poster

13 Reasons Why - Season 3 (série)

Drama / Mysteriózní

USA, 2019, 12 h 22 min (Minutáž: 49–72 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • silentname
  ***

  "13 Reasons Why" sa vracia v tretej sérii na Netflix. A akosi som si ani nejako už nemyslel, že to bude na úrovni ako to bolo prvýkrát. Prvá séria ma zasiahla, druhá mi prišla zbytočná, ale nakoniec mi dala ďalšie zaujímavé a dobre spracované moentky. Tentokrát by som povedal, že tu máme absolútne zbytočnú sériu s pár dobrými momentkami. Nie všetko sa nepodarilo, no je to rapídny pokles kvality. V prvom rade si povedzme plusy. S výnimkou toho, že seriál sa stále snaží aspoň vizuálne a herecky držať svoju úroveň. Všetky scénky, ktoré sú s Tylerom sú podľa mňa najlepšie časti seriálu. S tým, čo sa mu udialo v poslednej sérii je tu podľa mňa najlepšou postavou a rozhodne si prejde veľkou cestou počas tých mesiacov, ktoré ubehli. Prekvapivo poviem, že Bryce je v tejto sérii vynikajúci. Po minulé série pôsobil len ako obyčajný tyran. A neveril som tomu, že z neho tvorcovia urobia skutočnú ľudskú bytosť s citmi, ktorý chce svoje chyby napraviť a ukázať, že vie byť lepším človekom. Najprv som tomu neveril, no čím viac sme toho videli, tým viac som mal pocit, že to myslel skutočne úprimne. A v záverečnom diele som skutočne veril všetkému čo povedal. Možno budem jediný, ktorý bude mať ten pocit, no uveril som im to. Jessica s Justinom majú pár dobrých momentiek a myslím si, že v predposlednej časti bude mať Jess skvelú momentku v telocvični, ktorú treba vidieť. Vôbec si myslím, že predposledný diel má asi najviac srdca. Alebo predposledné 3. Tam už začínajú kúsky do seba zapadať. Seriál podľa mňa zlyháva vo všetkom ostatnom. Clayov príbeh je tu veľmi mizerne spracovaný a hlavne je to predvídateľné ako to celé nakoniec dopadne. Tonyho príbeh je podľa mňa zapracovaný neskutočne nasilu. Ako keby sme len chceli adresovať problémy dnešnej Ameriky, než reálne priniesť niečo úprimné. Mnohé postay tú chýbajú a hoci niektorí mi nejako výrazne nechýbajú, tak by som povedal, že Sheri a Courtney si zaslúžili svoj priestor. Courtney tu je na pár momentiek, no nič veľké nečakajte. Záver mi príde veľmi americký a nebyť toho, že tu budeme mať peknú fotografickú výstavu, tak by som skutočne ostal nespokojný. A potom sa priznám, že absolútne mi nie je sympatická hlavná rozprávačka tejto série. Nová postava Ani. Prečo sa nemol Clay spojiť so Skye? Potrebovali sme pre neho novú frajerku. Tak ďakujem pekne. Túto otravnú a všemúdru holku si mohli tvorcovia skutočne odpustiť. Čo viac dodať? Budúci rok má byť posledná séria, tak dúfam, že bude prínosnejšia než táto a seriál odíde so cťou. Lebo tentokrát ma dosť sklamal. Hodnotenie: C(3.9.2019)

 • Toren
  ***

  6/10. Velké zklamání. Tam, kde se první dvě série nesnaží uměle vytvářet dramata, jde třetí série svou charakteristikou proti všemu, co doposud zastupovala. Herci se fakt snaží a na "školní drama" jde o precizně natočenou věc (ty přechody časových rovin fantastický) a stále to má silné momenty. Scénář však neví kudy kam a točí se nonstop v kruhu, přičemž k zemi tahá jak postavy, tak hlavní myšlenky, přirozenost, logiku a témata. Korunku tomu nasazuje nová postava Ani, která je tím nejhorším, co nám tvůrci během tří let představili. Škoda. Více: https://www.youtube.com/watch?v=t1_zOP1RjrU&t=3s(17.9.2019)

 • filmmovier
  ****

  Nejslabší série, tentokrát to na plný počet fakt není, ačkoliv zhruba od sedmého dílu mně to fakt chytlo naplno, jako za starých časů a bylo to super, ale ta první polovina řady se tentokrát fakt příšerně vlekla. Pozitivní je, že ačkoliv už na nás nečeká ta extrémní nálož deprese jako dřív, je to pořád velice solidní a realistické drama, které tentokrát obohatila přechytralá, neskutečně otravná černoška, která se do všeho motá a na všechno má geniální teorie. Líbí se mi ovšem, jak tvůrci naložili s postavou Bryce Walkera a že z něj dokázali udělat sympatického sympaťáka. Co se mi ovšem nelíbí, je zpracování. Vůbec jsem od sebe nerozeznal, co se odehrává teď a co je flashback a oříznutí obrazu a tmavé filtry tomu absolutně nepomohli, takže to velmi často bylo dosti matoucí. Navrch se přidalo zjištění, že do kavárny Monet's kromě postav seriálu vůbec nikdo nechodí. Nikdo si nevěří, všichni se obviňují, všichni obviňují Claye Jensena… a skutečně až s tím sedmým dílem to začalo být opravdu zábavné. Ten rozjezd byl tentokrát fakt pomalý a dlouhý. Ale ta druhá polovina za to fakt stála a kdyby se táhla ve stejném duchu, jako ta první, bylo by to fakt hodně, hodně špatné. Naštěstí finále bylo parádní a díkybohu, že další série už bude definitivně poslední. 75%.(7.9.2019)

 • Remivsremi
  ***

  Nečekal jsem, že pro mě bude tato série nejkontroverznější. Má zcela jiný tón než ty předešlé. Přestože se s některými postavami pracovalo promyšleně a až nečekaně (Bryce), jiné mi připomínaly karikaturu toho, co se zobrazovalo v předešlých řadách. Dvě zásadní věci mi kazily zážitek z této sezóny, kterou jsem si příliš neužil. Ta první je formát jednotlivých epizod. Přibližně u 11 z nich se jelo podle stejné šablony. Clay si rozhodně myslí, že je někdo vinný, vehementně po něm jde, s pomocí Ani, vše naznačuje tomu, že ta daná postava to opravdu udělala, aby se to na konci vyvrátilo. V další epizodě se jen vyměnila hlavní podezřelá osoba a jelo se na novo. Už po třech dílech jsem z toho byl rozčarovaný a unavený. Nic pořádně nedrželo pohromadě. První řada se vyznačovala úžasných propojením všech malých kousků skládačky. Každý krok měl důvod. Všech třináct epizod se vzájemně doplňovalo a vytvořilo perfektní finální dílo. Tady to nehrozí. Druhá věc, která mě štvala, je postava Ani. Je krásný příklad deus ex machina. Od momentu, kdy se představila, byla nezlomným hybatelem všech událostí. Vždy dokonalá, vševědoucí, neústupná. Blesk z čistého nebe. Nemůžu ani napsat, že by byla berličkou pro příběh, spíše berle jak kráva. On se totiž okolo ní v podstatě vybudoval veškerý děj. Takže tvůrci prostě vmetli divákovi do obličeje neznámou, nikdy předtím neviděnou postavu a ta vyřešila všechny zásadní věci. Všichni ostatní byli pouhými přihrávači. Třetí sezóna je jiná a zásadně, není však lepší, to ani zdaleka. Má až příliš zásadních chyb, které mi bránili v tom, abych si to všechno pořádně vychutnal. Season 3 - 60%(25.8.2019)

 • M.i.k.e
  *

  uf...po dlouhé době si nejsem vůbec jistý tím jak něco ohodnotit.Třetí řada je od prvních dvou dost odlišná a už dlouho jsem neměl z nějakého díla takhle rozporuplně pocity.Na jednu stranu jsem u třetí řady neměl dojem že by neměla vzniknout (tenhle pocit sem měl skoro u celé druhé řady),pořád má jisté kvality a celou dobu mě zajímalo co se vlastně stalo.Na stranu druhou tu ale taky dlouho nebylo dílo,které by mě tak intenzivně sr.lo celou dobu a v závěru tomu nasadilo korunu.Já chápu,že je to celé nejspíš dramaturgický záměr hnát všechno do extrému a ukázat jak moc může být (a mnohdy je) tahle doba zkurvená,ale co je moc je moc a úplně to nefunguje.Jednak proto,že z postav na kterých stála první (i druhá) řada udělal seriál víceméně přisluhovače lidové vypravěčky,vševědoucí a všudypřítomné Ani.A druhak proto,že ze sympatických postav dokázal udělat skupinu bezskrupolózních lhářů a magorů.Úplný konec už byl pro mě pak tak extrémně amorální,že mi z toho bylo skoro až fyzicky špatně.V rámci zpracování,herců,soundtracku atd by to bylo za poctivé čtyři (pořád je to lepší než druhá řada),ale celkově prostě nejsem schopen se jakkoliv ztotožnit s čímkoliv co se tam stalo.A už vůbec bych to nedokázal pustit svým dětem jako varování kam až věc mohou v extrémní situaci dojít...hodnocení tedy někde mezi 10% a 70% s tím,že momentálně ve mě převládají spíš negativní emoce...(29.8.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace