Až tam nezbyl žádný

• Česko Deset malých černoušků (více)

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

DavidWebb

Roztrhlo sa nám vrece s parádnymi režisérmi akosi. Alebo všetci šukajú múzu, predali svoje duše diablovi za úspech? Fantasticky natočená klasika od Agathy Christie, ktorú som dal na jeden šup (veď toho nie je veľa, 3x60) a vďaka rejžom som mal pocit, že dýcham ten istý vzduch, čo postavy na obrazovke. Paráda. ()

Hank_Scorpio

Trojdielna séria s mrazivou Christieovskou atmosférou, skvelými hereckými výkonmi, prvotriednou zápletkou nemôže dostať odo mňa iné ako päťhviezdičkové hodnotenie. Povinnosť pre všetkých fanúšikov Christie! ()

hekla

Bravůrní adaptace nejlepší detektivky Agathy Christie. Ta temná, zoufalá, beznadějná atmosféra přesně jako v knížce. Výborná hudba která ji dokresluje do nejmenšího detailu. Svělé výkony herců, každá postava byla přesně taková, jak byla napsána. A ten trošku pozměněný konec vůbec nevadí. Tři hodiny skvělého zážitku (doporučuji shlédnout najednou). Velmi silný, nezapomenutený a působivý film, vygradovaný do famózního konce. ()

strom-z

Bohužel podle mě siiilně přepálený hodnocení. Předlohu od Agathy jsem zatim nečetl byť vim, že je to jedna z jejích nejslavnější knih - ale čistě podle filmu zcela nezaslouženě, kde je sakra ta tradiční brilantní pointa?! U klasickejch Poirotovek se Suchetem to i ve filmech končí většinou skutečně překvapivym rozřešenim, u kterýho si člověk v těch dobrejch případech říká - teda sice dost překombinovaný, ale wow (obzvlášť u knih - zatim jsem přečetl pouze Peril at the End's House, která je fakt vynikající - ale i u těch nej filmů). Tady jsem se ani nebál, ani moc nevěřil jednání postav, ale pořád si říkal, že to asi spasí nějakej závěrečnej zvrat - ten sice přišel, ale vůbec u mě ten "wow" efekt nespustil. Vzhledem k tomu, že kritika Agátinu předlohu dodnes hodnotí dost pozitivně, budu to muset někdy načíst a zjistit, jestli se to kouzlo pointy prostě filmařům někde vypařilo... Jinak technicky vzato už klasika - vizuálně a technicky se tomu dá asi máloco vytknout, jenomže to mi jaksi nestačí. ()

celticek

Moje první setkání s klasikou od Agathy Christie. Moc se mi to líbilo, vsadím se, že vraha jen tak někdo netipne. Ani mně se to nepodařilo. Rozuzlení je absolutně boží. ()

Scraffy

Miniseriál, ktorý má predovšetkým skvelú výpravu a kameru. S obsadením ale tiež nie je na tom najhoršie. Príbeh som predtým nepoznal, takže neviem, ako sa môže líšiť od knihy a preto som si ho aj užil. Má to svoje čaro. Celkovo scenár je napísaný pomerne dobre, aj keď sa tam nájde pár nezrovnalostí, ba dokonca aj hlúpostí. Najviac sa mi nepáčili tie flashbagy, ktoré kazili dojem. Ale to je len vec názoru. Páči sa mi, ako sa každá z tých 3 epizód mení a je iná. Kde prvá je viac o hraní sa s kamerou a oboznamovaní sa ako-tak s dejom, tam je druhá rozbehnutá vo vyšetrovaní vrážd a konečne tretia, ktorá má dokonca jemný nádych hororu. Všetko krásne do seba zapadá a je len dobre, že to všetko má, len 3 časti, pretože je lepšie to radšej skôr utnúť, ako to zbytočne zdržiavať. Ja som prekvapený a dávam jasné 4 hviezdy. ()

create

Škoda, že konec nebyl velkolepější. Bohužel jsme se ani podrobněji nedozvěděli jak většinu svých obětí soudce zavraždil a jeho motiv byl také hodně “obyčejný”. Na finále jsem se skutečně těšil, bohužel mě však zklamalo. Průběh celého seriálu byl však velice napínavý a proto dávám 4*. ()

vox_populi

liberálny fašizmus nepozná hranice - už bezprecedentne zasahuje i do autorských práv. Desať malých černoškov sa teda zmení na indiánov či vojačikov, lebo veď negri sú to najviac postihnuté a najviac prenasledované etnikum na svete. Skutočnosť, že sa jedná o krajne totalitné praktiky nikoho z tejto psychicky narušenej society nezaujíma. A netýka sa to zďaleka iba tohto filmu, podobné prznenia pôvodných názvov, spojených s rasou a etnikom sa začínajú praktizovať i v románoch Roalda Dahla alebo Iana Fleminga. Za falošnú rasovú korektnosť dávam dole jednu hviezdu tomuto inak vydarenému stvárneniu knihy Agathy Christie ()

makakus

Konečně více než důstojné převedení geniální předlohy do filmu. Oceňuji také, že ze dvou konců (oba napsala Christie, jeden je v knize, druhý pak v divadelní hře) si tvůrci vybrali ten knižní, což bych v dnešní happyendové době moc nečekal. Přestože jde o televizní adaptaci, je mnohem filmovější než předchozí filmová zpracování, která byla statická a ukecaná, obzvláště to sovětské. Skvělé po všech stránkách, nádhera! ()

tartan

Skvelá trojdielna televízna adaptácia jednej z najznámejších príbehov kráľovnej detektívok. Ponurá atmosféra, akurátna výprava, presný výber hercov a v neposlednom rade, samozrejme, parádny príbeh o partii desiatich navzájom neznámych ľudí, ktorí zostanú uväznený na izolovanom ostrovčeku. ()

BardDeLune

Vynikající a podmanivá adaptace jedné z vůbec nejlepších nejen knih Agathy Christie, ale detektivek vůbec. K minisérii mne přitáhlo jméno Mirandy Richardson, která je unikátní a opět mne nezklamala. Atmosféra a napětí vás chytne od první scény, sice série nestojí na dialozích, zato postupné odkrývání a opadávání "černoušků" je dostatek na to, aby dílo zcela udrželo mou pozornost. Výborná adaptace. ()

RafaKrakal

Na tuto minisérii jsem narazil zcela náhodou a byl jsem naprosto nadšen. Knižní předlohu jsem nečetl, což je asi dobře, neb jsem si mohl vychutnat celé tři našlapané díly bez znalosti vraha, jehož odhalení pro mě bylo zcela šokující. Ani nevím co vytknout, skvělý příběh, skvělé herecké výkony vycházející z naprosto skvostného hereckého obsazení a naprosto brilantní zakončení. Skvělé překvapení, které stojí za to vidět. ()

Sylvin

Agathu Christie jsem i četla, je to jakože fajn, ale nepoděláte se z toho. Jenže víte, že byste tak nějak měli vědět, protože je to klasika. Takže sáhnete po filmové adaptaci a hned to víc šlape. Ona Agátka asi potřebuje plátno a pár dobrejch herců a hned je to záživnější. A vlastně je to hodně dobrý. Vlastně se od toho neodtrhnete, protože je to suprovej napínák. A pak si připadáte jak kulturní a intelektuální smetánka, protože víte. A jestli si tady můžu trochu zapipinit a snad tím navnadit i pár nepravděpodobných diváků (rozuměj konzumních divaček): Já opravdu nechápu, jak může bejt někdo tak strašně hezkej. Myslim Aidan. Ach, božínku. No... ()

teba

Teda drámo veliký! A navíc jsem uhodla vraha, což se mi moc často nestává, takže jsem na sebe pyšná :o)) ()

boombang

Ke kladům této minisérky, kterou lze bez problémů shlédnout na jeden zátah, patří skvělí herci, vizuál a paranoidní atmosféra. Záporem je občasná absence logiky a neúplné vysvětlení. Agatha ale nikdy nebyla mou favoritkou - a ani nebude. ()

B!rkof99

Skvěle natočené. Jasných pět hvězd. Jako fanoušek knihy jsem byl nejvíce zvědavý na celý závěr a epilog. Ten nakonec nebyl tak výživný, jak jsem doufal, ale i přesto je to brilantní finále. Kniha je skvělá, film zaostává jen velmi málo. Absolutní spokojenost. ()

MirkaP

Fantasticky podaná atmosféra, která by se dala krájet snad od první chvíle. Měla jsem možnost vidět to na jeden zátah a bylo to až dusivé. Herecké obsazení super. Fakt spokojenost téměř úplná, jen se mi to zdálo místy až příliš rozvleklé, a přitom vysvětlení toho onoho bodu zbytečně stručné (a nedostatečné). Jo a ti hyperkorektní vojáčci mi teda přijdou ujetý. ()