Gore

První polovina filmu je absolutně bezchybná. Naprosto výtečné herecké ztvárnění dvou téměř debutantů R. Lee Ermey a Vincent D'Onofrio, kteří se skvěle upsali na začátku své kariéry a už to nepřekonali. Druhá polovina filmu ve vřavě vietnamského pekla začíná lehce skřípat, ale naštěstí to zachraňuje režie mého oblíbence Kubricka. Jeden z vrcholů 80. let a válečného filmu vůbec. ()

kubyno

První třetina filmu z výcvikového tábora byla opravdu... dokonalá... To jsem se opravdu smál. Zbytek už ale trochu pokulhával, o přes pěknou kameru moc čím zaujmout - až na konci na scénu se sniperem - ta byla božská. Třeba někdy pochopím i tu druhou část a dám plné hodnocení. ()

marquillo

full metal jacket nie je dokonalým filmom a tiež sa nedá hovoriť o najlepšej "veci" spod režisérskej taktovky S.Kubricka, ale filmový zážitok je silný, ba priam veľmi silny, takže preto tých 5* ()

Pedro Morales

Mistrovský kousek od Stanley Kubricka. Skvělá výcviková část, která ve mě vyvolává pocity, že Vincent D'Onofrio musí být buď opravdu blázen, nebo podal jeden z nejlepších a nejpřesvědčivějších hereckých výkonů, jaký sem za hodně dlouhou dobu viděl. Část z Vietnamu se mi také velice líbila, ačkoliv občas při bojových scénách mám občas pocit, že Kubrick tak trochu tápe. Vše je ale přesto skvělé, navíc podpořeno úžasným soundtrackem. Jeden z nejlepších filmů s Vietnamskou tematikou a také si troufám říct, že jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Pro všechny příznivce žánru naprostá povinnost. ()

Brejlil

Jestli by nebylo snazší nedat pět hvězdiček. Mám s Kubrickem problém. Jeho filmy, a to i ty, které mám opravdu rád, mi připadají velmi chladné. Někdy mám pocit, že u Kubricka vůbec nejde o nějaký emocionální dopad, nebo osobní zaujetí látkou, ale spíše zaujetí procesem tvorby. Dokážu natočit sci-fi? Dokážu natočit kostýmní film? Dokážu natočit drama z Vietnamu? Olověná vesta je toho dokladem. Film se rozpadl na dvě poloviny. Ta první drsně zobrazuje zupácké metody jednoho seržanta a nečekané následky, ta druhá nás odvede do Vietnamu v době ofenzivy Tet. Staré císařské město Hue dostalo pěkně zabrat a americký válečný reportér si užije i svého boje. Mezi tím občas trocha cynismu nad hromadnými hroby a filmový štáb s "autentickými" rozhovory. Nevím, Četa a Apokalypsa na mne působí mnohem intenzivněji. Tím ale nechci upírat Kubrickovu dílu jeho kvality, zvláště obrazové. ()

Pitrsss

První třetina filmu naprosto úchvatná, drsná a originální. Bohužel přemístěním na samotné bojiště jde kvalita (alespoň pro mě) rapidně dolů a přichází série několika méně záživných scén se spousty prázdných keců. Na druhou stranu bych vyzdvihl ty rozhovory vojáků na kameru - je potřeba číst mezi řádky. Poslední část filmu (dlouhá bojová scéna) rozhodně nadprůměrná, i když si myslím, že Kubrick je filmařsky doma trošičku jinde, ale vzít za to umí. Suma sumárum se jedná o zajímavý počin, který stojí za shlédnutí už jen kvůli naprosto strhující části z výcvikového tábora. 75% ()

Hepy13

Taky se mi víc líbila první polovina filmu. Druhá část má určitě své nesporné kvality, ale problém je v tom že první půlka nasadila laťku moc vysoko, a pak už se nepodařilo jí přeskočit. Ještě se mi líbilo těch pár písniček, který k armádě tak nějak patří. Určitě jeden z těch lepších válečných filmů, ale k těm nejlepším mu přeci jen něco chybí. Stanley Kubrick se vrhnul na téma války, které si málokterý lepší režisér nechá ujít. A šel do toho naplno ostrejma! Kdyby takovej kotel jako dostávali vojáci jsem měl snášet já, psychicky bych to stopro nevydržel a místo "Sir Yes Sir" bych odpověděl "Fuck You"! ()

ChillThomas

Možná jeden z nejlepších válečných filmů co jsem kdy viděl. Emoce ,napětí, střelba a výborně ztvárněné prostředí Vietnamu a tréninkových táborů, co více si přát? Hlavně se nejedná o Americkou propagandu jejich směšného patriotství a nesmyslných vlajkonošů, a kladná garnitura amerických vojenských obětních beránků co jsou mírumilovní a velice milý, jako v ostatních válečných kýčích a klišé, které před vydáním do kin musí projít vojenským filtrem a několik papalášů stojí za tím aby Amerika byla jen v dobrém světle. Film realistický dobře zahraný, nadmíru spokojen se vším co se ve filmu objevilo a i překvapivě na kvalitní efekty z roku 1987, když vezmu v potaz že ČETA na mě působila technologicky zastaralejším vzhledem. ()

costa

Sir NO sir. První část je jakžtakž dobrá. Ale ta část s rákosníkama. Nechápu, nemá to děj. Já sem zklamanej. Po dočtení golfistova komentáře jsem usoudil, že tu bude ředidlová kauza. ()

Steel32

Kubrick se tomu nezapře. Skvěle natočený snímek zobrazující nejen samotnou válku i to co jí předchází, ale její celkový dopad na vojáky. Úžasná atmosféra, která se nese první čtvrtinou filmu a ještě úžasnější následující atmosféra, navíc celý film ještě doprovází neméně skvělý černý humor. Potlesk Vincentu D'Onofriovi, který mi neskutečně připomněl Jacka Nicholsona v Osvícení. Holt si Kubrick umí vybrat. ()

Santino7

Vynikajúci vojnový film, ktorému prakticky nie je čo vytknúť. Skvelý asi vo všetkých smeroch, ktoré ma takto na rýchlo napadnú - vizuálna stránka, príbeh, pointa, (ani nie tak skrytá) satira a kritika o nezmyselnosti vojny, vtip, osobité čaro. No a špeciálne posledné zmienené je niečo, čo som si na filmoch Stanleyho Kubricka zakaždým nesmierne vážil a dostalo sa mi toho aj tentokrát. Olovená vesta je, dovolím si povedať, vo svojej podstate niečo diametrálne odlišné od bežných vojnových filmov, akých vyšli tucty. Ostatne tento pán režisér asi nikdy netočil všedné filmy a za to som skutočne veľmi rád. Bola by ho totiž škoda... Osobne tento film považujem za najlepší film o vojne vo Vietname, to bez debát. Klasika daného žánru. 100% ()

Jaroslaf

Máme tu vlastně dva filmy. První polovina je geniální studie rozpadu osobnosti člověka pod tlakem, kterému podlehl i nejeden český vojín a takových případů opravdu nebylo zanedbatelné množství. Ne každý mohl dostat modrou knížku, a podle toho to občas dopadlo. A pak je tu druhá polovina, která je pro mě absolutně zbytečná a nicneříkající. Za první polovinu bych dal pět, takhle je to na tři. ()

WinstonS

... a cenu za nejlepší scénu v dějinách filmového průmyslu získává... "Colonel: Marine, what is that button on your body armor? Private Joker: A peace symbol, sir. Colonel: Where'd you get it?Joker: I don't remember, sir. Colonel: What is that you've got written on your helmet? Joker: "Born to kill", sir. Colonel: You write "born to kill" on your helmet, and you wear a peace button. What's that supposed to be, some kind of sick joke? Joker: No, sir. Colonel: What is it supposed to mean? Joker: I don't know, sir. Colonel: You don't know very much, do you? Joker: No, sir. Colonel: You better get your head and your ass wired together, or I will take a giant shit on you! Joker: Yes, sir. Colonel: Now answer my question or you'll be standing tall before the man!Joker: I think I was trying to suggest something about the duality of man, sir. Colonel: The what? Joker: The duality of man; The Jungian thing, sir. Colonel: Whose side are you on, son? Joker: Our side, sir. Colonel: Don't you love your country? Joker: Yes, sir. Colonel: Then how 'bout getting with the program? Why don't you jump on the team and come on in for the big win?Joker: Yes, sir. Colonel: Son, all I've ever asked of my Marines is for them to obey my orders as they would the word of God. We are here to help the Vietnamese, because inside every gook there is an American trying to get out. It's a hard-ball world, son. We've gotta try to keep our heads until this peace craze blows over! Joker: [salutes] Aye-aye, sir." ()

petikacka

Tak tohle je lahůdka, Stanley KUBRICK, co k tomu dodat. Vždy jsem si myslela, že je to takový trochu blázen a točí hodně umělecké filmy kterým nebudu rozumět, ale opak je pravdou. Olověná vesta mě zaujala od samého počátku a přesto, že druhá část filmu má klidnější tempo má zároveň druhou rovinu - filozofickou. Klasika žánru - Make love, not war.. Za mě 100% ()

Muel

| Warner Bros. | Prvá polovica excelentná. Druhá trocha zvoľní tempo, ale zasa to vynahradí podarené finále. Štýl Kubricka tu nepresahuje samoúčelnosť a vychytralím strihom a presnou réžiou prenáša diváka do situácie, v ktorej by nikto nechcel byť. Či už na cvičisku, alebo na bojisku. Zaujímavé dramaturgicky, kedy sa film rozdelí na 2 veľmi iné polovice, ale ako celok film pôsobí nadmieru ucelene a kvalitne. Top 3 Kubrick. | Hodnotenie: 9/10 | ()

nonick1

Po opakovaném zhlédnutí musím jednu hvězdu ubrat. Film jako by byl slepen ze dvou částí, přičemž ta první je výrazně lepší, než druhá. Co se vyloženě nepovedlo, je tropická vietnamská "džungle" - těch pár napůl uschlých palem, instalovaných někde poblíž Londýna, budí po letech pouze soucitný úsměv, patřící obyčejně béčkovým produkcím... ()

kaze

Začínalo sa to skvelo, ale v druhej polovici to vyzeralo tak, ako keby vojna vo Vietname bola prechádzka orpti tomu výcvikovému táboru. Je to dobrý Kubrick, ale veľmi ma nezaujal. ()