Šerifská hvězda

(seriál)
  • Velká Británie Tin Star
Trailer
Velká Británie, (2017–2020), 20 h 15 min (Minutáž: 43–53 min)

Adrian Corker

Tim Roth, Christina Hendricks, Abigail Lawrie, Christopher Heyerdahl, Lynda Boyd, Kevin Hanchard, Ian Puleston-Davies, Stephen Walters, Dan McDougall (více)

Série(3) / Epizody(26)

Seriál Šerifská hvězda se odehrává v idylickém horském městečku, zaplaveném přistěhovalci těžícími ropu v nedalekém frakovacím zařízení, a čelícím rostoucí vlně zločinu. Vypráví emocemi nabitý a místy i zábavný příběh Jima Wortha (Tim Roth), abstinenta s dobrým smyslem pro humor i pro rodinu a horlivého náčelníka policie, jehož poklidný život naruší příchod bandy zločinců. Ti při zpackaném pokusu o Jimovu vraždu zabijí jeho malého synka. Tento čin – a Jimova ostudná odpovědnost za to, že se zbaběle vyhnul smrtící kulce – u něj vede v kombinaci s odmítáním přijmout minulost až k alkoholizmu. Jimovo nezřízené pití posléze nabyde formu jeho alter ega - nasávajícího, okouzlujícího, falešného a nelítostně brutálního druhého já jménem Jack Devlin. (HBO Europe)

Trailer

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál jsem ohodnotil po shlédnutí dvou sezón, protože na další pokračování už bych nenašel sílu. Příběh sleduje osudy rodiny Worthových, děj však velmi často postrádá logiku, je přeplněn nesympatickými postavami, které se často chovají, jako kdyby trpěly schizofrenií, takže situaci pro mě nedokázali zachránit ani Tim Roth s Christinou Hendricks. Těžké zklamání. Největší perlou jsou ovšem oficiální obsahy TV Prima k jednotlivým epizodám. Přečtete si je, prohlédnete si fotogalerii, a už se na ten který díl vůbec nemusíte dívat, protože víte všechno. ()

erased

Konečně opravdová druhá sezóna True Detective a Tim Roth dost možná ve své životní roli. Tin Star je správně audiovizuálně vymazlený, atmosférický a proklatě napínavý thriller s přiměřenou mírou jednoduchého ale efektivního a setsakra krvavého násilí a nejzajímavějšími postavami v čerstvé paměti. V druhé polovině mu sice postupně ubývá na dechu, ale finále je jednoduše královské. Hlavně ať proboha druhá série nepokračuje v krásně zakončeném příběhu a podobně jako ten True Detective raději naváže jen tematicky, i kdyby měl výsledek dopadnout podobně rozporuplně. Další komplikace by Tin Star totiž shodila minimálně o třídu níž. ()

anderson

Remeselne zručne zrežírovaný mix najroznejších atraktívnych seriálových klišé. Napínavé, vygradované a kvalitne obsadené, ale v záplave súčasných nadštandartných televíznych produkcií vo výsledku iba lepší priemer. Možno pri druhom pozretí a prípadnej druhej sérii hodnotenie zvýšim. Potenciál rastu tu je. (11.9.2017) ()

Zagi20

Čekal jsem teda víc. Atmosférická podívaná na té nejvyšší technické úrovni, především co se týče kamery. První díly nasadí laťku vysoko, jenže postupem času se začne projevovat jistá demence ústředních postav. Prostě některé ty myšlenkové a emocionální pochody jsem opravdu moc nezvládal. Je tu cítit až přílišná snaha o psychologické drama na úrovni, o ekologickou agitku, bezpráví, pohled do velké korporace ... no prostě je toho moc a ne, nefunguje to ani jako celek ani jako samotné příběhy. 60% ()

Cervenak

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čudný seriál. Tim Roth ako šerif s temnou minulosťou v meste, kde príchod bezohľadnej naftovej korporácie rozvráti vzťahy a prudko zdvihne zločinnosť? Na tom sa zdanlivo nedá nič pokaziť. Napriek tomu tu niečo nefunguje. Tvorcovia sa zjavne veľmi snažili o ďalšie Fargo, ale príbeh je zväčša pozliepaný z klišé a skrz-naskrz nesympatické postavy sa správajú až príliš podľa momentálnych výkyvov nálad scenáristov. Takisto Timov "pád do temnoty" nie je pre mňa ktovieako presvedčivý. Nie je to zlé, dal som celú sezónu za pár dní, ale istá pachuť zostala. ()

• V 16. minutě na posvatební párty slyšíme instrumentální skladbu „Sandstorm“, která vyšla v roce 1999 a která je od finského DJ a hudebního producenta, který si nechává říkat Darude. (Trajektt)
  • Na konci 9. minuty, když Jack (Tim Roth) popíjí na baru a když do lokálu vstoupí jeho žena, slyšíme v pozadí skladbu „The Power of Love“ od britské kapely Frankie Goes to Hollywood z jejich debutového alba „Welcome to the Pleasuredome“, které vyšlo v roce 1984. (Trajektt)
  • Natáčení probíhalo v kanadské provincii Alberta. (Duoscop)

Související novinky

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)