Šerifská hvězda

• Velká Británie Tin Star
Velká Británie, (2017–2020), 20 h 15 min (Minutáž: 43–53 min)

Hudba:

Adrian Corker

Tim Roth, Christina Hendricks, Abigail Lawrie, Christopher Heyerdahl, Lynda Boyd, Kevin Hanchard, Ian Puleston-Davies, Stephen Walters, Dan McDougall (více)

Série(3) / Epizody(26)

Seriál Šerifská hvězda se odehrává v idylickém horském městečku, zaplaveném přistěhovalci těžícími ropu v nedalekém frakovacím zařízení, a čelícím rostoucí vlně zločinu. Vypráví emocemi nabitý a místy i zábavný příběh Jima Wortha (Tim Roth), abstinenta s dobrým smyslem pro humor i pro rodinu a horlivého náčelníka policie, jehož poklidný život naruší příchod bandy zločinců. Ti při zpackaném pokusu o Jimovu vraždu zabijí jeho malého synka. Tento čin – a Jimova ostudná odpovědnost za to, že se zbaběle vyhnul smrtící kulce – u něj vede v kombinaci s odmítáním přijmout minulost až k alkoholizmu. Jimovo nezřízené pití posléze nabyde formu jeho alter ega - nasávajícího, okouzlujícího, falešného a nelítostně brutálního druhého já jménem Jack Devlin. (HBO Europe)

Recenze uživatele adako k tomuto seriálu (4)

Šerifská hvězda (2017)

Solídny štvorhviezdičkový seriál s viacerými päťhviezdičkovými momentami (a epizódami). Kvalitná atmosféra, ktorá akosi trvá len počas pozerania, prvé epizódy vo mne po dopozeraní nezanechali v podstate nijaký pocit. To sa neskôr vylepšilo. Celé to však výrazne ťahá hore dokonalý Tim Roth. Akokoľvek je jeho postava v podstate jednoduchá, v jeho podaní je neuveriteľne pútavá, vťahujúca. Teším sa na druhú sériu. Jo a ešte, kde vám to pripomína Fargo? Vo Fargu okrem zo dvoch hlavných postáv pobehujú samé karikatúry a robia šialené veci. Tu príde jedna postava reálnejšia a desivejšia ako ktorýkoľvek hlavný zloduch s Farga a ľudia okolo sa s tým vyrovnávajú ako ľudia, rozhodne nereagujú kopou šialeností. Aj Fargo mám veľmi rád, ale toto sú proste dva úplne rôzne seriály. Edit: Okej, tak beriem späť, že sa tu postavy správajú realisticky. Správajú sa absurdne (hlavne druhá a tretia séria). Ale karikatúry to nie sú. ()

Série 1 (2017) (S01)

Solídny štvorhviezdičkový seriál s viacerými päťhviezdičkovými momentami (a epizódami). Kvalitná atmosféra, ktorá akosi trvá len počas pozerania, prvé epizódy vo mne po dopozeraní nezanechali v podstate nijaký pocit. To sa neskôr vylepšilo. Celé to však výrazne ťahá hore dokonalý Tim Roth. Akokoľvek je jeho postava v podstate jednoduchá, v jeho podaní je neuveriteľne pútavá, vťahujúca. Teším sa na druhú sériu. ()

Série 2 (2019) (S02)

eee, oproti prvej sérií je to menej pútavé a napínavé, aj Tim Roth je menej hrozivý, aj príbeh dáva menej zmysel (čo už je celkom málo). Stále to má ale viacero špičkových momentov, a stále ma to more or less bavilo. Dúfam že spravia tretiu sériu. ()

Liverpool (2020) (S03)

Zásadná zmena prostredia a tým aj atmosféry seriálu je odvážny a zaujímavý krok. Zároveň sa tým ale priblížil veľmi blízko štandardným britským kriminálnym seriálom a v porovnaní s nimi viac svietia jeho slabiny - to, že činy jednotlivých postáv majú minimálne dôsledky v porovnaní s realitou (čo nie je nijak vysvetlené), že postavy sa správajú absolútne nelogicky, a celkovo všadeprítomné plot holes. Neoslovilo ma ani nadužívanie hudby, často veľmi prvoplánové (v refréne zaznie jedna veta vágne popisujúca čo sa pravé deje a to stačí). Napriek tomuto všetkému, celkom dosť ma to chytilo. Na rodinke Worthovcov, akokoľvek absurdne sa správala, mi záležalo a držal som im palce. Tim Roth je perfektný ako vždy (do istej miery som to pozeral hlavne kvôli nemu) a skvelá je aj Catherine (Tanya Moodie). Čiže takto - nedostatky celého seriálu sa tu prejavujú najviac zo všetkých sérií, no jeho prednosti to stále držia nad vodou a neľutujem čas s ním strávený. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů