Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

sml41

musim povedať, že som si tento snímok kukol 2x a...nuda..5hod strateneho času, stale čakate na nejaku zapletku ci pocitit dejovu osnovu ale nic... hodnotil by som to ako taky nezaujimavy dokument o "holivúdskych hviezdach" a ich životy ale fakt nudne natočený...ps-ani ta posledna 10min marovačka "tarantínových kvalit" nepridáva na celkovej kvalite filmu ()

PowPow

Je jasné, že mraky narážek na Hollywood šedesátek a nejrůznější filmy si získají srdce nejednoho kritika. Tohle bylo ale poskládané jenom z podobných, skoro nesouvislých scén, a to už mi rozhodně nepřišlo jako nějaký znak geniality, ale spíš jako samoúčelnost. Někde uprostřed byla moje pozornost skoro na nule. Na jednu stranu dva doslova geniální herci, pestrobarevnost a kreativita v detailech, na druhé příběhová prázdnota, nuda, a co se týče finále, to rozhodně není takový nářez, jako v jiných Tarantinových filmech. ()

Stoupik

S Tarantinem se dlouhodobě nějak nepotkávám na stejné vlnové délce, jeho filmy mě zkrátka nebaví a nelákají. Proto se přiznám, že i k tomuto jsem přistupoval spíše z povinnosti, přestože jsem byl připravený nechat se nějak příjemně překvapit. Zajímavé obsazení a dlouhá stopáž napovídala, že by mohlo jít o strhující podívanou. Leč bohužel. Po první půlhodině jsem si z dlouhé chvíle okousal nehty, po dalších 30 minutách jsem začal přemýšlet, co si dát k večeři a potom jsem to už vzdal a film vypnul. Proto nehodnotím a příště už svůj večerní čas radši věnuju žehlení košil, než abych si zapnul dalšího Tarantina. ()

rostsoft

Tak tento film byl doslova a do písmene totální sračka. U předchozího filmu jsem napsal, že Quentinu Tarantinovy zřejmě dochází dech, teď to skoro vypadá, že buď úplně došel, anebo se musel totálně zbláznit. Ty zbytečné pasáže, které tam byli, jak natáčí v Hollywoodu jakýsi film a s dějem tohoto filmu měly pramálo společného si prostě mohl odpustit, a potom by to byl film na který by se snad dalo i dívat, a možná by hodnocení mohlo být vyšší, ovšem takto to byly bezmála tři hodiny příšerné nudy, a nezachránilo to ani výborné herecké obsazení. ()

TomAbrt

Quentin Tarantino a jeho další dobrý film. Žádné novátorství z toho nečiší. Dialogy, kamera a prostřihy scén mi připomínají Tarantinovu ranou tvorbu, jako jsou Pulp fiction či Gauneři, s daleko méně násilím a krví, než jsme u něj zvyklí. Musím souhlasit s prohlášením Quentina, který se sám nechal slyšet, že tento film natáčel pro sebe a pro lidi, kteří rádi vzpomínají na dobu Hollywoodu, z jeho dětství. “Přijďte u užijte si vzpomínání na další zlatou éru Hollywoodu se mnou” , a tak by to mělo být. Nesouhlasím ovšem úplně s některými recenzemi, které tvrdí, že jde o nejlepší Tarantinův film. S tím já nesouhlasím. Tarantino natočil a zpracoval daleko lepší příběhy, které ve Vás zůstanou delší dobu než Once upon in Hollywood. Každopádně Tarantino dodržel to, co od něj jako od režiséra a scénáristy očekáváme. Svěží, kvalitní, hlášky a excelentními hereckými výkony a ještě lepší muzikou nabitý film. Quentin Tarantino stále zůstává režisérem, kvůli kterému se člověk těší do kina ()

BigJohn02

Tarantino opět přepsal historii tak brutálně, že i mistři tohoto oboru - bolševici - blednou závistí. Dlouhé čekání na skvělé finále se rozhodně vyplatilo. ()

mapar

Jednou mi to přišlo vlastně docela fajn, ale upřímně taková sláva to není. Zamrzel hlavně chybějící děj, ale zas ten určitě nebyl tvůrčím záměrem. O nic nepřijdete když tuhle fresku 60kového Hollywoodu minete. ()

innocence__ odpad!

Já jsem asi opravdu z jiný galaxie nebo už nevím, to už je snad po páty za sebou, co dám na hodnocení zdejších uživatelů a zase waste of time jak prase. Jak tu někdo může napsat sračku, že film měl děj? Film totálně o hovně, bez děje, plno zbytečných scén, jako třeba s tou Sarah, nechápu...kdyby tam nebyla, stalo by se hovno a film mohl být o 60minut kratší. Přemýšlel jsem nad jednou hvězdou, když vypíchnu scénu na ranchi a na konci, ale jsem tak nasranej, že nedám ani to. ()

megacik

Toto bolo vlastne o čom? Bavil som sa presne 4 minúty na konci. Zvyšných 155 minút nič moc teda. Uplačkaní a jointami začmudení hippies, film o hipíkoch, pre hipíkov, pričom jeden z hipíkov bol asi aj režisér. Čo ma ešte na tomto zaujalo, bola muzika a áčkoví herci...teda vlastne jediný, kto tam niečo hral, a to bol Brad Pitt. Ale to je kua málo. Ostatní herci...len do počtu. Nemôžem uveriť, že túto srajdu stvoril ten istý človek, čo urobil tak dokonalé dielo, akým bolo Pulp Fiction. ()

APLSMLS

Už v kině jsem byl nadšený, po několika shlédnutích musím dodat pátou hvězdu. Chápu, že tempo filmu ne každej pochopí, ale tohle je království po všech stránkách, škoda vypisovat. Jedna z nejlepších Tarantinovek vůbec! ()

PRINC1

Tarantino natočil špatný film mám rád jeho filmy ale já tento film nedokoukal do konce a kdyby tam nebyli dobří herci tak kdo byl dal 5 hvězd zkusil jsem znovu pustit film abych nebyl kritický opět nedokoukal když si vzpomenu na jiné filmy Nespoutaný Django nebo Hanebný pancharti to byla paráda ale tohle velká nuda ale zklamal mě i Leonardo DiCaprio už tu někdo napsal afektované přehrávání bylo hrozné jsem zklamaný na film jsem se těšil ale dopadlo to katastrofou. ()

Generi

No jo, Tarantino, Di Caprio a Brad Pitt dohromady - to musí být za plných 5 hviezd !!! Vy, co takhle hodnotíte filmy si zkuste představit tento film jen jako film - co Vám přinesl? No jo - hezké kostýmy, dobrá hudba, výborná kamera. A to je jako všechno? Na parodii nebo crazy komedii to ještě může stačit, ale co se týče nějaké zápletky, budování příběhu, o tom nemůže být řeč. Fakt nechápu záměr režiséra - co jako chtěl tímto ukázat? Jestli chtěl jen vyhodit prachy na nabubřelé NIC, tak to se mu povedlo a potěšil opravdu jen velmi nenáročného diváka, který na pláži popíjí koktejly, a omámený sluncem se odevzdá osudu... ()

HombreT

Tak som sa k tomu konečne dostal. Chcel som si to pozrieť, lebo ten námet vyzeral zaujímavo a dúfal som, že Tarantinovi sa predsalen niečo znovu podarí. A nič...ešte väčšie ako minule. Jedna hviezdička je za krásny herecký výkon. To je všetko, čo je v tom filme skutočne skvelé. Keďže ako v ostatných filmoch sa prakticky nič nedeje, tak som sa zameral na jednotlivé maličkosti ( mal som na to predsa zase nehorázne dve a pol hodiny) a jedno musim pánovi režisérovi uznať. Tie béčkové prvky má napozerané a zmáknuté fakt skvele. Ale čo z toho, keď ich len súka jeden za druhým bez poriadneho scenára a ničoho...povedzme....pamätného. A to už je fakt veľká bieda, keď máte horší scenár (alebo zážitok z filmu), ako klasické 'auto-béčka'. Nuž, ani z fanúšika klasickej hudby, čo má napočúvaných všetkých Beethovenov a Mozartov jednoducho skladateľa nespravíš, keď nemá hudobný sluch.....Fakt som tomu držal palce, Ale pri záverečných titulkoch mi padla sánka s myšlienkou....'To vážne ?!!' Zostáva len dúfať, že Quentin sa na to po desiatom filme fakt vy.... ako sľúbil.....A ja si ešte veľmi zvážim,či si ho vôbec pozriem. PS.: Príde mi to, ako keby mal také obrovské ego po všetkých tých nálepkách kultového režiséra, že si tam proste nahádže jednotlivé scény ako sa mu páčia a celkový výsledok si po sebe ani nepozrie. Veď prečo aj, keď všetci odborníci na slovo vzatí sa mu budú aj tak podlizovať.....veď je to predsa on....ích srdca šampión ! ()

anakonda007

Tři hvězdy za hvězdy a určitou atmosféru, ale filmu, u kterého jsem celý čas zívala nudou, nemůžu dát víc.Byla jsem ráda, že jsem to zvládla, čekali jsme na pointu.....s Sharon..., tak jsme se dočkali....?. ()

janececek

Když jsem to viděl poprvé v kině, odešel jsem s obzvlášť rozporuplnými pocity. Po druhém zhlédnutím jsem měl jasno. Tarantino je frajer, DiCaprio a Pitt jeden herecký koncert za druhým a ten konec? Lahůdka. 85% ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film