Otupělý policejní veterán Ridgeman (Mel Gibson) a jeho náladový mladší kolega Anthony (Vince Vaughn) jsou suspendováni ze služby poté, co do médií unikne videozáznam jejich svérázných metod. Bez prostředků a velkých šancí se oba zatrpklí vojáci vydají do kriminálního podsvětí, aby učinili spravedlnosti zadost. Mezitím je v jiné části města propuštěn z vězení mladý zločinec Henry Jones a zjišťuje, že jeho matce a postiženému bratrovi hrozí vystěhování. Ve snaze najít způsob, jak jim pomoci, se obrátí na kamaráda z dětství jménem Biscuit, který ho představí nelítostnému kriminálnímu bossovi, jehož ambiciózní plány jej postaví do přímého konfliktu s oběma policejními odpadlíky. (HBO Europe)

gogo76

Jedno z najväčších prekvapení tohto filmovo mizerného roku 2019, ktorý je mimoriadne slabý, čo sa týka nejakých nezabudnuteľných filmov. Továreň na sny akoby myslela len na "marvelácke" sračky, ktoré mňa osobne už vôbec nezaujímajú. je to skutočne jediná návratná investícia? Filmy ako tento sa dnes prakticky nerobia. Akoby nebol kto, alebo nemáme pre tento druh filmov divákov? Režisér už prekvapil nedávno a to hneď 2x. jednak úspechom filmu Block 99 , ale i netradičným obsadením dovtedy zaškatuľkovaného komediálneho herca V. Vaughna do vážnej roli lámača kostí.V novom filme je V. Vaughn späť a parťáka mu robí Mel Gibson. Film sa rozbieha postupne, dialógov je tu dosť, ale nenudia, dobre posúvajú a gradujú dej, ktorý je každou minútou napínavejší. Poslednú polhodinu som ani nedýchal, divák skutočne netuší , čo sa stane, akým smerom sa film uberie a už vôbec nie kto túto drámu prežije. Hollywood!!!- dosť bolo digitálnych sračiek, presne takéto filmy tu chýbajú...90%. ()

pepo

Vynikajuca festivalovka. Nie je to sice tak ultimatna pecka ako Blok 99, ale potesilo ma to velmi. Cely ten jednoduchy pribeh je vyrozpravany ako velky epos a svedci mu to. Gibson uz podobne dobru ulohu potreboval ako sol. 8/10 ()

Xmilden

S. Craig Zahler se s postavami nemazlí ani nadále. Tentokráte jsem čekal zaváhání, které ovšem zase až takové nepřišlo. Dvojice detektivů na mě zpočátku působila trošku podivně a nesourodě. Nicméně režisér si pro nás připravil hned několik překvapení a lahůdek. Absolutně mě vyhovují jakoby nezúčastněné dialogy, které jsou natolik rázné a trefné, že by mě ani moc nevadilo, kdyby akce tentokrát zcela chyběla. Film má mírně přestřelenou stopáž. Nechápu že tohle u nás nešlo do kin, když se na to tolik lidí těšilo. 80% ()

Real Tom Hardy

"THE ENTERTAINMENT INDUSTRY, FORMERLY KNOW AS THE NEWS, NEEDS VILLAINS." -------------------------- Milujem to! Zahler je po vynikajúcom Tomahawku a ešte lepšom Bloku 99 späť v plnej paľbe s týmto pôsobivým procedurálnym policajným thrillerom, v ktorom hviezdi šedivý Mel Gibson a opäť raz Vince Vaughn, herec s koreňmi hlboko zapustenými v komédii a komike, ktorý ale svoj seriózny charakter a kvality záporáka/dobráka predviedol napr. v druhej sérii True Detective či práve vo vyššie spomínanom väzenskom bloku s číslom 99. Aj keď je násilie Zahlerovým trademarkom, tu je trochu umiernenejší a počas celej stopáže takých scén spočítame na jednej ruke, čo mne plne vyhovuje. Kamera veľmi výborná, filtre efektné, najmä žltý a tmavomodrý. Film v strižni dlho nepobudol, niektoré scény sú až príliš dlhé, iné zase ponúkajú lepšiu možnosť vychutnať si ich. Dragged Across Concrete je neprekvapivo brilantný film, jeden z minuloročne najlepších, a už nám stačí len očakávať, že podobnú pecku prinesie aj v budúcnosti, napríklad ten Ganson Street, ak vôbec niekedy uzrie svetlo sveta. Zvažujem päť hviezd a druhý replay hneď zajtra. ()

LiVentura

Děsivě chladnokrevná story o jedné velké bankovní loupeži, která nemůže skončit dobře.!! Z několika osobních příběhů nazíraný děj, ale vždy s odstupem.. Srážím hvězdu za statické herectví některých aktérů a přílišnou strojenost některých scén. ()

cheyene

Jsem rád, že se Mel Gibson vrátil mezi "živé". Na špatné straně je zdánlivě nudný a poklidný snímek, kde se toho moc neděje a více se mluví, ale když už se něco odehraje, je to drsné. A závěrečný střet byl hodně silný. Oceňuji i herecké obsazení a vizáž Gibsona. Knírek mu sice až tak nesluší, ale charisma mu se stářím neubývá. ()

Fiftis

Náčrt deja budí dojem triviálnej policajnej báchorky, ale Zahler opäť potvrdil svoj cit pre správne vedenie pozornosti a nastavenie komunikatívnosti voči divákovi na takú úroveň, aby bolo nemožné vopred odhadnúť tie najzásadnejšie zvraty a osudy hrdinov. Celá prvá hodina je venovaná zoznámeniu s aktérmi a rozprestretiu motívov. Našťastie aj všetko zlé je na niečo dobré a vďaka sústredenému tempu opäť silno vyniknú násilné momenty a zvedavosť ohľadom vyústenia v priebehu graduje možno nenápadne, ale zato sústavne. Herci sú samozrejme presní a predovšetkým veterán Gibson sa v úlohe neprispôsobivého tvrďasa s jasne vyrovnanými prioritami okamžite našiel. A tiež Zahler to celé až na pár zaváhaní a tentoraz ešte prekvapivo biednu prácu so soundtrackom ukočíroval s remeselnou istotou. ()

Shakers

S. Craig Zahler je drsňák, ktorý sa s tým vo filmoch nepára a vždy rad niekoho rozpára. Nepíšem to preto, že by to bolo cool, alebo preto, že sa to rýmuje, ale preto, že je to pravda. Zahler servíruje tento krát kriminálku s pomalým tempom, ale s veľkým dôrazom na postavy a dialógy, ktoré tu hrajú predovšetkým prvé husle, kedže sa tu moc akcii nenájde. Fúzatý Gibson je fantasticky, drsňáci mu idú a aj keď jeho parťáka vo filmoch moc nemusím, Vince Vaughn ma tento krát bavil. S Gibson to dobre ťahá, dialogy majú niekedy väčšiu šťavu ako samotný film, ale to hlavne preto, lebo to je tak zámerne natočene. Ako som spomínal, tu sa kladie doraz na postavy a celý film je jedna veľká sledovačka v aute s jednou akciu v banke a s druhou na konci vo finálnom zúčtovaní. Niekedy by to chcelo skrátiť, pretože odbočka s Jennifer Carpenter je tu zbytočná (aj keď chápem, že chcel režisér divákov šokovať drsnými únoscami s Kretschmannom na čele). Aj keď to bolo dlhé a rozťahane, ľúbilo sa mi to. 80% - 4* ()

lamps

Na špatné straně je další povedenou zahlerovkou, které sice schází šokující rozměr autorovy předchozí perly a u některých scén to vypadá, jako by talentovaný filmař až moc okatě vykrádal a vylepšoval sám sebe, avšak po skončení nebude trpělivý divák určitě litovat žádné minuty, kterou ve společnosti uhrančivé režisérské vize strávil. Byla by chyba hnát očekávání do nebeských výšin, ale ještě větší by byla tohle starosvětské, a přesto originální a výrazné řemeslo přehlížet. Já osobně se k němu někdy rád znovu vrátím. Recenze zde. ()

Pepinec

Hele, rychle se na to podívej, než to zakážou. A jestli máš sklony smát se vtipnejm dialogům a narážkám, koukej na to sám, a pak sem radši nic nepiš. Já si taky nechám pro sebe, že jsem se bavil. Uznávám, že začátek mě málem uspal, ale ke konci první hodinky jsem najel na Zahlerův rytmus, a bejt ten biják ještě o deset minut delší, tasím pátou hvězdu. No a teď už budu jen doufat, že se mi v dnešní hyperkorektní době náhodou nevymaže profil... ()

sheen

Gibsonův nej film od Odplaty. Nekompromisní syrová kriminálka se skvěle sekundujícím Vaughnem. Naprosto dokonalý scénář. ()

Indiana

Další parádní Zahlerovka. Klasicky pomalá a dlouhá, ale stejně mě bavilo se na to dívat a možná s výjimkou odbočky k postavě Jennifer Carpenter tam vše mělo svoje místo. Mel Gibson a Vince Vaughn jsou kvalitní dvojka a postavy bankovních lupičů jsou tak chladnokrevný, že už to asi víc nejde. Kdo se těší na osobitý tvůrcův rukopis a brutalitu, opět nepřijde zkrátka. 80% ()

Ruut

Hledání klíče v rozřezanem žaludku - to chceš. Zahler skvěle navazuje na Kosti a skalp. Jen tá první kecací hodina by, stejně jako u Tomahawku, být nemusela. ()

Rominator

Policejní detektivové Brett Ridgeman (Mel Gibson) a Anthony Lurasetti (Vince Vaughn) budou šest týdnů bez peněz, protože jsou suspendováni ze služby. Ridgeman byl totiž při zatýkání podezřelého příliš násilný, tlačil mu nohou hlavu do požárního schodiště... Příběh má pomalé tempo a nikam nepěchá, ale vůbec ničemu to nevadilo, protože pocitově vzhledem k minutáži film utekl velmi rychle. ()

HAL

Zahler ubral na groteskně směšném gore, a přitlačil na uvěřitelnosti příběhu. To je velmi dobře. Neubral na všeobecném marasmu světa, hnusu a cynismu, který se z něj na diváka valí. Taky moc dobře. Neubral ani na délce. A to je velký špatný. Kdyby ty jeho filmy nebyly tak utahané, jsou všechny o řád lepší. A z Dragged Across Concrete už by s takovou byl nezapomenutelný kult. ()

Satan

Když se vyhořelý Martin Riggs rozhodne vzít si to, co mu patří a zatáhne do toho svého parťáka Vince Vaughna...Blok 99 byl pro mě až příliš béčkový svým pojetím, tohle mi ale sedlo neskutečně. Už dlouho jsem neměl po sledování filmu nepříjemný pocit a není to tím, že se tam střílí ženský do hlavy anebo se hrabe ve vnitřnostech člověka, je to spíš psychologický dopad, kde je krásně vykresleno, že v dnešní hyperkorektní době to odsere vždy ten s dobrým úmyslem anebo úplně všichni. Takové filmy dneska už točí snad jenom Zahler - pomalé, procedurální a s charismatickými hrdiny, kteří jsou ozbrojeni krásným cynismem a sarkasmem. Žádné velké zkratky nebo vysvětlování, spousta věcí vám řečena nebo ukázána není, ale o to větší je to pak síla, když se tne do živého. Např. scéna v bance by neměla vůbec takový dopad, kdyby se před ní neodehrálo to 15 minutové intermezzo s Jennifer Carpenter...Sice mi pořád u Zahlera vadí ty podivné papírové dialogy, kdy nevěříte, že si dva lidé tak povídají a působí to jako jiný vesmír, ale na druhou stranu vám min. tento film nahodí na začátku nenápadně lanko kolem krku a pak až do konce mocně utahuje. Silný zážitek, sedlo mi to. ()

Goldbeater

Podobně jako Zahlerův předchozí snímek Blok 99 se děj upíná na téma ochrany a zabezpečení rodiny, ač to může hlavní hrdiny dostat až na cestu do nenávratna. Na špatné straně nabízí chladný a velmi realistický přístup společně s dlouhou expozicí postav, aby divák byl dokonale srozuměn s jejich pohnutkami a dokázal si k nim vypěstovat dostatečný vztah. Ovšem to je dost možná nejspornějším bodem filmu, protože oproti předchozím režisérovým snímkům, kde se tvořila vždy jen jedna lineární expozice pro celou skupinu postav (Bone Tomahawk), či pouze pro jednoho hlavního hrdinu (Blok 99), zde je dlouhý nástin pozadí hned čtyř oddělených jedinců, čímž snímek možná mírně ztrácí tempo, když skáče od jednoho k druhému. Zvlášť když se nemůžeme nabažit zatraceně cool dvojice Vaughn - Gibson, mezi nimiž opravdu fungují dialogy na jedničku. Zahler navíc rozjíždí na dnešní dobu vcelku odvážnou polemiku na téma přehnané politické korektnosti v konfliktu s vymáháním spravedlnosti, za což je ústřední dvojice policistů suspendována a vržena do smrtonostné spirály za hranicí zákona. Syrový a nepříjemný snímek, od kterého ovšem nejde odtrhnout oči. [Sitges 2018] ()

mzss1

(65%) DRAGGED ACROSS CONCRETE byl pro mnohé diváky očekávaný film. Já se taktéž na něj těšil, ale přeci jen jsem se trochu držel zpátky, abych neměl bůh ví jak přehnaná očekávání což se ve výsledku rozhodně vyplatilo. Tudíž nejsem moc zklamaný, když jsem z tohoto dílka ve finále určil sice solidní, ale pouze lehce nadprůměrný film. Dlouhá stopáž mi vůbec nevadila, nuda zde také moc nehrozila, dialogy byly skvělé, Mel Gibson téměř excelentní ve své roli. Jen mě to celé moc neuchvátilo. A ani mi tolik nevadilo, že se zde nic významného nestalo, spíš mi zde moc nesedl režijní styl. V mnoha scénách to působilo až moc samoúčelně. Sice to bylo někdy i nepředvídatelné, ale některé scény bych rozhodně poupravil. Třeba ta krvavá loupež v bance, tam jsem opravdu moc dobře nechápal počínání hlavních dvou herců. Podrobnosti nebudu rozebírat abych nespoileroval. Nebo závěr, který mi přišel trochu divný a chování role M.Gibsona mi přišlo trochu chladné. Na nic víc konkrétního si nemůžu stěžovat. Prostě nemám potřebu si to pustit znova jen kvůli úchvatnému hereckému výkonu Mela Gibsona. Dobrý film to je, ale víc bych v tom nehledal. Vince Vaughn byl rozhodně také dobrý. Ostatní herci už spíš splnili svůj standart. Někteří zde měli jen cameo, např. Jennifer Carpenter zde byla úplně zbytečně, až jsem její roli moc dobře nepobral. Film BRAWL IN CELL BLOCK 99 byl o dost lepší. ()

kingik

I dočasně suspendovaní policejní detektivové musejí být z něčeho živi. A když se Melu Gibsonovi a Vince Vaughnovi naskytne příležitost podstatně si vylepšit svoji životní úroveň, neváhají překročit zákon. Jedna vyloupená banka přece nemůže nikoho ekonomicky rozházet, zvláště když na jejím přepadení nebudou přímo participovat. Parta nemilosrdných zlosynů vše nevědomky vykoná za ně. Teď si jen vyzvednout pohádkovou odměnu za jejich degradaci a frustraci. A bez násilností, vyhřezlých vnitřnosti a různých jiných neplech se to pochopitelně neobejde. S.Craig Zahler mně opětovně dokazuje, že je to naprostý úkaz tvůrčí geniality na scenáristickém a režijním poli. Když má k ruce skvělou hereckou družinu a umí přetavit mnohá klišé v neotřelé a ne úplně tradiční postupy, je radost sledovat i film, co má hodně přes dvě hodiny. Zabrousí se i do problematických sfér s rasistickým podtextem a také se řeší i sociální dilemata. Zahler má vše poměrně promyšlené a navíc má dost času to nevšedním způsobem zpracovat. První hodina není z diváckého hlediska tolik vytížená, poznáváme hlavně prostředí, v jakém se oba titulní hrdinové pohybují a co je následně motivuje nebýt za vzorné predstavitele zákona.Druhá půlka už nabere podstatně výživné akčnější tempo, co už nemíní až do konce filmu polevit. Určitě to Zahler hrál na nepředvídatelnost událostí, přinejmenším je vyřešil po svém tvůrčím stylu. Nepříjemně dusná atmosféra měla postupem času taky své nemalé zastoupení. Výsledkem je neotřele vyznívající thriller s dvěma padlými hrdiny, kterým se nedá fandit, ale jak si povedou v touze po mamonu, je působivá záležitost. 8/10 ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

07.10.2018

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

Mel Gibson natočí remake Divoké bandy

25.09.2018

Mel Gibson (Statečné srdce, Ve jménu krve) si svůj návrat mezi Hollywood užívá a jeho poslední projekty musí dělat radost nejednomu fanouškovi. Kromě natáčení nového filmu z druhé světové války… (více)

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (více)