výrazne nezaostáva za prvou časťou. Two Towers bola smutnejšia, chraktery sa prehĺbili, tak ako sa zrýchľuje dej, tak sa aj posolostvo celej trilógie začína zvýraznovať. Fantázia ľudí však asi nikdy nefuguje rovnako, zvlášť Tolkienov svet je veľmi pružný a v jednotke som mal asi len šťastie, že sa všetky moje predstavy v podstate zhodovali s obrazom, ktorý bežal pred mnou. Po zhliadnutí TTT musím skonštatovať, že nie všetko bolo rovnaké ako moje "zidealizované" predstavy. Tak napríklad rejav Gluma a Entov som si predstavoval trochu inak a nebudem zakrývať, že mi to trochu vadilo. A to je tak asi všetko, čo sa dá z mojej strany tomuto inak vyšperkovanému filmu vytknúť. ()

Marsello

Síce na chvoste celej trilógie, ale aj tak fantastický snímok. Vizuálne efekty využité v trilógii ešte dlho neprekoná nič. ()

solid

Takhle by měly vypadat všechny přehrazující díly filmových trilogií. Podpora hlavní dějové linie, nové zápletky, prostě všechno na správném místě. No a hlavně je to Pán prstenů. ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)