Příběh služebnice - Série 2

(série)
USA, 2018, 11 h 49 min (Minutáž: 48–60 min)

Tvůrci:

Bruce Miller

Předloha:

Margaret Atwood (kniha)

Hudba:

Adam Taylor

Elisabeth Moss, Alexis Bledel, Madeline Brewer, Amanda Brugel, Ann Dowd, Clea DuVall, Joseph Fiennes, Jonathan Malen, Max Minghella, Yvonne Strahovski (více)

Epizody(13)

Dramatický seriál ověnčený cenou Emmy se vrací se svou druhou řadou, která se točí kolem Offredina těhotenství a jejího neutuchajícího boje za vysvobození svého dítěte z dystopických hrůz Gileádu. "Gileád je ve vás," to je oblíbené rčení tety Lydie. Ve druhé řadě budou Offred a ostatní postavy bojovat proti této temné pravdě, nebo jí naopak podléhat. (HBO Europe)

Baru.Class

druhá série je určitě fajn, ale první nepřekonala...mě osobně už i hlavní postava June chvilkama trošku rozčilovala, jak "čumí" :) ale pořád je to určitě jeden z nej tv show, jaký jsem zatím viděla...jen ten konec.... ()

trx2010

Druhá série mi přijde plná vaty a zbytečně natahovaná. Zavěr byl trochu absurdní, ale je jasné že máme zaděláno na třetí sérii. Tu já už vynechám. ()

Tucinka

bohužel slabší než první série, sice jsem furt byla zvědavá a nedalo mi to ukončit sledování, ale děkovala jsem, že na ovladači mám možnost rychlého přetáčení, chvílemi to bylo jak romantická telenovela a ztrácelo ty grády dramatu a napětí, některé situace byly až k neuvěření, že by se v Gileádu mohly dít a to ještě za aktivní účasti velitelů, i přesto všechno se pustím do další série, ale už od toho moc nečekám tak doufám, že budu mile překvapena, Elisabeth Moss se mi v té roli moc líbí ()

dauby

Druhá série je mnohem horší než ta první, třetí mě už fakt neláká. Příliš rozvláčné, ze 13 dílů by se klidně daly udělat tak dva. ()

lisak81

Zatímco z první série jsem byl nadšený, byla pro mě druhá série velkým zklamáním. V první sérii byl vylíčený zajímavý svět Gileádu, bylo tam hodně děje, který měl navíc velmi slušnou dynamiku. Druhá série si bohužel ulítává na flashbacích, close-upech a jiném zbytečném natahování děje a navíc je zde celá řada nelogičností (vztah Offred a Sereny, která je na ni chvíli hodná, chvíli zlá bez nějakého většího smyslu; a pak především divný konec). Hodně mě v této sérii štvala snaha podat co nejohavnější obraz patriarchálního systému (což sice ke Gileádu sedí, ale velmi často mi to připadalo samoúčelné) a prodat co nejvíce z feminismu. Další věcí bylo černobílé vylíčení homosexuálně orientovaných lidí, kteří v tomto seriálu hrají pouze pozitivní role, což částečně platí i o ženách (u mužů najdeme jen několik čestných výjimek). ()

And09

Druhá série o něco slabší než první, a to hlavně proto, že se děj neskutečně táhne a zas tolik zvratů se nestane. Podle mě zbytečně dlouhé záběry na jedno místo (nejčastěji obličej nějaké z postav), ačkoli se mi jistým způsobem líbí, že si divák domýšlí, co se asi uvnitř postavy děje a jak by každý asi reagoval jinak. Vadila mi ale spousta nelogičnosti v ději. Pořád jsem si říkala, jakou spojitost mají ty retrospektivy, do toho míchání minulosti i dalších postav, a velkou návaznost jsem v tom nenašla (za mě bezpředmětné scény z minulosti). (TROCHU SPOILERU!) Nějaké momenty byly ale hodně silné, jako když se June schovávala v domě, to jsem skoro nedýchala. Opět ale pohled na celý porod June (mimochodem až moc explicitní) mě tedy skutečně nebral. Poslední díl jedno velké zklamání - spousta nelogičnosti! To, co udělají Sereně, mi nedávalo logiku, ale to bych ještě přešla, protože celkově jejich smýšlení nedává logiku, ale aby najednou jenom tak nechala odejít "své" dítě, aby June natáhla veliteli a on to v klidu přešel, aby Emily nehrozil trest po tom, co udělala, a naopak ji vysvobodili a aby se June najednou rozhodla neutéct? Pro všechny postavy velmi nepravděpodobné jednání... ()