Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Knor

Nečekal jsem mnoho, tak asi proto jsem nebyl tak zklamanej. Dá se říct, že je to na úrovni X- Apocalypse. Já mám problém jenom s obsazením. Mě tahle mladá parta X-Menů nijak neoslovila, McAvoy a Fassbender jsou v pohodě, ale ten zbytek mě moc nebaví, na ty postavy se prostě nehodí. Akční složce se nedá vytknout asi nic, příběh nenadchne - neurazí. Slabý čtyři hvězdy ( 3,7 ) ()

MERKATtv

Tento film nie je zlý. Ale veľmi zaostáva za minulými dielmi. Sophie Turner nemám rád a preto mi veľmi vadila v hlavnej roli. Nebola tu žiadna scéna ktorú by som si pamätal po zhliadnutí (Quicksilver scéna). Veľmi mi vadí že tento film ukončuje celú sériu X-manov. Mohli to ukončiť oveľa lepšie. Najviac ma štve, že tam dali Quicksilvera a Dazzler len tak bokom. Keď som sa dozvedel, že vo filme bude Dazzler, tak som sa na to tešil. Veľmi ma to sklamalo. Ale film to vôbec nie je zlý. Len nevyzerá, že má ukončiť túto sériu. ()

oldy

Čekal jsem nějaky pruser jak třeba novy Hellboy,ale bavilo mě to :) Přiběh asi nema moc společneho se staryma X-Menama,ale mě to nejak nevadilo ()

King.D

Kdyby to byl pilot nového televizního seriálu, jakože by to kavalitou odpovídalo, šel bych s hodnocením nahoru, ale bohužel je to pokračování mnou dříve milované komiksové série. Už Apocalypse šel s kvalitou dolů, ale stále tam bylo hodně zábavných scén > Qucksilver, Wolverin atd. díky kterým jsem si film užil. Dark Phoenix jsem si neužíval a to samé se dělo i za kamerou, kde McAvoy a Fassbender hráli jako by záviděli Jennifer Lawrence, že to mohla zabalit už v půce filmu a Sophie Turner vypadala jakoby ji mezi scénámi znásilňoval Ramsey Bolton. Jen díky podařené akční scéně na konci a některým odkazům (MCU krade X meny) dávám 2/5. ()

Clark_Kent

Jediný co mě udrželo byl odhodlanej Fassbender. Mutanty serou na stříbrný plátno, celkem dlouho. Z mého pohledu je z toho cejtit vážně, jakási slabota nápadně připomínající letošní velké zklamání Captain Marvel. Těmhle mutantům už došla pára a možná se už ani z popela jen tak znovu nezrodí. ()

JohnZ87

Ne příliš důstojné zakončení bezmála dvacetileté X-mení ságy, kterému příliš nepomáhá nepřesvědčivý výkon Sophie Turner, nezajímavá zápletka se záhadnými mimozemšťany připomínajícími trochu Skrully (kteří ani nebyli pořádně ukázáni ve své přirozené podobě) a v neposlední řadě také překvapivě jednotvárný soundtrack Hanse Zimmera. Film naopak zachraňují James McAvoy, Michael Fassbender, Nicolas Hoult a také některé vydařené akční scény. Škoda trestuhodně nevyužitého Quicksilvera, který tentokrát nemá ve filmu příliš prostoru ani žádnou zapamatováníhodnou scénu. Naopak příležitost zazářit dostali Nightcrawler a Cyclops. 60% ()

Blutarg

Tohle mě přišlo, jako slabší kopie konkurenční série a dílu Captain Marvel. A nedává mi to hlavu ani patu, protože Raven... no to je jedno, nechci spoilovat. ()

Azrail

Není vůbec jednoduché tento snímek hodnotit. Na jednu stranu skvěle natočené akční scény, včetně výborného finálního střetu. Jak jejich choreografie, tak grafické zpracování (rozuměj CGI) se mi opravdu líbilo. Na stranu druhou tu ale máme dost rozháraný příběh, ve většině případů nanejvýš průměrné dialogy, pro mne velmi slabé emoční části a jednání mnohých postav jde často přímo proti jejich přirozenému charakteru. Dále zcela zbytečná linka s mimozemšťany, kdyby ve filmu nebyla, myslím, že bych si toho v podstatě nevšiml. Na filmu je hodně vidět, že není jak se patří ucelený a že už jeho natáčení provázely problémy. Ale přesto nejsem nijak výrazně zklamán, jen to prostě mohlo být po mnoha směrech na lepší úrovni. Potěšila mě finální šachová partie, to byl důstojný konec a v podstatě takové završení restartované ságy. ()

Bezda22

Tohle je omyl, kterej se neměl stát. Jak dobře měla série X-Men našlápnuto od začátku, tak čím víc vycházelo dílů a zamotával se děj, ve kterým se topili i samotní tvůrci, tak tím horší byla i kvalita. A tohle už je opravdu jen shnilá třešnička na okoralým dortu... 40% ()

Shitonit

Snažil jsem se, hodně jsem se snažil, ale nějak mne to opět minulo, jak Amorův šíp který se mi měl zabodnout do srdce, ale bohužel.. zabodnul se mi spíše do prdele. Barevně přeixmenová patlanice, postrádající původní puch nadpřirozených borců vyrážejících mi dech, v žádném případě mě to nedojalo k pocitu že toužím mít též schopnost zachránit svět, taškařice která místo uspokojení přinesla mi deprese a já ke konci řval..proč ! Za co ! tak todleto již mé oko fakt nesnese ! ()

incognito

Měl jsem po přečtení docela strach a nízké očekávání. A to bylo dobře. Za mě to rozhodně takový prů... není. Rozhodně lepší než Poslední vzdor. Není to tak dobré jako První třída nebo Budoucí minulost, ale srovnatelné s Apokalypsou. ()

TaNya_

Skoro nastejno s Apocalypse, prostě žádná sláva. Sophie Turner není dobrá herečka a už vůbec je mizerná Jean. Jak už jsem říkala minule, tohle mladý mutantí obsazení se mi vůbec nelíbí. Radši si pustím zlatou klasiku s Wolverinem nebo klidně i First Class, ale tohle je tak spíš kouknout, ověřit si, že to bylo zklamání a rychle zapomenout, Ani dobrá vlaková scéna to nezachrání. ()

Alois88

Mrzí mě, že jde tahle série od desíti k pěti. Posloupnost dílů je také zvláštní: postavy dříve záporné jsou teď kladné, ti co zemřeli jsou zase živí a umřou jinak apod. Předposlední díl Apokalypsa mě nezaujal už svým nápadem. Ale u Dark Phoenix je podle mě promrhaný potenciál. Nedá se tu mluvit o nastavované kaši, nápad se mi líbil, ale zpracování bylo takové nějaké odfláknuté. Scéna z vlaku super, ale to bylo tak všechno. I tak se mi to líbilo o trošku víc než Apokalypsa. A taky se mi potvrdilo podezření, že Sophie Turner je sice hezká, ale herecky je to dřevo. ()

wolverine

Čekal jsem průšvih, ale byl jsem mile překvapen. Poslední rozloučení jsem si užil. X-men mám radši než MCU, nejsou jako některé béčkové marvelovky. A tento film byl důstojné rozloučení s legendární sérií. Hudba od Hanse Zimmera byla nádherná. Tenhle film je komerční prohra, ale to mu neubírá na kvalitě. I Vykoupení z věznice Shawshank prodělalo, a přesto se jedná o můj nejoblibenější film vůbec. Zklamán jsem rozhodně nebyl. Doporučuji ke zhlédnutí. ()

DaweForeman

Další příběh ze světa X-Men nebo jak zmínila Raven "X-Women". Tentokrát se příběh zaměřuje na "doktorku" Jean Grey a její minulost. Jenže pokud mi neuniká nějaká afterstory, tak se tu autoři ubrali trochu alternativní realitou a jak už tomu bývá u změny historie, jeden kamínek spustí lavinu. Po příběhové stránce je to ale takové spíše, že se vám vypráví nějaké události pro dokroslení souvislostí než samostně stojící kvalitní příběh. Další celkem zvláštní prvek je v tom, co skýtá vesmír - prostě mi to tu nesedlo, kdyby se autoři spíše zaměřili na psychologii, mělo by to jinou úroveň. Jak už tomu u téhle série bývá, tak i tady je spousta míst s akcí, ale je jenom tím - nečiší z toho skoro žádné napětí. V závěru už jen zmíním pěkné efekty, i když některé pasáže mi přišli trochu nelogické nebo nepřirozené, ale na druhou stránku tomu dává hodně velice povedený soundtrack. ()

Uesbe

Má to kvalitu 90.rokov...ale je to ľúbivé amedzi tými cynickými verziami komixoviek táto vytŕča a to nakoniec ani nevadí. ()

wesi96

4/10. Nečekal jsem až takovou hrůzu. Sophie mi nějak nesedla do té hlavní role a vůbec si mě nezískala. Celkově ten film byl takový zajímavý a když bylo finále, tak jsem to ani nepostřehl. Jinak co Evan jako? Kdo vymyslel, že bude tak odstrčený, protože mi přijde, že předešlé X-Meny tahal hlavně on a tady byl úplně mimo. No bohužel.. pro mě celkem zklamání. ()

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu