Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

Hezká pohádka pro staré lidi, kteří už se bojí opravdových filmů, ale pořád chtějí na něco chodit do kina. Tarantino by mohl být v budoucnu (kdyby neplánoval skončit) takový ekvivalent Woodyho Allena pro svou generaci v poskytování vkusného snobského odreagování. Zde komplexní událost, jíž eskaloval rasizmus šedesátých let (o tom, že Mansonovým motivem bylo rozpoutání rasové války, nepadne ani slovo) transformuje v nostalgický postesk nad ztrátou nevinnosti mainstreamového Hollywoodu - tedy téma, nad kterým každý uroní slzu, ale nikoho nebolí. A jakkoliv zním cynicky, tak jo, je to milá podívaná. A protože z toho necítím snahu být čímkoliv jiným, tak dám klidně i čtyři hvězdy, protože je to úplně jedno. 70 %(14.8.2019)

Film, který mě po letech přiměl kouknout na csfd, dokonce se přihlásit k zaprášenému účtu a napsat stručnou poznámku. To proto, že Once Upon a Time in Hollywood je pro mě asi nejzajímavější film za posledních pár let. Je to film ,o kterém jsem měla potřebu přemýšlet ještě celý večer a další týden. A naprosto jsem od začátku chápala proč byl pro moje okolí spolu sledujících diváků slabší. Bez jakékoli znalosti filmových 60. let je mnohem obtížnější najít v tomto "Tarantinovi" prvoplánové zalíbení. Už se ale těším až na film půjdeme znovu, už bez napětí, ale s užíváním si prvků stavění celé atmosféry, hudby, herců a detailů. Nepřekonává u mě sice Inglorious Bastards, které mám ve své hlavě možná mezi vůbec nejlepšími filmy, ale je pro mě krásným vyprávěním a "zhmotněním" lidské úcty, neokázalého obdivu a respektu.(28.8.2019)

• kiddo

Osm hrozných byl smutný pubertální ústřik, ale na existenci pubertálních ústřiků není z principu nic špatného. Za jakým účelem ale vzniklo tohle, to fakt nechápu. Tarantinovo veřejné kopání proti obavám z vlastní irelevance? Jako fajn, ale v tom případě se jaxi nemohu ubránit myšlence, že zatímco se jeden výrazově zaseknutý dědek rochnil ve své zapouzdřenosti a natočil si referenční sebevykrádačku o ničem pro publikum složené z jednoho člověka, někdo nový s nápadem, který přesahoval Tarantinovo "stárnu a chybí mi dětství", teď kvůli tomu dál v L.A. utírá stoly.(30.8.2019)

„V TOMHLE MĚSTĚ SE VŠECHNO MŮŽE ZMĚNIT BĚHEM MŽIKU…“ /// Všichni, jenž vědí, kdo je Quentin Tarantino mají krásnej konec léta. „TENKRÁT V HOLLYWOODU“ je retro pohodovka, která místo slovní onanie sází na tu audiovizuální. Vzdává poctu době, o který (přiznávám) vím celkem hovno. Jemně lavíruje mezi fikcí a skutečností a QT s námi jako vždycky hraje ty svoje dvojsmyslný hrátky. Příběh se ochomejtá kolem vraždění sekty Charlese Mansona. Není na něm postavenej, ale až ho uvidíte, budete souhlasit, že bez něj by to prostě byla jen půlka Tarantina. Navíc jde o vzpomínku na Sharon Tate. Stylem sobě vlastním ji nechává na plátně často samotnou, aby vše, co si o ní myslí, vyniklo. Příběh má pomalý tempo. Je laděnej melancholicky a zaměřuje se na postavy, dobovou atmosféru a charisma herců. A ten konec… Dechberoucí a vyvolávající salvy smíchu. A to prosím není žádná groteska s Lupino Lanem (nebo Charlie Chaplinem!), ale řežba, jež nadchne po krvi lačnící publikum. Soudě podle reakcí, nás, podobně smýšlejících, byla v kině většina! Je dokonalej, je optimistickej, je krvavej, je vtipnej, je... Tarantinův! Tochu víc jsem rozepsal TADY… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vím (nevím) Kdo je Quentin Tarantino…). 2.) Pochopím, proč je dobrý mít doma plamenomet. 3.) Chystám se založit Rodinu. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(20.8.2019)

Pestrobarevný výlet do minulosti s dvěma úžasnými frajery, kde si Tarantino krom jiného pohraje s trpělivostí mnohého fandy rychlé akce a kolem dějin - pokud bych já byla režisérem té, co má děťátko, vnímala bych závěr jako dárek. Za tu drzost, fantazii a hold v jediném paklíku, kde co by bylo-nebylo a navíc za zvuku super hudby, mockrát děkuji.(22.8.2019)

• - Quentin Tarantino doporučil Bradu Pittovi zhlédnout několik kultovních filmů z 60. let 20. století, aby nasál atmosféru té doby. Byly to filmy Easy Rider (1969) a Bob Carol a Ted a Alice (1969). Mimo jiné se také ve filmu objevily také odkazy na tyto dva filmy: Když Rick (Leonardo DiCaprio) vyhání auto, ve kterém jsou členové Manson Family, pryč z jeho cesty, zařve na Texe (Austin Butler): „Vypadni Dennisi Hoppere!“ Dennis Hopper nosil dlouhé vlasy a byl členem hnutí hippies, mimo jiné i užíval drogy, stejně jako členové Manson Family. Další odkaz je ve scéně, kdy si Cliff nasazuje potápěčské brýle a je na lodi se svojí ženou, která si na něj stěžuje a zmiňuje, co všem o něm její sestra Natalie říkala – toto je odkaz na herečku Natalie Wood, která tragicky zahynula potom, co vypadala z jachty Splandour do vody a utopila se u Santa Catalina Island. Její smrt byla vyšetřována, ale FBI případ uzavřela s tím, že se jedná o náhodné utonutí. Ze smrti herečky však je obviňován její manžel Robert Wagner. Ve filmu se také objevuje odkaz na americký seriál Peyton Place (od r. 1964), ve kterém si zahrála sestra Natalie Wood – Lana Wood. (Nalien)

• - Ve scéně už ke konci filmu, kdy Cliff Booth (Brad Pitt) odchází se psem a přijíždějí v autě členové sekty Ch. Mansona k domu Ricka Daltona (Leonardo DiCaprio), hraje písnička „Twelve Thirty“ od The Mamas & The Papas. Ta samá písnička hraje ve filmu Zlý časy v El Royale (2018), když do hotelu přijede Billy Lee a jeho sekta. (DerfelCadarn)

• - Při výčtu filmů, které Rick (Leonardo DiCaprio) natočil v Itálii, zazní jeden, který nese název „Floyd Ray Wilson“. Floy byla postava, kterou boxer Butch, kterého hrál ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994) Bruce Willis, zabil a dozví se to, až když ho taxikářka vezla domů. (Nalien)