kaze

Začínalo sa to skvelo, ale v druhej polovici to vyzeralo tak, ako keby vojna vo Vietname bola prechádzka orpti tomu výcvikovému táboru. Je to dobrý Kubrick, ale veľmi ma nezaujal. ()

snatch

Imho nejlepší film o válce ve Vietnamu. Snad proto, že neukazuje jenom "masakr v džungli", ale dává také velký prostor "výcvikovému táboru", který ztvárnil Kubrick tak, že na něj do smrti nezapomenete !!! ()

Hadati

Asi ten nejlepší válečný film, co jsem viděl a Kubrickův nejlepší film vůbec. Ani chvíli jsem se nenudil. Kubrick v tomto snímku bez příkras ukazuje jaká válka vlastně je - že ve válce bojují lidé proti lidem. ()

Honza dAve

Kubrickův film patři mezi ty nejlepší, které byly o vietnamské válce natočeny. Neřeší ani tak traumata po návratu z války, ale to, co se děje "před odjezdem" do ní. Trefně a realisticky popisuje působení vzdělaných vojáků coby zpravodajů propagandistického armádního tisku. Skvělá hudba i kamera. ()

RadimFišer

Jsem smutný. Nuda! Dokumentární film, bez jakéhokoli pocitu nasazení vojáků. Naprosto neživé a hrané. Jediný úsek filmu, kde se dá mluvit o umění je útok snipera, který je opravdu jeden z nejlepších dostupných na filmových dvd. Kvůli zešílení pár lidí v jednotce a neudržení pořádku od velitele se mu vrhnou do palebného pole dva a třetí doplatí na hloupost a díru ve zdi. Nakonec kdy chystají odplatu přijde naprosté překvapení. A za to stojí tento film zhlédnout. Dále skvělé snímky z vrtulníku nad Vietnamem. Jinak scéna ve vesnici byla údajně natáčena v Británii, ve vesnici na rozbourání, což mě mrzí. Filmy z Vietnamu podle mě patří do Vietnamu. Kulisy jsou téměř dokonalé, jen jsem nevěřil, že mají ve Vietnamu tolik betonu a takové obrovské haly. Celkové zhodnocení: Tento film postrádá život a akci. Zde musím začít mluvit o horší práci pana Kubricka Stanleyho. ()

Boomstick

Aj ked je pre mna Apocalypse Now najlepsim filmom z prostredia vietnamskej vojny,Full Metal Jacket ma dost velke v mojom srdci.Prva polovica filmu je plna perverzneho humoru a neustaleho kricania (Ermeey je totalne super,neviem si to predstavit predabovane).Vincent D'Onofrio je taktiez uchvatny,v momente ked je pretvoreny na psychopata az beha mraz po chrbte.Zaciatok druhej polovice je viacmenej "odpocinkova pasaz" kedy sa nic takeho vyznamenho nedeje.Dej ziskava naspat svoju dynamiku nasadnutim Jokera a Raftermana na vrtulnik.Scena za doprovodu pesnicky Surfin Bird je dobre spravena,normalne mi zlepsila naladu :) .Ta najlepsia pasaz filmu je aj tak posledny suboj s odstrelovacom ktora trva okolo 30 minut!Studene ruky po skonceni hovoria za vsetko..... PS:Vyber pesniciek a samotny hudobny doprovod je uplne uzasny,jeden z najlepsich ake som kedy v kinematografii pocul.Po zhliadnuti FMJ sa mi zacali pacit Rolling Stones :) ()

Jabro

První část ve výcikovém táboře se mi docela líbila - pan instruktor byl slušně vykreslenej magor. Druhá část mě málem unudila k smrti, postrádal jsem logiku ve všem co tam ti vojáci dělali! Za mě tak 50% a to jsem ještě docela shovívavý... ()

Saur.us

Film, který narozdíl od Čety nebo Apokalypsy ukazuje, že z války šíleli vojáci ještě dřív, než do ni vubec přišli. ()

Gastovski

Za první část dávám 4* za druhou taky 4*. Velmi věrohodná mi přišla scenerie zničeného města. Spolu s Četou a Apokalypsou jednoznačně nejlepší film o vietnamské válce z takového "jiného" pohledu. ()

grerar

Tak trochu to k tomu vedlo, ale stejně mě ten konec první části dostal. Huh. No a druhá, to je válečka, že? Pro mne další skvělej Kubrick. 5* ()

Luqi

Kubrick rozdelili film na dve rovnocenné časti. Možno tým chcel naznačiť, že samotná vojna a výcvik majú veľmi veľa spoločného a niekto, kto sa ani nedostane do skutočnej vojny môže nakoniec skončiť tak isto ako ten, kto v nej padne. Zaujímavé je, že práve tá časť odohrávajúca sa vo výcvikovom tábore je ešte viac drsná ako tá druhá. Veľa filmov sa totiž výcviku nevenuje toľko ako tu a nikde výcvik nevyznieva tak šialene ako tu. Emreyho výkon v nej je nezabudnuteľný. Druhá polovica tiež veľmi silná, naturalistická a brutálna. Kubrick ide nadoraz a snaží sa o rovnako šokujúci záver.... Lenže rok pred tým bola natočená Čata a natočiť v tomto smere niečo ešte viac šokujúcejšie a drsnejšie je veľmi veľmi ťažké.............. ()

Petrus1

Tak tohle bylo hooooodně luxusní! O Olověné vestě jsem slyšela mnoho, a taky jsem dostala doporučení, prej že se mi to bude líbit. Tak to je slabý slovo! :-) Spojení: válka – D’Onofrio – Kubrick katapultoval film do mé TOP 10. A nejen film. Dlouho jsem čekala na to, až uvidím nějakej pořádnej film s Vincentem, abych ho tam mohla zařadit. A stalo se. Jeho výraz, kdy sedí na záchodě, mi tak trochu připomínal Nicholsona v Osvícení (a zase Kubrick). Prostě správnej šílenec. „Jsi tak škaredej, že jsi majstrštyk moderny! Jak se jmenuješ, sádlo!“ To néééé. Vinc není vůbec škaredej. Je to krásnej chlap. I tady. A říkejte si, co chcete. Je a je a je! A já bych při výcviku asi dopadla stejně jak on. Taky by mi to tak šlo a tu prdel bych určitě přes překážku nedostala! „Lezete přes překážky jako když stařec souloží!“ Možná bych se zvládla jednou vytáhnout a navlíct tkaničky snad taky. Jestli bych se naučila modlit k milované M-14 si nejsem úplně jistá, ale střílet z ní určitě! :-) Já jsem se prostě prvních 45 minut řezala a řezala. „Ho Či Min is a Son of a Bitch – má oteklý koule a nestojí mu pták!“ Ty vojenský songy byly prostě dokonalý! :-D A nejen ty. Celá sestava písní byla víc než povedená, já třeba fakt nevěděla, že Paint in Black on Stounů zazněl právě tady. No, tak už to vím. Ta první část, to bylo něco tak neuvěřitelnýho, že jsem z toho byla úplně mimo. Navíc jsem to poslouchala ve sluchátkách a musím říct, že ještě teď mě bolí uši! „Sir, yes, Sir!“ Druhá část se ze začátku trochu zklidní a roli mého oblíbence "převezme" Adam Baldwin. A tenhleten Animal Mother má ten správnej válečnej ksicht. Je to fakt drsňák, jak tam furt pobíhá s milionem nábojů kolem pasu a na helmě! Je to prostě Mariňák, jak má být. A v Námořní pěchotě jsou i jiní drsňáci: „Joker je tak drsnej, že by žral holuby mrtvole z nosu a ještě by si řekl o přídavek!“ No, fuj! :-) Někdy akci a vtip vystřídá krutá realita. „Mrtví vědí jen jedno: je lepší být naživu.“ „Jsme ve městě Hue a je to jako ve válce.“ To je mi postřeh! A taky už vím, že Mariňáci mají i dětskou duši, milují totiž M-I-C-K-E-Y M-O-U-S-E! Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete ()

R4kosn1k

Válečné filmy miluju! A za první půlku filmu jsem byl ochotný dát 4*, ale v druhé půlce jsem měl co dělat abych se vůbec dodíval. Škoda, že pan Stanley Kubrick bere válku jako nějakou atrakci. 5/10 ()

Chundys

První polovina filmu se mi velmi líbila! Jakmile se ale vojáci přesunuli do boje už to podle mě docela pokulhávalo a nemělo to tu šťávu!!! ()