Až tam nezbyl žádný

• Česko Deset malých černoušků (více)

Epizody(3)

Kniha "Deset malých černoušků" od Agathy Christie, které se na celém světě prodalo přes sto milionů výtisků, se stala nejprodávanější detektivkou všech dob. A nyní byla poprvé převedena do seriálové podoby. Je rok 1939 a Evropa balancuje na pokraji války. Na Černochův ostrov, odlehlou skálu u pobřeží Devon na jihu Anglie, je pozváno deset lidí s pochybnou minulostí. Navzájem se neznají a jejich tajemný hostitel chybí. Každý z návštěvníků, kteří jsou zcela odříznuti od nedaleké pevniny, je obviněn ze strašlivého zločinu. Když pak začnou jeden po druhém záhadně umírat, uvědomí si, že vrah může být mezi nimi. Komu se podaří přežít? A kdo je vrah? (HBO Europe)

F.Sucre

Mrazivá mini-série s impozantním soundtrackem a pro mě famózním charismatickým obsazením. Jen jsem vraha od půlky druhého dílu snadno prokoukl, takže doporučuji příliš nešťourat v tom, kdo je kdo. Nechte se zkrátka podat :) ()

Rockerman

Je to už hodně dávno, co jsem četl tuto knihu a tak jsem si vychutnával fakt, že jsem si nepamatoval kdo má na svědomí těch "deset černoušků". Ocenil bych hlavně vynikající kameru a výběr toho ostrova, kde se vše odehrává. Velmi zdařilá minisérie! ()

Raziel_cz

Klasická zápletka – deset lidí na ostrově, jeden z nich začne ostatní zabíjet – nemůže zklamat. Hlavně, když ji doplňuje výjimečná technická stránka. Tahle adaptace Agathy Christie je audiovizuální mistrovské dílo, od něhož nedokážete odtrhnout zrak už jen proto, jak krásně je natočené a ozvučené. A to jsem ještě nezmínil plejádu brilantních herců, bezchybný scénář a přesnou režii, která z filmu dělá nejnapínavější zážitek od Shutter Islandu. Tohle bych chtěl vidět v kině. ()

Eluin

Ale jo, velmi dobrá adaptace, kterou si užijete tím více, čím méně znáte knižní předlohu. Prakticky vše tu funguje jak má, korunou je skvostný Charles Dance a poutavé prostředí. ()

lemonova

Agatha Christie, to nie je iba dôvtipný Poirot a roztomilá Marple-ová. Anglická spisovateľka mala na konte niekoľko takýchto temných príbehov (spomínam si napríklad tiež na novelu Až nakoniec príde smrť). Áno, tento film patrične vystihuje túto temnú stránku, avšak postráda napätie, ktoré vám dožičí kniha. V knihe sa totiž pocit úzkosti stupňuje ako postupne zaťahovaná slučka, zatiaľ čo film vás uvrhne do pekla okamžite po príchode na ostrov. Nemám veľmi v láske príbehy, v ktorých sa nedokážem stotožniť so žiadnou postavou. Je to moja osobná bariéra, o ktorej píšem často. Asi preto ani kniha, ani film nepatria k mojim obľúbeným. Film však hodnotím nižšie pre jeden detail (avšak závažný detail), ktorý neunikne iba čitateľom knihy a týka sa povahy nášho ústredného vraha. Ale o ňom pomlčím :)) ()

feryk

Velmi příjemné překvapení. Jedna z těch lepších adaptací na "Deset malých černoušků", možná i ta nejlepší. Správná atmosféra a výborné herecké obsazení, které padne jak poklička na hrnec... tohle se prostě povedlo. ()

DAPDO

Deset malých černoušků jsem nikdy neviděl, ani nečetl, takže nemůžu srovnávat. Nevěděl jsem dopředu jak to dopadne, co se bude dít, takže jsem byl napnutej až do konce. Skvělě natočený, s dobrou hudbou, výběr herců taky bez chyby. Nejsem nějak velkej příznivec Agathy Christie, ale do té knížky asi půjdu. ()

chrispe

Povedená adaptace jednoho z nejznámějších příběhu Agathy Christie. Kdysi dávno jsem četla knihu a i když jsem si nepamatovala kdo a proč, tak hlavní zápletka mi z hlavy nevyprchala a tak závidím všem, kdo do toho jdou a neví. To, že se trochu více věnovali příběhu Very, než ostatním, mě trochu rušilo. Atmosféra, prostředí opuštěného ostrova a skvěle zahrané charaktery tento film povyšují na velice příjemnou záležitost, která rozhodně stojí za vidění. ()

Killingjoke

Když jsem tuhle minisérii zkoušel dávat před pár lety poprvé, přišlo mi to zbytečně temné a skončil jsem asi po dvaceti minutách. Po letech jsem si to včera dal znovu a tentokrát mi to sedlo na výbornou. Sic stále zůstala ona temnota, která je společná mnohým dnešním detektivním seriálům, ale ono se to vlastně do tohoto příběhu o zločinu a trestu, o testu svědomí a paranoie jaksi opravdu hodí. Slavná předloha Agathy Christie o desítce lidí uvězněných na ostrově s očekáváním vlastní smrti, se za ty roky dočkala mnoha zpracování. Musím však nakonec přiznat, že tahle nejnovější se mi líbila asi nejvíc. Může za to jednak dobře adaptovaný scénář, jednak výborné herecké výkony a v neposlední řadě sugestivně depresivní hudba Stuarta Earla. Budu muset dát šanci i dalším novodobým adaptacím Agathy Christie a věřím, že budou aspoň podobně podařené... ()

Kingjiri

Jelikož jsem předlohu nečet a ani neviděl žádnou jinou zfilmovanou verzi, moh jsem si bez jakejchkoliv spoilerů užít celou minisérii. Detektivky obecně moc nevyhledávám, takže jsem byl docela překvapenej, jak mě tohle zpracování bavilo. Ačkoliv bych řek, že jde spíš o mysteriózní thriller než detektivní podivanou (detektiv se sice objevil, nicméně rozhodně nehrál hlavního vyšetřovatele). Příběh měl slušnej spád, atmosféra byla pěkně mysteriózně ponurá a filmařině nebo hercům se toho taky moc vytknout nedá. Castingu by slušelo kromě Sama Neilla ještě nějaký zvučnější jméno, ale chápu, že do TV seriálu neni příliš reálný dostat hvězdnější obsazení. Závěrečný rozuzlení bylo sice nečekaný, ale pořád si trochu kladu otázku, jak moc reálný bylo pro dotyčnou postavu všechno naplánovat tak, aby dostal oběti kam potřebuje a nikdo si ho za celou dobu řádění nevšim (SPOILER: Zejména, že si nikdo nevšim jeho fingovaný smrti, jakkoliv se to doytečnej snažil v závěru vysvětlit. KONEC SPOILERU). Pak bych ještě ubral na flashbacích Very, kdy pokusy o vytvoření pocitu, že je možná jako jediná "nevinná", neměly pro příběh stejně žádnej smysl. Sympatický překvapení a v rámci TV žánru jednoznačnej nadprůměr. Za atmosféru, napětí a herecký výkony čtvrtá jistá hvězda. ()

Franc1s

Opět výborná minisérie od anglánů, tajemná, mrazivá, bez chvíle nudy.. Stále zde bylo o čem přemýšlet.. Všech 10 postav skvěle zahraných... :) A konečné rozuzlení, opět jsem čuměl s otevřenou hubou...9/10 Tři hodky zkouknuté na jeden zátah, opravdu povedené. ()

RajAthen

Agatha Christie je machr, respektive byla machr. Sympaticky komorní detektivka ze staré školy s Tywinem Lannisterem, povedenou režií a kamerou, to nemže nedopadnout nedobře. Nedopadlo. ()

boni

Nejvydařenější adaptace této velmi slavné a skvělé knihy Agathy Christie. Knihu mám opravdu rád, takže mě doteď mrzelo, že nemá adekvátně kvalitní zpracování, ale tak konečně jsme se dočkali. Jediná věc, která mě zaráží, je to, že politická korektnost již v roce 1985 dosáhla takové úrovně, že se úplně změní název slavného literárního díla, dokonce nejprodávanější detektivky všech dob, a z celé knihy se od té doby vypouští kontroverzní slovo „Niggers“. Takže se změnil název, změnila se i dětská říkanka, čili agilní hallywůdští cenzoři svobodného slova můžou mít zase o něco klidnější spaní. Demokracie v praxi. ()

Nix

Tyhle předělávky mne baví, zvláště když se do toho vloží Angličani. Jde vidět, že chtějí udělat poctu předloze a hlavně ví, jak jí udělat. 3 epizody bohatě stačí a každá nabírá na gradaci, atmosféra housne a opravdu je vyloženě mysteriózní (někteří tvůrci by se tímhle mohli inspirovat, co znamená pojem mysteriózní). Opravdu nemám co vytknout a tohle je must see. ()

bearmeedek

Divné zpracování. Viděno verzí o dvou dílech. První díl příšerný, 20%. Druhý lepší, ale jen 50%. Celý film snaha o jakýsi horor, ale to napětí není správné. Velká roztahanost a rozvleklost. Největší chybou je hudba, která se neustále snaží navozovat temnou atmosféru, ale také to není ono a navíc si nedá občas oraz, aby pak byl větší kontrast k tomu "napětí". Prudí (ta hudba) hned od začátku, kdy se sestava účastníků zájezdu dává teprve dohromady a postupně přijíždějí. Tady to mělo být veselé a odlehčené. protože pak nevyzní, že spadla klec ... ()

ER

Film podle knihy byl důvodem, proč jsem začal sledovat žánr thriller. I seriál dělá čest žánru a Agátě Christie. ()