rexino

Meno Kubrick som nikdy nevnímal, až do zhliadnutia 2001, kedy som ho začal brať ako malú záhadu. Chcel som zhliadnuť viac z jeho tvorby a keďže teraz mi vojnové filmy celkom sedia, výber bol jasný. Možno na rozdiel od iných sa mne viac páčila druhá polovica. Hlavne kameru som si priam užíval. Aj keď prvých 40 minút nekonečného kriku stáli tiež za to. Lenže, ako hovorím, videl som viacero vojnových filmov poslednú dobu a tento nejak nevynikal. Na veľké meno Kubrick by som čakal niečo údernejšie, silnejšie, niečo viac na zapamätanie. Zaujímalo by ma hodnotenie tohoto filmu, ak by sa tam neobjavilo jeho meno. Možno pre porovnanie s druhým filmom z Vietnamu. Ak sa ma známy spýta na Platoon - "To si určite pozri, je to pecka, fakt silný film" a spomeniem si na pocity, ktoré som mal pri pozeraní toho filmu. Ak sa ma známy spýta na Full Metal Jacket - "Meh, pozri si, je to celkom v pohode film." ()

mls

Full Metal Jacket je aj nie je dobrým režisérskym počinom. Na jednej strane totiž Kubrick dokázal dokonale vystihnúť psychológiu svojich postáv, no na druhej strane pôsobí prechod z jedného príbehu do druhého akosi neuhľadene a to je myslím jeho chyba. Kubrick vtesnal do príbehu čo sa dalo, nehovorím teraz iba o dvoch silných momentoch na koncí oboch častí, hovorím aj o kamerovej scéne kde vojaci rozprávajú o Vietname a mnohých ďalších, ktoré dokreslovali charakter Vietnamskej vojny. Kubrick to bral skrátka zo všetkých strán a aj keď sa mu to trošičku rozsypalo, je to určite jeden z najkomplexnejších pohľadov na vojnu - "I'm in the world of shit, yes! But I'm alive. And I'm not afraid!". ()

crha

Podle mě nejlepší film od Kubricka. Je totiž nejzábavnější a to se pro mě rovná i nejlepší. Nedokážu jednoznačně říct jaká půlka mě bavila víc, ale vůbec bych neměl problém, kdyby byla každá část jeden celý film a každý měl hoďku a půl. ()

troxor

Další Kubrickův film o vině a trestu, který vinu neodčiní. Jsou věci, které je zvykem trestat oko za oko, zub za zub.Tady tahle starozákonní msta ale neulehčí ani trestajícímu, stane se jen další příkoří. Kubrick (často obviňovaný z toho, že je citově naprosto chladný, nebo že je Bůh) rád staví své postavy, správně lidsky nejednoznačné, do ďábelských morálních dilemat, ze kterých není často úniku. "Vietnamskej ostřelovačskej grázl nám zastřelil parťáka. Probojujeme se. Vběhneme tam a pomstíme ho - toho sráče sniperskýho odbouchneme. Ale ten sniper je...." ()

lsd

Tak dnes jsem se na to podíval podruhé, protože napoprvé jsem to nějak nepobral a názor mi zůstal stejný. K uplné dokonalosti a genialitě apokalypsy nebo čety tomu přeci jen něco chybí. A to víc silných scén. Bohužel některé scény byly takové skoro až vatové nebo i nedůležíté a díky tomu to je chvílemi i kapánek nudné. Rozhodně mi přišla lepší první část, která byla psychologicky dokonalá (vztahy ve výcvikovém táboře atd. a hlavně šikana toho magora:-). V druhé části jsou bohužel už ty vatové scény. I když závěr a pár vtipů je zas dokonalých. Olověná vesta se zabývá spíš zákulisím této zas...é války narozdíl od psychologicky orientovaných čety a apokalypsy. ()

ElBadelin

Takze, zacnu stejne jak u Clockwork orange. Za prve je to druhej nejlepsi film od mistra Kubricka a za druhe je to nejlepsi valecnej film vubec(milovnici Apokalypsy a Cety odpusti). A co zeny a deti? Taky. Jak muzete strilet zeny a deti? Snadno, mirim trochu min pred ne. ()

Kacenka_

bohužial som videl veľa vonjových filmov pred týmto a musím povedať, že myšlienka je tam ta istá. ale tento film mi prišiel ako čistá biografia vojny a jednotlivé myslenie vojakov som si nejak moc nevšímal. mohlo to byť spôsobené únavou alebo tým, že som nevidel zmazané scény, ale neprišiel my tento film nejak výnimočným. moc som mu nepochopil.. ale totálne ma dostala hudba zapracovaná do jednotlivých scén :-))) ()

TrooperX

Podle mě nejlepší film o válce z Vietnamu. Surový a drsný snímek vykresluje situace v tehdejším Vietnamu naprosto realisticky. ()

Radek.SCH

Výcviková část se mi nelíbila. (Kubrick se měl předtím podívat na Tábor tygrů, kdyby měl příležitost.) Nebyly v ní absolutně žádné emoce. Nic (ale naprosto nic) jste se o těch lidech nedozvěděli a jediná osobnější rozmluvala byla ve scéně "utírání podlahy na hajzlících". Po příjezdu do Vietnamu se to ale radikálně zlomilo a... no, Vietnam! ()

J. T. Kirk

Válečné filmy sice rád nemám, ale tohle je prostě super. Co jiného taky čekat od geniálního Kubricka.. Hudba byla úžasná. První část filmu byla dokonalá a není co bych jí vytknul, co se týká druhé části, tak byla jen o trošku slabší, než ta první. Matthew Modine, Vincent D'Onofrio, Adam Baldwin, R. Lee Ermey všichni tito herci byly do rolí obsazeni opravdu dobře a jejich hereckým výkonům nelze nic vyčíst. Joker, Cowboy, Pyle, Hartman, Animal Mother.. jen tak na vás nezapomenu... A díky Paint it Black od Rolling Stones jsou i závěrečné titulky koukatelné. ()

voresprut

S Apokalypsou asi nejlepší film o vietnamu.Narozdíl od ostatních vietnamských filmů má vesta skvělý psychologický scénář.Posledních dvacet minut je úchvatných zvlášť ta scéna s Micky Mousem :).Ještě bych vychválil skvělého R. Lee Ermee.Další skvělý Kubrick. ()

Hapretor

Možná je pro někoho Kubrick skvělý režisér a Olověná vesta skvělý film, ale mně se tento počin zdál prostě nudný. Nevtáhl mě do děje, atmosféru nemá tak silnou, jak bych očekával a neměl jsem náladu dumat nad jinotaji, které nám pan Režisér naservíroval. ()

mala_kea

Začátek brilantní, bohužel tvoří jakýsi uzavřený celek, na nějž pak navazuje sled epizod z války, které nepůsobí příliš kompaktně a s dějem z kasárny netvoří uspokojivý celek, takže film vypadá trochu rozpadle. I tak ale v druhé části Kubrick nevynechá satirické prvky, střídající se s mrazivými scénami a v nejlepších případech se doplňují. Scéna s odstřelovačkou je pak dostatečným emocionálním vrcholem. ()

char_t

Zajímavý kousek. Neustále osciluje mezi hořkou tragikomedií a naturalistickým dramatem, chvílemi divák vážně neví, jestli se smát vymytým zeleným mozkům a parádním vojenským nadávkám, nebo se zamýšlet nad (ne)smyslem války. Ještě třeba zmínit parádní hudbu, která povětšinou jen zcela nenápadně dokresluje atmosféru, aby o chvíli později udeřila správně umístěným hitem let minulých, palec nahoru. ()