"YOU LOST THE RIGHT TO DICTATE WHO DOES OR WHO DOESN'T SIT AT THIS TABLE WHEN YOU FUCKED ANOTHER WOMAN WHILE I WAS IN A COMA." -------------- Nie som síce alkoholik, ale taktiež, podobne ako Jim Worth, milujem ten relaxujúci zvuk prudkého dotyku poloplnej fľaše dobrého amerického bourbonu o dubové drevo na barovom pulte. Podobná uvoľňujúca atmosféra sa nesie celou prvou sériou, najmä kvôli majestátnej kanadskej prírode a skvelej hudobnej zložke. To je doplnené o perfektnú kameru a strih, podtrhnuté suverénnym výkonom a charizmou Tima Rotha. Niekedy to vyzerá, akoby bol aj v skutočnosti alkoholikom, s démonom vo vnútri. Tin Star je v podstate také mierne psycho svojim vlastným spôsobom, nikto z rodiny Worthových vlastne nevie čo chce a všetci štyria, vrátane mladého Peťka, patria do kockovej miestnosti potiahnutej tapacírom.(5.1.2018)

Nejspíš lehce spoileroidní: Ve stejném tempu, v jakém mé nadšení během prvních dílů stoupalo, začalo zhruba od půlky série klesat. Je to silné a dobře natočené od začátku do konce, ale když se z napínavého krimi thrilleru během pár dílů stane téměř absurdní gangsterka, z nichž jsou ZE VŠECH POSTAV nejsympatičtější dva záporáci, je to sice úsměvný twist, ale při ohlédnutí zpět na celou sérii to působí spíš nesourodě než promyšleně. Co seriál nasliboval v několika prvních dílech nenaplnil. Ne, že by se o to pokusil a ono se to nepovedlo, jen se na to prostě vysral a šel úplně jinou cestou, podle mě ne zrovna šťastnou. Roth je boží a uvnitř vlastně zcela ploché postavě dodává zajímavou texturu, až by člověk skoro uvěřil, že je pod ní velká hloubka, ale když si odmyslíte Rotha, příliš toho nezůstane. V tom ohledu jsou manželka i dcera mnohem zajímavější.(26.9.2017)

Seriál přesně podle mého gusta. Hutnou atmosféru doplňuje vizuálně nápaditý styl. Krásné prostředí ostře kontrastuje s místy až brutálním děním. Tempo pozvolna graduje, minulost hlavního hrdiny je postupně rozkrývána a výsledkem je dechberoucí příběh pomsty, který musí potěšit každého milovníka podobných drsných krimi podívaných. Herecké obsazení je celkově zajímavé, Christina Hendricks si opět střihla jí sednoucí roli seběvědomé ženy, Christopher Heyerdahl dalšího solidního záporáka a potěší i neokoukané tváře v dalších rolích. Ovšem Tim Roth je úplně jinde, seriál táhne svým přirozeným charismatem a Jimův propad na dno je neskutečně sugestivní. Závěrečný cliffhanger sice dokáže diváka pořádně naštvat, ale druhá řada to jistí. 1. série - 100%(12.9.2017)

Kanadská příroda tu vytváří naprosto jedinečnou atmosféru, kterou jsem v jiném seriálu ještě nezažil. Také to možná bude tím, že jsem očekával standardní kriminálku a po shlédnutí deseti dílů první série bych o tomto seriálu mohl říkat cokoliv, ale jako standardní kriminálku bych ho již nikdy v životě nenazval. Tim Roth tu totiž předvádí neuvěřitelně zvláštní a uhrančivou postavu, která Vám určitě nesedne a rozhodně na Vás bude působit hodně zvláštně. Především tedy v momentech, kdy se v něm probudí démon alkoholika. Na druhou stranu právě v tom tkví samotná originalita seriálu, která vytváří jedinečný příběh postavy domnělého nového šerifa kanadského městečka. Podvedený jsem ale nebyl jenom já, ale i všichni ti, co na tamní policejní stanici pracují. Očekávali nového šéfa a dočkali se člověka, jehož minulost nás pravděpodobně bude děsit po několik dalších let. Za mě tedy rozhodně spokojenost. Některé scény byly tak uhrančivé, že jsem nestíhal ani dýchat. Ke konci první série jsem si sice říkal, že tvůrci to s tím dramatem už opravdu přehání, ale závěrečná scéna to stejně dokázala a já se nemohu dočkat druhé série. Necháme se tedy překvapit. Jedno je nicméně jasné. Šerifská hvězda není a nikdy nebude klasickou kriminálkou. Naopak počítejte s jedinečným dramatem z kanadské přírody, která Vás nenechá spát, ale vtáhne Vás do světa místních motorkářů a indiánů z kmene Čejenů, kteří spolu dohromady dotváří atmosféru tohoto jedinečného kanadského světa. A Tim Roth to všechno naprosto bravurně tmelí.(23.9.2017)

,,DOČKÁTE SE SPRAVEDLNOSTI…“ /// Kurevsky dobrej úvod. A vlastně výbornej celej první díl! Městečko závislý na drobný turistice stojí před rozhodnutím – mít či nemít tady těžební rafinerii? Šerif je proti… ale koho zajímá jeho názor…, takže se brzo místo turistů vystrašených grizzlim, budou řešit jiný věci. Amazon překvapuje. Nesází na hvězdy (soráč Rothe), ale snaží se do mrtě vyždímat téma Nebojej se drsnosti a v tom je síla tohodle seriálu. Jen to začíná bej trošku blbý – jakože moc náhod nebo debilních rozhodnutí… všechno se to odehrává na malým prostoru, takže je to rychle vidět a celkem mě to začíná srát. Ale napětí udržet uměj. Sice sympatie (ty postavy) nemaj, ale na druhou stranu, jsou to slušní lidi. (Jen se v těžkých okamžicích rozhodujou divně.) Je tady dost záporáků, neutrálních postav. Ti kladní se projevujou pomaličku. Vlastně jich moc není – což je celkově dost smutný, když nemám komu fandit. Špinavý praktiky naftařský korporace, šéfka PR, která má svědomí, polda, kterej má žízeň a svým chováním zadělá na drama celýho serálu, vrah co je podivnej, rodina utápějící se v depresích… takovej nestandartní příběh, kterej stejně jak sere, tak baví. Zajímá mě, jak to vlastně je. Trochu blbý, hodně drsný…takže jestli máte rádi napínavost nade vše, bude vám dobře. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky když chci, aby někdo rychle utekl, prostřelím mu nohu. 2.) Jsem polda, co má žížu. 3.) Na seriály koukám proto, abych byl nasranej. 4.) Thx za titule „98765“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(19.12.2017)