Reklama

Reklama

Lví král

  • USA The Lion King (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Snímek Lví král od studia Disney, jenž režíroval Jon Favreau (Kniha džunglí), se odehrává v africké savaně, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. Malý lví princ Simba zbožňuje svého otce, lvího krále Mufasu, a připravuje se na svou budoucí vládu. Avšak ne všichni se z malého Simby radují. Mufasův bratr Scar, původní následník trůnu, spřádá své vlastní, temné plány. Souboj o Lví skálu plný intrik, dramat a po nečekané tragédii skončí Simbovým vyhnanstvím. Za pomoci dvou nových přátel musí Simba dospět a stát se tím, kým je mu souzeno být. (Falcon)

(více)

Videa (23)

Trailer 2

Recenze (535)

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Animátoři odvedli z hlediska autentického ztvárnění živých tvorů a přírody výbornou práci, takže animace je naprosto úchvatná a spousta záběrů vypadá jak z přírodopisných dokumentů. Potíž je v tom, že Lví král není dokumentem z africké savany, ale muzikálem od Disneyho, v němž ta zvířata mluví a zpívají, což se s foto-realistickou animací dost intenzivně nesnese. V zájmu dosažení co největší věrohodnosti byla navíc zvířecím hrdinům odejmuta veškerá "lidská" mimika, následkem čehož je jediným nositelem emocí v jejich dialozích hlas jejich dabérů, který to ale bez opory ve zvířecích obličejích sám neutáhne. Příběh (v podstatě Hamlet) se od animované verze nijak neliší (jen je o půl hodiny delší) a stále je pochopitelně skvělý, jen nemá moc čím překvapit, pokud už jste původního Lvího krále viděli. Nový Lví král je tudíž jen technologicky dokonalou, ale jinak poněkud bezduchou kopií mnohem lepšího předchůdce. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Zdá se, že Favreau se jako režisér konečně našel a když bude pokračovat v těchto digitálních předělávkách Disney animáků se stejnou precizností a pečlivostí, tak s tím nemám problém. Nicméně zde i když se jedná o solidní řemeslo, tak film je až příliš cílený na dětského diváka a tak bych dal objektivně 3* i z toho důvodu, abych to odlišil od lepší a promakanější knihy džunglí, kde byl rozhodně víc propracovaný příběh a postavy, ale zase je tu pár faktorů které to zvedají nahoru od bezchybných triků až po perfektní soundtrack. Do jaký míry to kopíruje originál tu řešit nehodlám, páč si ho stejně nepamatuji, ale snad si ho časem připomenu.75% ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Budou-li diváci očekávat od nového Lvího krále nějaký inovativní příběhový posun směrem od animovaného originálu, tak budou pravděpodobně odcházet z kina zklamaní. Já jsem šel do kina s tím, že se nostalgicky na dvě hodiny ponořím zpět do jednoho z nejkrásnějších a zároveň nejsmutnějších příběhů od Disneyho, avšak tentokrát to bude vše v realistickém, byť CGI formátu. Musím pochválit tvůrce, že vložili do filmu několik menších, smysluplných scén, které v původním snímku nebyly. Podobně jako u originálu, tak i zde mě nejvíce pobavila humorná linie s Timonem a Pumbou, zatímco během bitky hyen s lvicemi člověku běžel mráz až po zádech. V tomto případě musím podotknout, že chápu jakékoli hodnocení, jelikož existuje spousta milovníků originálu a zároveň odpůrců čistě CGI filmů, kteří tento technicky inovativní, avšak příběhově šablonovitý film nezkousnou. Pro mě to byl však můj šálek kávy, i když originál je samozřejmě jen jeden. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Mechanicky vygenerovaná předělávka, která sice krásně vypadá a sem tam přijde s vlastním nápadem, ale nikdo, kdo z ní neměl očekávaný peněžní profit, ji opravdu na tomto světě nepotřeboval. Originál jsem od dětství neviděl a nemám na něj zase tolik živých vzpomínek, a zřejmě i proto jsem tuhle verzi přežil bez úhony a nemám potřebu zaplouvat do vyloženě podprůměrných hodnocení. A samozřejmě kvituji výtečný dabing všech postav, mezi nimiž pak vyniká vskutku věrně prasečí Seth Rogen (jen ten Jeremy Irons citelně chyběl). 60% ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"The Lion King" bude jedno z tohtoročných najväčších filmových sklamaní. Nemôžem povedať, že by som bol doteraz veľkým fanúšikom Disney remakov, no mal som pocit, že minimálne dokázali zaútočiť na moju nostalgiu a pripomenuli mi, prečo som mal tieto príbehy rád. A vďaka tomu som si užil sledovanie jak "Beauty And The Beast" alebo "Aladdin". Nesiahali síce na kvality originálnych animovaných filmov, no dokázali ma príjemne potešiť. Tento film však nebol schopný urobiť to isté. Možno za to môže fakt, že som si včera pripomenul animovanú verziu, no nemyslím si, že by to na to malo veľký vplyv. Poviem najprv pozitíva. Vizuálne je film nádherne urobený. Vyzerá realisticky. A tvorcovia tam odviedli skvelú prácu. Problém z toho je, že zvieratá nedokážu potom ukázať reálne emócie ako v animovanej verzii. Ale k tomu sa čoskoro vrátim a vysvetlím lepšie. Je pre mňa zaujímavé, že Šen-zi je tu viac nebezpečnou a desivou ako v originálnom filme. S touto hyenou by som sa moc nezasmial. A celkom ma to chytilo. Timon a Pumbaa sú dobrá dvojka a vedia ma pobaviť. Hudba je tá istá čo v pôvodnom filme a rád ju počujem. Aj keď zase je pravda, že proste to len zrecyklovali. Pravda je taká, že v ničom tento film neprekoná originálny animák. A vidno to už v úvodnom východe slnka. Nemá to tú istú majestátnosť. Nemá to tú istú silu. Film vyzerá super, no pôsobí úplne bez života. Tým, že sú všetky levy veľmi realisticky animované, nemajú scénky tie emócie, ktoré potrebujú. Ani na moment nevieme z ich tvári určiť ako sa cítia. Nikdy nevidíme ich bolesť. Nikdy nevidíme ich skutočnú radosť tak ako v pôvodnom filme. A v tomto potom zlyháva na plnej čiare. Lebo neviem načo by som si niekedy pozrel tento film znovu, keď existuje pôvodný "The Lion King". Pamätná smutná scénka v rokline ma nechala skutočne prázdneho. Smutného, ale nič to so mnou neurobilo. 25 rokov dozadu ma animovaný film rozplakal. Takže úprimne, nemám moc čo pochváliť. Okrem toho sú tu len malé zmeny v príbehu no chýbajú. Ako pamätná scénka s Rafikim, keď udrie Simbu palicou po hlave. Môj názor? Pozrite si originálny animovaný film. Po všetkých stránkach lepší film. Nemyslím si, že je dôvod, pre ktorý by ste si mali ísť pozrieť túto verziu. Chýba tomu všetka sila a krása a majestátnosť. Hodnotenie: C- ()

Galerie (71)

Zajímavosti (27)

  • Během slavné scény, kdy se Simba, Pumba a Timon procházejí po kmenu stromu, si lze všimnout, že Simbovi parťáci kráčejí pomaleji ve všech momentech od mláděte Simby, přes jeho dospívání až po plně vyvinutého lva. Navíc Pumbova srst lehce zešediví. Tato scéna tak vlastně nepoukazuje jen na růst Simby, ale i jeho dvou přátel, kteří jsou mnohem starší než hlavní hrdina. (Endavour)
  • Scarova píseň „Be Prepared“ byla z filmu původně vyškrtnuta, protože se zástupci studia Disney obávali kontroverze vyvolané tím, že je píseň založena na nacistickém propagandistickém snímku Triumf vůle (1935). Představitel Scara Chiwetel Ejiofor navíc neměl ke zpěvu vhodný hlas. Po kritice ze strany fanoušků a filmových publicistů se ale studio rozhodlo ikonickou píseň do filmu vrátit. (dO_od)

Související novinky

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a… (více)

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (více)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (více)

Reklama

Reklama