Mezi samotářským primatologem Davisem Okoyem (Dwayne Johnson) a výjimečně inteligentním gorilím samcem Georgem, o kterého se Davis stará od jeho narození, vzniklo velmi pevné pouto. Nezdařený nebezpečný genetický experiment však změní toho mírného lidoopa v obrovské zuřící monstrum. A jako by to nestačilo, brzy se zjistí, že podobně jsou zmutována i další zvířata. Když se tito uměle vytvoření alfa predátoři nekontrolovatelně řítí Severní Amerikou a ničí vše, co jim přijde do cesty, Okoye začne ve spolupráci se zdiskreditovaným genetickým inženýrem vyvíjet protilátku a probíjí se nevyzpytatelným bojištěm, nejen aby zastavil hrozící celosvětovou katastrofu, ale také aby zachránil strašlivého netvora, který býval jeho přítelem. (Vertical Entertainment)

Maximilianus

Mne pripadá, ako keby Dwayne Johnson bol vo všetkých filmoch tá istá osoba, len v iných obdobiach jeho života. Raz je bývalý vojak, ktorý sa stará o opicu, potom policajt, ktorý naháňa gang zlodejov áut (pričom sa potom do neho pridá), alebo je dokonalý dobrodruh v akčnej videohre odohrávajúcej sa v ďžungli, či vedúci ochranky v najvyššej budove sveta, kde žije jeho rodina a ktorú napadnú teroristi, a tak ďalej. Človek už vie, koho bude Dwayne hrať v danom filme, že sa budú vychvalovať jeho svaly, že podá nadľudské atletické výkony a v jednom momentne možno raz aj jedným lusknutím prsta vymaže polovicu vesmíru. To všetko je fajn a keď si idete pozrieť film s „The Rockom“, očakávate to. Hodnotiť teda budem ostatné veci. Efekty fajn, príšery len tri, z toho jeden bol kľadas, síce boli nakoniec celkom dlho na scéne, nejako mi stále pripadá, že neboli vôbec využité. Dlho sa aj schyľovalo k nejakému stretu, no mne to čakanie aj napriek tomu neprišlo nejaké nudné, pretože tam bol Dwayne. On je taký svalnatý pohoďák, takže s ním je vždy zábava. Inak film priemer, ničím neprekvapil ani neohúril. 6,3/10. ()

Likan7

Je to složitý. Na jednu stranu poctivý a fajn triky, pořádný běsnění monster v poslední půl hodině, i oblíbený herec. Všechno je na svým místě, jenže se nemůžu zbavit dojmu, že to prostě nemá srdce. Postrádám tu jakoukoliv emoci, cokoliv, co by mě odtrhlo od generickýho bourání Chicaga (který ale vypadá skvěle). První hodina neříkám, že je špatná, ale přece jen m moc nezajímá Rock, který má rád opici. Je to fajn na jeden dva vtípky, ale hodina fakt ne. Pak se to naštěstí rozjede, zvířata vyrostou a začne to být jak hlasitý, tak hlavně vtipný (nesmrtelný krokodýl a Rockovo fu*k pokaždý, když si už myslí, že chcípnul, nebo naprosto perfektní osud záporačky). Je to fajn, nemá to potenciál být něčím víc než jen oddechovkou a ve finále to vlastně ani nevadí, ničím víc to být ani nemělo. ()

LordMysti

Za Rocka a za perfektní neodfláklé počítačové efekty hvězda navíc, čili tři. Jinak průměrný dobrodružný, místy až nudný... ()

Acrobat odpad!

Pozrieme si opičku ? A ani tá zo zubami, revom a mlátením hlava-nehlava nespraví s filmu dospelý dojem. Všetko tu už bolo, nové, recyklované, opotrebované, skopírované. Opäť je nevyhnutnosť zasadiť boje s monštrami do metropoly. Aby sa dala vďaka imaxom, efektom, veľkosti. Toto neviem kto začal akademicky presne, ale ja by som ukázal na Baya a jeho Transformerov. Peyton je beťár, ktorý v Andrease podal dobrý rozumej štandardne príjemný výkon. Prírode, hoci rozzúrenej, človek aj verí. Aj je tam spojenie a osudovosť. Ale keď prídu na rad ZOO, ktorá sa zväčšuje od vesmíru, rezignujem na osudovosť, kašlem na scenár a už len paľba sem, paľba tam, efekt zbúrania sem, Rock tam. Hlásky rádoby vtipné, nesmejem sa, nejako sa už potom satiricky smejem atď. Ani A10 nespraví nič tej potvore. Veď tým ľuďom už ani nefandíš. Geroge aj Brad si predovšetkým robia z nás srandu. Vedia, že musí prísť v lete, kde všetci od slnka polonahých tiel a tesných tričiek sú tak mierne vzrušený a otupený v mysli. Mraziť z toho však nebude a film je teda len hlučný, jednorozmerný, bez nápadov a osudovosti. V pokračovaní chcem Komára, Hus a Dikobraza. (videné 3.7., BDrip) ()

vikino1

Jako fanoušek všech Godzill a King KONGů a jiných přerostlezmutovaných zvířat můžu s klidným svědomím říct, že se mi to líbilo (i když těch kolapsů je tam opravdu dost - viz ultrarychlé potlačení agrese u gorily atd). Snad mě ani MEG nezklame. ()

Trixinka

Bylo tam pár minel co se logiky týče (gorila tak malá oproti krokoušovi a vlkovi?), ale jinak jsem se bavila. Příjemné překvapení, které jsem od filmu se D. Johnsonem ani nečekala. Jen škoda, že ve filmu delší dobu nevystupovala úvodní skupinka z lesa. Film je dobrý k pobavení a vypnutí mozku, nic víc od něj nečekejte. ()

Ceberus

Variace na Kong: Ostrov lebek, jenže s větší dávkou humoru a - jak říkají sportovci - s "rozdílovým hráčem" ve formě mého oblíbeného Dwayna Johnsona. Vůbec to není žádný objevný film, jede se přesně podle starých šablon, ani záporáci za nic nestojí, ale pokud jste naladěni na správnou notu a neočekáváte od filmu nic jiného než důkladný vizuální výplach mozku, pak budete spokojeni. A chcete-li volně pokračovat ve vizuálním výplachu s The Rockem, můžete v klidu přejít na San Andreas. ()

alienemo

Zábavne béčko plné klišé. Rock stále tiahne a je to vidno. Efekty a CGI zvierat sú v pohode. Možno nie najlepšie ale ani najhoršie či urážajúce. Taký klasický výplach pri ktorom sa človek skvelo baví (a snaží sa nerozmýšľať nad kravinami, čo mu scenáristi tlačia do hlavy) a hlavne to rýchlo ubehne. ()

E lan

Ale ano, pěkně se nám tady pořádně velký potvory servaly, jen ci je pravda. K tomu asistuje tradičně sympatický svalovec a vydařené triky. Když přidáme (taky tradičně) jednoduchý scénář máme dobrou zábavu na celých 90 minut. ()

Klajondr

Sice mi to do života nic nedalo, ale jako taková typická hollywoodská oddechovka to rozhodně stačilo. Johnson opět zachraňuje situaci svými famózními bicáky a svým ...ehm, ne příliš velkým mozkem. Ale koho to zajímá. Klišé neklišé, je to jízda od začátku do konce, a to na tento typ filmu bohatě stačí. ()

gemi

A mně se to líbilo moc! Vypnout mozek a nechat se bavit úžasnými audiovizuálními (d)efekty. Proč ne?! Kdo se chce nudit, ať si místo tohoto pustí něco od Larse von Triera. ()

rublik05

Snímek by se v podstatě dal shrnout jako taková Godzilla z Wishe. Vysoký rozpočet se nejvíce projevil na tricích a digitálních efektech, díky čemuž velké obludy vypadají fakt solidně, žádné velké destrukce se mimo povedeného závěrečného souboje bohužel nedočkáme. Johnson předvádí svůj standardní výkon, jeho postava nijak zvlášť nenadchne, což ale platí i o ostatních hercích. Humor je strašně mdlý, zápletka tuctová až to bolí. Celkově film působí strašně sterilně a nezáživně, kdybych ho neviděl, asi bych o nic zásadního nepřišel. Potvůrky jsou pěkné, jinak ale není o co stát. 4/10. ()

Nix

Vizuálně skvělé, zbytek filmu je typická vata s Rockem. Ale koukat se na to dá, není to tak hrozný, má mnohem horší. Za mne průměr. ()

Clark_Kent

GEORGE MOJE SRDCE OPĚT ZAŽEHL💚🦍💘 Režisér Brad Peyton a Dwayne Johnson potřetí. Rampage nastavuje silnou atmosféru a příběh šlape hodně intenzivně, protože jsem to cejtil už od výtahu. No třeba když vidíte obřího vlka Ralpha a jeho kámoše George jak uhání do středu centra v Chicagu. Přiznám, že Ničitelé /Rampage/ je béčko ale rozhodně se za to nestydí a nastavuje si hodně velkou laťku. Dwayne Johnson /Davis Okoye/ jako vždy sympatickej velkej kabrňák, teda když ho nebudu srovnávat s Georgem samozřejmě💪. Jeffrey Dean Morgan /Harvey Russell/trochu slizkej had, jinak ovšem hodně stabilní výkon. Co se týče švédské herečky a modelky Malin Åkerman /Claire Wyden/ ta se zhostila role záporačky celkem za dobře. Nemůžu zapomenout ani na Joea Manganiella/Burke/, ten se předvádí na plátně sice krátce ale i tak se vám zaryje do mysli celkem slušně. Tohle všechno je vlastně jěště tak málo, to teprve když uslyšíte a uvidíme toho fantastického albínského goriláka George.🆒 Od doby kdy v kinech bežela poslední Planeta opic jsem tak úžasné efekty nezažil, to jen s porovnání s Ceasarem. Studio Weta odvedlo hodně slušnou prácičku s technologií MoCap, kdy se proces nahrávání pohybu skutečného objektu, převádí na digitální model - George.🎬 Když to schrnu celkově, ochrana zvířat je poměrně moderním trendem.🆓 Proto tento akčnější snímek vřele doporučuji všem milovníkům zvířat a pak hlavně těm co se zajímají o ohrožené primáty.💚🦍 Pokud máte zrovna chuť a taky jste v dobrém rozpoložení na nějaký pořádný oddech, kterýmu nechybí slušná akce, emoce a perfektní dialogy. Tak se přestaňte flákat na kavalci, vemte nohy na ramena a upalujte do kina.👌 ()

naprstecek

Opravdu divný film,snad napíšu i ,že se mi to nelíbilo. Začátek ve vesmíru,pak jakási pára zmutuje zvířata. Ty začnou zabíjet ,nejdřív další druhy a pak sebe mezi sebou. Godzilla ,King-Kong a jakýsi vlkodlak. Líbí se mi filmy s Dwaynem Johnsonem ,ale tohle je fakt blbina. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

The Division míří do kin

The Division míří do kin

20.04.2018

Zatímco se stále debatuje o tom, jak moc se povedl Tomb Raider a jak moc Rampage Ničitelé, Hollywood nepřestává chystat další herní adaptace. Tou nejnovější je The Division, filmová verze dva roky… (více)

John Cena jako Duke Nukem?

John Cena jako Duke Nukem?

23.01.2018

Warcraft ani Assassin's Creed se k pokračování neprobily, takže stále čekáme na videoherní adaptaci, která tomuhle subžánru vybojuje ostruhy. Bude jí březnový Tomb Raider? Anebo dubnový akčňák… (více)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle